Jump to content

Apple iPod Touch: Σχόλια και ερωτήσεις


alexism
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Βασικά εγώ το πήρα από πωλητή του ebay.co.uk τέλη Σεπτέμβρη αρχές Οκτώβρη. Το είχα πάρει 380€ (με τα μεταφορικά μέσα). Στην Ελλάδα το βρίσκεις 440€, οπότε πάλι κερδισμένος είμαι :).

 

Το καλό με το pixmania είναι ότι θα τους το στείλεις (αν πάθει κάτι) και δε θα χρειαστείς να πας στην (μπρρρρ) Rainbow. Και πίστεψέ με, αυτό από μόνο του αξίζει όχι 7€, αλλά 107€!! ;)

 

Και καλά κάνεις και το παίζεις άνετος, γιατί η διαδικασία είναι πολύ εύκολη (ανάλογα βέβαια και με ποιο firmware θα πετύχεις). Ναι, αν του κάνεις restore, όλα γίνονται όπως ήταν αρχικά και κανείς δεν μπορεί να καταλάβει (χωρίς άνοιγμα και ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ψάξιμο - που πρακτικά δε γίνεται ποτέ!) ότι του είχες κάνει jailbreak.

 

Βέβαια, τώρα τον Φεβρουάριο θα δωθεί και το SDK, οπότε θα μπορείς να βρίσκεις εφαρμογές και επίσημα χωρίς να χρειαστεί να το "σπάσεις". Εκτός και αν θες τα Stocks, Notes, Weather, Mail και Maps που εκεί ή πληρώνεις και τα κατεβάζεις (αν δε στα περιλαμβάνει μέσα) ή ...πας για jailbreak.

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Χμμμ... Νομίζω ότι κάπου μπερδευτήκαμε... :p

 

Το iPod Touch το έχω ήδη, αφού το πήρα την προηγούμενη εβδομάδα από Χονγκ Κονγκ. Για τη θήκη σε ρώτησα από πού την πήρες και πόσο, γιατί δε βλέπω κάτι αξιόλογο στα eshops που ψάχνω.

 

Όσο για το jailbreak, είμαι με την 1.1.2, και μόλις βρω λίγο χρόνο θα το προσπαθήσω.

seventh_heaven

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

Link to comment
Share on other sites

Το χρησιμοποιώ κάθε μέρα από 3 τουλάχιστον ώρες την ημέρα. Και όταν λέω χρησιμοποιώ εννοώ ακούω μουσική (που ως νευρόσπαστο που είμαι δε σημαίνει βάζω μια playlist και προχωράω, αλλά σημαίνει παίζω όλη την ώρα με το coverflow, αλλάζω τραγούδι σε τακτά χρονικά διαστήματα κτλ)

 

Desert, αφήνοντας τα υπόλοιπα κατα μέρος τα controls του σαν music player σε έχουν βολέψει;

Δεν ξέρω αλλά τα κλασσικά iPods με τον τροχό μου φαίνονται πολύ πιο απλά και γρήγορα στη χρήση τους. Πιο γρήγορα αυξομειώνω τον ήχο και βρίσκω ακριβώς αυτό που θέλω να ακούσω στο nano μου παρά στο Touch.

-Candygram.

-Candygram, my foot. You get out of here before I call the police. You're the shark, and you know it.

-Wait. I-I'm only a dolphin, ma'am.

Link to comment
Share on other sites

Χμμμ... Νομίζω ότι κάπου μπερδευτήκαμε... :p

 

Το iPod Touch το έχω ήδη, αφού το πήρα την προηγούμενη εβδομάδα από Χονγκ Κονγκ. Για τη θήκη σε ρώτησα από πού την πήρες και πόσο, γιατί δε βλέπω κάτι αξιόλογο στα eshops που ψάχνω.

 

Όσο για το jailbreak, είμαι με την 1.1.2, και μόλις βρω λίγο χρόνο θα το προσπαθήσω.

 

Μπέρδεμα :p

Aπό Fnac την πήρα.

 

Desert, αφήνοντας τα υπόλοιπα κατα μέρος τα controls του σαν music player σε έχουν βολέψει;

Δεν ξέρω αλλά τα κλασσικά iPods με τον τροχό μου φαίνονται πολύ πιο απλά και γρήγορα στη χρήση τους. Πιο γρήγορα αυξομειώνω τον ήχο και βρίσκω ακριβώς αυτό που θέλω να ακούσω στο nano μου παρά στο Touch.

