Jump to content

Soundtracks διαφημίσεων & τηλεοπτικών εκπομπών [IV]


MsK
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ξερει κανεις πιο ειναι το τραγουδι που επαιζε οταν ο Λουκας και η Ρανια εκαναν ερωτα πανω στο αυτοκινητο χτες στο τελευταιο επεισοδειο των Singles?

 

Αν θυμάμαι καλά ήταν το Still Here από Kristian Valen :)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αν θυμάμαι καλά ήταν το Still Here από Kristian Valen :)
Ναι αυτο ειναι.THANKS
Music is the harmonization of opposites; the conciliation of warring elements
Link to comment
Share on other sites

δεν περιμενω κ πολλα μιας κ τωρα που μου το ειπε εχει περασει καιρος...τελος παντων ψαχνω το κομματι που επαιζε στο προτελευταιο επισοδειο μαυρα μεσανυχτα εκει που ηταν η πενυ με τη φιλη της...δ ξερω αν βοηθησα αλλα οτι μου ειπαν λεω..χιχι...ευχαριστω εκ των προτερων!
http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg
Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτο ειναι.THANKS

Για το Singles μπορείτε να βρείτε τη μουσική που ακούγεται σε κάθε επεισόδιο από το σάιτ του, πηγαίντε στα επεισόδεια και θα σας εμφανίσει όλα τα τραγούδια που παίζονται σε κάθε επεισόδιο!!

Link to comment
Share on other sites

Στο trailer του X-Factor ακούγεται το «O Fortuna» του Carl Orff από το «Carmina Burana».

 

Σε κάποιο trailer του LOTR ακουγόταν κάποιο που μοιάζει με το «O Fortuna» και λέγεται «Pompeii» από E.S. Posthumus.

 

Εκτός και αν εννοείς το «Requiem For A Tower» των Corner Stone Cues, μια άλλη εκδοχή του «Lux Aeterna» του Clint Mansel & Cronos Quartet.

 

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση (λιγο καθυστερημένα τα ευχαριστήρια:worry: σορρυ!)

Δε μου ακούγεται για καποιο απο τα παραπάνω γιατι όσο τα έψαξα είναι γνωστά και δε μου κολλάνε. το trailer ειναί το

 

Αν κάποιος αναγνωρίζει το ορχηστρικό στην αρχή και στο τέλος(το ίδιο κομμάτι είναι) ας πεί κατι!!!!

Fasten Your Seatbelt Dorothy Because Cansas is going Bye Bye
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση (λιγο καθυστερημένα τα ευχαριστήρια:worry: σορρυ!)

Δε μου ακούγεται για καποιο απο τα παραπάνω γιατι όσο τα έψαξα είναι γνωστά και δε μου κολλάνε. το trailer ειναί το

 

Αν κάποιος αναγνωρίζει το ορχηστρικό στην αρχή και στο τέλος(το ίδιο κομμάτι είναι) ας πεί κατι!!!!

Νόμιζα πως αναφερόσουν στο αμερικάνικο. :p


Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανένας αυτό το τραγούδι...(sorry αλλά είναι απο το s1ngles το κομμάτι που ανέβασα).Παίζει και στο ραδιο πολύ συχνά αλλά δεν πρόλαβα να ηχογραφήσω

 

EDIT: Το βρήκα Just Hold me- Maria Mena.

Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα, ψάχνω το τραγούδι που ακούγεται στο Vodafone για το Σπίτι, αυτό που ανεβαίνει ο πιτσαδόρος το βουνό - αν το έχει βρει κανένας pls reply...

 

το μόνο που έχω μάθει είναι ότι είναι από ένα ελληνικό συγκρότημα που διασκευάζει μαντινάδες, βλάχικα κτλ τραγούδια... μια σκέψη είναι οι locomondo αλλά άντε βγάλε άκρη...

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα, ψάχνω το τραγούδι που ακούγεται στο Vodafone για το Σπίτι, αυτό που ανεβαίνει ο πιτσαδόρος το βουνό - αν το έχει βρει κανένας pls reply...

