Jump to content

[Επίσημο] Nokia N82


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

αυτα ειναι...

 

οσοι ειχαν την εμπειρια του Ν82 και δηλωναν και ικανοποιημενοι, θελουν να το δωσουν πισω και φυσικα ουτε που θελουν να ξαναδουν ΝΟΚΙΑ...

 

Ηταν φυσικα πολυ μεγαλο φαουλ αυτο που εγινε με την ακτιβολια και τουλαχιστον θα σωσει τα προσχηματα η ΝΟΚΙΑ αν δεχτει να αλλαξει με αυτο το τροπο τα Ν82.

Για να δουμε...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Είμαι γενικά ευχαριστημένος απο το Ν82, αλλά σαφώς σκέφτομαι το θέμα της ακτινοβολίας...

Φοβάμαι όμως οτι δεν θα βρω συσκευή με τόσο καλή κάμερα και GPS...

:(

 

EDIT: Παιδιά θα τρελαθούμε. Μόλις μίλησα με την ALPH COPY και μου είπαν οτι ισχύει οτι SAR γράφει το manual μας, και οτι η ΝΟΚΙΑ είπε πως όσα κινητά έχουν αυτό το SAR στο manual είναι αυτή η τιμή (0,62), και το 1,32 θα ισχύει στις καινούργιες συσκευές...

Τι γίνεται; που είδαμε ανακοίνωση της ΝΟΚΙΑ για όλες τις συσκευές στο 1,32; τι ισχύει άραγε; πάλι τα ίδια;

HP 5710 θα την θυμάμαι πάντα...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, όσοι έχετε πρόβλημα με το υψηλό του SAR ΜΗΝ ΤΟ ΠΟΥΛΑΤΕ! Τηλεφωνήστε στην Alpha Copy στο 8011166542. Από εκεί θα σας δώσουν πληροφορίες πώς να το επιστρέψετε πίσω στο κατάστημα από το οποίο το αγοράσατε και πώς να πάρετε κάποια άλλη συσκευή, στην τιμή που το αγοράσατε. Εγώ το αγόρασα από το Πλαίσιο. Τη Δευτέρα θα πάω να πάρω άλλη συσκευή στην τιμή που αγόρασα το Ν82 πριν από 3 μήνες, δηλαδή 519 ευρώ. Μη το σκοτώνετε πουλώντας το!

 

Ας παρει και καποιος αλλως για να ειμαστε σιγουροι.Εμενα μου ειπαν οτι ισχυει η τιμη σαρ που αναγραφεται στο βιβλιαρακι!!!:mad:

Επισης δεν μπορουν να κανουν αντικατασταση.

 

edit:ακριβως τα ιδια μου ειπαν και εμενα kera.

Link to comment
Share on other sites

Είμαι γενικά ευχαριστημένος απο το Ν82, αλλά σαφώς σκέφτομαι το θέμα της ακτινοβολίας...

Φοβάμαι όμως οτι δεν θα βρω συσκευή με τόσο καλή κάμερα και GPS...

:(

 

EDIT: Παιδιά θα τρελαθούμε. Μόλις μίλησα με την ALPH COPY και μου είπαν οτι ισχύει οτι SAR γράφει το manual μας, και οτι η ΝΟΚΙΑ είπε πως όσα κινητά έχουν αυτό το SAR στο manual είναι αυτή η τιμή (0,62), και το 1,32 θα ισχύει στις καινούργιες συσκευές...

Τι γίνεται; που είδαμε ανακοίνωση της ΝΟΚΙΑ για όλες τις συσκευές στο 1,32; τι ισχύει άραγε; πάλι τα ίδια;

Μα τι λέει η NOKIA ?? αφού στο site με τα sar η τιμή για το Ν82 αναφέρεται σαν 1,32 - χωρίς να κάνει διαφοροποίηση για παλιά ή νέα συσκευή. Θα τρελαθούμε εντελώς ή προσπαθούν να μας τρελάνουν με το έτσι θέλω ?

