Jump to content

[Επίσημο] Nokia N82


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά, μήπως ξέρετε πού μπορώ να βρω blacklist κλήσεων αλλά χωρίς να έχει trial 14 ημερών; Όλα όσα δοκίμασα ισχύουν μόνο για 14 μέρες και μετά μου λέει να αγοράσω το πρόγραμμα. Υπάρχει πουθενά δωρεάν; Δεν είναι λύση να το κατεβάζω κάθε 14 μέρες ξανά και ξανά και να το ρυθμίζω συνέχεια.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μήνυμα #6 από S60 Platform FAQ.:rolleyes:

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Μόλις το τσέκαρα με το Bluetooth ακουστικό μου και όντως υπάρχει ήχος προειδοποίησης όταν έχω ενεργή κλήση και με πάρει και κάποιος άλλος. Δεν ξέρω για ενσύρματο hadsfree, δεν έχω στην διάθεσή μου αυτή τη στιγμή, αλλά υποθέτω ότι κι αυτό γίνεται. Επομένως, τουλάχιστο με BT handsfree, γίνεται αυτό που λες.

 

Να σημειώσω εδώ ότι το δικό μου Bluetooth ακουστικό έχει το δικό του ήχο προειδοποίησης, οποίος είναι διαφορετικός από αυτόν του κινητού. Αυτός που ακούς μέσω του ακουστικού του κινητού είναι πιο οξύς. Ίσως να μην παίζει ρόλο.

 

Ευχαριστω Πανο .Η βοηθεια σου ειναι καταλυτικη Να σαι καλα

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω Πανο .Η βοηθεια σου ειναι καταλυτικη Να σαι καλα

 

Μόλις το δοκίμασα και σε ενσύρματο handsfree, συγκεκριμένα έχω αυτό.

Με έκπληξή μου ανακάλυψα ότι δεν έχω ήχο προειδοποίησης όταν χρησιμοποιώ handsfree.

Δεν ξέρω, ίσως φταίει το ενεργό προφίλ που είχα, ίσως κάτι άλλο, αλλά είναι κάτι που δεν μου αρέσει. :confused:

 

Με bluetooth πάντως έχεις κανονικά ηχητική ειδοποίηση, όπως σου είπα χτες.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Μόλις το δοκίμασα και σε ενσύρματο handsfree, συγκεκριμένα έχω αυτό.

Με έκπληξή μου ανακάλυψα ότι δεν έχω ήχο προειδοποίησης όταν χρησιμοποιώ handsfree.

Δεν ξέρω, ίσως φταίει το ενεργό προφίλ που είχα, ίσως κάτι άλλο, αλλά είναι κάτι που δεν μου αρέσει. :confused:

 

Με bluetooth πάντως έχεις κανονικά ηχητική ειδοποίηση, όπως σου είπα χτες.

 

Μια απο τα ιδια δηλαδη με το Ν73 ! Ξερεις ποιο ειναι το περιεργο πες το αστειο ολης της υποθεσης ? Οτι αυτο συμβαινει μονο με την ελληνικο firmware! Στο αγγλικο που δοκιμασα δουλευε κανονικα

 

Ευχαριστω και παλι

Link to comment
Share on other sites

Μια απο τα ιδια δηλαδη με το Ν73 ! Ξερεις ποιο ειναι το περιεργο πες το αστειο ολης της υποθεσης ? Οτι αυτο συμβαινει μονο με την ελληνικο firmware! Στο αγγλικο που δοκιμασα δουλευε κανονικα

 

Ευχαριστω και παλι

Φαντάζομαι αν είναι να το πάρεις, θα το πάρεις από βδομάδα. Θέλω να τσεκάρω τη συμπεριφορά του τηλεφώνου και με διάφορα προφίλ, να δω και το εργοστασιακό handsfree και θα σε ενημερώσω.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Φαντάζομαι αν είναι να το πάρεις, θα το πάρεις από βδομάδα. Θέλω να τσεκάρω τη συμπεριφορά του τηλεφώνου και με διάφορα προφίλ, να δω και το εργοστασιακό handsfree και θα σε ενημερώσω.