 

Αυτό είναι και από τα λίγα αρνητικά που του βρίσκω. Επειδή είμαι πολλές ώρες στο δρόμο και δεν μπορώ να έχω το Touch όλη την ώρα στα χέρια μου, θα ήθελα να υπάρχει και κάποιο κουμπί για "μπροστά-πίσω", ώστε να μην πρέπει να το βγάζω κάθε τόσο από την τσέπη.

 

Τώρα όσο για την φάση που το έχω στα χέρια, ασυζητητί η Touch-screen είναι ΠΟΛΥ πιο εύκολη και φυσική στη χρήση από τη ροδέλα. Καμία απολύτως σχέση, trust me.

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Τώρα όσο για την φάση που το έχω στα χέρια, ασυζητητί η Touch-screen είναι ΠΟΛΥ πιο εύκολη και φυσική στη χρήση από τη ροδέλα. Καμία απολύτως σχέση, trust me.

 

Η δική μου εμπειρία είναι η αντίθετη. Είναι μεν μια συσκευή που κάνει πολλά πράγματα και τα κάνει καλά αλλά μεγάλο μέρος της απλότητας και της αμεσότητας της χρήσης του iPod έχει χαθεί ΙΜΗΟ.

Για να μην παρεξηγηθώ συνολικά είναι πάρα πολύ ωραίο (ειδικά όταν είσαι σε εμβέλεια wi-fi) αλλά σε κάποιον που θέλει ένα "καθαρόαιμο" mp3 player δεν θα το πρότεινα.

-Candygram.

-Candygram, my foot. You get out of here before I call the police. You're the shark, and you know it.

-Wait. I-I'm only a dolphin, ma'am.

Link to comment
Share on other sites

Η δική μου εμπειρία είναι η αντίθετη. Είναι μεν μια συσκευή που κάνει πολλά πράγματα και τα κάνει καλά αλλά μεγάλο μέρος της απλότητας και της αμεσότητας της χρήσης του iPod έχει χαθεί ΙΜΗΟ.

Για να μην παρεξηγηθώ συνολικά είναι πάρα πολύ ωραίο (ειδικά όταν είσαι σε εμβέλεια wi-fi) αλλά σε κάποιον που θέλει ένα "καθαρόαιμο" mp3 player δεν θα το πρότεινα.

 

Παραφράζοντας την γνωστή φράση ένος χαρακτήρα των 10 Μικρών Μήτσων, αν υποψιαστώ ότι αυτό που έδωσα 380€ για να αγοράσω είναι μόνο mp3 player, θα πεθάνω!! :p

 

Σοβαρά τώρα, το Touch είναι ένα βήμα (πολύ μεγάλο βήμα, ομολογουμένως) μπροστά από τα περισσότερα απλά mp3 players. Μπορείς να ακούσεις φυσικά μουσική, αλλά επίσης μπορείς να δεις videos/ταινίες/επεισόδια σε μια εξαιρετική οθόνη, να ακούσεις podcasts και να δεις vodcasts, να σερφάρεις στο νετ με ένα εξαιρετικό browser ο οποίος δεν αποτελεί κουτσουρεμένη έκδοση κανενός άλλου, να βάλεις υπενθυμίσεις, να κρατήσεις σημειώσεις, να δεις τις φωτογραφίες σου, να εγκαταστήσεις χιλιάδες διαφορετικά προγράμματα, άλλα πολύ χρήσιμα και άλλα λιγότερο, να αγοράσεις μουσική χωρίς μεσολάβηση υπολογιστή και πολλά άλλα.

 

ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ πως, από την τιμή κιόλας, δεν απευθύνεται σε κάποιον που το θέλει μόνο για mp3 player (έστω και αν ακόμα και μόνο σε αυτό ξεπερνάει κατά πολύ το average mp3 player της αγοράς).

 

Για να σου πω την αλήθεια με την wheel, ψιλοδυσκολευόμουνα, (π.χ.) λίγο παραπάνω να την κράταγες πατημένη το έχανες το κομμάτι που ήθελες να ακούσεις.