Link to comment
Share on other sites

Που είναι κάποιο επίσημο στοιχείο για το SAR; τι έχει πει η ΝΟΚΙΑ; ΄΄οποιος ξέρει, ας δώσει πληροφορίες..., να ξέρουμε έγκυρα τουλάχιστον, και μετά αποφασίζουμε...

Κάποιο link για το site με τα SAR;...

HP 5710 θα την θυμάμαι πάντα...
Link to comment
Share on other sites

Που είναι κάποιο επίσημο στοιχείο για το SAR; τι έχει πει η ΝΟΚΙΑ; ΄΄οποιος ξέρει, ας δώσει πληροφορίες..., να ξέρουμε έγκυρα τουλάχιστον, και μετά αποφασίζουμε...

Κάποιο link για το site με τα SAR;...

http://sar.nokia.com/sar/index.jsp

Link to comment
Share on other sites

Είμαι γενικά ευχαριστημένος απο το Ν82, αλλά σαφώς σκέφτομαι το θέμα της ακτινοβολίας...

Φοβάμαι όμως οτι δεν θα βρω συσκευή με τόσο καλή κάμερα και GPS...

:(

 

EDIT: Παιδιά θα τρελαθούμε. Μόλις μίλησα με την ALPH COPY και μου είπαν οτι ισχύει οτι SAR γράφει το manual μας, και οτι η ΝΟΚΙΑ είπε πως όσα κινητά έχουν αυτό το SAR στο manual είναι αυτή η τιμή (0,62), και το 1,32 θα ισχύει στις καινούργιες συσκευές...

Τι γίνεται; που είδαμε ανακοίνωση της ΝΟΚΙΑ για όλες τις συσκευές στο 1,32; τι ισχύει άραγε; πάλι τα ίδια;

 

Ας παρει και καποιος αλλως για να ειμαστε σιγουροι.Εμενα μου ειπαν οτι ισχυει η τιμη σαρ που αναγραφεται στο βιβλιαρακι!!!:mad:

Επισης δεν μπορουν να κανουν αντικατασταση.

 

edit:ακριβως τα ιδια μου ειπαν και εμενα kera.

 

Ό,τι να ναι... Τρικυμία εν κρανίω οι Φινλανδοί και οι τοπικοί τους αντιπρόσωποι...

Πώς να την ξαναεμπιστευτείς τη Nokia.

 

Ακόμα και στο υποθετικό σενάριο ότι θα ισχυε η αντικατάσταση με συσκευή της επιλογής τους για όλους όσους θα ήθελαν να αντικαταστήσουν το Ν82, θα υπήρχαν 2 θεματάκια κατ' εμέ:

 

1. Πώς να εμπιστευτώ τη Nokia και τις τιμές SAR που έχει στο http://sar.nokia.com. Ποιος μου λέει ότι πάω και το αντικαθιστώ και αύριο-μεθαύριο μας λένε: "Ξέρετε κάναμε λάθος και στο τάδε μοντέλο. Κι αυτό δεν έχει π.χ. 0.58W/Kg, αλλά 1.58W/Kg".

 

2. Ακόμα και να δεχόταν αντικατάσταση κάποιος και να πίστευε ότι η νέα σούπερ-ντούπερ συσκευή του έχει χαμηλότατο SAR. Ποια συσκευή να διαλέξεις στα 579€ που πήρα εγώ το Ν82??? Το Ν95 ή μήπως το Ν95-8GB??? :rotfl::rotfl::rotfl:

 

Άσε να μου λείπει. Καλύτερα το 3230 για ομιλία-SMS και για τα υπόλοιπα το Ν82.

Υπομονή το καλοκαίρι και το φθινόπωρο καινούργια συσκευούλα από άλλο κατασκευαστούλη. :X

 

p.s.: Εξάλλου η Nokia το έχει πάρει απόφαση και δεν πρόκειται να βγάλει συσκευή με αξιοπρεπές SAR.