 

το μόνο που έχω μάθει είναι ότι είναι από ένα ελληνικό συγκρότημα που διασκευάζει μαντινάδες, βλάχικα κτλ τραγούδια... μια σκέψη είναι οι locomondo αλλά άντε βγάλε άκρη...

 

το' χω ζητήσει κι εγώ πιο πάνω.. ;)

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

Της βλαμμένης της conn-x στην διαφημιση που τρεχουν ολα σαν παρδαλα κατσικια, το τραγουδι που παιζεται το ξερουμε?

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

Της βλαμμένης της conn-x στην διαφημιση που τρεχουν ολα σαν παρδαλα κατσικια, το τραγουδι που παιζεται το ξερουμε?

 

Fab Again - Come together κι επειδή είναι απίθανο να το βρεις (κανείς δεν το έχει καταφέρει από όσο ξέρω) ψάξε για το original από τους Beatles. Μοιάζουν πολύ ;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ok tnx!!:)

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

Το τραγούδι που παίζει στη διαφήμιση της nova??

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

να θυμισω για δευτερη και τελευταια φορα να ξεριε κανεις το τραγουδι απο τη διαφημιση του mmmilk της Δελτα που την ψαχνω μια βδομαδα;

σορρυ για τη δευτερη φορα :O

Scotty, beam us up.
Link to comment
Share on other sites

Παίδες μήπως ξέρει κανείς πως λέγεται το τραγούδι που παίζει στην διαφήμιση του καινούργιου Cintroen C5 ? με τους πολυελαίους?

 

Thanks προκαταβολικά.

Link to comment
Share on other sites

Παίδες μήπως ξέρει κανείς πως λέγεται το τραγούδι που παίζει στην διαφήμιση του καινούργιου Cintroen C5 ? με τους πολυελαίους?

 

Thanks προκαταβολικά.

ΔΕΝ ξερω ποια λες αλλα μια με αυτοκινητο που εχει ενα αργο τραγουδι ειναι αυτο

 

OTIS REDDING: (Sittin' On) The Dock of the Bay:O:O

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

Οχι δυστυχώς δεν ειναι αυτό.. δεν εχει λόγια αυτό που λέω εγώ.

 

Και αποκλείεται να μην την έχεις δεί ειναι καινούργια μέν αλλα παίζει αρκετές φορές...

είναι σαν Instrumental μουσική δεν έχει λόγια....και είναι για το καινούργιο το C5 το μεγάλο...που είναι σε ενα δρόμο και βάζουνε πολυελαίους στο δρόμο για να περάσει...

 

Τεσπά ευχαριστώ οπως και να έχει ήταν δεν ήταν αυτο το song. :)

Link to comment
Share on other sites

PAIDIA MIPOS XSERETE TO TRAGOUDI POU EPAIXSE STON TELIKO TOU SO YOU THINK YOU CAN DANCE STO XOREYTIKO TOU JOHN ME TIN ELENA PARAPARIZOU??ITAN TANGO!!:!::!::!:

 

«Libertango» είναι ο τίτλος.

Διασκευή από τις Bond στην πιο κλασική σύνθεση του Astor Piazzolla.

 

Θα σε παρακαλούσα να μην γράφεις με κεφαλαία. Στο γραπτό λόγο σημαίνει πως φωνάζεις. :)


Link to comment
Share on other sites

Παιδια στον τελικο του So think you can dance αμεσως μετα απο το opening τραγουδι με το χορευτικο CAN-CAN (το οποιοι ειναι το FatBoy SLim - Because we can) παιζει απο πισω ενα μπιτακι οσο μιλαει η Καγια μεχρι τις διαφημισεις!Μηπως το ξερει κανεις?Το ηχογραφησα για να σας βοηθησω!PLZ HELP:p

 

http://rapidshare.com/files/123317931/2008-06-18_15h49m54s.mp3

...::: Salta Salta Jimmy Jump :::...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...