Jump to content

Apple iPod Touch: Σχόλια και ερωτήσεις


alexism
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

paidia xrisi wifi mesa sto aeroplano apagoreuetai etsi den einai???

 

kata ta alla mporo na to xrisimopoihso kanonika??

 

Υποθετω απαγορευεται το Wi-Fi, αλλα και να επιτρεπονταν ποιο θα ηταν το νοημα; Θα βρισκες Hot spot μεσα στο αεροπλανο; ;)

 

Κατα τα αλλα, μετα την απογειωση και μεχρι τη διαδικασια της καθοδου, επιτρεπεται. Οπως και σχεδον ολα τα ηλεκτρονικα μηχανηματα (πχ laptop) :)

Ο αρνηθείς δεν μετανοιώνει. Aν ρωτιούνταν πάλι,

όχι θα ξαναέλεγε. Κι όμως τον καταβάλλει

εκείνο τ’ όχι — το σωστό — εις όλην την ζωή του.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Υποθετω απαγορευεται το Wi-Fi, αλλα και να επιτρεπονταν ποιο θα ηταν το νοημα; Θα βρισκες Hot spot μεσα στο αεροπλανο; ;)

 

Κατα τα αλλα, μετα την απογειωση και μεχρι τη διαδικασια της καθοδου, επιτρεπεται. Οπως και σχεδον ολα τα ηλεκτρονικα μηχανηματα (πχ laptop) :)

 

euxaristo:)

Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτό που είπες είναι σωστό μόνο αν κάνεις αυτόματο συγχρονισμό και δεν επέλεγεις manually manage music.

Aν ο φίλος μας έκανε μόνο manually manage music και όχι αυτόματο συγχρονισμό θα είχε χάσει το update(Αλλά αν έστω και μία φορά το είχε κάνει αυτόματο συγχρονισμό θα δεν θα τα είχε χάσει και ας είχε μετα επιλέξει manually manage music.

Άρα η απάντηση σου είναι εν μέρη γνωστή γιατί δεν γνώρίζες(όπως και εγώ μέχρι που την πάτησα) αυτή την λεπτομέρια

Αυτη τη λεπτομερεια δε τη γνωριζα.

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιουσα το ipod touch με ενα λειτουργικο το οποιο πλεον εχει υποστει format (με automatic update ο συγχρονισμος). Μπορω τωρα πλεον, με αλλο λειτουργικο-itunes, να περασω extra τραγουδια - βιντεο, χωρις να χασω τα ηδη υπαρχοντα; Πχ αν το κανω με manual update;

 

Ή απλα θα μου πει οτι ειναι συγχρονισμενο με αλλον υπολογιστη και ή θα πρεπει να τα διαγραψω τελειως και να τα ξαναπερασω, ή να παραμεινω σε αυτα;

Ο αρνηθείς δεν μετανοιώνει. Aν ρωτιούνταν πάλι,

όχι θα ξαναέλεγε. Κι όμως τον καταβάλλει

εκείνο τ’ όχι — το σωστό — εις όλην την ζωή του.

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιουσα το ipod touch με ενα λειτουργικο το οποιο πλεον εχει υποστει format (με automatic update ο συγχρονισμος). Μπορω τωρα πλεον, με αλλο λειτουργικο-itunes, να περασω extra τραγουδια - βιντεο, χωρις να χασω τα ηδη υπαρχοντα; Πχ αν το κανω με manual update;

 

Ή απλα θα μου πει οτι ειναι συγχρονισμενο με αλλον υπολογιστη και ή θα πρεπει να τα διαγραψω τελειως και να τα ξαναπερασω, ή να παραμεινω σε αυτα;

 

και εγώ παρόμοιο πρόβλημα έχω.. ας μας βοηθήσει κάποιος...

 

έχω βαρεθεί να ακούω τα ίδια τραγούδια και δε μπορώ να το κάνω sync και να τα χάσω γιατί είναι πολλά σπάνια κ άντε να τα ξαναβρώ μετά.... :worry:

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει επιλογή στην κεντρική σελίδα του itunes για το iphone "Manualy manage music and videos".

Δεν θα σου σβήσει τίποτα.

Why don't we just take the safety labels off everything and let stupidity sort itself out?
Link to comment
Share on other sites

Πάντως για mac users ειπάρχει το TuneAid για να κάνεις export της playlist η τα κομμάτια μεμονομένα από το touch ..:)

 

Πηγή: Stereo

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
καλημερα 1 ερωτηση,συνδεετε με tv οπως το classic και αν ναι μπορεις να σερφαρεις και να τα βλεπεις στην tv????ευχαριστω!!!
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Εχει δοκιμασει κανεις το iPod Radio Remote (το επισημο) στο Touch; Στο site του Πλαισιου και του Γερμανου λεει οτι υποστηριζεται αλλα σε ξενα φορα που διαβαζω διαφωνουν!

