Jump to content

[Επίσημο] Nokia N82


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν είναι και τόσο τραγικά τα πράγματα, μην ανησυχείς!

Απλά πάρε μια νέα κάρτα για να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο.

Και format να της κάνεις με αποτέλεσμα να δουλέψει, ποιος σου εγγυάται πως δεν θα έχεις μελλοντική απώλεια δεδομένων...:whistle:

 

thanks σε ολους που ανταποκριθικατε! εβαλα ξανα την καρτα και λειτουργει... εννοειται ομως οτι παω και για καινουρια.

κατι τελευταιο:

εσβησα την εφαρμογη Wathcman απο το pc και στην διαχ.εφαρ. στο κινητο δεν υπαρχει. Εμφανιζεται ομως σαν εικονιδιο στις Εφαρμογες. Πατωντας αφαιρεση βγαζει μηνυμα ''Η αφαιρεση απετυχε!''

Δεν υπαρχει τροπος να την στειλω απο 'κει που ρθε;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

thanks σε ολους που ανταποκριθικατε! εβαλα ξανα την καρτα και λειτουργει... εννοειται ομως οτι παω και για καινουρια.

κατι τελευταιο:

εσβησα την εφαρμογη Wathcman απο το pc και στην διαχ.εφαρ. στο κινητο δεν υπαρχει. Εμφανιζεται ομως σαν εικονιδιο στις Εφαρμογες. Πατωντας αφαιρεση βγαζει μηνυμα ''Η αφαιρεση απετυχε!''

Δεν υπαρχει τροπος να την στειλω απο 'κει που ρθε;

 

Πως σου ηρθε να σβησεις εφαρμογη απο τον υπολογιστη;Για δοκιμασε να την περασεις ξανα.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Πως σου ηρθε να σβησεις εφαρμογη απο τον υπολογιστη;Για δοκιμασε να την περασεις ξανα.

 

Μα μολις περασα αυτη την εφαρμογη το κινητο μπλοκαρε!

εβαλα την καρτα στο pc, πληκτρολογησα το ονομα της, την βρηκα στο φακελο e:/private, την εσβησα και το κινητο ξαναλειτουργησε με την καρτα!

απλα συνεχιζει το εικονιδιο να εμφανιζεται στις Εφαρμογες χωρις να μπορω να το αφαιρεσω.

και ρωταω αν υπαρχει καποιος τροπος να την βγαλω και απο εκει!

εννοειται πως αποκλειεται να την ξαναπερασω!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μα μολις περασα αυτη την εφαρμογη το κινητο μπλοκαρε!

εβαλα την καρτα στο pc, πληκτρολογησα το ονομα της, την βρηκα στο φακελο e:/private, την εσβησα και το κινητο ξαναλειτουργησε με την καρτα!

απλα συνεχιζει το εικονιδιο να εμφανιζεται στις Εφαρμογες χωρις να μπορω να το αφαιρεσω.

και ρωταω αν υπαρχει καποιος τροπος να την βγαλω και απο εκει!

εννοειται πως αποκλειεται να την ξαναπερασω!

 

Πάμε ένα φορματ να το κανείς καινούργιο..μιας και θα βάλεις καινούργια κάρτα καλό θα ειναι

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

Πως σου ηρθε να σβησεις εφαρμογη απο τον υπολογιστη;Για δοκιμασε να την περασεις ξανα.

 

Τελικα η περιπέτεια με το Watchman νομίζω ότι έληξε οριστικά...

Την ξαναπέρασα και χωρίς να την ανοίξω την αφαίρεσα με το γνωστό τρόπο μέσα από τη διαχ.εφ. Επιτέλους δεν υπάρχει πουθενά.

 

Επειδή μέχρι σήμερα δεν είχα κανένα πρόβλημα με την κάρτα, πιστεύω ότι έφταιγε αυτή η εφαρμογή. Για να δούμε. Ευτυχώς που δεν την πέρασα στο μνήνη τηλεφώνου γιατί αντίο ζωή...

 

Μακριά λοιπόν από την εφαρμογή Watchman :!:

Οπως εδειξε η περιπέτειά μου δεν την σηκώνει το N82...

 

υγ: Γνωρίζει κανείς κάποια εφαρμογή που κρατάει σημειώσεις προστατευμένες με password; Ουσιαστικά αυτό ήθελα να κάνω με την παραπάνω εφαρμογή

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όταν έχεις απενεργοποιήσει την περιστροφή οθόνης.. Και ανοίγεις ένα βίντεο σε μικρή οθόνη..δεν γίνεται να το κανείς φουλ σκριν πατώντας το 2;;;; το ρωτάω γιατί στις αρχές είχα την εντύπωση ότι το έκανε ενώ τώρα όχι..λάθος κάνω;;

 

Μπορεί κάποιος να επιβεβαιώσει ή να διαψεύσει;;;;;;

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να επιβεβαιώσει ή να διαψεύσει;;;;;;

Κανονικα γινεται.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Κανονικα γινεται.

