Jump to content

[Επίσημο] Nokia N82


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια να ρωτισω κατι (ψιλο ασχετο).. το σαββατο που 8α το παρω απο νοκια shop μπορω να τουσ πω να τ κανουν και μια αναβα8μυση δηλ. το πιο καινουριο fw εκεινη την ωρα..? λετε να το δεχτουν..?:O:worry: ( αν φυσικα εχει βγει μεχρι τοτε..)
[sIGPIC][/sIGPIC]S0nGoKU
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδια να ρωτισω κατι (ψιλο ασχετο).. το σαββατο που 8α το παρω απο νοκια shop μπορω να τουσ πω να τ κανουν και μια αναβα8μυση δηλ. το πιο καινουριο fw εκεινη την ωρα..? λετε να το δεχτουν..?:O:worry: (αν φυσικα εχει βγει μεχρι τοτε..)

 

Δε νομίζω να δεχτούν να κάνουν αναβάθμιση.

Η πολιτική της Alpha Copy γενικά είναι να μην αναβαθμίζουν κανένα τηλέφωνο αν δεν έχει κάποια βλάβη. ;)

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Τοτε... εγω πως 8α κανω τν αναβα8μιση..? (επειδη δν 8ελω να το επειχηεισω μονοσ μ..):worry:

Ωχ καημένε....:p Πες τους πως κολλάει, κλασσικά, θα στο κάνουν.:lol:

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Δε νομίζω να δεχτούν να κάνουν αναβάθμιση.

Η πολιτική της Alpha Copy γενικά είναι να μην αναβαθμίζουν κανένα τηλέφωνο αν δεν έχει κάποια βλάβη. ;)

Στο νοκια σοπ της κατεχάκη πάντως τα παιδιά μου προτειναν απο μονα τους να παω να μου περασουν αναβαθμισεις λεγοντας μου πως οταν κανεις μονος σου την αναβαθμιση φερεις ολη την ευθυνη για βλαβη του λειτουργικου κατι που δεν καλυπτεται απο την εγγυηση.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια.Εκανα χθες βραδυ αναβαθμιση εχασα τα ελληνικα προσπαθω να τα βαλω με το νεμεσις αλλα δε ανοιγει με τιποτα.
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια.Εκανα χθες βραδυ αναβαθμιση εχασα τα ελληνικα προσπαθω να τα βαλω με το νεμεσις αλλα δε ανοιγει με τιποτα.

 

ποιο εννοεις δεν ανοιγει?ειχα και εγωπαλιοτερα αυτο το προωλημα!ελπιζω να εχεισ το νοκια pc suite kai oxi to n series pc suite!επισης μην ξεχασεις να ξανακανεις αναβαθμιση του κινητου αφοτου αλλαξεις το productcode

min kaneis tpt ayrio otan mporeis na to kaneis me8ayrio
Link to comment
Share on other sites

Στο νοκια σοπ της κατεχάκη πάντως τα παιδιά μου προτειναν απο μονα τους να παω να μου περασουν αναβαθμισεις λεγοντας μου πως οταν κανεις μονος σου την αναβαθμιση φερεις ολη την ευθυνη για βλαβη του λειτουργικου κατι που δεν καλυπτεται απο την εγγυηση.

 

Έχει δίκιο ο φίλος ant0nhs. Τα παιδιά στο nokia shop της Κατεχάκη μόλις τους πεις για νέα αναβάθμιση αμέσως θα σας την περάσουν. Εγώ πήγα το δικό μου την προηγούμενη Παρασκευή και μέσα σε ένα 15λεπτο ήταν οκ το τηλέφωνο.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Έχει δίκιο ο φίλος ant0nhs. Τα παιδιά στο nokia shop της Κατεχάκη μόλις τους πεις για νέα αναβάθμιση αμέσως θα σας την περάσουν. Εγώ πήγα το δικό μου την προηγούμενη Παρασκευή και μέσα σε ένα 15λεπτο ήταν οκ το τηλέφωνο.

 

Πληρώνεις για την αναβάθμιση; Σου σβήνουν τα αρχεία-δεδομένα του τηλεφώνου;

Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Πληρώνεις για την αναβάθμιση; Σου σβήνουν τα αρχεία-δεδομένα του τηλεφώνου;

Φυσικά και δεν πληρώνεις, μέσα στην εγγυήση είναι η αναβάθμιση. Ναι σβήνουν όλα, λογικό είναι να σβήσουν αφού ξαναπερνάς το firmware. Σε ρωτάνε όμως αν έχεις κρατήσει back up ή αν χρειάζεσαι κάτι το οποίο θες να κρατήσεις, αν έχεις κρατήσει τις επαφές σου κτλ.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Πληρώνεις για την αναβάθμιση; Σου σβήνουν τα αρχεία-δεδομένα του τηλεφώνου;

 

Φυσικά και δεν πληρώνεις, μέσα στην εγγυήση είναι η αναβάθμιση. Ναι σβήνουν όλα, λογικό είναι να σβήσουν αφού ξαναπερνάς το firmware. Σε ρωτάνε όμως αν έχεις κρατήσει back up ή αν χρειάζεσαι κάτι το οποίο θες να κρατήσεις, αν έχεις κρατήσει τις επαφές σου κτλ.

