Jump to content

[Επίσημο] Nokia N82


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι φυσικά κι έκανα ανανέωση αλλά τίποτα....... Τώρα όσον αφορά για το format στην συσκευή δεν έχω κάνει μέχρι στιγμής, αν μπορείτε να μου δώσετε κάποιες πληροφορίες μην κάνω καμιά πατάτα, δεν θυμάμαι εάν όλους τους αριθμούς τους έχω στην sim ή κάποιους στο τηλ. και τους χάσω.....Τέλος ποια η διαφορά εάν κάνω format την κάρτα από το κινητό ή από τον η/υ...;
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Διαβάστε πριν ρωτήσετε: S60 3rd Edition Platform FAQ

Πως κάνω format στο κινητό και στη κάρτα μνήμης;

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

και φυσικα φορματ της καρτας απο το τηλεφωνο και οχι απο pc .

 

Για να το επισημανεις, θα ξερεις οτι ειναι καλυτερο αυτο. Υπαρχει διαφορα δηλαδη?

 

(δεν αντιλεγω, πληροφοριακα ρωταω)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Η διαφορά είναι στο ότι το format της κάρτας έτσι και αλλιώς πρέπει να γίνει μέσα από το τηλέφωνο γιατί έτσι δημιουργούνται οι απαραίτητοι φάκελοι για να λειτουργήσει σωστά.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

το ειχα παει προσφατα στο nokia shop της πάτρας για ενα θεματακι με ενα κουμπι που δεν πατιοταν και τους ειπα να μου αλλαξουν και τζαμάκι αφου θα το ανοιξουν.

ρωτησα κοστος και μου ειχε πει 5 ευρώ.

 

τελικα το βαλαν μεσα στην εγγυηση :)

 

αριστη εξυπηρετηση.

τους ευχαριστώ

 

Απο περιεργεια (μιας κ ειχα κ εγω προσφατα παρομοιο "θεματακι") τι σου εκανε το κινητο, τι προβλημα σου ειπαν οτι ειχε?

Και τι σου αλλαξαν/εφτιαξαν τελικα?

 

Οσο για το τζαμακι μονο 5 ευρω?! Original ομως?!

Ελπιζω να το αλλαξες, αν ηταν αυθεντικο αυτο που θα σου εβαζαν άξιζε.

Edited by k_giannis
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά πως μπορώ να βγάλω το 3G γιατί έχει πέσει η μπαταρία και πρέπει να κάνω οικονομία για να βγάλει την ημέρα

 

Ξέρει μήπως κανείς το site της εκκλησίας που θέλω να κατεβάσω κάτι καντήλια;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Πήγαινε Ρυθμίσεις > Τηλέφωνο > Δίκτυο > Λειτουργία δικτύου και επέλεξε GSM.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

To wifi του Ν82, ως δέκτης, είναι πιο δυνατό ή ισοδύναμο με τα dongles που κυκλοφορούν στην αγορά; Ρωτάω γιατί εκεί που εργάζομαι δεν έχουμε internet αλλά έχει "ξεκλείδωτο" ασύρματο μια διπλανή επιχείρηση. Συνδέομαι έτσι μέσω του κινητού αλλά θα ήθελα να μπορώ να συνδεθώ και στον υπολογιστή... Από ότι κατάλαβα δεν υπάρχει τρόπος μέσω one touch access να χρησιμοποιήσω το n82 σε σύνδεση με τον υπολογιστή για να πιάσω το ξεκλείδωτο σήμα, οπότε σκέφτομαι την αγορά ενός dongle αλλά φοβάμαι μήπως ο δέκτης του N82 είναι πιο δυνατός από τα dongle του εμπορίου κι όταν βάλω το dongle δεν θα βλέπει το δίκτυο του διπλανού και το πάρω άδικα...
Link to comment
Share on other sites

πάντως από το ενσωματωμένο του δικού μου λάπτοπ δεν είναι...

τώρα για dongle δεν ξέρω δεν μπορώ να συγκρίνω, αλλά δεν πιστεύω να είσαι τόσο καλό το Ν82. μακάρι να είναι δηλαδή, αλλά χλωμό.. δεν μπορείς να δοκιμάσεις άλλο;

μέτρον άριστον
Link to comment
Share on other sites

Φιλοι κατοχοι του εκπληκτικου Ν82, θα με βοηθουσατε πολυ με την γνωμη σας

στο θεμα-ερωτηση που εχω αναρτησει: N82 Ασημί .. ή .. N82 Μαύρο ??

 

 

Ευχαριστω και ελπιζω να μην δημιουργω τοσο προβλημα με αυτο μου το ποστ.. :O

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Ευτυχης κατοχος και εγω σημερα απο μια απιστευτη προσφορα που πετυχα!:happy: Πιστευω να μεινω ευχαριστημενος...
Link to comment
Share on other sites

Φιλοι κατοχοι του εκπληκτικου Ν82, θα με βοηθουσατε πολυ με την γνωμη σας

στο θεμα-ερωτηση που εχω αναρτησει: N82 Ασημί .. ή .. N82 Μαύρο ??