 

Εμένα δεν το κάνει πλέον..δοκίμασα έβγαλα την κάρτα και πάλι τίποτα..και δεν εχω αυτές τις μέρες το πισί να του κάνω μια επανεγκατάσταση λειτουργικού..

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

Εμένα δεν το κάνει πλέον..δοκίμασα έβγαλα την κάρτα και πάλι τίποτα..και δεν εχω αυτές τις μέρες το πισί να του κάνω μια επανεγκατάσταση λειτουργικού..

 

Μηπως κατι που εχεις βαλει δημιουργει το προβλημα αυτο;

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Όντως, και στο Ν82 που έχω μπροστά μου, τα 1,4,7 είναι πιο χαλαρά απο τα υπόλοιπα και το multimedia πλήκτρο έχει μια κλίση, προφανώς για να μην ιέζεται κατά λάθος κατά την χρήση του δεξί ειδικού.

φίλε γεια,

παρακάτω θα δεις το μήνυμα που έστειλα χθες σε ελληνικό τεχνικό φορουμ, και ως τώρα δεν είχα απάντηση. έψαχνα λοιπόν μήπως και βρω αλλού. μάλιστα σκεφτόμουν ότι έπρεπε να ψάξω σε ελληνική αντί ξένη σελίδα, γιατί οι έλληνες νομίζω είμαστε πιο "γάτες" σε κάτι τέτοιες λεπτομέρειες, και "ω του θαύματος" ησύχασα μόλις είδα το μήνυμά σου. Thanks a lot (na pairnoume kai.. kati ap exo)

 

 

 

πλήκτρο πολυμέσων στο ΝΟΚΙΑ Ν82 και στο Ν78

 

--------------------------------------------------------------------------------

αγόρασα σήμερα και το Ν82 πριν προλάβω να "δω" ακόμα το Ν78 που πήρα προχθές. έτσι είναι καμια φορά όταν δεν ξέρεις να διαλέξεις ποιό απ τα δυό.εντάξει, ίσως καταλήξω σε ένα τελικά και το άλλο θα το προωθήσω σε κάποιον άλλο. πρόσεξα λοιπόν κάτι σχετικά με το πλήκτρο πολυμέσων στο Ν82 όπου προεξέχει κάπως περισσότερο απ ό,τι στο Ν78, οπότε υπάρχει περισσότερο πρόβλημα για λάθος πάτημα.

αυτό που θα ήθελα να ρωτήσω κάποιον άλλο κάτοχο του Ν82 είναι αν όντως υπάρχει μια μικρή κλίση της επιφάνειας του πλήκτρου προς τα κάτω προς το πάνω μέρος του τηλέφωνου ώστε να προβληματίζει κάπως λιγότερο το πάτημα του δεξιού μαλακού πλήκτρου επιλογής.

ίσως είναι λεπτομέρεια, αλλά το κουτί αγοράς ήταν ανοικτό και δεν είμαι σίγουρος αν είναι από τυχόν κακομεταχείρηση του πλήκτρου.

φαίνεται να λειτουργεί πάντως σωστά στην αίσθηση πατήματος και επαναφοράς του, αλλά, ξέρετε τώρα, καινούργιο.."κοσκινάκι" μου..

ευχαριστώ προκαταβολικά.

Link to comment
Share on other sites

Μηπως κατι που εχεις βαλει δημιουργει το προβλημα αυτο;

 

Εχω πολλά πράγματα και στη μνήμη του τηλεφώνου...μάλιστα εχω κάτι βίντεο που κολλούσε το κινητό όταν πήγαινα να το ανοίξω...θα περιμένω το πισί μου για έναν γενικό καθαρισμό

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

Endiaferomai gia to N82/Mayro xrwma (eimai sxedon etoimos na to agorasw ayrio):

 

1. Me exoun fobisei diafora sxolia oti i entasi/poiotita tou ixou sto akoustiko (mono gia to akoustiko me endiaferei, oxi ta ixeia) einai "emfanws xamili kai den 8a to fxaristiesai na milas se polysyxnasto dromo" px. Na dwsw basi s'ayta i einai yperboles?

 

2. Otan me kalei kapoios, yparxei tropos ekeini ti stigmi (oxi apo prin) na kleinw to ringtone xwris na "aporriptw" ton kalounta? (opws ginetai sta Siemens, SE klp)

 

Many thanks!

 

Chris

Link to comment
Share on other sites

Endiaferomai gia to N82/Mayro xrwma (eimai sxedon etoimos na to agorasw ayrio):

 

1. Me exoun fobisei diafora sxolia oti i entasi/poiotita tou ixou sto akoustiko (mono gia to akoustiko me endiaferei, oxi ta ixeia) einai "emfanws xamili kai den 8a to fxaristiesai na milas se polysyxnasto dromo" px. Na dwsw basi s'ayta i einai yperboles?

 

2. Otan me kalei kapoios, yparxei tropos ekeini ti stigmi (oxi apo prin) na kleinw to ringtone xwris na "aporriptw" ton kalounta? (opws ginetai sta Siemens, SE klp)

 

Many thanks!