 

Δε χρειάζεται να κρατήσεις backup (θεωρητικά πάντα). Στο Ν82 (και αν δεν κάνω λάθος και στο 6120 classic) πλέον τα δεδομένα σου διατηρούνται, ακόμα και μετά από αναβάθμιση firmware. ;)

 

Νομίζω κάποιοι φίλοι που έχουν το Ν82, το έχουν δοκιμάσει αυτό. Εγώ όχι.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Δε χρειάζεται να κρατήσεις backup (θεωρητικά πάντα). Στο Ν82 (και αν δεν κάνω λάθος και στο 6120 classic) πλέον τα δεδομένα σου διατηρούνται, ακόμα και μετά από αναβάθμιση firmware. ;)

 

Νομίζω κάποιοι φίλοι που έχουν το Ν82, το έχουν δοκιμάσει αυτό. Εγώ όχι.

Δίκιο έχεις panosz75 το είχα διαβάσει αυτό σε προηγούμενες σελίδες ό,τι κρατάει τα δεδομένα, απλά επειδή δεν έχω το Ν82 δεν ξέρω αν όντως ισχύει και σε αυτή την αναβάμιση και δεν ήθελα να δώσω λάθος πληροφορία. :)

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Δε χρειάζεται να κρατήσεις backup (θεωρητικά πάντα). Στο Ν82 (και αν δεν κάνω λάθος και στο 6120 classic) πλέον τα δεδομένα σου διατηρούνται, ακόμα και μετά από αναβάθμιση firmware. ;)

 

Νομίζω κάποιοι φίλοι που έχουν το Ν82, το έχουν δοκιμάσει αυτό. Εγώ όχι.

 

Επειδή έχω περάσει πολλά δεδομένα στο κινητό αλλά και στην κάρτα και είναι δύσκολο και χρονοβόρο να κάνω back up σε όλα δεδομένα (τηλέφωνο & κάρτα) αν κάνω back up μόνο στις επαφές και ημερολόγιο και όλα τα υπόλοιπα τα κάνω copy-paste (μαζί με τα κρυφά αρχεία) στον H/Y λέτε να είμαι εντάξει; Οι εφαρμογές θα δουλεύουν μετά;

Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

New firmware for N82 - Change log is In Da House

 

Symbian Freak

 

Firmware Update For The N82 - Version 20.0.062 - Lots Of Big AND Small lmprovements

 

The Nokia N82 Blog

 

Αλλάζουν κάποια πράγματα.. ;):)

 

Επειδή έχω περάσει πολλά δεδομένα στο κινητό αλλά και στην κάρτα και είναι δύσκολο και χρονοβόρο να κάνω back up σε όλα δεδομένα (τηλέφωνο & κάρτα) αν κάνω back up μόνο στις επαφές και ημερολόγιο και όλα τα υπόλοιπα τα κάνω copy-paste (μαζί με τα κρυφά αρχεία) στον H/Y λέτε να είμαι εντάξει; Οι εφαρμογές θα δουλεύουν μετά;

 

Νομίζω ότι θα είσαι εντάξει και ότι τα προγράμματα θα τρέχουν κανονικά αλλά δεν είμαι 100% σίγουρος. Ας σου απαντήσει και κάποιος άλλος που θα ξέρει καλύτερα.

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

auto emociόn

Link to comment
Share on other sites

Για το νέο firmware το αναφέραμε στη προηγούμενη σελίδα

Νομίζω ότι θα είσαι εντάξει και ότι τα προγράμματα θα τρέχουν κανονικά αλλά δεν είμαι 100% σίγουρος. Ας σου απαντήσει και κάποιος άλλος που θα ξέρει καλύτερα.

 

Όταν πέρασα τη προηγούμενη έκδοση v11 δε χρειάστηκε να κάνω backup όλα λειτουργούσαν, φαντάζομαι το ίδιο θα γίνεται και με τη νέα v20

3210-3310-8210-8310-6510-7250-3100-6230-6060-6280-E65-N82+2630-C7-SIII Mini-Moto G 2014-Redmi Note2 prime-Redmi Note3 Pro-Redmi Pro Χ25-Redmi 5 Plus-Mi A2
Link to comment
Share on other sites

το update της νεας version μολις τελειωσε.τωρα ανοιγει το τηλ:cry: :lol:

 

διατιθεται και με την τελευταια εκδοση του pc suite :)

 

αντε να δουμε τι εχουν λυσει και τι οχι :)

 

edit

 

το προβλημα με το μολυβακι στο πληκτρο της διεσης.....ειναι ακομα εκει:mad:

το εξτρα μενου ενεργοποιησης-απενεργοποιησης γραφικων των θεματων...παει και αυτο απλα εξαφανιστηκε:mad:

το ""επιλογες"" σε καποιο θεμα πλεον εχει περιοριστει σε ""βοηθεια"' και "''εξοδος"" :mad:

επισης απο ταχυτητα δεν ....κατι διαφορετικο....

