Jump to content

Apple iPod Touch: Σχόλια και ερωτήσεις


alexism
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σωστόόόόόός. :ρ

 

(Για να καταλαβεις πόσο σημαντική είναι για μένα η κάμερα στο τηλέφωνο - θυμήθηκα τον φορτιστή και ξέχασα την κάμερα :lol: )

 

Nαι βρε θυρίο αυτό με τον φορτιστή είταν θεϊκο και όντως δεν έχει γιαυτό πέρνεις και τα δύο και ξεμπερδέυεις...

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Να πω την αλήθεια είμαι ενας ευτυχισμένος κάτοχος του ipod touch εδώ και ένα μήνα.Έχω μείνει απόλυτα ικανοποιημένος σε σημείο που μετάνιωσα που το πήρα...Γιατί τα λέω αυτό?Γιατί έπρεπε να πάρω το iphone...

Θα είχα επιπλέον καμερα, ηχειάκι,αν χρειαστει, μικρόφωνο, φορτιστη μπριζας(κοστίζει εδω 30 ευρώ, τις επιπλέον εφαρμογες δωρεάν -οταν το αγορασα δεν ήταν δωρεάν τώρα ομως είναι) και φυσικά το τηλέφωνο.

Ο λόγος που τότε δεν παρήγγειλα iphone ήταν ότι τότε με τις κάρτες sim για την 1.1.2 που κυκλοφορούσαν το κινητό με ένα κουνημα μπορούσε να χάσει το σήμα του χωρίς να το καταλάβεις,πράγμα πολύ ενοχλητικό και ανεπιθύμητο για μένα.

Προτείνω σε όποιον θέλει να το αγοράσει...να περιμένει μέχρι το τελος του Φλεβαρη να δει τι θα γίνει με το SDK και με την συνέχεια του iphone...

Σκέφτομαι σοβαρά να το δώσω και να πάρω iphone από έξω.Και αν δεν λειτουργεί χωρίς τηλεφωνο θα έχω με λίγο μεγαλύτερο ογκο ένα Ipod με κάμερα φορτιστή κτλ...

Πραγματικά δεν μοιάζει με κανένα άλλο mp3 player ούτε κάποιο μπορει καν να το φτάσει.

Χαλαρά... :lol:
Link to comment
Share on other sites

καλα τα λες..

αλλα οπωσδηποτε το touch εχει την χαρη του και αισθητικα..

και σε καλυτερη τιμη.. και βγαινει και 32αρη..

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

Να πω την αλήθεια είμαι ενας ευτυχισμένος κάτοχος του ipod touch εδώ και ένα μήνα.Έχω μείνει απόλυτα ικανοποιημένος σε σημείο που μετάνιωσα που το πήρα...Γιατί τα λέω αυτό?Γιατί έπρεπε να πάρω το iphone...

Θα είχα επιπλέον καμερα, ηχειάκι,αν χρειαστει, μικρόφωνο, φορτιστη μπριζας(κοστίζει εδω 30 ευρώ, τις επιπλέον εφαρμογες δωρεάν -οταν το αγορασα δεν ήταν δωρεάν τώρα ομως είναι) και φυσικά το τηλέφωνο.

Ο λόγος που τότε δεν παρήγγειλα iphone ήταν ότι τότε με τις κάρτες sim για την 1.1.2 που κυκλοφορούσαν το κινητό με ένα κουνημα μπορούσε να χάσει το σήμα του χωρίς να το καταλάβεις,πράγμα πολύ ενοχλητικό και ανεπιθύμητο για μένα.

Προτείνω σε όποιον θέλει να το αγοράσει...να περιμένει μέχρι το τελος του Φλεβαρη να δει τι θα γίνει με το SDK και με την συνέχεια του iphone...

Σκέφτομαι σοβαρά να το δώσω και να πάρω iphone από έξω.Και αν δεν λειτουργεί χωρίς τηλεφωνο θα έχω με λίγο μεγαλύτερο ογκο ένα Ipod με κάμερα φορτιστή κτλ...

