Jump to content

[Επίσημο] Nokia N82


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για να μη βγαίνουμε offtopic, δες τα αντίστοιχα θέματα. Δεν υπάρχει πλέον τέτοιο πρόβλημα.

 

Γιάννη με πρόλαβες.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Δεν μπορω να συνδεθω με το router μου το κινητο μου συνδεεται για λιγο και μετα σταματαει. Eχω μιλησει με καποιους φιλους και απο αυτα που καταλαβαινω εγω αλλα και αυτοι το προβλημα ειναι στο router μου. Η μονη λυση που μου ερχεται στο μυαλο ειναι να το κανω αναβαθμιση.. ειχες κανεις απο εσας το ιδιο προβλημα και το ελυσε με καποια ρυθμιση? :)

 

Υ.Γ.

Το router ειναι Sagem 1540wg.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχει κανα μαγαζι πουθενα στην αθηνα που πουλανε screen protector?απο που μπορω να αγορασω?
Link to comment
Share on other sites

@BURNIN_AMBITION καλυτερα ρωτησε εδω :)
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Παντως πολυ ωραια τωρα που μπορουμε να μπουμε κατευθειαν στο youtube!Μονο να ειχε αναλυση καλυτερη..:)

Οσο για την καρτα μνημης που λετε ποιο πανω εγω την αλλαξα γιατι μου εβγαλε το κινητο off 2 φορες..

Link to comment
Share on other sites

Μολις περασα την αναβαθμιση,σε vista 32 bit.Μεσα σε 11 λεπτα ολα καλα.Βεβαια τα οποια καλα στην πορεια θα φανουνε γιατι απο φωτεινοτητα και ενταση ηχου τζαμπα περιμεναμε.:mad:

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορω να συνδεθω με το router μου το κινητο μου συνδεεται για λιγο και μετα σταματαει. Eχω μιλησει με καποιους φιλους και απο αυτα που καταλαβαινω εγω αλλα και αυτοι το προβλημα ειναι στο router μου. Η μονη λυση που μου ερχεται στο μυαλο ειναι να το κανω αναβαθμιση.. ειχες κανεις απο εσας το ιδιο προβλημα και το ελυσε με καποια ρυθμιση? :)

 

Υ.Γ.

Το router ειναι Sagem 1540wg.

 

Εγώ που έχω ρουτερ σαγεμ είχα μόνιμα πρόβλημα με το λαπτοπ. Με ένα Ν81 που είχα συνδεθεί πάλι το έχανε. Νομίζω πως η εταιρία έχει ελαττωματικά προϊόντα. Τώρα δεν ξέρω μπορεί να φταίει και τπτ άλλο...;)

Xiaomi Mi Air 13.3 W10

Samsung Galaxy Note 9 Stock Android 10

Link to comment
Share on other sites

Τελικα απο την αναβαθμιση αλλα περιμεναμε ....εγω δεν ειδα τιποτε σαν αλλαγη προς το καλυτερο ισως μαλιστα μια μικρη καθυστερηση ,κατι σαν κενη οθονη ,στην γρηγορη εναλλαγη του μενου
Η Δημοκρατία μας αυτοκαταστρέφεται διότι κατεχράσθη το δικαίωμα της ελευθερίας και της ισότητας, διότι έμαθε τους πολίτες να θεωρούν την αυθάδεια ως δικαίωμα, την παρανομία ως ελευθερία, την αναίδεια του λόγου ως ισότητα και την αναρχία ως ευδαιμονία
Link to comment
Share on other sites

Eκανα και εγω την αναβαθμιση και δεν βλεπω καποιες διαφορες.Εκτος απο ενα καινουργιο εικονιδιο στις εφαρμογες που το λεει "Κοινο online".

Eχω την εντυπωση οτι βρισκει πιο ευκολα τα ασυρματα δικτυα,μπορει να ειναι και τυχαιο βεβαια.

 

 

Επισης με την τελευταια εκδοση του αγγλικου updater το τηλ μου το εμφανιζει σαν usb συσκευη στο pc ενω πριν οχι ,απλα συνδεοταν με το pc suite και δουλευε κανονικα.

Link to comment
Share on other sites

σε vista 64gr που κάνω τώρα το update είναι στην οθόνη που λέει :

 

updating the software

updateing software, please wait

Estimated time left : 15 minutes

Do not disconnect the cable .... κλπ

 

και είναι σε αυτή την οθόνη 30 λεπτά περίπου

και μάλλον έχει κολήση

το κακό είναι ότι αν το σταματήσω χλωμό το βλέπω παίρνει πάλη εμπρός το κινητό

αλλά και από την άλλη δεν φαίνετε να προχωρά η εγκατάσταση

Έχει κανείς καμία άποψει για το τη πρέπει να κάνω ????

:cry:

Link to comment
Share on other sites

Παντως πολυ ωραια τωρα που μπορουμε να μπουμε κατευθειαν στο youtube!Μονο να ειχε αναλυση καλυτερη..:)

Οσο για την καρτα μνημης που λετε ποιο πανω εγω την αλλαξα γιατι μου εβγαλε το κινητο off 2 φορες..

