Jump to content

[Επίσημο] Nokia N82


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Που ακριβως ρωτησες?Το μεσημερι που πηρα στην Νοκια δεν ειχαν ιδεα περι επιστροφης κινητου.Επισης ρωτησα και στο πλαισιο απο οπου και το αγορασα,και επισης δεν ειχαν καμια ενημερωση.

Πηρα τηλ στο 801 της nokia - alphacopy και δεν γνωριζαν κι αυτοι ωσπου μου εδωσαν ενα email να στειλω. Μια μερα μετα την αποστολη του email με πηραν τηλ.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

To επιβεβαιωνω κι εγω μιας και ηδη ξεκινησε η διαδικασια επιστροφης του κινητου και θα ολοκληρωθει την εβδομαδα που μας ερχεται..

 

Μια υπευθυνη μου ειπε αυτο

"Το SAR του κινητου ειναι οτι γραφει στο βιβλιαρακι αλλα αν δυσκολευεστε να το πιστεψετε τοτε μπορειτε να το αλλαξετε.."

 

μακαρι να ισχύει αυτο.......

αν ειναι αληθεια παντως φανταστείτε για τι σκανδαλο μιλαμε.....!!!!!

και τι παει να "μπαλώσει" η νοκια!!!!!!!!!!!

 

ευτυχώς εγω το εδωσα σημερα και ηρεμησα....

(και ναι αυτος που το αγορασε ηταν ενημερωμένος για το νεο σαρ κτλ.....).....

αυτα.....:)

Link to comment
Share on other sites

Ναι κερδίζεις σε αυτονομία και εγώ σε GSM το έχω. Αν θέλω να μπω στο ίντερνετ και δεν έχω εκείνη την ώρα διαθέσιμο wlan μόνο τότε το γυρίζω σε 3G.

τι ενοειτε ιντερνετ;πχ vodafonlife κλπ.

:)
Link to comment
Share on other sites

τι ενοειτε ιντερνετ;πχ vodafonlife κλπ.

Εννοούμε κανονικό Internet... όπως σερφάρεις και από τον υπολογιστή σου.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

ευτυχώς εγω το εδωσα σημερα και ηρεμησα....

(και ναι αυτος που το αγορασε ηταν ενημερωμένος για το νεο σαρ κτλ.....).....

αυτα.....:)

...και το δέχθηκε αδιαμαρτύρητα??? :blink:

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

epeidi aurio leo na doso to n81 mou gia n82...paizei pio kala apo akoustika to n82?i mpa?(panta me dika m akoustika milame...oxi tis nokia)
Γραμμη δεξια μετα αριστερα, λιγο πανω δεξια, ενα αλφα και μουτζουρα
Link to comment
Share on other sites

epeidi aurio leo na doso to n81 mou gia n82...paizei pio kala apo akoustika to n82?i mpa?(panta me dika m akoustika milame...oxi tis nokia)

Μπα... το ν81 ειναι καλυτερο σε ποιοτητα απο ακουστικα

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

Πηρα τηλ στο 801 της nokia - alphacopy και δεν γνωριζαν κι αυτοι ωσπου μου εδωσαν ενα email να στειλω. Μια μερα μετα την αποστολη του email με πηραν τηλ.

Και εγω σκεφτηκα να δοκιμασω...αλλα το κινητο το εχω παρει με συνδεση...οποτε λογικα δεν τηα μπορουν να μου δωσουν ολα τα λεφτα πισω ε?

Link to comment
Share on other sites

Και απο το N82 ομως μια χαρα ακουγεται ο ηχος αν εχεις καλα ακουστικα.