Πραγματικά δεν μοιάζει με κανένα άλλο mp3 player ούτε κάποιο μπορει καν να το φτάσει.

 

Εγω δεν μετάνιωσα καθόλου γιάτι και έγω αυτό το "λάθος" έκανα και πήρα το touch ενώ ήθελα το iphone..

 

Εξάλλου το touch είναι πολύ πιο όμορφο σαν συσκευή,έχει άλλο κόψιμο και πάχος..

 

 

Δεν βάσταξε η καρδιά μου να δώσω και έτσι μπήκα λίγο μέσα.. Πρόλαβα τα τελευταία 1.1.1 . .

 

"eΒey φίλε μου και άγιος ο θέος!!"

 

 

 

Οπωσδηποτε το touch εχει την χαρη του και αισθητικα..

και σε καλυτερη τιμη.. και βγαινει και 32αρη..

 

 

Σωστό και αυτό!!!

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

παντως οτι και να πω για το touch ειναι λιγο..

5 μερες εμεινα χωρις αυτο..

δινοντας το 1.1.3 και παιρνωντας αλλο με την αναβαυμιση των 5 εφαρμογων..

τετοια ελειψη δεν την φανταζομουν σαν να μου λειπε καποιο ζωντανο..

συμφωνω με ολους αυτους που λενε να ζουσαμε σε εναν παραδεισο οπου ολοι θα ηταν καλοι και δεν θα υπηρχε καμμια συσκευη..

αλλα στην σημερινη πραγματικοτητα.. σε ενα τεχνητο περιβαλλον, γινονται μια αναγκαιοτητα..

ακομα και αν λυπαμαι για αυτο..

 

τελος στην αλλη οχθη..

το προιον ΜΕ ΑΠΙΘΑΝΑ ΤΕΧΝΙΚΑ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΑ, που για ενα ΜΗΝΑ ΕΙΧΑ ΞΕΧΑΣΕΙ ΟΤΙ ΤΟ ΕΙΧΑ.. :) ειναι το Ν560.. τελικα το ξεφορτωθηκα..

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

Περιμένουμε κάτι καινουριο απο την Apple;;; Διοτι σκεφτομαι για το 32αρι κατα τις αρχες Μαρτιου.. Ας πουμε κατι ακουγεται για το iPhone 3g, μήπως υπαρχει καμμια φημολογία και για το νέο Touch...:worry::confused:

 

:confused::confused:

ƒ
Link to comment
Share on other sites

:confused::confused:

Φημολογείται ότι η Apple θα ρίξει την τιμή στο Touch.

Τίποτα ωστόσο δεν είναι σίγουρο.

 

Πάντως, γενικότερα να ξέρεις ότι στην πληροφορική δεν υπάρχει αυτό που ρωτάς. Τα ΠΑΝΤΑ αλλάζουν από μήνα σε μήνα και εκεί που έχεις αγοράσει το πιο δυνατό, το πιο ωραίο, το πιο ελαφρύ, το πιο γρήγορο, το πιο.... βγαίνει το επόμενο μοντέλο/ άλλο μοντέλο και τα πράγματα ανατρέπονται. Η πληροφορική, τα gadgets και η τηλεφωνία δεν έχουν αυτό που λες "κάτι καινούργιο" γιατί ΠΑΝΤΑ υπάρχει κάτι ΠΙΟ καινούργιο.

 

Πάντως όχι δεν υπάρχουν ούτε καν φήμες για Touch v2, γιατί είναι πολύ καινούργιο ακόμα. Ίσως να υπάρξει κάποια αλλαγή από Σεπτέμβρη που θα κλείσει και ένα χρόνο κυκλοφορίας το Touch. Αν μπορείς να περιμένεις τόσο καιρό μόνο και μόνο για την πιθανότητα να προστεθεί κάτι (το οποίο δεν μπορούμε ούτε καν να υποθέσουμε ακόμα, πόσο μάλλον να κρίνουμε πόσο χρήσιμο είναι) περίμενε

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

ΤΟ 32αρι το έχει το pixmania..:)

 

 

http://pan.fotovista.com/adminmailing/archive/grafx/21811/gr/gr/mail_topventes_v4_04.jpg

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια τελικα η 1.1.3 βγήκε?Αμα οχι αξιζει να περιμενω καμια βδομάδα για να βγεί?Το pixmania ειναι μονο ηλεκρονικο κατάστημα?:ninja:

[sIGPIC][/sIGPIC]

Break your TV. Enter the unwired revolution.