 

Ωστόσο, επαναλαμβάνω πως παρότι θεωρώ καλύτερο το Touch interface από τη ροδέλα, σε κάποια πράγματα όπως η αλλαγή τραγουδιού ή η αυξομείωση του ήχου χωρίς να το βγάλεις από την τσέπη/τσάντα, ήταν και είναι πολύ πιο βολικό το "κλασσικό" wheel. :)

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Παραφράζοντας την γνωστή φράση ένος χαρακτήρα των 10 Μικρών Μήτσων, αν υποψιαστώ ότι αυτό που έδωσα 380€ για να αγοράσω είναι μόνο mp3 player, θα πεθάνω!! :p

 

Σοβαρά τώρα, το Touch είναι ένα βήμα (πολύ μεγάλο βήμα, ομολογουμένως) μπροστά από τα περισσότερα απλά mp3 players. Μπορείς να ακούσεις φυσικά μουσική, αλλά επίσης μπορείς να δεις videos/ταινίες/επεισόδια σε μια εξαιρετική οθόνη, να ακούσεις podcasts και να δεις vodcasts, να σερφάρεις στο νετ με ένα εξαιρετικό browser ο οποίος δεν αποτελεί κουτσουρεμένη έκδοση κανενός άλλου, να βάλεις υπενθυμίσεις, να κρατήσεις σημειώσεις, να δεις τις φωτογραφίες σου, να εγκαταστήσεις χιλιάδες διαφορετικά προγράμματα, άλλα πολύ χρήσιμα και άλλα λιγότερο, να αγοράσεις μουσική χωρίς μεσολάβηση υπολογιστή και πολλά άλλα.

 

ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ πως, από την τιμή κιόλας, δεν απευθύνεται σε κάποιον που το θέλει μόνο για mp3 player (έστω και αν ακόμα και μόνο σε αυτό ξεπερνάει κατά πολύ το average mp3 player της αγοράς).

 

Για να σου πω την αλήθεια με την wheel, ψιλοδυσκολευόμουνα, (π.χ.) λίγο παραπάνω να την κράταγες πατημένη το έχανες το κομμάτι που ήθελες να ακούσεις.

 

Ωστόσο, επαναλαμβάνω πως παρότι θεωρώ καλύτερο το Touch interface από τη ροδέλα, σε κάποια πράγματα όπως η αλλαγή τραγουδιού ή η αυξομείωση του ήχου χωρίς να το βγάλεις από την τσέπη/τσάντα, ήταν και είναι πολύ πιο βολικό το "κλασσικό" wheel. :)

 

+1

 

Σίγουρα δεν θα τα έλεγα καλύτερα..

 

Γενικός μάλλον (ακόμα και για το iPhone που είναι σχεδόν το ίδιο που έχω διαβάσει διάφορα) δεν έχουν καταλάβει τι έχουν στα χέρια τους..

 

Κοιτούν σε αντίθετη πλευρά και χάνουν όλο το νόημα της φιλοσοφίας που έχουν αυτές οι 2 συσκευές...

 

 

Αυτό το ("καθαρόαιμο" mp3 player) δεν το κατάλαβα πως το εννοείς αυτό φίλε marvin..

 

Τι λείπει από το iPod touch, και μιλάμε για την συσκευή και μόνο για το mp3 player άστα τα άλλα..

 

Εκτός αν θες να πεις αν κατάλαβα σωστά, ότι όποιος θέλει να ακούει μόνο μουσική μην το πάρει γιατί είναι ακριβό να ακούς μόνο mp3,τότε αλλάζει...

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

Παραφράζοντας την γνωστή φράση ένος χαρακτήρα των 10 Μικρών Μήτσων, αν υποψιαστώ ότι αυτό που έδωσα 380€ για να αγοράσω είναι μόνο mp3 player, θα πεθάνω!! :p

 

 

Ξεχνάς πόσο έκαναν τα κοινά iPod 1ης - 5ης γενιάς νομίζω...

 

Γενικός μάλλον (ακόμα και για το iPhone που είναι σχεδόν το ίδιο που έχω διαβάσει διάφορα) δεν έχουν καταλάβει τι έχουν στα χέρια τους..

 

Κοιτούν σε αντίθετη πλευρά και χάνουν όλο το νόημα της φιλοσοφίας που έχουν αυτές οι 2 συσκευές...

 

:wacko:

 

 

Αυτό το ("καθαρόαιμο" mp3 player) δεν το κατάλαβα πως το εννοείς αυτό φίλε marvin..

Τι λείπει από το iPod touch, και μιλάμε για την συσκευή και μόνο για το mp3 player άστα τα άλλα..