Ο αρνηθείς δεν μετανοιώνει. Aν ρωτιούνταν πάλι,

όχι θα ξαναέλεγε. Κι όμως τον καταβάλλει

εκείνο τ’ όχι — το σωστό — εις όλην την ζωή του.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και απο μένα

Πήρα και γω ενα ipod touch 16 γίγα χθες απο αγγλία και ενω στην αρχη πριν κανω update μου εμφανιζε μια καρτελα maps μετα το update εξαφανίστηκε, τι μπορει να συμβαίνει?

Το πήρα 200 λίρες με μια δερματινη θήκη δώρο.

Επίσης έχω ενα φορτιστή usb που τον χρησημοποιώ σε διαφορες συσκευες usb αλλα το συγκεκριμένο δεν το φορτιζει?

Αυτα για την ώρα θα σας πρήξω στις επομενες ημέρες που θα είναι πλέον το μυαλό μου καθαρο και θα έχω καταλάβει πως ακριβώς λειτουργεί αυτο το ipod touch.

Link to comment
Share on other sites

Το εχω ερωτευτει τρελαααα αυτο το κινητο...θελω να το παρω...αλλα περιμενω μπας και πεσει η τιμη του...παιζει καθολου αυτο??
Link to comment
Share on other sites

Το εχω ερωτευτει τρελαααα αυτο το κινητο...θελω να το παρω...αλλα περιμενω μπας και πεσει η τιμη του...παιζει καθολου αυτο??

Λάθος τοπικ εδω μιλάμε για το ipod touch που είναι σκετο mp3 :)

Link to comment
Share on other sites

Σε λίγες μέρες θα πάωσ το Hong Kong κι έχω αρχίσει να ψάχνομαι για αγορά MP3/MP4 player. Χαζεύοντας λοιπόν σε διάφορα sites έπεσα και στο applestore του Hong Kong, στο οποίο η συσκευή κοστίζει περίπου 210€ (8 GB).

 

Ακόμα δεν έχω αποφασίσει αν θα το αγοράσω ή όχι, αλλά η ερώτησή μου έχει να κάνει σχετικά με το αν θα έχει ισχύ η εγγύηση της συσκευής στην Ευρώπη και ειδικότερα στην Ελλάδα (μιας και έχω ακούσει ότι η Rainbow είναι μυστήρια σε τέτοια θέματα).

 

TIA :)

 

file mou exw agorasei ipod classic 80gb apo agglia.mou epese kai xalase!to phga sto apple store edw sthn ellada kai mou to eftia3an free of charge!logika 8a isxuei k gia ta upoloipa proionta!h egguhsh,opws m eipan, einai international!opote mh fovaste tpt!

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

 

Notice to mods!: Γραφω με greeklish MONO οταν ειμαι σε PC χωρις ελληνικα ή για καποιο αλλο σοβαρο λογο. Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Hi παίδες.Μου πήραν δώρο το ipod touch και έγινε το εξής.Έβγαλαν την συσκευή από το κουτί για να μου το δείξουν και την ίδια στιγμή ότι άλλο είχε μέσα το κουτί κάποιο καλό παιδί τα έκλεψε :cry:.Πήγε ο πατέρας μου στο κατάστημα από όπου και το αγόρασε και του είπαν ότι δεν μπορούσαν να κάνουν τπτ.Πήρα λοιπόν φορτιστή,ακουστικά και καλώδιο σύνδεσης firewire με τον ηυ ΞΑΝΑ.Το πρόβλημά μου είναι αυτό.Όταν συνδέω το ipod με το πισί το ipod ανάβει και φορτίζει αλλά ο ηυ δεν το εμφανίζει σαν εξωτερικό δίσκο πχ ούτε καν το itunes.Υπάρχει κάποιο driver που είχε μέσα η συσκευασία και πρέπει να βάλω στο πισί;Τι άλλο παίζει να γίνεται;Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Hi παίδες.Μου πήραν δώρο το ipod touch και έγινε το εξής.Έβγαλαν την συσκευή από το κουτί για να μου το δείξουν και την ίδια στιγμή ότι άλλο είχε μέσα το κουτί κάποιο καλό παιδί τα έκλεψε :cry:.Πήγε ο πατέρας μου στο κατάστημα από όπου και το αγόρασε και του είπαν ότι δεν μπορούσαν να κάνουν τπτ.Πήρα λοιπόν φορτιστή,ακουστικά και καλώδιο σύνδεσης firewire με τον ηυ ΞΑΝΑ.Το πρόβλημά μου είναι αυτό.Όταν συνδέω το ipod με το πισί το ipod ανάβει και φορτίζει αλλά ο ηυ δεν το εμφανίζει σαν εξωτερικό δίσκο πχ ούτε καν το itunes.Υπάρχει κάποιο driver που είχε μέσα η συσκευασία και πρέπει να βάλω στο πισί;Τι άλλο παίζει να γίνεται;Ευχαριστώ.

