Jump to content

Προτάσεις αγοράς: Ποιο PNA να επιλέξω;


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 403
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημέρα για δες εδώ...

http://www.mapclub.gr/index.asp?action=list&cid=75&mid=77,75

 

Ευχαριστώ, τα είδα αλλά τα χαρακτηριστικά τους δεν λένε και πολλά !!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας

μου μπήκε να παρω ενα gps αλλα δυσκολευομαι στην επιλογη

 

Ειμαι αναμεσα σε 3 συσκευες: ΜΙΟ 330 (ή 500) - MLS 4800 - NAVIGON 2100max

 

Γνωριζει κανεις πιο απο τα 3 ειναι καλύτερο;

Αυτα που με ενδιαφερουν ειναι:

ευκολια στη χρηση

αξιοπιστη συσκευη απο κατασκευη

αξιοπιστοι χαρτες (τουλαχιστον για τις μεγαλες πολεις)

τιμη γυρω εως 150-200 ευρω

 

απο μια γρηγορη ματια ξεχωρισα

1. τα γραφικα στο χαρτη του navigon, αλλα με ξενερωσε το μενου (επιλογες με γραμματα μικρα και χωρις εικονιδια)

 

2. τα γραφικα στο χαρτη του ΜΙΟ . ομορφο και ευχρηστο μενου στο ΜΙΟ αλλα χαλια πληκτρολογηση (αφου πρεπει να γραψεις ολοκληρο το ονομα της πολης ή της διευθυνσης)

 

3. mls 4800 με ευκολο μενου αλλα με χαλια γραφικα στο χαρτη

 

για ενημερωση στους χαρτες περιμενω την αποψη σας.

 

Να σημειωσω οτι δεν προκειται για επαγγελματικη χρηση αλλα για κανα ταξιδι και καμια βολτα σε αλλη πολη ή σε αλλη περιοχη απο την δικη μου.

 

σας ευχαριστω εκ των προτερων

 

3.

Link to comment
Share on other sites

To 4311 τησ rye είναι ότι καλύτερο στα λεφτά που ψάχνεις...

199 € στον Κωτσόβολο με BT και 15 mutlimedia λειτουργίες.....

http://www.mapclub.gr/index.asp?action=show&cid=162&id=419&mid=77,75,162

Link to comment
Share on other sites

Κάθε άποψη σεβαστή.....εγώ απλά ενημέρωσα...

 

Και πολύ καλά έκανες! Κάθε ενημέρωση είναι δεκτή.

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητέ φίλε πράγματι είμαι ευχαριστημένος από τις συσκευές RYE....

To url είναι παράδειγμα για την προσφορά που ανέφερα...

Πράγματι έχεις δίκιο 199 ευρώ για μία συσκευή 4,3 ακόμα και με BT είναι πολλά...

Εγώ όμως είπα ότι με 299 € παίρνεις μία 4,¨3" και μια 4,8"

Δεν είμαι υπάλληλος του Κωτσόβολου...

Όπως έχω προαναφέρει έχω φίλο που δουλέει στην εταιρία που τα πουλάει...

Θεωρώ πολύ καλύ ευκαιρία να πάρει κάποιος δύο συσκευές με τέτοια χαρακτηριστικά και μάλιαστα ξεκλείδωτες....

Σε κάθε περίπτωση σκοπός μου ήταν να ενημερώσω τους συμφορίτες...

τίποτα παραπάνω....δεν μπορώ όμως να βλέπω να μιλάνε για Μ.Ο και Μ.S μηχανάκια και να μου λένε ότι είναι επώνυμα....

Ποιόν κοροϊδεύουν άραγε... για να μην πω για την τιμή τους...

Δεν θεωρείς ότι έχω δίκιο πάνω σε αυτό??

 

Καλησπέρα. Πρώτη φορά ακούω οτι τα RYE (καμμένος πελάτης προσωπικά) είναι πιό επώνυμα από ΜΙΟ και MLS. Φίλε μου ακόμα και τα Vector και τα Navigon είναι πιό επώνυμα και θα έλεγα και καλύτερα σε ποιότητα και σε service και σε διάρκεια ζωής. Τα αναφέρω γιατί η επιμονή σου για τα RYE είναι τέτοια που μάλλον *** . 'Ποιό PNA να διαλέξω'' γράφει το ριμάδι το και όχι ''όλη η ενημέρωση του RYE και το νέο site (άθλιο) και τις προσφορές του Κοτσώβουλου και τον φίλο σου και και και''.