Εκτός αν θες να πεις αν κατάλαβα σωστά, ότι όποιος θέλει να ακούει μόνο μουσική μην το πάρει γιατί είναι ακριβό να ακούς μόνο mp3,τότε αλλάζει...

 

Δεν την καταλαβαίνω αυτή τη νοοτροπία, λυπάμαι. Ξέρω πολύ καλά τί είναι το Touch και τί μπορεί να κάνει αλλά η βασική λειτουργία κάθε iPod είναι και θα είναι να παίζει μουσική. Όταν παρουσίασε το αδερφάκι iPhone η Apple είπε "φτιάξαμε ένα τηλέφωνο, ένα internet device και το καλύτερο iPod που έχουμε παρουσιάσει ως τώρα". Ε, το τρίτο πιστεύω ότι απλά δεν ισχύει...

Δεν έχει σημασία αν το παίρνει κανείς για να ακούει μόνο mp3, που δεν φαντάζομαι ότι θα είναι και πολλοί αυτοί. Αλλά όλοι το παίρνουν και για να ακούν μουσική και αυτό που λέω είναι ότι σαν λειτουργικότητα υστερεί σε αυτόν τον τομέα σε σχέση π.χ. με ένα nano ή classic, ειδικά εν κινήσει.

Είναι μια πολύ ωραία συσκευή μεν που όμως ζητάει συμβιβασμούς.

-Candygram.

-Candygram, my foot. You get out of here before I call the police. You're the shark, and you know it.

-Wait. I-I'm only a dolphin, ma'am.

Link to comment
Share on other sites

Desert, αφήνοντας τα υπόλοιπα κατα μέρος τα controls του σαν music player σε έχουν βολέψει;

Δεν ξέρω αλλά τα κλασσικά iPods με τον τροχό μου φαίνονται πολύ πιο απλά και γρήγορα στη χρήση τους. Πιο γρήγορα αυξομειώνω τον ήχο και βρίσκω ακριβώς αυτό που θέλω να ακούσω στο nano μου παρά στο Touch.

 

Εχοντας στην κατοχη μου αλλα 3 iPod (!) εκτος του Touch, μπορω να δηλωσω με βεβαιοτητα, οτι για μενα τουλαχιστον, ειναι πολυ πιο φυσικος ο τροπος χειρισμου του και επιλογης της μουσικης απο οτι παλαιοτερα.

 

Σημαντικο μειονεκτημα βεβαια ειναι αυτο που ανεφερε και ο Dessert, οτι πρεπει να το βγαλεις για να το χειριστεις - ακομα και για να αλλαξεις τραγουδι, κατασταση που ειναι χειροτερη τον χειμωνα οταν πχ μπορει να βρεχει και να βρεχεται παραλληλα το iPod, ή να φορας γαντια και να πρεπει να τα βγαλεις για να αλλαξεις τραγουδι! ;)

 

Επισης, ενα πραγμα που με δυσκολευει, ειναι να προχωρησω το τραγουδι ακριβως σρο σημειο που θελω (που για τραγουδι δεν ειναι τιποτα, αλλα αν εχεις μια ραδιοφωνικη εκπομπη 2 ωρων, η μπαρα ειναι πολυ μικρη για να ειναι ακριβης)

 

Υ.Γ: Πρεπει να ειμαι ο μονος #!@%$ στον κοσμο, που χωρις - ουσιαστικα - θηκη στο Touch, εχω καταφερει να εχω πληρως καθαρη την πισω πλευρα του, και να χαραξω (!) την οθονη! :wacko::(

Ο αρνηθείς δεν μετανοιώνει. Aν ρωτιούνταν πάλι,

όχι θα ξαναέλεγε. Κι όμως τον καταβάλλει

εκείνο τ’ όχι — το σωστό — εις όλην την ζωή του.

Link to comment
Share on other sites

Υ.Γ: Πρεπει να ειμαι ο μονος #!@%$ στον κοσμο, που χωρις - ουσιαστικα - θηκη στο Touch, εχω καταφερει να εχω πληρως καθαρη την πισω πλευρα του, και να χαραξω (!) την οθονη! :wacko::(

 

AΟΥΤΣςΣς.. Αυτό πόνεσε :vava:

 

Πως τα κατάφερες βρε θυρίο??