Λοιπόν το δικό μου μέσα είχε καλώδιο συνδεσης με τον υπολογιστή usb και οχι firewire, μια μικρή πλεξυ γκλας βαση στήριξης, πανακι καθαρισμού οθόνης, ένα πλαστικο σαν μετατροπέα για βάση συγχρονισμού μάλλον και ακουστικά.

Κανονικά και εφόσον εχεις εγκαταστήσει το i tunes πρέπει κατευθείαν να το αναγνωρίσει και να μπορείς να κανεις συγχρονισμο τα τραγούδια σου και παράλληλα να φορτίζει.

αυτα ελπίζω να βοήθησα, δεν γνωρίζω παρα πολλά και γω τωρα το πήρα και ακομα ψαχνομε.

Πάντως είναι super το εργαλέιο

Link to comment
Share on other sites

Hi παίδες.Μου πήραν δώρο το ipod touch και έγινε το εξής.Έβγαλαν την συσκευή από το κουτί για να μου το δείξουν και την ίδια στιγμή ότι άλλο είχε μέσα το κουτί κάποιο καλό παιδί τα έκλεψε :cry:.Πήγε ο πατέρας μου στο κατάστημα από όπου και το αγόρασε και του είπαν ότι δεν μπορούσαν να κάνουν τπτ.Πήρα λοιπόν φορτιστή,ακουστικά και καλώδιο σύνδεσης firewire με τον ηυ ΞΑΝΑ.Το πρόβλημά μου είναι αυτό.Όταν συνδέω το ipod με το πισί το ipod ανάβει και φορτίζει αλλά ο ηυ δεν το εμφανίζει σαν εξωτερικό δίσκο πχ ούτε καν το itunes.Υπάρχει κάποιο driver που είχε μέσα η συσκευασία και πρέπει να βάλω στο πισί;Τι άλλο παίζει να γίνεται;Ευχαριστώ.

Χρειαζεται usb καλωδιο και οχι firewire.

Link to comment
Share on other sites

Πήρα λοιπόν φορτιστή,ακουστικά και καλώδιο σύνδεσης firewire με τον ηυ ΞΑΝΑ.Το πρόβλημά μου είναι αυτό.Όταν συνδέω το ipod με το πισί το ipod ανάβει και φορτίζει αλλά ο ηυ δεν το εμφανίζει σαν εξωτερικό δίσκο πχ ούτε καν το itunes.Υπάρχει κάποιο driver που είχε μέσα η συσκευασία και πρέπει να βάλω στο πισί;Τι άλλο παίζει να γίνεται;Ευχαριστώ.

 

Firewire??:confused:

 

USB είναι το καλώδιο και όχι Firewire..

 

Oσο για driver δεν υπάρχει, μόλις το συνδέσεις κανονικά το βλέπει το iTunes..

 

Πια έκδοση έχεις...?

 

Εdit:

Δεν είδα oτι άλλαξε σελίδα... :)

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

Τελικά πήγα στην apple και μου είπαν αυτά που μου είπες φίλε μου.Επιπλέον ότι το καλώδιο δεν είναι συμβατό με την συσκευή.Και όλα αυτά ενώ μου είχαν πει από το κατάστημα ότι είναι...γκρρρρρρρρρ.Τώρα πρέπει να αγοράσω άλλο αφού δεν μου το αλλάζουν.Ευχαριστώ για την βοήθεια.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Paidia kalispera

 

Pira ena touch me spasmeni o8oni 16gb;)

To 8ema omws einai oti mono i o8oni espase kai oxi to touch flo;)

Opote mporei kapoios na anevasei ena service manual gt 8elw na tou allaksw tin o8oni;)

Epeisis kana link meo8oni apo ebay an uparxei:)

 

P.S.

To ipod touch exei idia o8oni me to iphone???

 

Filika

 

Nikolas:D:):p;)

Μέγιστο μέγεθος υπογραφής 16 kiB
Link to comment
Share on other sites

Paidia kalispera

 

Pira ena touch me spasmeni o8oni 16gb;)

To 8ema omws einai oti mono i o8oni espase kai oxi to touch flo;)

Opote mporei kapoios na anevasei ena service manual gt 8elw na tou allaksw tin o8oni;)

Epeisis kana link meo8oni apo ebay an uparxei:)

 

P.S.

To ipod touch exei idia o8oni me to iphone???

 

Filika

 

Nikolas:D:):p;)

 

εχει ιδια αναλυση οθονης αλλα διαφορετικο μεγεθος.

το touch εχει πιο τετραγωνη

S. E. A.
Link to comment
Share on other sites

ti analisi exei to touch? sorry grafo APO palm pou den exei ellinika

 

Οθόνη 2,5 ινστών με ανάλυση 320Χ240 pixel..

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

Καμία σχέση.... 3.5 ίντες, 480*320

 

Καλά ντε μην βαράς, ένα λάθος κάναμε.... :p

 

Αλλό διάβαζα και τώρα που το είπες το ξαναείδα, και κατάλαβα την πατάτα που έγραψα, δεν το πρόσεξα...

 

Οποιος βιάζεται......:dash:

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...