 

Περιμενω φιλε αν βρεις ελευθερο χρονο

Link to comment
Share on other sites

Περιμενω φιλε αν βρεις ελευθερο χρονο

Τελικά το τσέκαρα και ανακάλυψα ότι υπάρχει κανονικά ο ήχος προειδοποίησης, τόσο από το ακουστικό της συσκευής, όσο και με ενσύρματο handsfree, αλλά και με bluetooth handsfree. Η διαφορά είναι ότι ο ήχος που ακούγεται από το ακουστικό το τηλεφώνου ή από ενσύρματο handsfree έχει σταθερή ένταση, όσο και αν ανεβάσεις την ένταση του ακουστικού. Αν ο συνομιλητής σου φωνάζει λίγο παραπάνω, ίσως να μην ακούσεις τον ήχο. Πάντως εμένα όσες φορές μου έτυχε, τον άκουσα κανονικά.

Επίσης, ο ήχος ακούγεται τα πρώτα δευτερόλεπτα της εισερχόμενης κλήσης και επαναλαμβάνεται λίγο πιο μετά. Δεν σε "ενοχλεί" συνέχεια, επομένως μπορεί να μην τον αντιληφθείς αμέσως, αλλά ούτε σε εμποδίζει να μιλάς με το συνομιλητή της τρέχουσας κλήσης. ;)

 

Αν χρησιμοποιείς bluetooth ακουστικό, ο ήχος προειδοποίησης παράγεται από το bluetooth, επομένως διαφέρει από ακουστικό σε ακουστικό. Σε εμένα το iTech μου ακούγεται μια χαρά, δε γίνεται να μην τον ακούσω.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Πως συνδέομαι στο internet μέσω του κινητού και τι χρεώσεις έχει?

 

Μέσω GPRS, μέσω 3G, αλλά και μέσω WiFi.

Στις δύο πρώτες περιπτώσεις χρεώνεσαι ανάλογα με τα τιμολόγια της εταιρίας κινητής τηλεφωνίας που έχεις.

Στην τρίτη περίπτωση (WiFi ή αλλιώς WLAN) η πλοήγηση είναι δωρεάν.

 

Εγώ προσωπικά δε χρησιμοποιώ καθόλου 3G, ούτε όμως και GPRS.

Οι χρεώσεις που έχουμε στην Ελλάδα είναι επιεικώς απαράδεκτες, εκτός και αν έχεις κάποιο πακέτο δωρεάν πλοήγησης.

Όσες φορές χρειάζομαι να μπω στο δίκτυο, ψάχνω για δίκτυα WLAN και αν βρω κάποιο ελεύθερο συνδέομαι και σερφάρω τσάμπα. :)

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

αυτο ειναι αραβικο πληκτρολογιο, πλακα εχει :p

http://img214.imageshack.us/img214/4742/07062008293mp6.th.jpg

Link to comment
Share on other sites

εννοούσα τι ρυθμίσεις πρέπει να κάνουμε στο κινητό.

 

Πως γίνεται μέσω wifi?

Κύριος είναι μόνο ο ΘΕΟΣ.
Link to comment
Share on other sites

εννοούσα τι ρυθμίσεις πρέπει να κάνουμε στο κινητό.

 

Πως γίνεται μέσω wifi?

Τις ρυθμίσεις για GPRS και 3G θα πρέπει να απευθυνθείς στην εταιρία κινητής σου για να σου στείλουν με MMS τις ρυθμίσεις.

Για το WiFi, βρίσκεις αν γύρω σου υπάρχουν ασύρματα δίκτυα.

 

Αυτό γίνεται με δύο τρόπους:

1. Από την οθόνη αναμονής, αν έχεις ενεργοποιημένη την ενεργή αναμονή, πας κάτω από τις καταχωρήσεις του ημερολογίου και πατάς εκεί που λέει "Απενεργ. σάρωσης WLAN". Αν υπάρχουν κοντά σου κάποια ασύρματα δίκτυα, θα σου γράψει: "Βρέθηκε δίκτυο WLAN" ή "Βρέθηκαν δίκτυα WLAN". Πατάς "Έναρξη περιήγησης Ιστού" και αν τα δίκτυα είναι ελεύθερα, ανοίγει ο web browser και σερφάρεις.

2. Πας Μενού->Εργαλεία->Οδηγός WLAN και κάνεις τα ίδια με πριν.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Το σερφάρισα είναι σχετικά άνετο.

Σε καμία περίπτωση μη το συγκινείς όμως με συσκευές με οθόνη αφής.

Τα flash videos (flv) τα παίζει κανονικά ο ενσωματωμένος σελιδομετρητής.

