Jump to content

[Επίσημο] Nokia N82


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τελικα πηρα αυτη με τα 23 ευρω την αυθεντικη. Αληθεια, σε nokia shop ή σε γερμανο ποσο κανει; Νομιζω πανω απο 30.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

εχω βαλει κατι προγραμματακια κ θεματα στο κινητο αλλα μολις το ξεκιναω μου βγαζει εγκατασταση.... κατι τετοιο κ μετα απο 30 με 40 δευτερολεπτα σταματαει κ το τηλεφωνο ερχεται στα κανονικα επιπεδα. πως μπορω να το απενεργοποιησω αυτο?
Link to comment
Share on other sites

εχω βαλει κατι προγραμματακια κ θεματα στο κινητο αλλα μολις το ξεκιναω μου βγαζει εγκατασταση.... κατι τετοιο κ μετα απο 30 με 40 δευτερολεπτα σταματαει κ το τηλεφωνο ερχεται στα κανονικα επιπεδα. πως μπορω να το απενεργοποιησω αυτο?

 

καποια απο τις εφαρμογες που εβαλες προσφατα σου κανει την λαμογια. δεν νομιζω πως υπαρχει τροπος να βρεις ποια ειναι.

 

μονο με την μεθοδο της αφαιρεσης. αρχισε να απεγκαθιστας τις πιο "υποπτες". ελπιζω να την πετυχεις με την πρωτη:p

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Πιθανώς να υπάρχουν εγκατεστημένες εφαρμογές στην κάρτα μνήμης που ψάχνουν για δεδομένα στην μνήμη του τηλεφώνου και δεν τα βρίσκουν.

Πήγαινε στη Διαχείριση Εφαρμογών και ψάξε για καταχωρήσεις όχι με κανονικά ονόματα, αλλά με περίεργους χαρακτήρες. Διάγραψέ τες και ξαναδοκίμασε.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Παιδια γεια σας , εχω ενα προβλημα με το Ν82 μου.

Οπως και αυτη τη στιγμη το κινητο λειτουργει κανονικα χωρις καθυστερησεις η κολληματα. Απο χθες ομως, ξαφνικα, αρχισαν καποια πληκτρα του αλφαρηθμητικου πληκτρολογιου να γραφουν αλλα γραμματα/νουμερα απο αυτα που παταω. Ειτε γραφω λεξεις ειτε αριθμους.

 

Συγκεκριμενα μπερδευονται τα πληκτρα 4 - 5 - 7 - #

Παταω το "5" για να γραψω το "κ" και με ενα μονο πατημα γραφει "πκ" ..

Παταω την διεση που ειναι για αλλαγη σε κεφαλαια στα μηνυματα κ γραφει #4 ή "Η" .. και κατι τετοια κανει γενικα.

Μονο αυτο ομως, τιποτε αλλο.

 

Αν γνωριζει κανεις, να ειναι το πληκτρολογιο που φταιει? Ή καμια "πλακετα" τιποτε τετοιο? :/

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Νομιζω πως με μια απλη αναβαθμιση λογισμικου θα στρωσει.

Ακομα και αν εχεις ηδη την τελευταια εκδοση, ξαναπερνα την!

 

εκτος και αν εχει παρει υγρασια. το παιρνεις μαζι σου στο μπανιο για παραδειγμα? Οι υδρατμοι του μπανιου ειναι πολυ υπουλοι (αν και δεν νομιζω πως ειναι αυτο. οπως σου ειπα μαλλον μια αναβαθμιση θελει)

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

εχω βαλει κατι προγραμματακια κ θεματα στο κινητο αλλα μολις το ξεκιναω μου βγαζει εγκατασταση.... κατι τετοιο κ μετα απο 30 με 40 δευτερολεπτα σταματαει κ το τηλεφωνο ερχεται στα κανονικα επιπεδα. πως μπορω να το απενεργοποιησω αυτο?

 

Delete stuck installer files from memory card (no hack needed)

 

Your application manager may contain references to .sis files which are not installed and which can not be removed. This can happen if a program fails to install, or if you reset your phone. To get rid of these stuck installers, you'll need to remove them manually.

 

You'll need access to your memory card from your computer by bluetooth, USB cable, or card reader.

 

1) Connect your phone to your computer in data transfer mode (a.k.a. mass storage). Do NOT choose PC Suite mode.

 

2) Tell your computer to show hidden files and folders.

 

3) Navigate to \private\10202dce on your memory card and remove the .sis files that appear as "not installed" in the application manager.

 

Delete stuck installer files from memory card or phone memory (for hacked phones)

 

Your application manager may contain references to .sis files which are not installed and which can not be removed. This can happen if a program fails to install, or if you reset your phone. To get rid of these stuck installers, you'll need to remove them manually.