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

Υ.Γ: Πρεπει να ειμαι ο μονος #!@%$ στον κοσμο, που χωρις - ουσιαστικα - θηκη στο Touch, εχω καταφερει να εχω πληρως καθαρη την πισω πλευρα του, και να χαραξω (!) την οθονη! :wacko::(

 

Όντως, πώς τα κατάφερες;;

 

Εγώ πέρα από το γνωστό πρόβλημα των Touch μηχανημάτων, δηλαδή της δαχτυλιές, δεν έχω κανένα απολύτως πρόβλημα με την οθόνη. Έχω μάλιστα δει και βιντεάκια στο youtube, όπως προσπαθούνε να χαράξουν την οθόνη με καρφίτσες και ξυράφια και δεν παθαίνει τίποτα.

 

ΥΓ: Η αλήθεια είναι ότι όσο ωραία και αν είναι η θήκη/προστατευτικό, όλη η μαγεία είναι να το έχεις σκέτο. :rolleyes:

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

den iksera toso kairo oti to touch exei kai wifi!!! popo ektos tou oti einai katapliktiko se ola ta alla exei kai wifi!!!!!!! to thelo!!!!

 

A Eσύ ξεπερνας και εμένα που δεν ήξερα πολλά στις αρχές που το πήρα, αλλά όχι και έτσι...:)

 

Καλορίζικο!! Το wifi...:p

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

Όντως, πώς τα κατάφερες;;

 

Εγώ πέρα από το γνωστό πρόβλημα των Touch μηχανημάτων, δηλαδή της δαχτυλιές, δεν έχω κανένα απολύτως πρόβλημα με την οθόνη. Έχω μάλιστα δει και βιντεάκια στο youtube, όπως προσπαθούνε να χαράξουν την οθόνη με καρφίτσες και ξυράφια και δεν παθαίνει τίποτα.

 

ΥΓ: Η αλήθεια είναι ότι όσο ωραία και αν είναι η θήκη/προστατευτικό, όλη η μαγεία είναι να το έχεις σκέτο. :rolleyes:

 

Μα και εγω αυτα ειχα δει, και λεω οτι αποκλειεται να χαρακτει η οθονη μου.

 

Και μιας και, απο την προηγουμενη εμπειρια μου, ξερω οτι εκτος και αν εισαι σουπερ ντουπερ προσεκτικος - και εχεις και θηκη - η πισω οψη του θα χαραχτει, ειπα να μην ταλαιπωρουμαι τζαμπα, και να το εχω χωρις θηκη.

 

AΟΥΤΣςΣς.. Αυτό πόνεσε :vava:

 

Πως τα κατάφερες βρε θυρίο??

 

Ειχα στα χερια μου πολλα πραγματα, ειπα να αλλαξω τραγουδι, και εκει που το εβγαλα μου επεσε απο τα χερια με την προσοψη προς τα κατω, οποτε μαλλον χτυπησε σε καποιο μικρο πετραδακι στον δρομο και εκανε μια ελαχιστη χαρακια- βαθουλωμα. :(

Ο αρνηθείς δεν μετανοιώνει. Aν ρωτιούνταν πάλι,

όχι θα ξαναέλεγε. Κι όμως τον καταβάλλει

εκείνο τ’ όχι — το σωστό — εις όλην την ζωή του.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά ,

Μπορείτε να μου πείτε ένα πρόγραμμα για μετατροπή DVD’s σε αρχείο που να υποστηρίζετε από το touch? Έχω κατεβάσει μερικά προγράμματα αλλά δεν κατάφερα τίποτα, όταν πάω να συγχρονίσω το video το iTunes βγάζει μήνυμα και λέει πως στο αρχείο δεν υποστηρίζετε από το touch

Plz help…:(

P.S Το πρόγραμμα δεν με πειράζει αν είναι για Mac η για Windows, έχω και τα δυο:D

Samsung Note 8

Microsoft Surface Pro 4

Link to comment
Share on other sites

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

handbrake για μακ.. δεν βαζει υποτιτλους..

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά ,

Μπορείτε να μου πείτε ένα πρόγραμμα για μετατροπή DVD’s σε αρχείο που να υποστηρίζετε από το touch?

 

Για δες αυτό:

 

http://www.mp4converter.net/products.html?ID=0

 

Από το dvd τους υπότιτλους τους πέρνει κατευθείαν και κάνει μετατροπή απευθείας χωρίς να το κάνεις save στον υπολογιστη σου..

