Jump to content

[Επίσημο] Nokia N82


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στον Γερμανό την Παρασκευή είχε 580, και σήμερα (2 μέρες μετά) 525!!!

Μυρίζει πανικό-παντόφλα...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

το κινητο ειναι μουφα, λογικο να πεσει γρηγορα η τιμη του, γι'αυτο μην το παρει κανεις :p
Link to comment
Share on other sites

το κινητο ειναι μουφα, λογικο να πεσει γρηγορα η τιμη του, γι'αυτο μην το παρει κανεις :p

 

Έχεις απόλυτο δίκιο, καθημερινά αυτό διαπιστώνω κι εγώ :down:

 

:lol::lol::lol: :p:p:p

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

το κινητο ειναι μουφα, λογικο να πεσει γρηγορα η τιμη του, γι'αυτο μην το παρει κανεις :p

 

Την Παρασκευή επιτέλους θα πάρω την μούφα . . . μόλις έμαθα ότι και από COSMOTE θα πωλείται 525€.

Σοβαρά τώρα μην απορείτε γιατί έπεσε η τιμή του μέσα σε σύντομο χρονικό διαστημα. Το Ν95 αρχικά ήταν αυτό που έπεσε η τιμή του και αυτό με αποτέλεσμα να συμπαρασύρει και το Ν82 αφού σε κάθε περίπτωση το Ν95 που φαντάζομαι αποτελεί την Ναυαρχίδα της ΝOKIA πρέπει να πωλείτε ακριβότερα.

Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

η τιμη του κινητου δεν θα επρεπε σε καμμια περιπτωση να υπερβαινει τα 400-420 ευρω.

 

πιστευω οτι συντομα θα φτασει αυτη τη τιμη, αλλωστε υπαρχουν χωρες που ηδη πωλειται κατα πολυ φθηνοτερα απο οτι εδω *ΗΠΑ*

Link to comment
Share on other sites

Τέλοσπαντων... Πάω τώρα σ'ένα μαγαζί στο Ελληνικό που πήρα τηλέφωνο. 430 ευρώ, 3 ημερών, με απόδειξη απ΄το Πλαίσιο. Κάποιος δεν άντεξε την τόσο δυνατή συγκίνηση του Ν82!!! Πάντως χωρίς πλάκα θα το πάρω, δεν είναι και χάλια, τρώγεται. Για 430 ευρώ, και πολλά θα δώσω!
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί ασχολούμαστε ακόμα...

Το συγκεκριμένο κινητό έπρεπε να μας πληρώνουν για να το πάρουμε...! :p

 

Εγκατέστησα μέσω ΝΟΚΙΑ maps τον χάρτη του Βερολίνου μιας και θα πάω, και μόλις το έκανα σβήστηκαν οι ελληνικοί χάρτες!!!! Πραγματικά απόρησα με αυτό μιας και είμαι σίγουρος ότι δεν έκανα καμιά "πατάτα".

Anyway ξανακατέβασα πάλι της Ελλάδας αλλά αυτό που φυσικά ήθελα να ρωτήσω είναι αν χάθηκε η 3μηνη δωρεάν φωνητική πλοήγηση.

 

Και κάτι άλλο για το barcode που λέγαμε προηγουμένως, πρέπει για να το διαβάσει να είναι και κάποιου μεγέθους, δλδ αυτό που είναι πάνω στο καλώδιο USB που είναι σκατούλι με το συμπάθειο, δεν το διαβάζει.

Link to comment
Share on other sites

Σε κατάστημα της Βόντα που ρώτησα (έχω να παίρνω 400 ευρώ), δεν έχουν ιδέα για το πότε θα το έχουν διαθέσιμο, μάλιστα λένε ότι θα αργήσει πολύ λόγω απεργίας στα λιμάνια. Τα κοντέινερ λέει είναι αποκλεισμένα.

 

Και ρωτώ: Μόνο της Βόντα τα κοντέινερ εμποδίζουν; Έλεος...

 

Πόσο θα περιμένω ακόμη να πάρω αυτό το άθλιο κατασκεύασμα;:lol::D:rolleyes:

Η Γνώση Ανοίκει Στον Κόσμο
Link to comment
Share on other sites

Σε κατάστημα της Βόντα που ρώτησα (έχω να παίρνω 400 ευρώ), δεν έχουν ιδέα για το πότε θα το έχουν διαθέσιμο, μάλιστα λένε ότι θα αργήσει πολύ λόγω απεργίας στα λιμάνια. Τα κοντέινερ λέει είναι αποκλεισμένα.