 

Chris

 

1. Υπερβολές κατά τη γνώμη μου

2. Φυσικά και μπορείς

3210-3310-8210-8310-6510-7250-3100-6230-6060-6280-E65-N82+2630-C7-SIII Mini-Moto G 2014-Redmi Note2 prime-Redmi Note3 Pro-Redmi Pro Χ25-Redmi 5 Plus-Mi A2
Link to comment
Share on other sites

αμα δοκιμασεις με το opera Browser ισως κατεβαινουν ........ τα rar

Δεν θέλω να κατεβάσω αρχείο, απλά το είπα γιατί αναφέρθηκε τι αρχεία κατεβάζει ο browser του Ν82 και ποιά όχι.

 

δυστυχως κατα την περιηγηση σε διαφορες σελιδες το κινητο δε μπορει να δει και διαφορα link ουτε εχω βρει καποιο τροπο να επιλεγεις κειμενο με τον κερσορα...για τις δυνατοτητες του κινητου νομιζω οτι αξιζε ενα καλυτερο browser:(

 

Να επιλέξεις κείμενο δεν γίνεται. Ο browser είναι πολύ καλός αλλά σίγουρα υπάρχουν πράγματα που του λείπουν (μαρκάρισμα κειμένου, άνοιγμα πολλαπλών tabs, κτλ) και περιμένουμε να τα δούμε σε μελλοντικές εκδόσεις του (ίσως στο Series 60 5th edition)

Link to comment
Share on other sites

Επίσης εχω την εντύπωση ότι αν βάλεις ένα πρόγραμμα που διαβάζει και ξεζιπάρει αρχεία rar...θα μπορείς να τα κατεβάσεις από το νετ..

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

Ποιά εφαρμογή ανοίγει αρχεία rar; Την δοκίμασες στο Ν82 και μπορείς να κατεβάζεις μέσω του browser αρχεία rar;
Link to comment
Share on other sites

Ποιά εφαρμογή ανοίγει αρχεία rar; Την δοκίμασες στο Ν82 και μπορείς να κατεβάζεις μέσω του browser αρχεία rar;

 

βασικα νομίζω ότι το έκανα με το ν73 αλλά πάει καιρός από τοτε. ..δυστηχως δεν εχω πισί αυτές τις μέρες για να ψάξω στο νετ για κατάλληλη εφαρμογή.. Θα το γράψω όταν βρω κάτι

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

Ένας τρόπος για να καταβάζουμε αρχεία τα οποία δεν υποστηρίζει ο browser των συσκευών S60 (στην συγκεκριμένη περίπτωση αρχεία rar) είναι το πρακάτω κόλπο με την εφαρμογή core player.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

το τελευταίο software update ποιο είναι;

το έβαλα και δεν βρήκε κάτι....άρα αυτή που έχω στην υπογραφή μου;

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

το τελευταίο software update ποιο είναι;

το έβαλα και δεν βρήκε κάτι....άρα αυτή που έχω στην υπογραφή μου;

Αυτή είναι η τελευταία αναβάθμιση για το Ν82. Για να βλέπεις ποια είναι η τελευταία αναβάθμιση μπορείς να πηγαίνεις εδώ και να βάζεις το product code της συσκευής σου και θα σου δείχνει την τελευταία διαθέσιμη έκδοση firmware.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

υπάρχει καλύτερη μπαταρία από αυτή που διαθέτει; Δεν με ικανοποιεί καθόλου η αυτονομία του; 1 με 1,5 μέρα...:mad:
Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Και εμενα τοσο κρατουσε,αλλα δεν νομιζς να μπαινει αλλη μπαταρια,η λυση ειναι να παρεις και δευτερη.
images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρά σε όλους. Η πραγματική δύναμη του τηλεφώνου δε φαίνεται υπό κανονικές συνθήκες, αλλά όταν το χρειάζεσαι περισσότερο. Είμαι διακοπές και δεν περιγράφεται το πόσο μού έχει χρησιμεύσει το GPS σε συνδυασμό με τους λεπτομερειακούς χάρτες του Garmin. Κλειδώνει απίστευτα γρήγορα το άτιμο.

 

Για φωτογραφίες δεν το συζητώ. Θα ποστάρω στο αντίστοιχο θέμα κάποια δείγματα όταν επιστρέψω.

Να περνάτε καλά όλοι, τα λέμε. :D

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρά σε όλους. Η πραγματική δύναμη του τηλεφώνου δε φαίνεται υπό κανονικές συνθήκες, αλλά όταν το χρειάζεσαι περισσότερο. Είμαι διακοπές και δεν περιγράφεται το πόσο μού έχει χρησιμεύσει το GPS σε συνδυασμό με τους λεπτομερειακούς χάρτες του Garmin. Κλειδώνει απίστευτα γρήγορα το άτιμο.

 

Για φωτογραφίες δεν το συζητώ. Θα ποστάρω στο αντίστοιχο θέμα κάποια δείγματα όταν επιστρέψω.

Να περνάτε καλά όλοι, τα λέμε. :D

 

Καλά να περνάς Πάνο...

Πράγματι..το τηλέφωνο έχει τόσες λειτουργίες που πολλοί ίσως να μην τις εκμεταλευτούν και καθόλου..

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...