Είδαμε και τις καινούργιες της (βλ. Ν78, 6210 navi, 6220 classic), όλες με SAR πάνω από 1W/Kg.

Μόνο το Ν96 θα έχει (???) χαμηλό SAR. Άσε, να λείπει το βύσινο.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

αληθεια ρε παιδια το χω απορια...γιατι καθε κινητο εχει διαφορετικο δεικτη sar?

δεν μπορουν να κατασκευασουν κεραιες με συγκεκριμενα τεχνικα χαρακτηριστικα?

Link to comment
Share on other sites

Εμένα καθόλου δε με πείραξε το θέμα με το sar. Για αυτό το λόγο θέτει η Ευρωπαική έννωση τα όρια, για να μην ξεπερνούνται. Οτιδήποτε είναι κάτω απο αυτά τα όρια δεν απειλεί την υγεία. Το μόνο που δεν κοιτάω πριν αγοράσω ένα κινητό είναι το sar του. Φυσικά το n82 δεν πρόκειται να το αλλάξω, τέτοια κινητά δεν υπάρχουν :rolleyes:

 

Αν κάποιος θεωρεί οτι πρέπει να το πουλήσει/αντικαταστήσει, ας το κάνει, κάθε άποψη σεβαστή :)

 

Νομίζω το θέμα του sar το εξαντλήσαμε... :secret:

Link to comment
Share on other sites

Οκ το κινητο μου...πηγα σε ενα Nokia shop μου εκαναν μια αναβαθμηση κ ολα μια χαρα ξαναλειτουργησε δλδ....εννοειτε πως δεν πληρωσα ισχυει η εγγυηση ας μην ειχα την αποδειξει αγορας!!!!
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, όσοι έχετε πρόβλημα με το υψηλό του SAR ΜΗΝ ΤΟ ΠΟΥΛΑΤΕ! Τηλεφωνήστε στην Alpha Copy στο 8011166542. Από εκεί θα σας δώσουν πληροφορίες πώς να το επιστρέψετε πίσω στο κατάστημα από το οποίο το αγοράσατε και πώς να πάρετε κάποια άλλη συσκευή, στην τιμή που το αγοράσατε. Εγώ το αγόρασα από το Πλαίσιο. Τη Δευτέρα θα πάω να πάρω άλλη συσκευή στην τιμή που αγόρασα το Ν82 πριν από 3 μήνες, δηλαδή 519 ευρώ. Μη το σκοτώνετε πουλώντας το!

Μπορεί να το επιβεβαιώσει και κάποιος άλλος;

Link to comment
Share on other sites

[...]Φυσικά το n82 δεν πρόκειται να το αλλάξω, τέτοια κινητά δεν υπάρχουν :rolleyes:[...]

 

Αν εξαιρέσεις τον πομποδέκτη που δίνει αυτό το άθλιο SAR (εμένα προσωπικά με πειράζει αφάνταστα), αν το καλοσκεφτεί κάποιος και το ψάξει, δεν υπάρχει άλλο τηλέφωνο της Nokia με αυτά τα χαρακτηριστικά όλα μαζί συγκεντρωμένα (+xenon flash + WiFi + πολύ καλό GPS κλπ). ;)

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Όταν γράφω ένα μήνυμα ξεκινάει ο μετρητής όπως είναι φυσικό να κάνει αντίστροφη μέτρηση από τους 160 χαρακτήρες. Όταν όμως περάσω σε δεύτερο μήνυμα ο μετρητής ξεκινάει από τους 145 χαρακτήρες. Που πήγαν οι άλλοι 15 χαρακτήρες, οεεοο.
Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Εμένα καθόλου δε με πείραξε το θέμα με το sar. Για αυτό το λόγο θέτει η Ευρωπαική έννωση τα όρια, για να μην ξεπερνούνται. Οτιδήποτε είναι κάτω απο αυτά τα όρια δεν απειλεί την υγεία. Το μόνο που δεν κοιτάω πριν αγοράσω ένα κινητό είναι το sar του. Φυσικά το n82 δεν πρόκειται να το αλλάξω, τέτοια κινητά δεν υπάρχουν :rolleyes:

 

Αν κάποιος θεωρεί οτι πρέπει να το πουλήσει/αντικαταστήσει, ας το κάνει, κάθε άποψη σεβαστή :)

 

Νομίζω το θέμα του sar το εξαντλήσαμε... :secret:

 

κανεισ ενα μεγαλο λαθος. το τι θετει η ευρωπαικη ενωση και το τι ειναι πραγματικα σωστο απεχουν μεταξυ τους μεγαλη αποσταση.

μιλαμε τωρα για πολυεθνικες εταιριες κινητων(απο τις μεγαλυτερες βιομηχανιες στον κοσμο.

 

νομιζετε οτι ολες μαζι δεν εχουν την δυναμη να επιβαλουν το οριο που τουσ συμφερει!!!!!!!!οχι απλα την εχουν ..........την χρησιμοποιησαν ηδη.....

 

το λεω αυτο γιατι συμφωνα παντα με επιστημονικες ερευνες αν τολμουσαν τα κινητα να αγγιξουν το πραγματικο οριο sar τοτε ο εγκεφαλος μας δεν θα αργουσε να γινει πουρες!!!!!!!!!!!!!!!:X:!:

Αγγελίες μόνο στο Buy & Sell forum
Link to comment
Share on other sites

Αν εξαιρέσεις τον πομποδέκτη που δίνει αυτό το άθλιο SAR (εμένα προσωπικά με πειράζει αφάνταστα), αν το καλοσκεφτεί κάποιος και το ψάξει, δεν υπάρχει άλλο τηλέφωνο της Nokia με αυτά τα χαρακτηριστικά όλα μαζί συγκεντρωμένα (+xenon flash + WiFi + πολύ καλό GPS κλπ). ;)

Αλλης εταιρειας κνητο υπαρχει ?ΓιατΙ το να κανουμε το χαζο στο θεμα του SAR ΕΙΝΑΙ ΑΠΑΡΑΔΕΧΤΟ

Η Δημοκρατία μας αυτοκαταστρέφεται διότι κατεχράσθη το δικαίωμα της ελευθερίας και της ισότητας, διότι έμαθε τους πολίτες να θεωρούν την αυθάδεια ως δικαίωμα, την παρανομία ως ελευθερία, την αναίδεια του λόγου ως ισότητα και την αναρχία ως ευδαιμονία
Link to comment
Share on other sites

Έρχεται το Samsung G810 που έχει όλα του Ν82, αλλά δεν ξέρω τι GPS έχει, απο φωτο αν βγάζει καλή, και δεν νομίζω να έχει xenon flash...
HP 5710 θα την θυμάμαι πάντα...
Link to comment
Share on other sites

Όταν γράφω ένα μήνυμα ξεκινάει ο μετρητής όπως είναι φυσικό να κάνει αντίστροφη μέτρηση από τους 160 χαρακτήρες. Όταν όμως περάσω σε δεύτερο μήνυμα ο μετρητής ξεκινάει από τους 145 χαρακτήρες. Που πήγαν οι άλλοι 15 χαρακτήρες, οεεοο.

Έτσι είναι το κανονικό.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Εμένα καθόλου δε με πείραξε το θέμα με το sar. Για αυτό το λόγο θέτει η Ευρωπαική έννωση τα όρια, για να μην ξεπερνούνται. Οτιδήποτε είναι κάτω απο αυτά τα όρια δεν απειλεί την υγεία. Το μόνο που δεν κοιτάω πριν αγοράσω ένα κινητό είναι το sar του. Φυσικά το n82 δεν πρόκειται να το αλλάξω, τέτοια κινητά δεν υπάρχουν :rolleyes:

 

Αν κάποιος θεωρεί οτι πρέπει να το πουλήσει/αντικαταστήσει, ας το κάνει, κάθε άποψη σεβαστή :)

 

Νομίζω το θέμα του sar το εξαντλήσαμε... :secret:

 

Οπως τα λες φιλε μου :)

 

Εαν διαβασετε τα προηγουμενα μηνυματα θα δειτε πως εδω και ενα μηνα το μονο που γραφουμε στο θεμα του Ν82 ειναι για το sar.