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

το update της νεας version μολις τελειωσε.τωρα ανοιγει το τηλ:cry: :lol:

 

διατιθεται και με την τελευταια εκδοση του pc suite :)

 

αντε να δουμε τι εχουν λυσει και τι οχι :)

 

edit

 

το προβλημα με το μολυβακι στο πληκτρο της διεσης.....ειναι ακομα εκει:mad:

το εξτρα μενου ενεργοποιησης-απενεργοποιησης γραφικων των θεματων...παει και αυτο απλα εξαφανιστηκε:mad:

το ""επιλογες"" σε καποιο θεμα πλεον εχει περιοριστει σε ""βοηθεια"' και "''εξοδος"" :mad:

επισης απο ταχυτητα δεν ....κατι διαφορετικο....

 

 

 

ήχος??? φωτεινότητα ? ? ? ?

Link to comment
Share on other sites

mporw na kanw twra to update stin 20 kanonika???:blink::confused:

 

αυτο δεν λεω ?:)

 

αλλα κατα την γνωμη μου περιμενε λιγο πριν ξεκινησεις....κατσε να δουμε τι εκαναν καλα και τι οχι...

 

εγω ακομη δεν εχω δει κατι καλο:mad:

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

ήχος??? φωτεινότητα ? ? ? ?

 

δεν .....και εκει :mad:

 

κατι καλυτερο...

τερμα απο τις ρυθμισεις αλλα και κλειστο παλι δεν αλλαζει κατι αυτοματα....το τσεκαρισα και σε πολυ φως αλλα και σε απολυτο σκοταδι...οπως το ρυθμιζεις εκει μενει...

 

για τον ηχο επειδη ακουγα μεσω bl hands free ας το τσεκαρει καποιος αλλος που το εχει δοκιμασει και αλλιως για να ειναι πιο αντικειμενικη η αποψη ;)

 

το σημα δικτυου φαινεται να ειναι καλυτερο ...

 

η εκθεση σερνεται οπως και πριν...

 

ο music player δεν...κατι πιο γρηγορο....

 

ο ηχος απο τα εξωτερικα ηχεια μου ακουγεται πιο δυνατος...η ειναι ψυχολογικο...

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

γειά σας παιδιά!!!τι κάνει τελεικά η τελευταια αναβαθμιση? ο ηχος αυξάνενται καθόλου ή τπτ?και κάτι ακόμα μου έχει καει το ένα ηχειο αν το πάω για αλλαγη λέτε να αργήσει και πόσο θα κάνει?:)

Ο ΠΛΑΝΗΤΗΣ ΕΚΠΕΜΠΕΙ S.O.S !!! ΑΣ ΒΟΗΘΗΣΟΥΜΕ ΟΛΟΙ!!!

;)

Link to comment
Share on other sites

@zaharakis: πού βρήκες την αναβάθμιση???

Εδώ που τσέκαρα μου βγάζει την 11.0.117... :wacko:

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

@zaharakis: πού βρήκες την αναβάθμιση???

Εδώ που τσέκαρα μου βγάζει την 11.0.117... :wacko:

 

πανο απλα ετρεξα το nokia update service εκανε αναβαθμιση στην τελευταια εκδοση του,(σημερα δοθηκε και ειμαι σιγουρος επειδη to ετρεξα και το βραδυ χθες και δεν κατεβασε καποιο update της εφαρμογης)

και μετα μου εδωσε την νεα vercion του Ν82 και την περασα.

 

V20.0.062

28-02-08

RM 313

Nokia N82 (07.01)

 

 

παντως για καλο και για κακο περιμεντε λιγο να ξανα φλασαρω αλλη μια φορα μηπως εγινε bud flash ...μην βγαζουμε ακομη συμπερασματα :)

επανερχομαι σε λιγο :)

 

τπτ..τα ιδια..

οι πιο εμπειροι με τα νοκια να του κανω γενικη επαναφορα μηπως και αλλαξει κατι?

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Και σχετικη ενημερωση οτι η αναβαθμιση ειναι διαθεσιμη,

με screenshots

http://www.allaboutsymbian.com/news/item/7018_Flash_Video_and_Web_Runtime_hi.php

Οταν παω σπιτι,θα την δοκιμασω..

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...