Jump to content

[Επίσημο] Nokia N82


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εμένα μόνο με το τρόπο που είπα παραπάνω δούλεψε σε Vista (Αγγλικά)

 

 

Παρατηρώ ότι λύθηκε το πρόβλημα με τα restarts όταν συνέδεα τα ακουστικά, επιτέλους :)

Αλλά χθες έκανε ένα restart όταν είχα ανοιχτό τον Ιστό και φόρτωνε σελίδα, εύχομαι να ήταν τυχαίο

3210-3310-8210-8310-6510-7250-3100-6230-6060-6280-E65-N82+2630-C7-SIII Mini-Moto G 2014-Redmi Note2 prime-Redmi Note3 Pro-Redmi Pro Χ25-Redmi 5 Plus-Mi A2
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Πριν λιγο εκανα και εγω αναβαθμιση στο Ν82 μου :music:

Ευτυχως που τα καταφερα γιατι εαν θυμαστε παλιοτερα με το Ν73 ειχα προβλημα.

Τελος καλο ολα καλα.. :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

τη βοηθεια (μνημη πληρης) εξακολουθει να μην την ανοιγει :p

 

 

Για πια βοήθεια μιλάς;

Από το εικονίδιο στο μενού; Τώρα το δοκίμασα και ανοίγει μια χαρά :confused:

3210-3310-8210-8310-6510-7250-3100-6230-6060-6280-E65-N82+2630-C7-SIII Mini-Moto G 2014-Redmi Note2 prime-Redmi Note3 Pro-Redmi Pro Χ25-Redmi 5 Plus-Mi A2
Link to comment
Share on other sites

Πριν λίγο έβαλα κι εγώ το update (σε WinXP). :D

Piece of cake και ταχύτατη διαδικασία (~15min μαζί με το download).

Μακάρι να το είχα πάρει απόφαση νωρίτερα και να είχα βάλει και την v11 όταν βγήκε, αλλά κάλλιο αργά παρά ποτέ. :)

 

Πάντως η βοήθεια ανοίγει ως εφαρμογή αλλά τα θέματά της δεν ανοίγουν, βγάζουν μήνυμα πλήρους μνήμης.

Δεν ξέρω τι γίνεται, είναι όπως πριν. :confused:

 

Και ναι! Έχουμε geotagging. Τώρα μπορώ να απεγκαταστήσω το Location Tagger. :p

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Πάντως η βοήθεια ανοίγει ως εφαρμογή αλλά τα θέματά της δεν ανοίγουν, βγάζουν μήνυμα πλήρους μνήμης.

Δεν ξέρω τι γίνεται, είναι όπως πριν. :confused:

 

Κι αυτά μου τα ανοίγει, δε βγάζει μνήμη πλήρης :wacko:

3210-3310-8210-8310-6510-7250-3100-6230-6060-6280-E65-N82+2630-C7-SIII Mini-Moto G 2014-Redmi Note2 prime-Redmi Note3 Pro-Redmi Pro Χ25-Redmi 5 Plus-Mi A2
Link to comment
Share on other sites

Κι αυτά μου τα ανοίγει, δε βγάζει μνήμη πλήρης :wacko:

 

Δεν ξέρω, μάλλον επειδή δεν φορμάρισα το τηλέφωνο και το άφησα όπως ήταν, ίσως χτυπάει κάποια εφαρμογή.

Όταν ευκαιρέσω θα κάνω ένα πλήρες φορμάρισμα τηλεφώνου και κάρτας να δω αν το επαναλαμβάνει.

 

Εννοείται βέβαια ότι πριν το update ΔΕΝ πήρα backup και μου κράτησε όλα μου τα δεδομένα (σιγά το νέο θα μου πεις :p). Όλες οι εφαρμογές παίζουν όπως πριν. :dance:

 

Edit:

Ρε παιδιά, είναι λογικό να κλείνει τηλέφωνο με το που αρχίζει να περνιέται το update???

Όσο κατέβαζε to PC την νέα έκδοση το τηλέφωνο ήταν ανοιχτό, μετά έκλεισε και με το πέρας της αναβάθμισης ξαναάνοιξε και μου ζήτησε PIN. Μια ψιλοφρίκη την έπαθα μέχρι να ανοίξει, για να πω την αμαρτία μου. :p

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Edit:

Ρε παιδιά, είναι λογικό να κλείνει τηλέφωνο με το που αρχίζει να περνιέται το update???

Όσο κατέβαζε to PC την νέα έκδοση το τηλέφωνο ήταν ανοιχτό, μετά έκλεισε και με το πέρας της αναβάθμισης ξαναάνοιξε και μου ζήτησε PIN. Μια ψιλοφρίκη την έπαθα μέχρι να ανοίξει, για να πω την αμαρτία μου. :p

Λογικό είναι φίλε panosz75, αφου την ώρα που είναι να περαστεί το νέο firmware την ίδια ώρα στην ουσία σβήνεται το "παλιό" firmware οπότε αναγκαστηκά πρέπει να σβήσει το τηλέφωνο και να επανεκκινήσει με το καινούργιο firmware, είναι ένα φορμάτ και αυτό.;)

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Eγω μετα το update βλεπω μια περιεργη συμπεριφορα στην σαρωση wlan.Στο σπιτι πριν το update εβρισκε 2 δικτυα ,το ενα ξεκλειδωτο.Τωρα βρισκει 4 και 5 δικτυα με το ιδιο ονομα (linksys) kαι καθε φορα κανει καινουργιο σημειο προσβασης.Τωρα κοιταγα τα σημεια προσβασης και εχει φτασει στο 7,ολα με το ιδιο ονομα.ΠΕριεργα πραγματα.
Link to comment
Share on other sites

παιδία κάνει τπτ καλό το καινουργιο firmware η να μέινω στην 11?

