Jump to content

Μουσικές προτάσεις και αναζητήσεις [VI]


MsK
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά ψάχνω μία μελωδία η οποία δεν έχει λόγια και πάει κάπως έτσι: http://www.2shared.com/audio/Hly7L6nP/piano.html.Σας παρακαλώ όποιος γνωρίζει ας μου απαντήσει.(προσπάθησα όσο καλύτερα μπορούσα να το παίξω στο αρμόνιο)Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ευχαριστώ:)

Τελικά μάλλον είναι βιολί.Πάντως στο εν λόγω κομμάτι αναφέρει:

 

Music orchestrated by Nobuko Toda

Words by Hideo Kojima

Performed by Jackie Presti

 

Δεν γράφει David Matthews!

 

Καλησπερα!

Εγω ειδα για τον David Matthews εδω! http://metalgear.wikia.com/wiki/Love_Theme Ομως επειδη δεν ξερω κ πολλα για metal gear μην σε παρω στον λαιμο μου!:)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ψάχνω μία μελωδία η οποία δεν έχει λόγια και πάει κάπως έτσι: http://www.2shared.com/audio/Hly7L6nP/piano.html.Σας παρακαλώ όποιος γνωρίζει ας μου απαντήσει.(προσπάθησα όσο καλύτερα μπορούσα να το παίξω στο αρμόνιο)Ευχαριστώ.

 

δε μου παιζει το αρχειο.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ψάχνω μία μελωδία η οποία δεν έχει λόγια και πάει κάπως έτσι: http://www.2shared.com/audio/Hly7L6nP/piano.html.Σας παρακαλώ όποιος γνωρίζει ας μου απαντήσει.(προσπάθησα όσο καλύτερα μπορούσα να το παίξω στο αρμόνιο)Ευχαριστώ.

Αν μπορείς βαλε το σωστό link

Link to comment
Share on other sites

τελικα το ετρεξα με kmplayer. παιζει μια χαρα.

 

κατι με ρχεται στο μυαλο... αλλα δεν...

 

τι ειδος τραγουδιου ειναι? καποια βοηθεια?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!

Εγω ειδα για τον David Matthews εδω! http://metalgear.wikia.com/wiki/Love_Theme Ομως επειδη δεν ξερω κ πολλα για metal gear μην σε παρω στον λαιμο μου!:)

Ευχαριστώ για το λινκ!

 

Δεν το ανέφερε στη wikipedia.Είναι βιολί σίγουρα τελικά.Άκουσα και μερικά άλλα κομμάτια και σύγκρινα.Ευχαριστώω:)

Link to comment
Share on other sites

στιχοι "αν εισαι ο τροπος που στα ματια με κοιταζεις ο τροπος που φιλας σφιχτα να μ αγκαλιαζεις "

ντουετο με ανδρικη και γυναικεια φωνη (ραπ)!

πως λεγεται?

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

Παιδια , ξερει κανεις ποιο ειναι αυτο το κομματι το ξενο , γνωστο ειναι λιγο πολυ ,που το βαζει το "Μες στη Καλη Χαρα " οταν βαζει διαφημισεις για 1-2 δευτερολεπτα κι ακουγεται ? Μια μελωδια ειναι ετσι επαναλαμβανομενη κυριως.
Link to comment
Share on other sites

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg
Link to comment
Share on other sites

 

κ το πρωτο πρεπει νε ειναι Ketjak.Για τσεκαρε

Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω ελληνικό "ποπ" τραγούδι, μάλλον αρχές 2000 ντουέτο 2 τραγουδίστριες η μια με πολύ βραχνή φωνή. Το video clip είναι γυρισμένο όλο μέσα σε ένα αυτοκίνητο καθώς ταξιδεύουν.

Δυστυχώς δε θυμάμαι στίχους αλλά το video-clip είναι πολύ χαρακτηριστικό!

Link to comment
Share on other sites

παιδια ξερει κανεις που μπορουμε να βρουμε αυτο το κομματι που χορευει η Μαρια Ηλιακη και πως το λενε? σαυτο το video ακουγετε.

 

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Mηπως ξερετε πως λεγεται ενα ελληνικο(μαλλον λαικο) τραγουδι που εχει και γκαιντα μεσα???
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ψαχνω ελληνικο hip hop(?) που τραγουδαει ενα παλικαρι.

 

αποσπασμα απο στιχους(οτι θυμαμαι): "μια ιστορια θα σας πω για ενα παιδι... ", "αγαπουσε γκομενα που ηταν αστερι αλλα τα αστερια σβηνουνε με τον καιρο και αυτος της ειπε την αληθεια πραγματικα αισθηματα..."

 

αυτα θυμαμαι μονο. προσπαθησα να googlαρω αλλα δεν εχω καλο νετ εδω και "κοβει" την αναζητηση. οποια βοηθεια ευπροσδεκτη:)

Link to comment
Share on other sites

 

Στην εισαγωγή, η μουσική με την οποία μπαίνει το τραγούδι είναι 'κλεμμένη' από κάπου αλλού.

Ξέρουμε από που;

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα τη βοήθειά σας ώστε να βρω τον τίτλο του κομματιού που παίζει από την αρχή έως το πέμπτο λεπτό περίπου, στο παρακάτω βίντεο:

 

Βλεπεις πραγματα κ αναρωτιεσαι γιατι... Αλλα εγω βλεπω πραγματα που δεν υπηρξαν ποτε και λεω γιατι οχι....;
Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα τη βοήθειά σας ώστε να βρω τον τίτλο του κομματιού που παίζει από την αρχή έως το πέμπτο λεπτό περίπου, στο παρακάτω βίντεο:

 

 

Δικό σου Άρχοντα:

When the sun is cold and black, when you wanna scream and shout, and the record plays the dark side of the moon...
Link to comment
Share on other sites

παιδια ψαχνω ενα τραγουδι παλιο ξενο..κατι λεει με now και το βιντεοκλιπ απο οτι θυμαμαι ηταν γυρισμενο σε φυση

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

Για σας παίδες. Ψάχνω μια διασκευή του με στέλνεις των ΠΥΞ ΛΑΞ. το άκουσα στο ραδιόφωνο. Ήταν μια κοπέλα και το τραγουδούσε ντουέτο με έναν άντρα που μου θύμιζε τους tsopana rave. Ίσως να ήταν και ο Μάνος Ξυδούς αλλά δεν νομίζω.
Κλόουν τη Τετάρτη τη Κυριακή νεκρός:cat:
Link to comment
Share on other sites

ωρε παιδες πως λεγεται το τραγουδι που παιζει συχνα στον real fm στην εκπομπη του χατζηνικολαου? ξεκιναει καπως και ακουγεται σαν οπερα αλλα δεν ειναι...

μπορει να βοηθησει καποιος?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...