***

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη να επιλεξω κατι σε ΜΙΟ ή NAVIGON. Ωραια, με την μεθοδο αυτη φυγαμε απο το MLS. Τωρα μενει να δουμε ποιο απο τα 2 πιο πανω ειναι καλυτερο. ΜΙΟ ή NAVIGON ?
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη να επιλεξω κατι σε ΜΙΟ ή NAVIGON. Ωραια, με την μεθοδο αυτη φυγαμε απο το MLS. Τωρα μενει να δουμε ποιο απο τα 2 πιο πανω ειναι καλυτερο. ΜΙΟ ή NAVIGON ?

 

Χωρίς να το ψάχνεις πολύ NAVIGON..

Με την πρώτη ματιά ξεχωρίζει !!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

To 4311 τησ rye είναι ότι καλύτερο στα λεφτά που ψάχνεις...

199 € στον Κωτσόβολο με BT και 15 mutlimedia λειτουργίες.....

http://www.mapclub.gr/index.asp?action=show&cid=162&id=419&mid=77,75,162

 

Που είδες να αναφέρει ποιές είναι "15 mutlimedia λειτουργίες" ??

Ούτε και στο φυλλάδιο του κοτσοβολου τις αναφέρει

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς να το ψάχνεις πολύ NAVIGON..

Με την πρώτη ματιά ξεχωρίζει !!!!!!!!!

 

για αυτο πηγα στην αρχη αλλα με χαλασε που δεν εχει μεγαλα εικονιδια στο μενου. υπαρχει καποιος τροπος να αλλαξουν αυτα και να φαινονται οπως του π.χ. του ΜΙΟ.

 

σας ευχαριστώ για το ενδιαφερον. περιμενω απαντηση σας

Link to comment
Share on other sites

 

Έλεος πιά με τα rye!!!!!!!!!!!!!!!!!! Είπαμε οτι δεν θέλουμε..........Για όνομα του Θεού...................................Please help him.!!!!!!!!!!!:mad:

Link to comment
Share on other sites

lol MANIA με τα RYE.

Eγω προσωπικα εχω δει 2 DOA (dead on arrive) κι οταν τα πηγαμε πισω στο κωτσοβολο αλεξ/πολης ο πωλητης μας ειπε "Ε καλα δεν σας βγηκε το λαχειο , μεγαλο ποσοστο απο αυτα δεν ανοιγουν καν , παρτε κατι πιο αξιιπιστο" Και ετσι και πραξαμε :lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Έλεος πιά με τα rye!!!!!!!!!!!!!!!!!! Είπαμε οτι δεν θέλουμε..........Για όνομα του Θεού...................................Please help him.!!!!!!!!!!!:mad:

 

Ίσως είναι μια νέα πολιτική προώθησης προιόντων ... το marketing εξελίσετε.

Πιστεύω ότι όσοι το ψάξουν δεν θα τα προτιμήσουν ...:blink:

Link to comment
Share on other sites

Ίσως είναι μια νέα πολιτική προώθησης προιόντων ... το marketing εξελίσετε.

Πιστεύω ότι όσοι το ψάξουν δεν θα τα προτιμήσουν ...:blink:

 

υπαρχει περιπτωση να μπορει να αλλαξει το μενου;

Ειναι το μονο που με χαλαει. στο θεμα του χαρτη πιστευω οτι τις μεγαλες πολεις θα τις καλυπτιει εξισου καλα οπως και το destinator.

Link to comment
Share on other sites

Εχει αγορασει κανεις η απλως να γνωριζει, αν η βαση στηριξης στο NAVIGT R-435 λυγιζει??? Το θεωρω αδιανοητο να μην λυγιζει αλλα οσο και αν το εχω ψαξει δεν τα εχω καταφερει.. Ευχαριστω!

