Jump to content

Μουσικές προτάσεις και αναζητήσεις [VI]


MsK
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ψάχνω εδώ και καιρό ένα τραγούδι από τη σειρά "η ζωή της άλλης" που μου έχει κολλήσει από καιρό. Ακούγεται στο επεισόδιο 63 τη στιγμή που ο Στέφανος κάνει πρόταση γάμου στην Ελπίδα. Σε κάποια στιγμή ΄λέει (αν καταλαβαίνω καλά) : "see you and die" και λίγο αργότερα "wasting my time". Το τραγούδι είναι σε αργό ρυθμό με κάπως έντονη μουσική και το τραγουδάει άντρας. Αν μπορεί κάποιος να μου πει τον τίτλο ή τον ερμηνευτή.....Ευχαριστώ........

 

Αυτο λες man;

 

http://www.youtube.com/watch?v=m4gJN2NhSNI

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

άκουσα σήμερα στο ράδιο .. δεν συγκράτησα τίτλο ... και επειδή έχουν περάσει κάμποσες ώρες ... δεν θυμάμαι και πολλά από τα λόγια .. Τραγουδάει γυναίκα, αργό κομμάτι ... τα lyrics είναι κάπως έτσι :

"δίπλα σου δεν φοβάμαι " ... μετά δεν θυμάμαι τίποτα .. πάντως είναι αγαπησιάρικο το μήνυμά του ... ;)

 

 

Edit : Το βρήκα

Αγγελική Ηλιάδη - Δε φοβάμαι

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας και καλή χρονιά,

 

ψάχνω ένα πρόσφατο τραγούδι που παίζει τώρα στα clubs. Έχει ξένα λόγια που μοιάζουν με ρώσικα (ρουμάνικα δεν ξέρω) και έχει πολύ χαρακτηριστική dance/house μουσική στο ρεφραίν.

Το ξέρω πως δεν είμαι πολύ βοηθητικός αλλά μπορεί καποιος να το ξέρει :)

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Αν μποόύσες λίγο να γίνεις πιο συγκεκριμένος yianni.

Αυτό μήπως το γνωρίζετε;;

http://www.megafileupload.com/en/file/176339/trace-log---------------------amr.html

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας και καλή χρονιά,

 

ψάχνω ένα πρόσφατο τραγούδι που παίζει τώρα στα clubs. Έχει ξένα λόγια που μοιάζουν με ρώσικα (ρουμάνικα δεν ξέρω) και έχει πολύ χαρακτηριστική dance/house μουσική στο ρεφραίν.

Το ξέρω πως δεν είμαι πολύ βοηθητικός αλλά μπορεί καποιος να το ξέρει :)

 

Ευχαριστώ

 

When the sun is cold and black, when you wanna scream and shout, and the record plays the dark side of the moon...
Link to comment
Share on other sites

 

Ναιιιιιιιιιιιιιιιιιιι

 

Ευχαριστώ :dance::w00t:

 

Αν μποόύσες λίγο να γίνεις πιο συγκεκριμένος yianni.

Αυτό μήπως το γνωρίζετε;;

http://www.megafileupload.com/en/file/176339/trace-log---------------------amr.html

 

Μοιάζει λίγο με αυτό

Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω ένα τραγούδι rock/jazz που το ρεφραίν του είναι: "Leave a light on, I know you hate to be alone, leave a light on, I need to find my way back home". (Όχι της Belinda Carlisle ή του Garth Brooks που έχουν παρόμοιους στίχους)
Link to comment
Share on other sites

Γνωριζει κανεις αυτο το κομματι? Ελληνικο ειναι....

http://www30.zippyshare.com/v/58081559/file.html

@ Nokia 3230 - Nokia 6131 - Nokia E51 - Nokia 5530XM - HTC Desire - Motorola Defy+ - Nexus 5 - Xiaomi Redmi Note 4X - Xiaomi Mi 9T @

 

Intel i7 4770k/\Gigabyte GA-Z87X-UD4H/\G.SKILL Sniper 2x8GB DDR3/\nVidia GTX 970/\SSD Samsung 850 EVO 250GB/\Enermax Triathlor FC 650W/\DELL U2713HM

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μήπως έχετε ιδέα πιο είναι;

 

Memo.m4a

 

έχει αρκετή φασαρία...:-(

Σημείωση: Η εικόνα που θα επιχειρήσετε να «ανεβάσετε» δεν θα πρέπει να είναι μεγαλύτερη από 420 x 150 pixels και δεν θα πρέπει να υπερβαίνει τα 16,3 KB.
Link to comment
Share on other sites

Είναι ένα τραγούδι που βάζει ο Nitro συχνά πυκνά που λέει: I got what you need if you want me, cause i love you, girl i need you!If you wanna say boy im sorry, please dont hurt me, please dont leave me!...Μάλλον είναι διασκευή, ξέρει κανείς ποιος το λέει??
Link to comment
Share on other sites

Είναι ένα τραγούδι που βάζει ο Nitro συχνά πυκνά που λέει: I got what you need if you want me, cause i love you, girl i need you!If you wanna say boy im sorry, please dont hurt me, please dont leave me!...Μάλλον είναι διασκευή, ξέρει κανείς ποιος το λέει??