 

Και ρωτώ: Μόνο της Βόντα τα κοντέινερ εμποδίζουν; Έλεος...

 

Πόσο θα περιμένω ακόμη να πάρω αυτό το άθλιο κατασκεύασμα;:lol::D:rolleyes:

 

Προφανώς οι συσκευές θα είναι εισαγωγής vodafone δηλαδή live... Για αυτό καθυστερούν... Εμμονή να φέρνει όλα τα κινητα branded αυτή η εταιρία...:angry:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, να ρωτήσω κάτι; Το Ν82 έχει εγκατεστημένους χάρτες από όλη την Ελλάδα; Δηλαδή εγώ που μένω Θεσσαλονίκη και θελήσω να ταξιδέψω π.χ. στη Φλώρινα θα έχει το χάρτη της Φλώρινας;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, να ρωτήσω κάτι; Το Ν82 έχει εγκατεστημένους χάρτες από όλη την Ελλάδα; Δηλαδή εγώ που μένω Θεσσαλονίκη και θελήσω να ταξιδέψω π.χ. στη Φλώρινα θα έχει το χάρτη της Φλώρινας;

Ναι φίλε μου έχει μέσα το χάρτη της Ελλάδας, ο οποίος έχει κάλυψη όλης της Ελλάδας.

Έτσι υποτίθεται τουλάχιστον.:X

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Το Ν95 αρχικά ήταν αυτό που έπεσε η τιμή του και αυτό με αποτέλεσμα να συμπαρασύρει και το Ν82 αφού σε κάθε περίπτωση το Ν95 που φαντάζομαι αποτελεί την Ναυαρχίδα της ΝOKIA πρέπει να πωλείτε ακριβότερα.

 

 

Αν εννοείς το απλό Ν95, τότε όντως φαντάζεσαι. Δεν αποτελεί πλέον την ναυαρχίδα της Nokia. Αν θέλουμε να πούμε ότι κάποιο τηλέφωνο είναι η ναυαρχίδα της Nokia, αυτό είναι μάλλον το Ν95 8GB (ίσως μαζί με το Ν82), ή ακόμα και το Ε90. ;)

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Παίδες έχω μια απορία..στο gps , όταν του βάζω να ψάξει για μια διεύθυνση(εννοείται με λατινικούς χαρακτήρες),βαζω την οδό(την οποία την βάζω σίγουρα σωστά γιατί έχω δεί το spelling της στον χάρτη),τον αριθμό,στην πόλη βάζω Athina,και στην χώρα Ελλάδα..τις περισσότερες φορές μου λέει οτι δεν βρέθηκαν αποτελέσματα..τί παίζει?:confused:
Link to comment
Share on other sites

σιγουρα το ποσο των 525 ευρω ειναι αξιοσεβαστο, αλλα αν σκεφτειτε οτι κινητα μεσαιας κατηγοριας της νοκια και αλλων εταιρειων πωλουνται πανω απο 350 και λαβουμε υποψη οτι το ν82 εχει πολυ περισσοτερες λειτουργιες τοτε ειναι καλυτερο να δωσεις λιγα χρηματα ακομη για να κανεις μια καλη αγορα.........

 

πχ. το να δωσω το ποσο των 380 ευρω για το ν76 ή για αλλα κινητα σονυ ερικσον το θεωρω πιο επιζημιο απο το να δωσω 525 και να παρω ενα υπερπληρες κινητο οπως το ν82.ακομη το ν82 αποδεικνειεται αποτελεσματικοτερο απο το ν95 που πωλειται εναντι μεγαλυτερης τιμης

Αγγελίες μόνο στο Buy & Sell forum
Link to comment
Share on other sites

Χθες το βραδυ κλεινοντας την συνδεση με το ακουστικο απο το ακουστικο,εχω το nokia bh 900,εκανε επαννεκκινηση.Ελπιζω να μην ειναι κανενα τερτιπι της αναβαθμισης.:worry:Επισης μολις παρελαβα την 8αρα της sandisk.Ειναι που ειναι μικρες οι καρτες μικρο και το reader,τι να πρωτοχασει κανεις!Ωρα για γεμισμα.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Αν εννοείς το απλό Ν95, τότε όντως φαντάζεσαι. Δεν αποτελεί πλέον την ναυαρχίδα της Nokia. Αν θέλουμε να πούμε ότι κάποιο τηλέφωνο είναι η ναυαρχίδα της Nokia, αυτό είναι μάλλον το Ν95 8GB (ίσως μαζί με το Ν82), ή ακόμα και το Ε90. ;)