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2306292#post2306292

3210-3310-8210-8310-6510-7250-3100-6230-6060-6280-E65-N82+2630-C7-SIII Mini-Moto G 2014-Redmi Note2 prime-Redmi Note3 Pro-Redmi Pro Χ25-Redmi 5 Plus-Mi A2
Link to comment
Share on other sites

Όσοι έχετε περάσει την αναβάθμιση, προσέξατε αν στο μπουτάρισμα ή στην επανεκκίνηση, στην αρχή, πριν εμφανιστεί η οθόνη αναμονής, δείχνει για μισό με ένα δευτερόλεπτο περίπου λευκή οθόνη???

 

Είναι φυσιολογικό ή φταίει θέλει κανένα hard reset???

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Όσοι έχετε περάσει την αναβάθμιση, προσέξατε αν στο μπουτάρισμα ή στην επανεκκίνηση, στην αρχή, πριν εμφανιστεί η οθόνη αναμονής, δείχνει για μισό με ένα δευτερόλεπτο περίπου λευκή οθόνη???

 

Είναι φυσιολογικό ή φταίει θέλει κανένα hard reset???

Πατας το on,δονειται,φωτιζεται ελαφρα η οθονη,βγαζει λευκη οθονη,μετα προσθετει το νοκια στην λευκη οθονη................

Link to comment
Share on other sites

Πατας το on,δονειται,φωτιζεται ελαφρα η οθονη,βγαζει λευκη οθονη,μετα προσθετει το νοκια στην λευκη οθονη................

 

Καμία σχέση. Δε λέω αυτό.

Αφού κάνει το boot κανονικά και αφότου μου ζητήσει PIN, τη στιγμή που αρχίζει να πρωτοεμφανίζει την οθόνη αναμονής, δηλαδή το ενεργό θέμα, προφίλ, συντομεύσεις, ενεργή αναμονή κλπ, αρχίζει να τα απεικονίζει και ξαφνικά, για μισό περίπου δευτερόλεπτο, γίνεται λευκή η οθόνη και μετά συνεχίζει κανονικά.

 

Είναι φυσιολογικό αυτό ή φταίει που δεν έκανα καθόλου hard reset ούτε πριν ούτε μετά από το update???

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Αν κατάλαβα καλά εννοείς πως το κάνει αυτό μετά την εκκίνηση, όταν πρώτο-μπει στην οθόνη αναμονής.

Δεν νομίζω να είναι πρόβλημα αυτό Πάνο. Γενικότερα όλα τα S60 κάνουν περίεργα εκείνη τη στιγμή.

 

Για να σου φέρω ένα παράδειγμα το E60 μου μπαίνει στο μενού πρώτα (για κλάσματα του δευτερολέπτου) και μετά γυρίζει στην οθόνη αναμονής.

 

Οπότε το να εμφανίζει για κλάσματα του δευτερολέπτου λευκή οθόνη δεν το θεωρώ μεμπτό.:O

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Περίμενε λίγο ακόμη.

Αν δεν κάνει τίποτα, αποσύνδεσέ το βγάλε τη μπαταρία και άνοιξέ το.

Αν δεν μπει στο λειτουργικό κανονικά, σύνδεσέ το και ξεκίνα εκ νέου τη διαδικασία αναβάθμισης (αν το βρει…), αλλιώς κάνε του format ή πήγαινε το σε Nokia Shop.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση #10 από S60 Platform FAQ.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

ok.entaksei eftixws den xreiastike..xrisimopoiisa allo pc kai tin perase kanonika..poios kserei ti eftaige!

 

Προφανώς έχεις τα Vista ε; ;)

3210-3310-8210-8310-6510-7250-3100-6230-6060-6280-E65-N82+2630-C7-SIII Mini-Moto G 2014-Redmi Note2 prime-Redmi Note3 Pro-Redmi Pro Χ25-Redmi 5 Plus-Mi A2
Link to comment
Share on other sites

Αν κατάλαβα καλά εννοείς πως το κάνει αυτό μετά την εκκίνηση, όταν πρώτο-μπει στην οθόνη αναμονής.

Δεν νομίζω να είναι πρόβλημα αυτό Πάνο. Γενικότερα όλα τα S60 κάνουν περίεργα εκείνη τη στιγμή.

 

Για να σου φέρω ένα παράδειγμα το E60 μου μπαίνει στο μενού πρώτα (για κλάσματα του δευτερολέπτου) και μετά γυρίζει στην οθόνη αναμονής.

 

Οπότε το να εμφανίζει για κλάσματα του δευτερολέπτου λευκή οθόνη δεν το θεωρώ μεμπτό.:O

Ναι αλλα πριν δεν το εκανε αυτο παρουσιαστηκε μετα τη αναβαθμιση
Η Δημοκρατία μας αυτοκαταστρέφεται διότι κατεχράσθη το δικαίωμα της ελευθερίας και της ισότητας, διότι έμαθε τους πολίτες να θεωρούν την αυθάδεια ως δικαίωμα, την παρανομία ως ελευθερία, την αναίδεια του λόγου ως ισότητα και την αναρχία ως ευδαιμονία
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...