Jump to content

[Επίσημο] Nokia N82


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για αρχη δοκιμασε να το ανοιξεις χωρις την καρτα μνημης..
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ΠΑΙΔΙΑ SOS ...πριν απο λιγο ενω μιλουσα με το κινητο μας με τα hfree ξαφνικα εβγαλε λευκη οθονη με το λογοτυπο της νοκια στη μεση κ εκλεισε!!!! επειδη δεν ειχα μπαταρια (μονο 1 γραμμη) υποθεσα οτι εκλεισε απο μπαταρια ..ε τον βαζω στη φορτιση κ δεν φορτιζει (οση ωρα το εχω τπτ) και δεν ανοιγει....τι μπορει να επαθε στα ξαφνικα???? να παω σε Nokia shop ή με καμια αναβαθμηση φτιαχνετε???

Μην τρελαίνεσαι. Δοκίμασε να βγάλεις την κάρτα SIM και την κάρτα μνήμης και δοκίμασε να το ανοίξεις.

Αν ανοίξει κανονικά, μία από τις δύο φταίει, πιθανώς η κάρτα μνήμης, αν έχεις ακόμα την εργοστασιακή. ;)

 

Γιάννη, πιο γρήγορος, με πρόλαβες. :grin:

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Μην τρελαίνεσαι. Δοκίμασε να βγάλεις την κάρτα SIM και την κάρτα μνήμης και δοκίμασε να το ανοίξεις.

Αν ανοίξει κανονικά, μία από τις δύο φταίει, πιθανώς η κάρτα μνήμης, αν έχεις ακόμα την εργοστασιακή. ;)

 

Γιάννη, πιο γρήγορος, με πρόλαβες. :grin:

 

 

 

Tιποτα...τα εκανα ειδη !!!! εβγαλα κ την καρτα sim και την memory card..(δοκιμασα να κανω κ hard format αλλα τπτ) τη στο καλο επαθε ......(ενω δεν επεσε κατω τη επαθε κ δεν ανοιγει κ δεν φορτιζει)αναβαθμηση σε κλειστο κινητο γινετε?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δεν γινετε..

 

Δοκιμασε να το κανεις ξανα hard format βρες ενα φιλο σου για να κραταει το μισα πληκτρα γιατι μπορει να μην τα πατας σωστα μονος σου.

 

Εαν δεν ανοιξει θα πρεπει να το πας για φτιαξιμο :(

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Tιποτα...τα εκανα ειδη !!!! εβγαλα κ την καρτα sim και την memory card..(δοκιμασα να κανω κ hard format αλλα τπτ) τη στο καλο επαθε ......(ενω δεν επεσε κατω τη επαθε κ δεν ανοιγει κ δεν φορτιζει)αναβαθμηση σε κλειστο κινητο γινετε?

Φορμάτ με τον τρόπο "Με κλειστό το κινητό πατάμε «πράσινο πλήκτρο κλήσης» «*», «3», και ταυτόχρονα ανοίγουμε το κινητό χωρίς να αφήσουμε τα πλήκτρα." δοκίμασες να κάνεις?

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Δεν γινετε..

 

Δοκιμασε να το κανεις ξανα hard format βρες ενα φιλο σου για να κραταει το μισα πληκτρα γιατι μπορει να μην τα πατας σωστα μονος σου.

 

Εαν δεν ανοιξει θα πρεπει να το πας για φτιαξιμο :(

 

 

 

oκ Thanks gianpithio και panosz75 αν κ βλεπω αυριο το μεσημερι να περναω απο την Nokia ...για την εγγυηση θελω κ αποδειξη? γιατι δεν εχω το πειρα μεταχειρισμενο απο καταστημα...(οσο για το hard format θα το δοκιμασω ... αυριο) ::::ναι stendor format με κλειστο το κινητο εκανα αλλα τπτ ..θα δοκιμασω αυριο με κανεναν γνωστο μου μηπως δεν παταω καλα τα πληκτρα!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

oκ Thanks gianpithio και panosz75 αν κ βλεπω αυριο το μεσημερι να περναω απο την Nokia ...για την εγγυηση θελω κ αποδειξη? γιατι δεν εχω το πειρα μεταχειρισμενο απο καταστημα...(οσο για το hard format θα το δοκιμασω ... αυριο) ::::ναι stendor format με κλειστο το κινητο εκανα αλλα τπτ ..θα δοκιμασω αυριο με κανεναν γνωστο μου μηπως δεν παταω καλα τα πληκτρα!

 

θες και αποδειξη φυσικα!!!απο οπου και να το πηρες επρεπε να σου δωσει αποδειξη.:cry:

Link to comment
Share on other sites

Οταν χρησιμοποιουμε handsfree ποσο μειωνεται η ακτινοβολια; Παντως καλα το ειχα ψιλιαστει οτι κατι τρεχει με το sar, καθως μετα απο 15 λεπτα μου πονουσε το αυτι. Χειροτερο και απο το N70 δλδ!!
Link to comment
Share on other sites

θες και αποδειξη φυσικα!!!απο οπου και να το πηρες επρεπε να σου δωσει αποδειξη.:cry:

δεν χρειαζεται αποδειξη με το ιμει βλεπουν οτι ειναι σε εγγυηση και οτι ειναι απο ευρωπη και ολα οκ

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γεία σας και από εμένα...είμαι καινούργιος στο forum...ένα καινουργιο κινητό την πρώτη φορά το φορτιζουμε κλειστό?
Link to comment
Share on other sites

δεν χρειαζεται αποδειξη με το ιμει βλεπουν οτι ειναι σε εγγυηση και οτι ειναι απο ευρωπη και ολα οκ

 

δηλαδη μπορεις να κλεψεις ενα κινητο και να εχεις εγγυηση?