 

 

Ευχαριστω και ελπιζω να μην δημιουργω τοσο προβλημα με αυτο μου το ποστ.. :O

αν και λιγο αργα...μαυρο γιατι δεν φαινονται ευκολα οι γρατζουνιες!

ασημι για να ξεχωριζεις!:D

 

Ευτυχης κατοχος και εγω σημερα απο μια απιστευτη προσφορα που πετυχα!:happy: Πιστευω να μεινω ευχαριστημενος...

 

μπορεις να μοιραστεις μαζι μας την απιστευτη προσφορα που πετυχες?

εστω και με pm....;)

Edited by gianpithio
Συνένωση Συνεχόμενων Μηνυμάτων.
http://img651.imageshack.us/img651/9279/bfreeavatar21024x768102.jpg
Link to comment
Share on other sites

Τη μοιραζομαι και δημοσια, δεν εχω προβλημα. Απο καποιον χρηστη στη Ricardo που το εδινε σφραγισμενο ελληνικο με αποδειξη(και εγγυηση)στα 150! Νομιζω δεν χρειαζεται να πω τιποτε αλλο...:D

 

Edit: Αυτο διπλα στην καμερα του 3g υποτιθεται οτι ειναι αισθητηρας φωτος; Βοηθαει σε κατι; Επισης πιστευω τα θεματα να μη δημιουργουν προβλημα στο κινητο! Το λεω γιατι αναφερονται ως μη αξιοπιστα...

Edited by Conception
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

αισθητήρας φωτός είναι ναι..αν και πάντα μου έδινε την αίσθηση οτι υπολειτουργεί..

το συγκρινα δηλαδή με τον αντίστοιχο του e51

το εκλείνα με το χέρι και αυτομάτος ο φωτισμός άλλαζε και το ανάποδο.

το n82 μου έδινε την αίσθηση πως δεν είχε την ίδια απόκριση με του άλλου.

 

μικρό το κακό όμως.

πολύ καλή συσκευή στο σύνολο της.

Link to comment
Share on other sites

Πραγματι... δεν μετανοιωσα καθολου που το πηρα, εστω και ετεροχρονισμενα! Η μπαταρια ηδη μου βγαζει 3-4 μερες, και ειναι η 3η φορα που την φορτιζω!! Δεν κανω βεβαια και καμια τρελη χρηση, αλλα εχω βγαλει αρκετες φωτο και με φλας! Μου εχει κανει 2 restart αλλα δε νομιζω οτι ειναι κατι σοβαρο, κατα τ΄αλλα ειναι πολυ σταθερο. Και αν θες τη γνωμη μου, παροτι παλιο μοντελο, χτυπαει στα ισα αρκετα καινουργια μοντελα που εχουν ελλειψεις. Τοσο καλη 5αρα καμερα νομιζω οτι λιγα κινητα εχουν! Επισης κατι αλλο που γουσταρω σε αυτο το κινητο ειναι οτι εχει τα ηχεια στο πλαϊ και ειναι και στερεοφωνικα!! Πολλα μοντελα, ακομα και της νοκια, εχουν το ηχειακι απο κατω και χανει την ενταση ο ηχος. Οπως και να΄χει, ειμαι υπερευχαριστημενος...
Link to comment
Share on other sites

και εγω θελω ενα καλο καμεροφωνο και λογικα θα παω σε Νοκια Ν82 (ή SE C905)

θα δουμε...

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Μετά απο κάμποσο ψάξιμο, κατέληξα ότι αυτό είναι το ιδανικό κινητό για τη σύζυγο. Καθοριστικός παράγοντας: η αντοχή στις τούμπες :)

Έφαγα τον κόσμο όμως και δεν το βρίσκω πουθενά για online αγορά.

Κύπρο μένω αλλά και οποιοδήποτε κατάστημα κάνει αποστολές εντός Ελλάδας μου κάνει. Ξέρεις κανείς πού μπορώ να το βρω ή πάπαλα, αργά το θυμήθηκα;

Link to comment
Share on other sites

Τον τελευταιο καιρο η μπαταριουλα μου δεν κραταει ουτε μια μερα με λιγη χρηση.. Και εχει παχυνει και λιγο.. Ειναι λογω ηλικιας? Γεραματα? :( χαχαχα

 

Ηθελα να ρωτησω λοιπον αν εχει δοκιμασει/παρει κανεις αυτες τις "bulk" μπαταριες οπως ονομαζονται, απο e-click.gr ή απο οπουδηποτε αλλου. Ειναι καινουργιες μπαταριες (απ'οτι λενε) και αυθεντικες, που τις προμηθευονται απο την Nokia και αυτες αλλα οχι σε κανονικη συσκευασια. Γι'αυτο και το χαμηλοτερο εως και μισο κοστος.