Αλλιώς υπάρχει ανάλογη εφαρμογή με την οποία μπορείς να αναπαράγεις flvs που έχεις αποθηκεύσει στη μνήμη της συσκευής.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Για να δούμε...!!!;) ευχαριστώ πάντως :rolleyes:

 

Sorry αλλα λογο δουλειάς δεν απάντησα,Τελικα το Τηλ σταλθηκε για επησκευή!Στην Νοκια.:mad::mad:

T@SOULIS
Link to comment
Share on other sites

παιδια μπορει το κινητο μας να αvαπαραγει αρχεια .flv???

εχω προσπαθησει να παιξω βιντεακια που εχω περασει μεσα και εχω κατεβασει απο sites αλλα τιποτα ουτε καν τα αναγωριζει...

Link to comment
Share on other sites

παιδια μπορει το κινητο μας να αvαπαραγει αρχεια .flv???

εχω προσπαθησει να παιξω βιντεακια που εχω περασει μεσα και εχω κατεβασει απο sites αλλα τιποτα ουτε καν τα αναγωριζει...

Όχι, αποθηκευμένα αρχεία .flv δεν παίζει από μόνο του, αλλά πρέπει να προσθέσεις κάποια εφαρμογή.

Εγώ χρησιμοποιώ το emTube.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Μπα, τίποτα το νεότερο.

Η Nokia κρατά σιγή ιχθύος.:rolleyes:

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου n82 έχει ένα πρόβλημα. Συνέχεια διαγράφει και βάζει τραγούδια στην έκθεση (μουσική) εκεί πού είχα 144 τραγούδια ξαφνικά βρίσκω 1. Αυτό το έκανε από την πρώτη μέρα, πράγμα που με αναγκάζει να πηγαίνω στην διαχείριση αρχείων για να τα ακούω, αφού εκεί δεν παθαίνουνε τίποτα. Πως διωρθόνεται αυτό?

 

Επίσης εγκατέστησα κάτι παιχνίδια παίχω το ένα, και εκεί που παίζω κολλάει για κανά 2λεπτο και μετά μου λέει ''σφάλμα εξαίρεσης κλείσιμο εφαρμογής ΝΑΙ-ΟΧΙ''. Εγώ επιλέγω ΟΧΙ για να μην έχω άλλα. αυτό ίσως να γίνεται γιατί πήγα και διέγραψα μερικά παιχνίδια από εκεί, και για να τα διαγράψω πάτησα επιλογή όλων και στη συνέχεια έκανα εξαίρεση αυτά που ήθελα να κρατήσω και διέγραψα τα άλλα. Επίσης δεν παίζει το προεγκατεστημένο fifa 2007

 

Ένα άλλο πρόβλημα με τα παιχνίδια είναι ότι όταν ανοίγω τον φάκελο ''ΕΦΑΡΜΟΓΕΣ'' τα παιχνίδια δεν είναι μέσα. πάω στην διαχείρηση εφαρμογών να ξανακάνω εγκατάσταση σε ένα τυχαίο, μου λέει ''ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΗ'' παατάω ''ΟΧΙ'' και ξαναπάω στον φάκελο ''ΕΦΑΡΜΟΓΕΣ'' και τα παιχνίδια είναι μέσα

 

μπορεί κάποιος να βοηθήσει?

Και εμενα τα ιδια κανει και εχω αλλαξει 4 καρτες μνημης και οι δυο τελευταιες επωνυμες,sandisk και trascent.

Βασικα δεν το κανει μονο στα τραγουδια αλλα και στις φωτο.

Απο εβδομαδα θα το παω στη Νοκια γιατι τρωει και αλλα σκαλωματα που λυνονται μονο αν βγαλω τη μπαταρια.

Αν αυτο με την διαγραφη αρχειων ειναι προβλημα του κινητου θα σε ενημερωσω.

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

Όχι, αποθηκευμένα αρχεία .flv δεν παίζει από μόνο του, αλλά πρέπει να προσθέσεις κάποια εφαρμογή.

Εγώ χρησιμοποιώ το emTube.

 

Καλημέρα, επειδή έχω μείνει μάλλον πίσω σε ενημέρωση ... λύθηκε το πρόβλημα που είχε το emtube και δεν έπαιζε τα .flv αρχεία και αν ποιά έκδοση κατεβάζουμε;

Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Hi παίδες,όλα καλά???Τελικά η μαύρη πρόσοψη κυκλοφόρησε?Που μπορούμε να την βρούμε?

 

Ψάξε στο mobile-parts.gr

Θα τη βρεις σίγουρα σε κομμάτια original.

 

Αξίζει , όμως, η όλη διαδικασία?

Για σκέψου το λίγο πριν κάνεις ο,τιδήποτε...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...