 

Aρκετοι ειναι αυτοι που εχουν κουραστει να διαβαζουν μονο για αυτο. Το εχουν πει ανοικτα στο θεμα του Ν82 αλλα μας εχουν ερθει και pm.

 

Eαν θελετε να συνεχισετε να μιλατε για το sar μπορειτε να ανοιξετε ενα νεο θεμα στην ενοτητα Τεχνολογικοι Προβληματισμοι η να συμμετεχετε στο υπαρχον θεμα: Aκτινοβολια SAR και τιμες συσκευων

 

Σας ευχαριστω :bow:

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Έρχεται το Samsung G810 που έχει όλα του Ν82, αλλά δεν ξέρω τι GPS έχει, απο φωτο αν βγάζει καλή, και δεν νομίζω να έχει xenon flash...

 

εχει και ξενον φλας και οπτικο ζουμ χ3...και φυσικα θα φορα symbian...:D

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από μένα σε όλους.

Θέλω απλά να καταθέσω την εμπειρία μου εν συντομία:

Είμαι συνδρομητής στη VODAFONE και ενδιαφερόμουν για το Ν82 το μαύρο. Πήγα σε ένα κατάστημα και για ανανέωση του συμβολαίο μου με την επιδότηση (έχω 2 γραμμές στο όνομά μου) μου έβγαινε το κινητό στα 280 € περίπου αλλά στο πλατινέ το χρώμα και όχι στο μαύρο.

Πάω στη WIND και μου κάνουν προσφορά (οι ίδιοι αριθμοί με φορητότητα) στο ίδιο πάγιο (παραπλήσιο πρόγραμμα +4 € περίπου το μήνα), με έκδοση πιστωτικής κάρτας, το τηλέφωνο και σε μαύρο παρακαλώ στα 50 €!!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Άλλο ανανέωση και άλλο φορητότητα που συνεπάγεται καινούργιος πελάτης...

Λογικό είναι να σου έρχεται λιγότερο το Ν82 στη WIND..

Το θέμα είναι σε ποιό δίκτυο θα είσαι ευχαριστημένος.

HP 5710 θα την θυμάμαι πάντα...
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να το επιβεβαιώσει και κάποιος άλλος;

To επιβεβαιωνω κι εγω μιας και ηδη ξεκινησε η διαδικασια επιστροφης του κινητου και θα ολοκληρωθει την εβδομαδα που μας ερχεται..

 

Μια υπευθυνη μου ειπε αυτο

"Το SAR του κινητου ειναι οτι γραφει στο βιβλιαρακι αλλα αν δυσκολευεστε να το πιστεψετε τοτε μπορειτε να το αλλαξετε.."

Link to comment
Share on other sites

To επιβεβαιωνω κι εγω μιας και ηδη ξεκινησε η διαδικασια επιστροφης του κινητου και θα ολοκληρωθει την εβδομαδα που μας ερχεται..

 

Μια υπευθυνη μου ειπε αυτο

"Το SAR του κινητου ειναι οτι γραφει στο βιβλιαρακι αλλα αν δυσκολευεστε να το πιστεψετε τοτε μπορειτε να το αλλαξετε.."

 

Που ακριβως ρωτησες?Το μεσημερι που πηρα στην Νοκια δεν ειχαν ιδεα περι επιστροφης κινητου.Επισης ρωτησα και στο πλαισιο απο οπου και το αγορασα,και επισης δεν ειχαν καμια ενημερωση.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...