 

Φιλε γιωργο η ανάλυση ειναι τελεια,φυσικα παιζει ρολο και τι ποιοτητα εχει ανεβει το καθε βιντεο παντως οσα εχω δει μεχρι τωρα ειναι τελεια:w00t:

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω βρήκα τη λύση στα Vista

 

Όταν κόλλησε στα 15 λεπτά για αρκετή ώρα, έκλεισα τον NSU από το taskmanager

τον άνοιξα ξανά χωρίς να πειράξω το κινητό (ούτε το άνοιξα ούτε έβγαλα το καλώδιο)

 

Ο NSU πρότεινε το reinstall της έκδοσης και όλα μια χαρά ;)

 

και να συμπληρώσω "διευκρινίσω" το τι σημαίνει "χωρίς να πειράξω το κινητό" ότι όταν επιλέξεις επανεγκατάσταση, σου λέει πως πρέπει να αφαιρέσεις την μπαταρία και κάτι άλλα. Εγώ απλά πάτησα να συνεχίσει χωρίς να αφαιρέσω και τοποθετήσω ξανά την μπαταρία όπως λέει στην οθόνη, απλά συνέχισα σαν να το είχα κάνει και έκανε την εγκατάσταση κανονικά

Link to comment
Share on other sites

σε vista 64gr που κάνω τώρα το update είναι στην οθόνη που λέει :

 

updating the software

updateing software, please wait

Estimated time left : 15 minutes

Do not disconnect the cable .... κλπ

 

και είναι σε αυτή την οθόνη 30 λεπτά περίπου

και μάλλον έχει κολήση

το κακό είναι ότι αν το σταματήσω χλωμό το βλέπω παίρνει πάλη εμπρός το κινητό

αλλά και από την άλλη δεν φαίνετε να προχωρά η εγκατάσταση

Έχει κανείς καμία άποψει για το τη πρέπει να κάνω ????

:cry:

κοιτα και αυτο http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2307789#post2307789

ετσι το ελυσα εγω :)

To νοκια Nseries 5 έχω. Έβαλα το nseries 1 και σε αυτό άλλαξε το φόντο όπως είπες. Στο 5 που μο αρέσει δεν αλλάζει αλλα δεν πειράζει.Το carbide θέμα είναι?

βαλτε καποιο μεγαλο θεμα παιδια και δειτε και τα screenshot του που λογικα θα δειχνει πως ειναι.

βαλτε καποιο απο αυτα.. http://www.taiebthemes.com/index.php?option=com_content&view=category&layout=blog&id=35&Itemid=53

Link to comment
Share on other sites

σε vista 64gr που κάνω τώρα το update είναι στην οθόνη που λέει :

 

updating the software

updateing software, please wait

Estimated time left : 15 minutes

Do not disconnect the cable .... κλπ

 

και είναι σε αυτή την οθόνη 30 λεπτά περίπου

και μάλλον έχει κολήση

το κακό είναι ότι αν το σταματήσω χλωμό το βλέπω παίρνει πάλη εμπρός το κινητό

αλλά και από την άλλη δεν φαίνετε να προχωρά η εγκατάσταση

Έχει κανείς καμία άποψει για το τη πρέπει να κάνω ????

:cry:

Tο ιδιο προβλημα με εναν φιλο μου με vista. Το δοκιμασαμε σε xp sp2 και τα περασε κανονικα.Καποιο προβλημα υπαρχει με τα vista;

Nokia 8210,6610,7610,6600,N80,N95,N95 8GB,N97,N8
Link to comment
Share on other sites

Eκανα και εγω την αναβαθμιση και δεν βλεπω καποιες διαφορες.Εκτος απο ενα καινουργιο εικονιδιο στις εφαρμογες που το λεει "Κοινο online".

 

Το κοινό online έχει σχέση με υπηρεσίες για άμμεσο ανέβασμα υλικού απο το κινητό σου στο web. κατι σαν quickshare.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Tο ιδιο προβλημα με εναν φιλο μου με vista. Το δοκιμασαμε σε xp sp2 και τα περασε κανονικα.Καποιο προβλημα υπαρχει με τα vista;

 

ναι,τελικα υπαρχει προβλημα με τα vista οταν πας να κανεις αναβαθμιση...ας ελπισουμε να το διορθωσουν και συντομα...

Link to comment
Share on other sites

Tο ιδιο προβλημα με εναν φιλο μου με vista. Το δοκιμασαμε σε xp sp2 και τα περασε κανονικα.Καποιο προβλημα υπαρχει με τα vista;

 

Δοκιμάστε με την αγγλική έκδοση του Nokia Software Updater,εμένα έτσι μου δούλεψε στα Vista τελικά.

Link to comment
Share on other sites

εγω πηρα αυτο εδω φιλε μου http://cgi.ebay.com/BLACK-WHITE-SILICONE-SKIN-CASE-COVER-FOR-NOKIA-N82-GIFT_W0QQitemZ160228394294QQihZ006QQcategoryZ20336QQssPageNameZWDVWQQrdZ1QQcmdZViewItem πολυ καλη ποιοτητα κατασκευης και φτηνο.
Link to comment
Share on other sites

"forietai" kala?i kamera peftei sto keno, ta pliktra patioudai i psaxneis na ta vreis?

μια χαρα ειναι αλλιως δεν θα στην προτεινα...φτηνη λυση κ καλη...

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμάστε με την αγγλική έκδοση του Nokia Software Updater,εμένα έτσι μου δούλεψε στα Vista τελικά.

 

μπα..ουτε με την αγγλικη εκδοση τιποτα...τζιφος..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...