Nai,δεν ειναι χαλια στο Ν82,αλλα δεν ειναι στα επιπεδα του Ν81;)

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

παιδιά ίσως φανεί ηλίθια η ερώτηση μου, αλλά όταν λέμε ότι ένα κινητό τηλέφωνο NOKIA N82, N76 ή Ν κάτι τέλος πάντων, είναι smart phone τι εννούμε ακριβώς? τι κάνει ένα smart phone παραπάνω από ένα άλλο που δεν είναι "έξυπνο" ? ίσως η ερώτηση μου να είναι off topics αλλά δεν ήξερα που να ρωτήσω. Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Και εγω σκεφτηκα να δοκιμασω...αλλα το κινητο το εχω παρει με συνδεση...οποτε λογικα δεν τηα μπορουν να μου δωσουν ολα τα λεφτα πισω ε?

Κι εγω με συνδεση το πηρα απο τον Γερμανο. Δεν εχει σημασια πως το πηρες γιατι την επιδοτηση δεν την χανεις (πηρα τηλ στη Cosmote). H αποδειξη γραφει το ποσο που πληρωσες. Αρα οταν σου γυρισει πισω το ποσο αυτο τοτε θα προσθεσει το καταστημα και την επιδοτηση ;)

 

Παντα θεωρητικα βεβαια

Link to comment
Share on other sites

παιδιά ίσως φανεί ηλίθια η ερώτηση μου, αλλά όταν λέμε ότι ένα κινητό τηλέφωνο NOKIA N82, N76 ή Ν κάτι τέλος πάντων, είναι smart phone τι εννούμε ακριβώς? τι κάνει ένα smart phone παραπάνω από ένα άλλο που δεν είναι "έξυπνο" ? ίσως η ερώτηση μου να είναι off topics αλλά δεν ήξερα που να ρωτήσω. Ευχαριστώ.

Γενικα με τον ορο αυτο εννοουμε οτι εχουν ανοιχτο λειτουργικο και μπορεις να τους προσθεσεις προγραμματα-παιχνιδια κτλ... οπως το πισι με τα windows;)

Αν και νομιζω υπαρχει καπου ενα FAQ που τα λεει αυτα:O

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

γεια σας.τηλεφώνησα στην αλφα κόπι και μου είπαν να επικοινωνήσω την δευτέρα με το τεχνικό τμήμα.Ετσι έγινε και σε εσάς?αν θελετε να σας δωσω το τηλέφωνο του τμήματος. λογικο αυτό δηλαδή? εγω το έχω πάρει απο πλαίσιο 470 € απλα το πας το δίνεις πίσω και σου δινουν πιστοτικο 470 ευρώ?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

δλδ η ολη απατεωνια εγκειται στο οτι η νοκια στο manual γραφει 0.6... ενω στο internet 1,35?

 

ρωταω για να ξερω τι να πω στο τηλεφωνο στην alpha copy...:happy:

Αγγελίες μόνο στο Buy & Sell forum
Link to comment
Share on other sites

δλδ η ολη απατεωνια εγκειται στο οτι η νοκια στο manual γραφει 0.6... ενω στο internet 1,35?

 

ρωταω για να ξερω τι να πω στο τηλεφωνο στην alpha copy...:happy:

Ναι, εκεί είναι το θέμα. Αν έγραφε 1.35 σε όλα τα manuals, θα ήταν καλυμμένοι οι Φινλανδοί. Από τη στιγμή που αλλάζει τα οnline στοιχεία για το SAR, λογικό είναι να αναρωτιέται κάποιος τι σημαίνει το 0.62, αν δηλαδή είναι σωστό ή όχι. ;)

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

To πιο σπαστικό πράγμα που έχει ειναι ότι με το παραμικρό που θα γύρει το κινητό προς τα πίσω... γυρίζει η οθόνη σε landscape!

Yπάρχει κάποιος τρόπος να μειωθεί η ευαισθησία?

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

γεια σας.τηλεφώνησα στην αλφα κόπι και μου είπαν να επικοινωνήσω την δευτέρα με το τεχνικό τμήμα.Ετσι έγινε και σε εσάς?αν θελετε να σας δωσω το τηλέφωνο του τμήματος. λογικο αυτό δηλαδή? εγω το έχω πάρει απο πλαίσιο 470 € απλα το πας το δίνεις πίσω και σου δινουν πιστοτικο 470 ευρώ?