 

You'll need a hacked phone and a Symbian file manager like Active File or X-plore.

 

1) Make sure your phone is hacked and "caps" are disabled.

 

2) Use a Symbian file manager like Active File or X-plore to navigate to C:\private\10202dce (phone memory) or E:\private\10202dce (memory card) and remove the .sis files that appear as "not installed" in the application manager.

 

:D

http://img651.imageshack.us/img651/9279/bfreeavatar21024x768102.jpg
Link to comment
Share on other sites

Νομιζω πως με μια απλη αναβαθμιση λογισμικου θα στρωσει.

Ακομα και αν εχεις ηδη την τελευταια εκδοση, ξαναπερνα την!

 

εκτος και αν εχει παρει υγρασια. το παιρνεις μαζι σου στο μπανιο για παραδειγμα? Οι υδρατμοι του μπανιου ειναι πολυ υπουλοι (αν και δεν νομιζω πως ειναι αυτο. οπως σου ειπα μαλλον μια αναβαθμιση θελει)

 

Δυστυχως το εχω παρει μερικες φορες στο μπανιο ναι, αν και το εχω κατω απτη πετσετα κουκουλωμενο :lol:

Το ανοιξα κιολας το ελυσα τελειως το πληκτρολογιακι κ τις "πλακες" που εχει μεσα ολες, αλλα εμφανισιακα τουλαχιστον δεν ειχε καθολου ιχνη απο υγρασια.. ουτε καν σκονη..

Μολις του εκανα και ενα update (ξαναπερασα το τελευταιο δηλαδη) αλλα συνεχιζει το προβλημα.

 

Οποτε θα το παω αυριο σε ενα καταστημα Nokia.

Εχεις/εχετε να μου προτεινετε να το παω καπου αλλου για καλυτερα μηπως, ή οχι?

Edited by k_giannis
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εχω ακριβως το ιδιο προβλημα εδω και παρα πολυ καιρο! Το κακο ειναι οτι δε μπορω να σβησω τιποτα απο τη διαχειριση, οποτε θα κανω αυτο το κολπο που αναφερεται παραπανω.

 

Δυστυχως δε εκτιμουσα και πολυ το κινητο που εχω. Μου εχει κρατησει 2,5 χρονια μεχρι στιγμης, το μοναδικο κινητο που κραταει τοσο, και πηγαινε για πολλα ακομα. Αλλα απο την αρχη ημουν σιγουρος για την αντοχη του και το πετουσα συνεχεια κατω, κανοντας επιδειξη. Τωρα πια κολλαει αρκετα.

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως δε εκτιμουσα και πολυ το κινητο που εχω. Μου εχει κρατησει 2,5 χρονια μεχρι στιγμης, το μοναδικο κινητο που κραταει τοσο, και πηγαινε για πολλα ακομα. Αλλα απο την αρχη ημουν σιγουρος για την αντοχη του και το πετουσα συνεχεια κατω, κανοντας επιδειξη. Τωρα πια κολλαει αρκετα.

Ε, συγγνώμη που το λέω, αλλά είσαι επιδειξίας...

Εγώ με νέα πρόσοψη και ένα καλό φορμά(τ)ρισμα, θα το κάνω σαν καινούριο..

Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα κολλάει αρκετά τελευταία, αλλά όχι επειδή πάλιωσε, αλλά επειδή δεν πολυελέγχω τις εφαρμογές που βάζω, ούτε το φόρμαρα τελευταία. Το μόνο κακό είναι ότι η είσοδος 3,5mm είχε πάρει κάποιες σταγόνες νερού πριν κανένα χρόνο και μερικές φορές χάνει τη σύνδεση, γι' αυτό και δεν το πολυεμπιστεύομαι για ακρόαση μουσικής.

 

Με λίγη προσοχή του τι βάζεις μέσα, δε θα έχεις κανένα πρόβλημα.

