Jump to content

Apple iPod Touch: Σχόλια και ερωτήσεις


alexism
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

όχι ακόμα δεν εχει βγεί jailbrake για το ipod touch 2nd gen γιατι έχει διαφορετικό επεξεργαστή απο το προηγουμενο μοντέλο αλλα και απο το iphone.. και πρεπει να βρεθει exploit για τον επεξεργαστή..οπότε κανένας απο τους τροπους που αναφέρονται δεν 8α εχει αποτέλεσμα
//~~ipod touch 2g+iphone 3gs owner:happy:~~//---> υπογραφή 2007 nostalgia
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

διαφορετικός; καλύτερος;

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

ναι, οκ σε τι διαφέρει δεν ξέρουμε;

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

Exei agorasei kaneis kapia i-pod sock? > http://www.electroland.gr/index.php?option=com_virtuemart&page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&category_id=551&product_id=840&Itemid=62

 

Skeftome na agoraso.. Ala 8a i8ela na akouso ke ti gnomi sas.. i kapiou pou na exei agorasei..

Link to comment
Share on other sites

Exei agorasei kaneis kapia i-pod sock? > http://www.electroland.gr/index.php?option=com_virtuemart&page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&category_id=551&product_id=840&Itemid=62

 

Skeftome na agoraso.. Ala 8a i8ela na akouso ke ti gnomi sas.. i kapiou pou na exei agorasei..

 

Από ομορφιά δεν θα σου πώ, αλλά σε ένα πιθανό (μακριά από εμάς) πέσιμο, το κλαις..

 

Είχα βάλει το ίphone σε μία τέτοια μέχρι να έρθει αυτή που είχα παραγγείλει και έτρεμα μην πέσει, προστασία 0...

 

Ασε που σε λίγο καιρό θα θέλει πλυντήριο γιατί γίνετε χάλια.. Εγώ την πέταξα στο συρτάρι....

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

διαφορετικός, "χειρότερος" ουσιαστικά έγινε για να έχει καλύτερη αυτονομία στην ίδια ταχύτητα επεξεργαστή..

 

ο παλιός --> CPU: 620 MHz ARM underclocked to 412 MHz

 

για τον καινούργιο δεν θυμάμαι που το ειχα δει..οτι ειναι π.χ 550Mhz και δουλευει στα 412 παλι..

αλλα..οπως λέει και εδώ..

http://www.ifixit.com/Guide/First-Look/iPod/iPod-Touch-2G/Page-5

"The processor is an Apple-branded Samsung-manufactured ARM with SDRAM on the package, similar to the iPhone processor."

αλλά αρκετά διαφορετικός ώστε να μην δουλεύει το υπάρχον jailbrake..

//~~ipod touch 2g+iphone 3gs owner:happy:~~//---> υπογραφή 2007 nostalgia
Link to comment
Share on other sites

Από ομορφιά δεν θα σου πώ, αλλά σε ένα πιθανό (μακριά από εμάς) πέσιμο, το κλαις..

 

Είχα βάλει το ίphone σε μία τέτοια μέχρι να έρθει αυτή που είχα παραγγείλει και έτρεμα μην πέσει, προστασία 0...

 

Ασε που σε λίγο καιρό θα θέλει πλυντήριο γιατί γίνετε χάλια.. Εγώ την πέταξα στο συρτάρι....

 

Kai pian pires meta?? Ok kala ola osa les.. Apla 8elo mia 8iki omorfi ke f8ini (pou na mn exei pano parapanisia pramata..) Oi i-pod socks ine ke omorfes ke aples.. Ke fisika stin timi pou 8elo.. 10 - 30€ (to poli)

Link to comment
Share on other sites

Hiz. Πιστεύετε οτι αξίζει να πάρω με 229€ το 16άρι iTouch 1G το οποίο έχει jailbreak θυσιάζοντας το volume control στο πλάι και τις παραπάνω ώρες τις μπαταρίας που έχει το 2G; (πέρα από αυτά και τον αισθητήρα της nike, δεν έχει άλλη πρακτική διαφορά από το καινούργιο, έτσι;)
Link to comment
Share on other sites

Το νέο έχει και μεγάφωνο, μπορεί να υποστηρίξει εγγραφή από μικρόφωνο, παίζει με τα ακουστικά/remote κλπ οπότε για 40-50Ε πόση είναι η διαφορά μάλλον αξίζει το νέο (αλλά δε θα έχεις jailbreak αλλά πράγματι το χρειάζεσαι; )
Link to comment
Share on other sites

Αυτά που αναφέρεις παραπάνω δεν πρόκειται να τα χρησιμοποιήσω και πολύ :O, και στο nano που έχω τώρα δεν χρησιμοποιώ το radio remote, προτιμώ να το βγάζω από την τσέπη μου. Ουσιαστικά όπως το βλέπω εγώ είναι jailbreak και UltimateEars ακουστικά (τα 50€ που λέγαμε :p) εναντίον παραπάνω διάρκειας της μπαταρίας. Όσο για το jailbreak (μπορείς να έχεις jailbroken εφαρμογές μαζί με εφαρμογές αγορασμένες από το appstore, έτσι[noparse];)[/noparse], θεωρώ πλεονέκτημα το να έχεις μεγαλύτερο έλεγχο στο τι κάνει το ipod και να έχεις προγράμματα που δεν έχουν πάρει το OK της μαμάς Apple για διάφορους λόγους.
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια σκεφτομαι να παρω ενα touch sta 8gb τ καινουριο βεβαια. η χρηση που θελω ν κανω ειναι συγκεκριμενη τ θελω gia mobile net να μπορω δηλαδη να δω σελιδες κ να anoixw messeneger εσεισ που τ χετε ειναι ευχρηστο γ αυτες τις΄λειτουργιες;;; συγκεκριμενα τ να γραφεις ειναι ευχρηστο;; φυσικα θα βαλω κ μουσικουλα μεσα αλλα δ ειναι αυτη η προτεραιοτητα.ραδιο μπορω ν εχω κ αν ναι πως;;;αναμενω τη βοηθεια σας
Link to comment
Share on other sites

.........μπορεί να υποστηρίξει εγγραφή από μικρόφωνο..........

