Jump to content

Apple iPod Touch: Σχόλια και ερωτήσεις


alexism
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ειναι MPEG-4 η μορφή που παίζει[/Q

 

Αρα αν θελω τα video πρεπει να βρω προγραμμα για τα κανω convert?

 

 

Xilisoft Video Converter Ultimate. Απο τα καλύτερα

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τι εννοείς το «χάλασες»; Τι έκανες;
πηγα να το ξεκλειδοσω με το jailbroken και κολλησε.το ειχα σπασει αλλα αρχησε να κολλαει τωρα τελευταια και ειπα να το ξανασπασω αλλα τζιφος.λετε να μου το κανουνε η να μου στηλουνε αλλο ρε παιδια.γιατι τωρα κριμα ειναι 300€ ειναι αυτα.:(:worry::worry:
Link to comment
Share on other sites

Σε DFU mode το έβαλες να το κάνεις restore; Αφού το κάνεις αυτό, κάνε jailbreak με το quickpwn

http://blog.iphone-dev.org/post/50888951/redmond-we-have-a-pwnapple

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

To νέο touch δεν μπορείς να το ξεκλειδώσεις, το γνωρίζουμε αυτό ε;
Link to comment
Share on other sites

Ναι, αυτό λέω, μήπως προσπαθεί να σπάσει το 2G και γι'αυτό συμβαίνουν όσα συμβαίνουν...
Link to comment
Share on other sites

λετε να το αντικαταστησουν η οχι;;;αυτο ειναι που με νοιαζει!
Link to comment
Share on other sites

Ναι, αυτό λέω, μήπως προσπαθεί να σπάσει το 2G και γι'αυτό συμβαίνουν όσα συμβαίνουν...

Τι ακριβώς συμβαίνει;

Link to comment
Share on other sites

sorry δεν το ειχα καταλαβει!οχι δεν το εβαλα.βασικα αμα το ανοιξεις ρολλαρουν τα γραμματα προς τα κατω και κολαει.πιστευω θα μου το αλλαξουν.αν οχι μετα τι μπορω να κανω;
Link to comment
Share on other sites

sorry δεν το ειχα καταλαβει!οχι δεν το εβαλα.βασικα αμα το ανοιξεις ρολλαρουν τα γραμματα προς τα κατω και κολαει.πιστευω θα μου το αλλαξουν.αν οχι μετα τι μπορω να κανω;

Να το βάλεις σε DFU mode και να κάνεις shift+restore.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Από ομορφιά δεν θα σου πώ, αλλά σε ένα πιθανό (μακριά από εμάς) πέσιμο, το κλαις..

 

Είχα βάλει το ίphone σε μία τέτοια μέχρι να έρθει αυτή που είχα παραγγείλει και έτρεμα μην πέσει, προστασία 0...

 

Ασε που σε λίγο καιρό θα θέλει πλυντήριο γιατί γίνετε χάλια.. Εγώ την πέταξα στο συρτάρι....

 

Apofasisa na tis agoraso.. :p Elava ipo4in ta osa les ke apofasisa oti 8a ime poli prosektikos.. xixi :D

 

Mporeis na mou peis apo pou tis pires esi? ?

 

Euxaristo

Link to comment
Share on other sites

Apofasisa na tis agoraso.. :p Elava ipo4in ta osa les ke apofasisa oti 8a ime poli prosektikos.. xixi :D

 

Mporeis na mou peis apo pou tis pires esi? ?

 

Euxaristo

 

Μου τις έκαναν δώρο...:happy:

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

Ηρθε και το δικο μου σημερα απο Πλαισιο.:D

 

Πρωτη γνωριμια με το iPod Touch 2G 8GB

 

- Το συστημα ειναι ταχυτατο και με φοβερη ανταποκριση, πρώτη μερα δεν laggαρε καθολου.

 

- Η mobile πλατφορμα τις apple ειναι παραδειγμα ευχρηστιας. Μπορω να πω οτι πρωτη φορα ως χρηστης pc ειχα τετοιου ειδους user experience.

Well done Apple!!!:up:

 

- Δυστηχως δεν καταφερα να βρω καποιο δικτυο, αλλα και παλι δεν εψαξα αν χρειαζεται καποια παραμετροποιηση για να γινει αυτο.

 

- Η κατασκευη φαινεται πολυ καλη, αλλα η πισω πλατη γεμισε δακτυλιες, αναμενομενο θα ελεγα. Ειχα παραγγειλει και μια belkin silicon case αλλα τους τελειωσαν τα αποθεματα και μου εστειλαν μονο το ipod.