 

Ναυαρχίδα, η= το πλοίο που επιβαίνει ο ναύαρχος και ναύαρχος, ο= ο αρχηγός του στόλου. Τώρα ποιον θεωρεί ο καθένας μας και ειδικά η ΝΟΚΙΑ ως αρχηγό του στόλου της είναι υποκειμενικό το θέμα και θέλει συζήτηση. Παίζουν ρόλο οι πωλήσεις; τα χαρακτηριστικά; η τιμή; όλα μαζί; Προσωπικά το Ν95 8GB δεν το θεωρώ σαν ένα διαφορετικό τηλέφωνο από το απλό N95 και είχα στο μυαλό μου τις απλές εκδόσεις των τηλεφώνων. Πάντως η τιμολογιακή πολιτική της ΝΟΚΙΑ τοποθετεί το Ν95 ακριβότερα από το Ν82 γιάυτό και παρ'ότι το τελευταίο κυκλοφορεί μόλις καμιά 20 μέρες αναγκάστηκε να μειώσει την τιμή του ώστε η διαφορά στην τιμή τους να παραμείνει στα ίδια επίπεδα. Ακόμα και όταν (αν) βγει ένα Ν82 8GB η τιμή του θα είναι φθηνότερη από το Ν95 8GB. Προσωπικά θεωρώ καλύτερο το Ν82 από το Ν95 και γι'αυτό προβαίνω στην αγορά του. Εξάλλου δεν σημαίνει ότι πάντα ο ναύαρχος είναι καλύτερος απο ένα κατώτερο αξιωματικό, υπάρχουν και τα πολιτικά παιχνίδια.

Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Παίδες έχω μια απορία..στο gps , όταν του βάζω να ψάξει για μια διεύθυνση(εννοείται με λατινικούς χαρακτήρες),βαζω την οδό(την οποία την βάζω σίγουρα σωστά γιατί έχω δεί το spelling της στον χάρτη),τον αριθμό,στην πόλη βάζω Athina,και στην χώρα Ελλάδα..τις περισσότερες φορές μου λέει οτι δεν βρέθηκαν αποτελέσματα..τί παίζει?:confused:

δοκιμασε να βαλεις και ΤΚ.

Χθες το βραδυ κλεινοντας την συνδεση με το ακουστικο απο το ακουστικο,εχω το nokia bh 900,εκανε επαννεκκινηση.Ελπιζω να μην ειναι κανενα τερτιπι της αναβαθμισης.:worry:Επισης μολις παρελαβα την 8αρα της sandisk.Ειναι που ειναι μικρες οι καρτες μικρο και το reader,τι να πρωτοχασει κανεις!Ωρα για γεμισμα.

και μενα με το car kit..

Link to comment
Share on other sites

Με δεδομένο ότι υπάρχει κάποιο προβλημματάκι στο garmin έχει κανείς δοκιμάσει το route 66 να μας πει τι λέει; Είναι εξίσου καλό σαν το garmin ;
London for ever
Link to comment
Share on other sites

Eχει κανεις φοτο για το πως μπορουμε να ανοιξουμε το Ν82? :)

 

Με δεδομένο ότι υπάρχει κάποιο προβλημματάκι στο garmin έχει κανείς δοκιμάσει το route 66 να μας πει τι λέει; Είναι εξίσου καλό σαν το garmin ;

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=194305 :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν και επίσημα το κινητό είναι τέρας αντοχής.

 

Σήμερα το πάτησα (!!!), το καπάκι πίσω πάει για άλλαγμα αλλά ουσιαστικά δεν έπαθε τίποτα πέρα από τα γρατζουνίσματα. Οπότε το πετάτε ελεύθερα :p

Βαρέθηκα με αυτά που ακούω...
Link to comment
Share on other sites

Mε τι το πατησες? :)
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Eχει κανεις φοτο για το πως μπορουμε να ανοιξουμε το Ν82? :)

 

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=194305 :)

Ευχαριστώ για το Link. Χμ, βλέπω ότι είναι Νο 2 μετά το garmin με βολεύει αυτό.:rolleyes:

London for ever
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...