 

Έχω κατεβάσει μερικά προγράμματα αλλά δεν κατάφερα τίποτα, όταν πάω να συγχρονίσω το video το iTunes βγάζει μήνυμα και λέει πως στο αρχείο δεν υποστηρίζετε από το touch

 

Μp4 είναι το τελίκο αρχείο..

 

 

P.S Το πρόγραμμα δεν με πειράζει αν είναι για Mac η για Windows, έχω και τα δυο:D

 

 

Είναι και για τα 2..;)

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

epitelous kai ena thread gia to touch:) ok h erothsh mou.to xo kanei jailbreaked thanks to youtube,kai exo perasei arketa programataka.

apla to ipod pernei themes kai pos ta bazeis??

Από 1/9/2009 απαγορεύεται η γραφή σε greeklish και η γραφή τύπου sms.
Link to comment
Share on other sites

Βρες στον Installer το SummerBoard και μετά ψάξε και πάλι στα sources για Themes.

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Μα και εγω αυτα ειχα δει, και λεω οτι αποκλειεται να χαρακτει η οθονη μου.

 

Και μιας και, απο την προηγουμενη εμπειρια μου, ξερω οτι εκτος και αν εισαι σουπερ ντουπερ προσεκτικος - και εχεις και θηκη - η πισω οψη του θα χαραχτει, ειπα να μην ταλαιπωρουμαι τζαμπα, και να το εχω χωρις θηκη.

 

 

 

Ειχα στα χερια μου πολλα πραγματα, ειπα να αλλαξω τραγουδι, και εκει που το εβγαλα μου επεσε απο τα χερια με την προσοψη προς τα κατω, οποτε μαλλον χτυπησε σε καποιο μικρο πετραδακι στον δρομο και εκανε μια ελαχιστη χαρακια- βαθουλωμα. :(

 

 

πόπο έλεοσ...σε λειπάμε,άν και έχω δεί ότι η οθόνη δεν γρατζουνιέται και τόσο εύκολα,αλλά αφου κατάφερες να το κάνεις μπράβο...:D:cry:

Link to comment
Share on other sites

και εγώ παρίγκηλα ένα από αγγλία,και το περιμένω σε μερικές μέρες,και μετά από όσα διάβασα το περιμένω πώς και πώς...τι απατεόνες εδώ στην ελλάδα 100Ε παραπάνω απο την αγγλία.

ήθελα να ρωτίσω γιατι δεν κατάλαβα,άν κάποια στιγμή πάθει κάτι η εγγύηση είναι διαθνείς,και άν ναί στην ελλάδα ποιο κατάστιμα θα βοηθήσει??

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα, θα παει ενας γνωστος μου αμερικη και επειδη εχει καλυτερη τιμη σκεφτομουν να μου το αγορασει απο εκει. μπορει καποιος να με βοηθησει και να μου πει αν θα υπαρχει καποιο προβλημα στην λειτουργια του (προγραμματα κλπ.)? ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

ήθελα να ρωτίσω γιατι δεν κατάλαβα,άν κάποια στιγμή πάθει κάτι η εγγύηση είναι διαθνείς,και άν ναί στην ελλάδα ποιο κατάστιμα θα βοηθήσει??

 

καλησπερα, θα παει ενας γνωστος μου αμερικη και επειδη εχει καλυτερη τιμη σκεφτομουν να μου το αγορασει απο εκει. μπορει καποιος να με βοηθησει και να μου πει αν θα υπαρχει καποιο προβλημα στην λειτουργια του (προγραμματα κλπ.)? ευχαριστω

 

Αν αγοράσεις Mac/iPod όχι από τη Rainbow αλλά από το εξωτερικό πάντα να ξέρετε πως, αν και η εγγύηση υποτίθεται πως είναι διεθνής, ενδέχεται να πρέπει να ρίξεις... χοντρό τρέξιμο γα να πείσεις τη Rainbow να στο φτιάξει δωρεάν (όσο φυσικά είναι εκτός εγγύησης).

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

paidia katarxas sorry gia ta greeklish all grafo meso touch. APO mpataria pos ta pate?ego me 8 ores mousiki kai misi ora net tin imera kai arketo skalisma bgazo mia mera. Mou fainetai kapos ligo. Eseis ti epidoseis mpatarias exete?
Χαλαρά... :lol:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...