 

Για πειτε... Τι γνωριζετε/προτεινετε...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τον τελευταιο καιρο η μπαταριουλα μου δεν κραταει ουτε μια μερα με λιγη χρηση.. Και εχει παχυνει και λιγο.. Ειναι λογω ηλικιας? Γεραματα? :( χαχαχα

 

Ηθελα να ρωτησω λοιπον αν εχει δοκιμασει/παρει κανεις αυτες τις "bulk" μπαταριες οπως ονομαζονται, απο e-click.gr ή απο οπουδηποτε αλλου. Ειναι καινουργιες μπαταριες (απ'οτι λενε) και αυθεντικες, που τις προμηθευονται απο την Nokia και αυτες αλλα οχι σε κανονικη συσκευασια. Γι'αυτο και το χαμηλοτερο εως και μισο κοστος.

 

Για πειτε... Τι γνωριζετε/προτεινετε...

 

Στο δικό μου έχω πάρει από ebay με 3 $, η οποία υποστήριζε ότι είναι γνήσια, είχε όμως κάποιες οπτικές διαφορές, αν και σε αυθεντική συσκευασία. Επίσης είναι cell made in Korea, finished in china ενώ η κανονική είναι εξολοκλήρου China. Γνωρίζω τις επιφυλάξεις που υπάχουν για αυτές τις μπαταρίες και τις συμμερίζομαι, πιο πολύ για πειραματισμό την πήρα και για δεύτερη. Από το καλοκαίρι που την έχω θα έλεγα ότι είναι ισάξια αν όχι καλύτερη της μαμίσιας.

Link to comment
Share on other sites

Τον τελευταιο καιρο η μπαταριουλα μου δεν κραταει ουτε μια μερα με λιγη χρηση.. Και εχει παχυνει και λιγο.. Ειναι λογω ηλικίας; Γεράματα;

Ηθελα να ρωτησω λοιπον αν εχει δοκιμασει/παρει κανεις αυτες τις "bulk" μπαταριες οπως ονομαζονται, απο e-click.gr ή απο οπουδηποτε αλλου. Ειναι καινουργιες μπαταριες (απ'οτι λενε) και αυθεντικες, που τις προμηθευονται απο την Nokia και αυτες αλλα οχι σε κανονικη συσκευασια. Γι'αυτο και το χαμηλοτερο εως και μισο κοστος.

Και εμένα η μαμά μπαταρία μου φούσκωσε και μετά από πολύ χρήση δεν κρατούσε ούτε μισή ώρα (από φουλ φορτισμένη με 3 λεπτά ομιλίας, έκλεινε). Δεν το διακινδύνευσα και πήρα μια γνήσια Nokia από πλαίσιο (την είχε προσφορά το καλοκαίρι) και πλέον είναι και πάλι ετοιμοπόλεμο.

 

Αν από το e-click λένε ότι είναι γνήσια, πάρτην από εκεί.

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και 6 μήνες πήρε ο αδερφός μου μια μπαταρία(κινέζικη) από ebay και δεν έχει πρόβλημα μέχρι στιγμής.

Και κρατάει περισσότερο από την μαμίσια.

Link to comment
Share on other sites

Στο δικό μου έχω πάρει από ebay με 3 $, η οποία υποστήριζε ότι είναι γνήσια, είχε όμως κάποιες οπτικές διαφορές, αν και σε αυθεντική συσκευασία. Επίσης είναι cell made in Korea, finished in china ενώ η κανονική είναι εξολοκλήρου China. Γνωρίζω τις επιφυλάξεις που υπάχουν για αυτές τις μπαταρίες και τις συμμερίζομαι, πιο πολύ για πειραματισμό την πήρα και για δεύτερη. Από το καλοκαίρι που την έχω θα έλεγα ότι είναι ισάξια αν όχι καλύτερη της μαμίσιας.

 

Εδώ και 6 μήνες πήρε ο αδερφός μου μια μπαταρία(κινέζικη) από ebay και δεν έχει πρόβλημα μέχρι στιγμής.

Και κρατάει περισσότερο από την μαμίσια.

 

Μαλιστα.!

Ενδιαφερων, αλλα γενικα για ιμιτασιον δεν πολυψηνομαι για να πω την αληθεια. Οχι τοσο για θεμα διαρκειας/αντοχης αλλα για θεμα ποιοτητας....

 

Και εμένα η μαμά μπαταρία μου φούσκωσε και μετά από πολύ χρήση δεν κρατούσε ούτε μισή ώρα (από φουλ φορτισμένη με 3 λεπτά ομιλίας, έκλεινε). Δεν το διακινδύνευσα και πήρα μια γνήσια Nokia από πλαίσιο (την είχε προσφορά το καλοκαίρι) και πλέον είναι και πάλι ετοιμοπόλεμο.

 

Αν από το e-click λένε ότι είναι γνήσια, πάρτην από εκεί.

 

(και συνεχιζω την παραπανω απαντηση μου) ....απλα εχω αμφιβολιες για το κατα ποσο θα ειναι οντως ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ αυτη η μπαταρια στο σακουλακι που δινει το e-click (http://e-click.gr/index.php?target=products&product_id=31793) :confused: :whistle:

 

Για την αυθεντικοτητα, οκ, πιστευω πως μπορω κατα ενα μεγαλο ποσοστο να καταλαβω αν ειναι αυθεντικη, απο διαφορα σημεια.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...