 

 

φίλε ξέρω οτι σίγουρα ειναι δυνατόν να απενεργοποιηθεί.Ωστόσο, αν γινετε να αλλαξει δυστυχως δεν γνωρίζω

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

To πιο σπαστικό πράγμα που έχει ειναι ότι με το παραμικρό που θα γύρει το κινητό προς τα πίσω... γυρίζει η οθόνη σε landscape!

Yπάρχει κάποιος τρόπος να μειωθεί η ευαισθησία?

 

Μπορεις να κανεις εγκατασταση στο κινητο σου το rotateMe εχει επιλογη για να ρυθμιζεις την ευαισθησια.

 

Καλυτερα να συνεχισουμε στο θεμα με της εφαρμογες :)

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=189726

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

πεστε οτι επιστρεφουμε το ν82 και περνουμε τα λεφτα πισω.

υπαρχει κατι που μπορει να το αντικαταστησει?

θελω να πω αντε το επιστρεφουμε μετα τι? σιγουρα θα πρεπει να συμβιβαστουμε με κατι πολυ κατωτερο

Αγγελίες μόνο στο Buy & Sell forum
Link to comment
Share on other sites

πεστε οτι επιστρεφουμε το ν82 και περνουμε τα λεφτα πισω.

υπαρχει κατι που μπορει να το αντικαταστησει?

θελω να πω αντε το επιστρεφουμε μετα τι? σιγουρα θα πρεπει να συμβιβαστουμε με κατι πολυ κατωτερο

Αυτό φοβάμαι κι' εγώ...

HP 5710 θα την θυμάμαι πάντα...
Link to comment
Share on other sites

πεστε οτι επιστρεφουμε το ν82 και περνουμε τα λεφτα πισω.

υπαρχει κατι που μπορει να το αντικαταστησει?

θελω να πω αντε το επιστρεφουμε μετα τι? σιγουρα θα πρεπει να συμβιβαστουμε με κατι πολυ κατωτερο

 

Αυτό φοβάμαι κι' εγώ...

 

Αυτό είπα κι εγώ σε κάποια στιγμή χθες. Τι να πάρεις από Nokia που να έχει όλα όσα έχει το Ν82??? Το Ν95 8GB μήπως???? :X

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Αυτό είπα κι εγώ σε κάποια στιγμή χθες. Τι να πάρεις από Nokia που να έχει όλα όσα έχει το Ν82??? Το Ν95 8GB μήπως???? :X

 

εγω αυτο εχω τωρα.....:lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Προτιμώ να έχω κάποιο άλλο τηλέφωνο για ομιλία-SMS με χαμηλό SAR (όπως το 3230 που έχω τώρα) και να χρησιμοποιώ το Ν82 για τα υπόλοιπα. Δε μπορώ χωρίς xenon flash, αλλά κυρίως δεν αντέχεται η μη αφαιρούμενη μνήμη. ;)

 

Είναι μια κάποια λύση, προσωρινά, μέχρι να έρθει κάτι καλύτερο (π.χ. Samsung i900 :rolleyes:).

 

p.s.: Εντωμεταξύ το avatar σου δεν το άλλαξες ακόμα. :lol: :lol: :lol:

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

εχεις δικιο φιλε.........

το n95 8g ειναι ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΟ κινητο....αλλα η απουσια χενον το βραδυ ειναι κατι παραπανω απο αισθητή ειδικα αν ειχες πριν το 82....(μεγαλο ξενερωμα με αλλα λογια....)

 

και το οτι η μνήμη ειναι ενσωματωμένη ειναι παρα πολυ σπαστικο επισης.....

τα συνηθίζεις ομως......και ετσι εχεις το "κεφαλι" σου πιο ελαφρύ .....:lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...