 

Για δωσε λεπτομερειες φιλε stereo.! Πως μπορει κανεις να κανει εγγραφη απο μικροφωνο; Κουμπωνεις mini jack microphone στη θεση των ακουστικων; (υπαρχουν στο εμποριο για ipod touch η κανουν ολα;) Φανταζωμαι πως απαιτείται και καποια εφαρμογη.

Με τρωει αυτο, γιατι αν οντως γινεται, θα μπορουμε να εχουμε ΔΩΡΕΑΝ τηλεφωνικες κλησεις μεσω skype (ναι υπαρχει η εφαρμογη μαζι με πολλες αλλες παρομοιες στο δωρεαν προγραμματακι ονοματι Fring απο app store). Δυστυχως μεχρι τωρα και λογο της ελλειψης μικροφωνου, μονο να ακουω τον αλλο μπορω φυσικα, οταν με καλει :(.

Αν γινεται αυτο, απλα θα ειναι το τελειο gadzet το ipod touch 2g.

Για ενημερωστε οι ξερωντες......:D

Link to comment
Share on other sites

johnphone, γίνεται με τα καινούργια ακουστικά της apple τα οποία έχουν μικρόφωνο πάνω.

Το πρόβλημα της ημέρας είναι ότι ενώ όσα τραγούδια έκανα sync χτες έχουν κανονικά album art, ό,τι πέρασα σήμερα, δεν έχει. Τι μπορώ να κάνω για αυτό; (ενώ στο pc έχουν όλα)

Link to comment
Share on other sites

johnphone, γίνεται με τα καινούργια ακουστικά της apple τα οποία έχουν μικρόφωνο πάνω.

Το πρόβλημα της ημέρας είναι ότι ενώ όσα τραγούδια έκανα sync χτες έχουν κανονικά album art, ό,τι πέρασα σήμερα, δεν έχει. Τι μπορώ να κάνω για αυτό; (ενώ στο pc έχουν όλα)

 

Σ ευχαριστω φιλε SIRHC. Οποιος αλλος ξερει περισσοτερα, θα χαρω πολυ να τα μαθω.

Τωρα για το προβλημα σου δεν ξερω που μπορει να οφειλεται. Εχω καιρο να κανω sync albums η songs στο ipod μου. Τα album art μου τα δειχνει κανονικα.

Ισως πρεπει να ξαναδοκιμασεις.

Και επανερχομαι στα ακουστικα με το μικροφωνο γιατι ειναι φλεγον θεμα για μενα.....

Θα επιτρεπει μονο ηχογραφηση φωνητικων σημειωσεων, η θα κανει και για μεταφορα φωνης μεσω skype π.χ;

Πρεπει να μαθω οπωσδηποτε.........

Link to comment
Share on other sites

Και μια ακομη ερωτηση εχω να κανω ως ελαφρως ασχετος :D.

Αν στο μελλον αποκτησω iphone, οι εφαρμογες και τα παιχνιδια που εχω αγορασει απ το app store, θα μπορω να τις περασω και σε αυτο, η ξανα πληρωμη;

Thanks.!

Link to comment
Share on other sites

Υποστηρίζει mp4.

http://www.apple.com/ipodtouch/specs.html

 

 

εχω βαλει επανω video απο το κινητο μου το οποιο εγγραφη σε mp4 και δεν τα παιζει...

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια σκεφτομαι να παρω ενα touch sta 8gb τ καινουριο βεβαια. η χρηση που θελω ν κανω ειναι συγκεκριμενη τ θελω gia mobile net να μπορω δηλαδη να δω σελιδες κ να anoixw messeneger εσεισ που τ χετε ειναι ευχρηστο γ αυτες τις΄λειτουργιες;;; συγκεκριμενα τ να γραφεις ειναι ευχρηστο;; φυσικα θα βαλω κ μουσικουλα μεσα αλλα δ ειναι αυτη η προτεραιοτητα.ραδιο μπορω ν εχω κ αν ναι πως;;;αναμενω τη βοηθεια σας
καποιος να βοηθησει ;;;;
Link to comment
Share on other sites

παιδια ειχα χαλασει ενα Ipod touch με jailbroken μου εστειλαν αλλο αλλα τωρα χαλασα και αυτο:(.αμα τους το στειλω θα μου το αλλαξουν παλι η θα πρεπει να το στειλω στα σκουπιδια;;;
Link to comment
Share on other sites

Ειναι MPEG-4 η μορφή που παίζει[/Q

 

Αρα αν θελω τα video πρεπει να βρω προγραμμα για τα κανω convert?

Link to comment
Share on other sites

παιδια ειχα χαλασει ενα Ipod touch με jailbroken μου εστειλαν αλλο αλλα τωρα χαλασα και αυτο:(.αμα τους το στειλω θα μου το αλλαξουν παλι η θα πρεπει να το στειλω στα σκουπιδια;;;

Τι εννοείς το «χάλασες»; Τι έκανες;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...