 

-Dexter

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια τελικα η 1.1.3 βγήκε?Αμα οχι αξιζει να περιμενω καμια βδομάδα για να βγεί?Το pixmania ειναι μονο ηλεκρονικο κατάστημα?:ninja:

 

Ναι..:)

 

Ναι..:)

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

Σε ποιο απο όλα ναι?:p:O

 

Και στο ότι εχει βγεί η 1.1.3 και το pixmania είναι μόνο ηλεκτρονικό μαγαζάκι...:p

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

Και στο ότι εχει βγεί η 1.1.3 και το pixmania είναι μόνο ηλεκτρονικό μαγαζάκι...:p

 

Ευχαριστώ:D

[sIGPIC][/sIGPIC]

Break your TV. Enter the unwired revolution.

 

-Dexter

Link to comment
Share on other sites

apple unfair..

ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΟ ΠΙΣΤΕΨΩ..

ΜΟΥ ΣΤΕΙΛΑΝ ΕΝΑ ΤΟΥΤΣ ΜΕ ΤΙΣ +5 ΕΦΑΡΜΟΓΕΣ..

ΚΑΙ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΚΑΝΩ ΟΥΤΕ UPDATE OUTE RESTORE..

ΟΤΑΝ ΜΠΗΚΑ ΣΤΟ ΔΙΚΤΥΟ ΟΙ ΕΦΑΡΜΟΓΕΣ ΣΒΗΣΤΗΚΑΝ..

ΤΙ ΝΑ ΠΩ?..

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

Γράφοντάς το πάντως σε οποιδήποτε θέμα έχει σχέση με την Apple δε νομίζω πως λύνει το πρόβλημα.

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

απλως θελω να ενημερωσω..

οπως θα ηθελα να ημουν ενημερωμενος και εγω..

 

τσπ.. παω για iphone..

εκει θελει 100 τοις εκατο προσοχη..

 

Παντως μπορεσα να κανω ενα λογαριασμο στο στορε, απο μια προσφορα..

ελπιζω να μου δωσουν τα εξωφυλλα μου..

 

φοβερη εμπειρια το itunes store..

 

δεν ξερω θελω να την ψαξω με τα δωρα..

μπορει καποιος (φιλος) να νου κανει δωρο δηλ. 20 ευρω να κανω την αναθμιση; υποθετικα..

παω για το εγωφωνο, βεβαια..

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

Σημερα αγορα ενα ipod touch 8GB και μολις το συνδεω μου βγαζει μηνυμα για upgrade στην 1.1.4 Το προβλημα ειναι οτι το installation δε τελειωσε ποτε βγαζοντας μου error 1603. Ακολουθησα τις οδηγιες της Apple εδω

αλλα το μηχανημα δε το κανει restore. Καμμια ιδεα παιδια η να το παω αυριο στο πλαισιο για επιστροφη χρηματων?