WWW.DIGITALMAPPING.GR

Οι φθηνότερες εκτυπώσεις της Αγοράς. Μακέτα-Εκτύπωση-Διαφήμιση...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Νέος κάτοχος Navigon 2100 max. Καταπληκτικό ως ποιότητα κατασκευής, πολύ καλό hw. Ξεκλειδώνει πολύ εύκολα, δωρεάν αναβαθμίσεις sw, 1η αναβάθμιση χάρτη δωρεάν (last map guarantee). Χάρτες Ευρώπης υπερπλήρεις. O GR Q4.2008 πολύ βελτιωμένος. Έκδοση νέου χάρτη (Navteq) κάθε 3 μήνες. Η βεντούζα απλά κορυφαία.

Είχα ένα φόβο για το GPS chip, φοράει Nemerix και όχι το διαδεδομένο SirfStarIII, αλλά μέχρι στιγμής λοκάρει γρήγορα και σταθερά (το μόνο αρνητικό δεν είναι απόλυτα συμβατό με τα υπόλοιπα GPS sw, με αποτέλεσμα να μη δείχνει στατιστικά δορυφόρων/σήματος, αλλά λοκάρει κανονικά).

Μου έφαγε ένα κολληματάκι, χρειάστηκε reset, οπότε κρατήστε ένα συνδετήρα καβάτζα στο αυτοκίνητο.

Δεν το έχω δοκιμάσει σε πολλές διαδρομές για να εκφέρω ολοκληρομένη άποψη για το ΜΝ7 και τον Q4.2008

Δε συστήνεται για παππούδες λόγω μικρής γραμματοσειράς.

 

Συμπερασματικά μια κάτι παραπάνω από τίμια επιλογή για τα λεφτά που ζητάει (180ευρ και δώρο δερμάτινη αυθεντική θήκη Navigon αξίας 40ευρ). Πιστεύω ότι το Navigon 2100 max και το Mio Moov 330 είναι τα best value 4 money αυτή τη στιγμή.

Samsung S500 -> Siemens S65 -> Nokia E51 -> HTC Diamond2 -> Samsung Omnia7 -> Huawei P1 LTE -> ZTE Blade S6 -> Huawei P8 -> Apple iPhone SE -> LeEco Le Max2 -> Honor View20 -> Xiaomi Mi MIX3 5G -> Motorola Edge20

Link to comment
Share on other sites

mls 4800 με destinator 7, 200E. Πολύ καλό σαν gps, και το πρόγραμμα πλοήγησης με τους χάρτες της ngi από τα καλύτερα,αν όχι το καλύτερο. Δεν ενδείκνυται για multimedia εφαρμογές, και καλά κάνει, pna είναι,όχι παιχνίδι..
Nubia M2. LeEco Le pro1 x800 US 5.5.011s official stable (CrisBal) . Cubot Max MT6753 3GB ram/ 32GB, android 6.0, Xiaomi mi10 lite 5G
Link to comment
Share on other sites

Garmin nuvi 250 με χάρτες Κύπρου και Ευρώπης (City Navigator NT 2009). Μέχρι τώρα αλάνθαστο. Έχω όμως την υποψία πως δε λαμβάνει υπόψη ύπαρξη φώτων τροχαίας όταν υπολογίζει την ταχύτερη διαδρομή...

NEC DB2000 (1999), Nokia 3210 (2000), EricssonR320s (2001), Ericsson T65 (2002), Nokia 6600 (2003), Palm Treo650 (2005), iPhone (2007), HTC Hero (2009), Samsung Galaxy Mini (2010), iPad (2010), Samsung Omnia W (2011), Samsung Galaxy Note (2012), iPad Air (2014), Samsung Galaxy Note 3 (2014), OnePlus 2 (2015), Meizu M5 Note (2017), Samsung Note 8 (2017), iPad 6 (2018)...

http://www.everythingaboutebooks.com

Link to comment
Share on other sites

Μα φυσικά αγαπητέ μου :lol: :stupid:

NEC DB2000 (1999), Nokia 3210 (2000), EricssonR320s (2001), Ericsson T65 (2002), Nokia 6600 (2003), Palm Treo650 (2005), iPhone (2007), HTC Hero (2009), Samsung Galaxy Mini (2010), iPad (2010), Samsung Omnia W (2011), Samsung Galaxy Note (2012), iPad Air (2014), Samsung Galaxy Note 3 (2014), OnePlus 2 (2015), Meizu M5 Note (2017), Samsung Note 8 (2017), iPad 6 (2018)...

http://www.everythingaboutebooks.com

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...