Link to comment
Share on other sites

δηλαδη μπορεις να κλεψεις ενα κινητο και να εχεις εγγυηση?

Εν ολίγης ναι μπορεί να το κλέψει και να έχει εγγύηση. Αλλά αν δεν κάνω λάθος (αν κάνω διορθώστε με), αν σου κλέψουν το κινητό μπορείς να δηλώσεις ό,τι στο έκλεψαν και να δώσεις το IMEI σου στα κεντρικά, οπότε αν τύχει και κάποιος πάει για το οτιδήποτε με το κινητό στα κεντρικά ή σε κάποιο nokia shop αμέσως θα δουν ό,τι έχει δηλωθεί κλοπή για το συγκεκριμένο κινητό με αυτό το ΙΜΕΙ.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτό ισχύει. Το έχω πάθει πρόσφατα. Κάνεις μία δήλωση κλοπής στο αστυνομικό τμήμα που να αναγράφει το ΙΜΕΙ και στέλνεις με φαξ την δήλωση στην alfa copy και καταχωρεί το IMEI ως κλεμμένο. Δεν ξέρω κατα πόσο μπορεί να πιάσεις κάποιον έτσι, αλλά για το γαμότο και για να του κάνω την ζωή λίγο πιο δύσκολη το έκανα. :ninja:
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτό ισχύει. Το έχω πάθει πρόσφατα. Κάνεις μία δήλωση κλοπής στο αστυνομικό τμήμα που να αναγράφει το ΙΜΕΙ και στέλνεις με φαξ την δήλωση στην alfa copy και καταχωρεί το IMEI ως κλεμμένο. Δεν ξέρω κατα πόσο μπορεί να πιάσεις κάποιον έτσι, αλλά για το γαμότο και για να του κάνω την ζωή λίγο πιο δύσκολη το έκανα. :ninja:

 

Το μόνο που μπορεί να κάνει το service είναι να αρνηθεί την εξυπηρέτηση. Δεν μπορεί να καλέσει αστυνομία για νομικούς λόγους.

Βαρέθηκα με αυτά που ακούω...
Link to comment
Share on other sites

Παιδια συγνωμη που θα ρωτησω κατι που σιγουρα θα εχει ηδη απαντηθει σε πολυ προηγουμενες σελιδες, αλλα επειδη ειναι επειγον το ζητημα κ πρεπει σημερα η το πολυ αυριο να αγορασω καρτα μνημης,

 

μου προτεινετε ποια να παρω και απο που ?

 

1 μηνα μολις εκλεισα με αυτη που δινει το n82 κ χθες μου κολλησε εντελως ξαφνικα, και πια, οποτε την εχω μεσα στο κινητο , κολλαει απιστευτα και δε μπορω να κανω τιποτα , μενει απλα στην οθονη αναμονης , οτι και αν παταω.

Αρα χωρις να ξερω το λογο , ξαφνικα εντελως, ειναι για πεταμα .

 

Υ.Γ. εκανα κ format, και hard format, τιποτα, τα ιδια. Χρειαζεται νεα καρτα μνημης. (δε πιστευω να μπορω να κανω κατι αλλο ??)

 

Ευχαριστω πολυ εκ των προτερων .

Link to comment
Share on other sites

Eχω μια SanDisk 8 GB και ειμαι απολυτα ευχαριστημενος.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

@georges11: Πολλοί από εδώ μέσα έχουμε πάρει την κάρτα μνήμης που ανέφερε ο gianpithio, η οποία προσφέρει μεγάλη χωρητικότητα χωρίς προβλήματα, κολλήματα κλπ. Κι εγώ αυτή έχω και δεν έχω κανένα πρόβλημα μέχρι τώρα. :)
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

την κινηταρα που λεγεται ν82 λετε συντομα να τη δουμε στα 300 ευρώ καινούριο σκέτη συσκευή?

 

Οχι ,δεν νομιζω συντομα ..

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Που να ξέρουμε...:rolleyes:

Πάντως προσωπικά δεν νομίζω να πέσει τόσο χαμηλά.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Ήδη η τιμή του μέσα σε 4 μήνες κυκλοφορίας έχει αλλάξει 2 φορές και έχει πέσει περίπου 150€. Δεν πρόκειτε μέσα στους επόμενους μήνες κάτι το θεαματικό.
Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

θυμαστε που σας ελεγα για την καρτα μου οτι καταστραφηκαν τα δεδομενα και οτι ηθελε το τηλεφωνο να της κανει format? μου προτεινατε να την βαλω σε card reader να παρω τα δεδομενα μου, αυτο εκανα αλλα δυστηχως ακομα και ο υπολογιστης λεει οτι η καρτα θελει μορφωποιηση. Οποτε μαλλον κλαιω οτι ειχα μεσα ετσι απλα και τελειωνει το θεμα.
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς δεν έχεις και πολλές εναλλακτικές.

Πάντως θα σε συμβούλευα να πάρεις μια νέα κάρτα μνήμης και να αφήσεις στην άκρη τη εργοστασιακή.

Έχει αναφερθεί από όλους τους κατόχους της συσκευής πως η κάρτα είναι προβληματική.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...