Link to comment
Share on other sites

Στο google βρήκα αυτό. Για δες μήπως σου κάνει δουλειά:

 

 

1. Turn iPod Touch OFF completely.

2. Plug iPod Touch into PC/MAC while still of.

3. Turn iPod touch on, then IMMEDIATELY do the following steps \/

4. Hold the 'Home button' and 'sleep/wake' button together for atleast 5 seconds.

5. The Apple logo will appear

6. When this happens release the 'sleep/wake' button BUT KEEP HOLD OF 'HOME' BUTTON

7. Your iPod will reboot (Apple logo)

6. iTunes will recognise iPod in 'Recovery mode'

8. You will be able to 'restore' your iPod Touch now.

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Στο google βρήκα αυτό. Για δες μήπως σου κάνει δουλειά:

 

 

1. Turn iPod Touch OFF completely.

2. Plug iPod Touch into PC/MAC while still of.

3. Turn iPod touch on, then IMMEDIATELY do the following steps \/

4. Hold the 'Home button' and 'sleep/wake' button together for atleast 5 seconds.

5. The Apple logo will appear

6. When this happens release the 'sleep/wake' button BUT KEEP HOLD OF 'HOME' BUTTON

7. Your iPod will reboot (Apple logo)

6. iTunes will recognise iPod in 'Recovery mode'

8. You will be able to 'restore' your iPod Touch now.

Ευχαριστω για την απαντηση.:) To εκανα και αυτο, και οταν αρχιζε το restore μου εβγαζε παλι το error 1603.

To πηγα πισω στο πλαισιο σημερα και μετα απο 40 λεπτα καυγα, μου εδωσαν τα λεφτα πισω. To απογευμα θα το ξαναπαρω απο αλλο μαγαζι. Για να μη ξαναγινει το ιδιο με το error, να το αφησω σε 1.1.3 η να κανω το Upgrade?

Link to comment
Share on other sites

Μα δεν έχει σχέση με το upgrade.

Προφανώς κάτι πήγε στραβά ΚΑΤΑ το update ή είχε πρόβλημα το iTouch εξ αρχής.

Πάντως αν κάνεις update δεν είναι σίγουρο πως θα μπορέσεις να εγκαταστήσεις 3rd Party Εφαρμογές ακόμα, οπότε θα σου έλεγα περίμενε λίγο!

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Να κάνω κι εγώ μια ερώτηση; Αν πάρω το Touch από Αμερική δεν θα έχω εγγύηση εδώ ε; Υπάρχει κάποιο άλλο πλεονέκτημα στα "ελληνικά" Touch εκτός απ' αυτό;
Μη γκρινιάζεις που δε σου 'ρθε η ζαριά, τζογάρισε στο όνειρο κι είσαι έτοιμος για όλα!
Link to comment
Share on other sites

paidia na sas rotiso kati gia na exo mia ksekathari eikona sto mualo mou. legodas oti i syskeui diathetei wifi enooume oti mporei kaneis na mpei opiadipote stigmi thelei sto internet kai ola einai ''free''?? diladi apla enorgopoio to wifi kai ola ok??
Link to comment
Share on other sites

Να κάνω κι εγώ μια ερώτηση; Αν πάρω το Touch από Αμερική δεν θα έχω εγγύηση εδώ ε; Υπάρχει κάποιο άλλο πλεονέκτημα στα "ελληνικά" Touch εκτός απ' αυτό;

 

:lol::lol:

Προφανώς δεν είχες ποτέ Mac, ε;;

Γιατί αν είχες δε θα έλεγες με τίποτα την ελληνική εγγύηση (και πιο συγκεκριμένα την ελληνική αντιπροσωπεία) πλεονέκτημα.

 

Σοβαρά τώρα, όχι, δεν κερδίζεις τίποτα άλλο. Το όλο λειτουργικό δεν έχει εξελληνιστεί από τη Rainbow.

 

paidia na sas rotiso kati gia na exo mia ksekathari eikona sto mualo mou. legodas oti i syskeui diathetei wifi enooume oti mporei kaneis na mpei opiadipote stigmi thelei sto internet kai ola einai ''free''?? diladi apla enorgopoio to wifi kai ola ok??

 

Ναι.

Αλλά φυσικά εννοείται πως θα πρέπει να είσαι σε wi-fi hotspot (δηλαδή σε σημείο που να υπάρχει ασύρματη δικτύωση) και αυτή να είναι ξεκλείδωτη ή να ξέρεις τον κωδικό.:)

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Jailbroken?

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...