Jump to content

Μουσικές προτάσεις και αναζητήσεις [VI]


MsK
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 5,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπερα! Χρειαζομαι τη βοηθεια σας. Ψαχνω ενα τραγουδι με γυναικεια vocals, γρηγορο που εχει μεσα τη φραση "no one can diversify" ή κατι τετοιο. Εχω φαει τον τοπο και δεν μπορω να το βρω. Αν το ξερει καποιος ας δωσει τα φωτα του.
Μπορείτε να προσθέσετε μόνο μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς που μπορώ να βρώ λίστες με παλιά αγαπημένα κομμάτια της δεκαετίας του 90΄ μέχρι και σήμερα; ( κάθε είδους, ροκ, ποπ,κ.ά)

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα σε ολα τα μελη και καλη βδομαδα να εχουμε!!!!!!:)

Πριν ξεκινησω θα ηθελα να ευχαριστησω τα παιδια που απαντανε στις μουσικες μας αναζητησεις και που καταφερνουν και μας βρισκουν (επιτελους) το τραγουδι/μουσικο κομματι που οι υπολοιποι δν μπορουμε να βρουμε πουθενα!!!:rolleyes::rolleyes:

Να στε καλα λοιπον!!!!!!!!!!!!

Εγω χρονια εχω κολλησει με ενα ξενο τραγουδι (

) αλλα πολυ φοβαμαι οτι δεν ειναι η εκτελεση που ειχα πρωτοακουσει!

Δν ειναι ουτε pink floyd, ουτε Blackmore's Night, ουτε Rednex!

Γνωριζετε μηπως εχει γινει καποια αλλη διασκευη ή τεσπα ποια ειναι η αυθεντικη αργη ερμηνεια απο γυναικα που ειχα ακουσει καποτε στο loveradio???

Ακομα και αν δν μπορεσετε να με βοηθησετε, σας ευχαριστω πολυ εκ των προτερων!!!

Φιλια πολλα!!!!

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω πολυ πολυ, αλλα oχι ηταν μια κανονικη ερμηνεια του κομματιου ουτε ρεμιξ ουτε τπτ!!! μοιαζει κατα πολυ με την ερμηνεια στο link που σας παρεθεσα αλλα η φωνη της κοπελας σε αυτο που ψαχνω εγω ηταν πιο βαθεια/πιο νεανικη! Βσικα ηταν πιο παλιο κομματι!!!!Αν γνωριζεις απο loveradio 97,5 τα ξημερωματα ειδικα βαζει πολλες παλιες εκτελεσεις τραγουδιων!
Link to comment
Share on other sites

Εγω χρονια εχω κολλησει με ενα ξενο τραγουδι (
) αλλα πολυ φοβαμαι οτι δεν ειναι η εκτελεση που ειχα πρωτοακουσει!

Δν ειναι ουτε pink floyd, ουτε Blackmore's Night, ουτε Rednex!

 

Το Wish you were here των Pink Floyd είναι διαφορετικό τραγούδι από το Wish you were here από τους Rednex(???) απλά έχουν τον ίδιο τίτλο. Αν μιλάς για cover στο τραγούδι των Pink Floyd μήπως αυτό;

Ana Torroja-wish you were here

Αλλά αν δεν είναι αυτό ψάξε το wish you were here που άκουσες στην wikipedia π.χ και δες ποια covers υπάρχουν.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το Wish you were here των Pink Floyd είναι διαφορετικό τραγούδι από το Wish you were here από τους Rednex(???) απλά έχουν τον ίδιο τίτλο. Αν μιλάς για cover στο τραγούδι των Pink Floyd μήπως αυτό;
Ana Torroja-wish you were here

Αλλά αν δεν είναι αυτό ψάξε το wish you were here που άκουσες στην wikipedia π.χ και δες ποια covers υπάρχουν.

 

:rolleyes: Σε ευχαριστω καλε μου Χρηστο για τη βοηθεια, μαλλον αυτο θα κανω με wikipedia, γτ ουτε το λινκ που μου εδωσες μου θυμιζει κατι!!!!!

Απλα με εχουν μπερδεψει γτ και στα σχολια στο youtube μισοι λενε οτι το οριγιναλ ειναι απο Within Temptation και οι αλλοι απο Blackmore's Night!!!!!

Oποτε με μπερδευουν ακομα πιο πολυ!

Να σαι καλα!!!!

:D

Edited by Alafroiskiwth22
Link to comment
Share on other sites

φιλε μου το μπασο ειναι σημα κατατεθεν prodigy απο ενα παλιο το diesel power, το τραγουδι που ψαχνεις λεγεται
κοιτα και αυτο Pain & Prodigy - Shut Your Mouth :cool:

 

Σ ευχαριστώ αμετρήτως!:p

Ναι ναι αυτό είναι!