Ακόμα και όταν αγοράσω καινούργια συσκευή, το Ν82 θα επιτελεί μια χαρά το ρόλο της δεύτερης συσκευής μου. ;)

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Με το sms export εσωσα τα μηνυματα σε txt αρχεια στον υπολογιστη. Πως θα τα βαλω ξανα στη μνημη του κινητου ή τη μνημη της καρτας;

 

Καποιος που να ξερει; Μηπως εκανα βλακεια και εχασα ολα τα μηνυματα; Και γενικα ποιος ειναι ενας ευκολος τροπος για να τα κανεις backup; Καλυτερο ειναι να αποθηκευονται στη μνημη του τηλεφωνου ή στη καρτα μνημης;

Edited by impreza_sti
Συνεχόμενα μηνύματα-Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη σε υπάρχον μήνυμα πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Με το sms export εσωσα τα μηνυματα σε txt αρχεια στον υπολογιστη. Πως θα τα βαλω ξανα στη μνημη του κινητου ή τη μνημη της καρτας;

 

Καποιος που να ξερει; Μηπως εκανα βλακεια και εχασα ολα τα μηνυματα; Και γενικα ποιος ειναι ενας ευκολος τροπος για να τα κανεις backup; Καλυτερο ειναι να αποθηκευονται στη μνημη του τηλεφωνου ή στη καρτα μνημης;

 

Το sms export απλά στα εξάγει σε txt. Δε μπορείς να τα επαναφέρεις. Για να γίνει αυτό θα πρέπει να τα έχεις κάνει backup με το ovi suite (απλά έτσι δεν έχεις τρόπο να τα διαβάσεις από το pc σου).

Προτιμώ τη μνήμη τηλεφώνου μιας και η κάρτα είναι πιο εύκολο να πάθει κάτι.

Link to comment
Share on other sites

Το sms export απλά στα εξάγει σε txt. Δε μπορείς να τα επαναφέρεις. Για να γίνει αυτό θα πρέπει να τα έχεις κάνει backup με το ovi suite (απλά έτσι δεν έχεις τρόπο να τα διαβάσεις από το pc σου).

 

Υπάρχει τρόπος αν θέλει κάποιος να διαβάσει στον υπολογιστή τα μηνύματα μέσα από το back up που έχει κάνει.Να υπενθυμίσω το αντίστοιχο θέμα στο οποίο αναφέρεται η διαδικασία:Εξαγωγή δεδομένων από αντίγραφα ασφαλείας

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Δλδ τα εχασα τα sms, ετσι; Τα εχω σε txt αρχεια στον υπολογιστη. Να τα σβησω οριστικα;

 

Ξερετε αν ακομα θελει την διαδικασια με το sign για τα παιχνιδια και προγραμματα;

 

Επισης υπαρχει καινουρια εκδοση για το κινητο;

Link to comment
Share on other sites

Δλδ τα εχασα τα sms, ετσι; Τα εχω σε txt αρχεια στον υπολογιστη. Να τα σβησω οριστικα;

 

Ξερετε αν ακομα θελει την διαδικασια με το sign για τα παιχνιδια και προγραμματα;

 

Επισης υπαρχει καινουρια εκδοση για το κινητο;

Καλημέρα. Αν κράτησες τα μηνύματα στην μορφή txt τότε δεν μπορείς να κάνεις τίποτα. Έπρεπε να τα είχες κρατήσει ή με τον τρόπο που είπε ο @impreza_sti στο προηγούμενο post ή χειροκίνητα.

 

Ναι χρειάζεται ακόμα η υπογραφή των εφαρμογών οι οποίες είναι ανυπόγραφες. Αρκεί να έχεις το απαραίτητο πιστοποιητικό.

 

Η τελευταία έκδοση είναι η ν35.0.002 (αναφέρεται και στο πρώτο post του θέματος).

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Δλδ οσες ειναι signed μπαινουν χωρις προβλημα;

Ναι όσες είναι υπογεγραμμένες απλά θα τις κάνεις εγκατάσταση ξανά.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Βασικά (αν τα θμάμαι καλά :p) το μόνο που χρειάζεται υπογραφή είναι το HelloOX 2, ώστε να χακαριστεί το τηλέφωνο.

Από εκεί και πέρα εγκαθιστάς ό,τι θέλεις από υπογεγραμμένες ή ανυπόγραφες εφαρμογές. ;)

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Αν θέλει να το κάνει hack αρκεί να κάνει αυτό που λες Πάνο. Αν δεν θέλει απλά κάνει εγκατάσταση τα signed sis. :)

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Το HelloOX2 είναι συμβατό με το τελευταίο firmware του N82.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Το Hello OX 2.02 δουλεύει άψογα με την τελευταία έκδοση του Ν82. Το καλό είναι ότι λόγω της δυνατότητας του Ν82 να διατηρεί όλα τα δεδομένα της μνήμης του κινητού ακόμα και μετά από update, το μόνο που έχει να κάνει κανείς είναι μόνο το update. Όλα τα αρχεία του παραμένουν άθικτα, και φυσικά το χακάρισμα. ;)
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

της δυνατότητας του Ν82 να διατηρεί όλα τα δεδομένα της μνήμης του κινητού μετά από update.

 

Εγω γιατι νομιζω πως το Ν82 δεν το υποστηριζει?

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...