 

Akisy - I Got What You Need

When the sun is cold and black, when you wanna scream and shout, and the record plays the dark side of the moon...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλή χρονιά.

Θέλω τα φώτα σας να μου προτείνετε τραγούδια. Πρόσφατα κόλλησα άσχημα με το Heavy Cross και θέλω να φτιάξω ένα CD με τραγούδια παρόμοιου στυλ. Δηλαδή δυνατά, ξεσηκωτικά τραγούδια που σε κάνουν να γυρνάς τέρμα το volume στο αυτοκίνητο.

 

Όλες οι προτάσεις ευπρόσδεκτες :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλή χρονιά.

Θέλω τα φώτα σας να μου προτείνετε τραγούδια. Πρόσφατα κόλλησα άσχημα με το Heavy Cross και θέλω να φτιάξω ένα CD με τραγούδια παρόμοιου στυλ. Δηλαδή δυνατά, ξεσηκωτικά τραγούδια που σε κάνουν να γυρνάς τέρμα το volume στο αυτοκίνητο.

 

Όλες οι προτάσεις ευπρόσδεκτες :)

 

Florence + The Machine - You've Got The Love

Florence + The Machine - Kiss With A Fist

Gossip - Standing In The Way Of Control

Placebo - For What It's Worth

Muse - Uprising

The Verve - Love Is Noise

Empire of the Sun - We Are The People

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλή χρονιά.

Θέλω τα φώτα σας να μου προτείνετε τραγούδια. Πρόσφατα κόλλησα άσχημα με το Heavy Cross και θέλω να φτιάξω ένα CD με τραγούδια παρόμοιου στυλ. Δηλαδή δυνατά, ξεσηκωτικά τραγούδια που σε κάνουν να γυρνάς τέρμα το volume στο αυτοκίνητο.

 

Όλες οι προτάσεις ευπρόσδεκτες :)

 

Florence + The Machine - You've Got The Love

Florence + The Machine - Kiss With A Fist

Gossip - Standing In The Way Of Control

Placebo - For What It's Worth

Muse - Uprising

The Verve - Love Is Noise

Empire of the Sun - We Are The People

 

οπωσδήποτε La Roux - Bulletproof

επίσης

Μando Diao - Dance with Somebody

Placebo - Every You Every Me (μια που αναφέρθηκαν πριν),

Queen - Don't stop me now (κλασικό driving song),

Oι... McFly (no comments, please :p) έχουν κάνει ένα (καλό για οδήγηση πιστεύω)

του You're the one that I want,

 

Τώρα, είναι και θέμα τι μουσική σ'αρέσει γενικότερα. Υπάρχουν άπειρα pop/rock/electro τραγούδια που μπορούν να λειτουργήσουν όπως περιγράφεις!

Link to comment
Share on other sites

Τώρα, είναι και θέμα τι μουσική σ'αρέσει γενικότερα. Υπάρχουν άπειρα pop/rock/electro τραγούδια που μπορούν να λειτουργήσουν όπως περιγράφεις!

 

Όντως το γούστο είναι πολύ αντικειμενικό και κάτι που εσένα σε κάνει να χτυπιέσαι κάτω, εμένα μπορεί να μου φέρει νύστα :p

Αλλά, όπως είπε και μια DJσα, δε μπορείς να πεις ότι ακούς συγκεκριμένη μουσική. Ο καλός ο μουσικόφιλος δεν τα αλέθει όλα μεν, αλλά δε βάζει και τα αυτιά του σε καλούπια. :D

 

Αν βοηθάει, κάποια τραγούδια που έχει μάθει το CDplayer και ανεβάζει την ένταση από μόνο του είναι:

Rainbow - Stargazer

Therion - The Rise of Sodom and Gomorrah

(κατά τη γνώμη μου το απόλυτο driving song ;))

X-ray Dog - Dethroned

Φυσικά δεν έχουν καμία σχέση μεταξύ τους, γι' αυτό και βρίσκονται σε 3 διαφορετικά CD με αποτέλεσμα να κάνουμε ακροβατικά στις στροφές γιατί ξαφνικά ένιωσα ότι ταιριάζει περισσότερο στο τοπίο το ουρλιαχτό του Dio. Βέβαια το εντελώς παράταιρο είναι το Heavy Cross, γι' αυτό και ψάχνω τραγούδια που είναι πιο κοντά στο στιλ του. Ή μήπως να τα έβαζα όλα σε ένα CD και να αγνοούσα το θέμα "συμβατότητας"; :worry:

 

Ευχαριστώ για τις μέχρι τώρα προτάσεις, ήδη μάζεψα 2-3 τραγούδια που ή ήθελα αλλά δεν ήξερα πώς τα λένε ή δεν ήξερα καν και μου άρεσαν πολύ :D

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πώς λέγεται ένα τραγούδι rap που λέει: "Δεν πάω πουθενά, η θέση μου είναι εδώ κι αν σου βαστάει έλα κοντά 2 λόγια να σου πω, δεν θα σου βγει σε καλό" κτλ... ;
http://briefcase.pathfinder.gr/download/gspyrou/20910/245274/0/a4.jpg Audi A4 Power. Vorsprung durch Technik.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλή χρονιά.

Θέλω τα φώτα σας να μου προτείνετε τραγούδια. Πρόσφατα κόλλησα άσχημα με το Heavy Cross και θέλω να φτιάξω ένα CD με τραγούδια παρόμοιου στυλ. Δηλαδή δυνατά, ξεσηκωτικά τραγούδια που σε κάνουν να γυρνάς τέρμα το volume στο αυτοκίνητο.

 

Όλες οι προτάσεις ευπρόσδεκτες :)

 

Εγω θα προτεινα..

 

 

 

 

http://www.youtube.com/watch?v=-lulJdMKaZw

 

http://www.youtube.com/watch?v=8S_R13jV11Q

 

 

http://www.youtube.com/watch?v=RrbGpvOulec

και δυο ελληνικα

 

http://www.youtube.com/watch?v=UhIpYufsc-c

 

http://www.youtube.com/watch?v=OmaJr4NyCKk :)

Edited by tsatsos_21
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλή χρονιά.

Θέλω τα φώτα σας να μου προτείνετε τραγούδια. Πρόσφατα κόλλησα άσχημα με το Heavy Cross και θέλω να φτιάξω ένα CD με τραγούδια παρόμοιου στυλ. Δηλαδή δυνατά, ξεσηκωτικά τραγούδια που σε κάνουν να γυρνάς τέρμα το volume στο αυτοκίνητο.

 

Όλες οι προτάσεις ευπρόσδεκτες :)

 

Love Story - Taylor Swift (Digital Dog Club Mix)

What I've Done - Until June

Show me the money - Petey Pablo

That's My Name - Akcent

Επικίνδυνη - Master Tempo

 

edited by rigasnic - Απαγορεύεται η ανταλλαγή τραγουδιών μέσω του forum :!:

Edited by rigasnic
Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω εδώ και πάρα πολύ καιρό, ένα funky house κομμάτι και το μόνο που ακούω είναι στο ρεφραίν "na na na(na na na) ooo(ooo)" και μετά μια γυναίκα λέει ένα δίστιχο με ροκ φωνή(σχεδόν φωνάζοντας):w00t: .Αν σας θυμίζει κάτι, γράψτε το...προκαταβολικά thanks:D:D:D
Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω εδώ και πάρα πολύ καιρό, ένα funky house κομμάτι και το μόνο που ακούω είναι στο ρεφραίν "na na na(na na na) ooo(ooo)" και μετά μια γυναίκα λέει ένα δίστιχο με ροκ φωνή(σχεδόν φωνάζοντας):w00t: .Αν σας θυμίζει κάτι, γράψτε το...προκαταβολικά thanks:D:D:D

 

Άμα είναι "ah ah ah oh oh oh yeah yeah" (και δε σε πειράζω τώρα :p) τσέκαρε το The Gossip - Heavy Cross. Ακόμα κι αν δεν ήταν αυτό που ψάχνεις, αξίζει να το ακούσεις (έχω κολλήσει μέεεεερες τώρα και το ακούω στο repeat).

 

 

tsatsos_21 & johnthegreek ευχαριστώ για τις προτάσεις. Τα ακούω τώρα και κρατάω σημειώσεις :D

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Με το heavy cross είμαι κολλημένος από το καλοκαίρι.και αν θέλεις άκου το Heavy cross(fred falke mix) που είναι αρκετά καλύτερο.Thanks για το ενδιαφέρον πάντως!!
Link to comment
Share on other sites

Μήπως ξέρει κάποιος που είναι το τραγούδι που ακούγεται στις καινούργιες διαφημίσεις των Multirama; :confused:

KE$HA - Tik Tok (Official music video)

Edited by Lux
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...