Thanks!:D

Link to comment
Share on other sites

ψαχνω τρακ. το ασκουω συχνα στον republic.

σε καποια φαση τραγουαδανε κατι παιδακια (τυπου χωροδια) και λενε: can we fly, come on lets try(?).

 

any help:(

Link to comment
Share on other sites

Να με πάλι!Ψάχνω το τίτλο ενός 80s disco κομμάτι το λεει μια κοπέλα και πάει κάπως έτσι

say will be....the way you dance is close to me....the way you moving to stars......romantic world....

 

Μπορεί να κάνω λαθάκια στο στοίχο.Καμιά ιδέα ποιό είναι;;

 

Aκυρο το βρήκα!

Edited by kabamarou
Link to comment
Share on other sites

στιχοι

"τωρα τιποτα για μας πια δεν αλλαζει καθε λαθος δικαστης που μας δικαζει"

πως ονομαζεται το κομματι?

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

ψαχνω ενα τραγουδι το οποιο ακουσα χτες στην τηλεοραση...ελεγε look away look away κατι τετοιο...σαν μπαλαντα ειναι

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω τον τίτλο απο ένα house κομμάτι το οποίο παίζει να είναι και mashup με το Right here,right now του Fatboy slim.

Μια γκόμενα αν θυμάμαι καλά λέει its time to be together ή [/b]lets get together[/b] και μετά παίζει το sample right here,right now.

Any ideas?

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

ψαχνω ενα τραγουδι το οποιο ακουσα χτες στην τηλεοραση...ελεγε look away look away κατι τετοιο...σαν μπαλαντα ειναι

 

Αυτο?

 

http://www.youtube.com/watch?v=IhGUyXFyhNw

Link to comment
Share on other sites

 

οχι δεν ειναι αυτο:(

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

στιχοι

"τωρα τιποτα για μας πια δεν αλλαζει καθε λαθος δικαστης που μας δικαζει"

πως ονομαζεται το κομματι?

 

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παιδια!!!

Ειμαι καινούργιο μέλος και θα ήθελα παρα πολυ τη βοήθειά σας.. Ψάχνω απεγνωσμένα ένα ξένο κομμάτι house νομίζω είναι που παίζεται σχετικά τώρα τελευταία στα ραδιόφωνα και στα Clubs.. Το ρεφρεν δεν ειμαι και πολύ σίγουρος αλλα λέει κάτι σαν:

" what you want to do..." κάτι τέτοιο περίπου.. Και το επαναλαμβάνει μια γυναικεία φωνή. Είναι πολύ δυναμικό κομμάτι!

Δε ξέρω αν μπορέσει κάποιος να καταλάβει σύμφωνα μ αυτα που λέω, ελπίζω να με βοηθήσετε..

Ευχαριστώ!!!

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παιδια!!!

Ειμαι καινούργιο μέλος και θα ήθελα παρα πολυ τη βοήθειά σας.. Ψάχνω απεγνωσμένα ένα ξένο κομμάτι house νομίζω είναι που παίζεται σχετικά τώρα τελευταία στα ραδιόφωνα και στα Clubs.. Το ρεφρεν δεν ειμαι και πολύ σίγουρος αλλα λέει κάτι σαν:

" what you want to do..." κάτι τέτοιο περίπου.. Και το επαναλαμβάνει μια γυναικεία φωνή. Είναι πολύ δυναμικό κομμάτι!

Δε ξέρω αν μπορέσει κάποιος να καταλάβει σύμφωνα μ αυτα που λέω, ελπίζω να με βοηθήσετε..

Ευχαριστώ!!!

 

Καλησπερα σε ολους! :D Κ εγω μολις εγινα μελος! Μηπως εννοεις το Feel what you want-Kristine W? Τσεκαρε εδω! http://www.youtube.com/watch?v=p-6-50Yo4GM

 

Παιδια εχω κολλησει τρελα μ'ενα κομματι που μ'αρεσει πολυ πολυ καιρο κ το ακουσα παλι χθες σε ενα μπαρακι! Ειναι πιο παλιο κομματι, γυναικεια φωνη κ λεει (στο περιπου :p ) "choco,baby be my loco... want to turn out" κ μοιαζει ο ρυθμος του με reggae...ελπιζω να μην ειναι πολυ ακυροι οι στιχοι γιατι δεν το ακουγα καλα..! Οποιος ακουει 80'ς κ παλια γενικα ισως να μπορει να βοηθησει!

Ευχαριστω!!!

Edited by Nikos_s3
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...