 

- Μετρια εντυπωση μου αφησε το ηχειακι, το οποιο οντως δεν λεει για πολλα. Σε ενα ησυχο δωματιο το βαζεις διπλα σου και ακους μουσικη με την ενταση στην μεση. Τωρα αν βαλεις την ενταση στο maximum βγαζει αρκετη παραμορφωση και φαινεται γενικα οτι "ζοριζεται". Επομενως κραταμε το ηχειακι για πιο lounge ή εντεχνες μουσικες διαδρομες.

 

 

Αυτα τα ολιγα.:D:music::music:

Link to comment
Share on other sites

μετά απο 2-3 βδομάδες χρήσης του έχω να πώ πως παρόλο που έχω περάσει 100+ εφαρμογές η απόκριση παραμένει ίδια σαν την πρώτη μέρα..

για τις δαχτυλιές αλλά και τις γρατζουνιές που γεμίζει η πλάτη έχω να σου προτείνω την invisible shield από zagg γιατί και εγώ είχα τις πρώτες βδομάδες την silicon belcin αλλά χανόταν όλη η ομορφιά του κ η λεπτή αίσθηση του.

//~~ipod touch 2g+iphone 3gs owner:happy:~~//---> υπογραφή 2007 nostalgia
Link to comment
Share on other sites

Ego perimeno pos ke pos pote 8a er8ei to diko mou 16GB.. To perimeno apo multirama.. exei koda 2 vdomades pou to parigkila ke akomi to perimeno... :( Ala dn pirazei.. exo ipomoni ke ime sigouros oti to apotelesma 8a me dikeosei.. :D

 

 

 

μετά απο 2-3 βδομάδες χρήσης του έχω να πώ πως παρόλο που έχω περάσει 100+ εφαρμογές η απόκριση παραμένει ίδια σαν την πρώτη μέρα..

για τις δαχτυλιές αλλά και τις γρατζουνιές που γεμίζει η πλάτη έχω να σου προτείνω την invisible shield από zagg γιατί και εγώ είχα τις πρώτες βδομάδες την silicon belcin αλλά χανόταν όλη η ομορφιά του κ η λεπτή αίσθηση του.

 

Exeis na mou protineis ke emena kapio katastima gia ti 8iki pou les? 4axno ke go ton teleuteo kero.. giati dn 8elo na to kano grazounies ktl ktl.. ke exo katalixei stis i-pod socks... Ala 8a i8ela na tou valo kapia tetia memvrani.. Apo pou tin agorases esi? Ke pies oi ediposeis sou?

 

Thanks..

 

[ke an kapios xerei to otidipote gia to ti ginete me ta i-pod touch 2Gn ke ta multirama 8a i8ela na mou to pei..]

Link to comment
Share on other sites

AirBoy περασα πριν 3-4 μερες απο το multirama λαρισας και κοιταξαμε στο κεντρικο συστημα εαν ειναι διαθεσιμο αυτο των 8GB.

Λοιπον δεν την παλευουν οι ανθρωποι, εχουν ανεβασει το προιον εδω και 1 μηνα και στην κεντρικη αποθηκη λεει "Αποθεμα: -60". Δηλαδη σε απλα ελληνικα, με το που ερθει η πρωτη παρτιδα, φευγει κατευθειαν στους πρωτους 60 που εχουν παραγγειλει. Τεσπα, επειδη ειδα οτι δεν γνωριζαν εαν και ποτε θα ειναι διαθεσιμο περιμενα το πλαισιο να το βγαλει, το οποιο το εβγαλε διαθεσιμο Πεμπτη βραδυ.

Εγω θα σου ελεγα να δοκιμασεις και απο εκει, δεν χανεις κατι, το πολυ πολυ να το εχεις σε 1 μερα στα χερια σου.:D

Link to comment
Share on other sites

AirBoy περασα πριν 3-4 μερες απο το multirama λαρισας και κοιταξαμε στο κεντρικο συστημα εαν ειναι διαθεσιμο αυτο των 8GB.

Λοιπον δεν την παλευουν οι ανθρωποι, εχουν ανεβασει το προιον εδω και 1 μηνα και στην κεντρικη αποθηκη λεει "Αποθεμα: -60". Δηλαδη σε απλα ελληνικα, με το που ερθει η πρωτη παρτιδα, φευγει κατευθειαν στους πρωτους 60 που εχουν παραγγειλει. Τεσπα, επειδη ειδα οτι δεν γνωριζαν εαν και ποτε θα ειναι διαθεσιμο περιμενα το πλαισιο να το βγαλει, το οποιο το εβγαλε διαθεσιμο Πεμπτη βραδυ.

Εγω θα σου ελεγα να δοκιμασεις και απο εκει, δεν χανεις κατι, το πολυ πολυ να το εχεις σε 1 μερα στα χερια σου.:D

 

Sostos file Fushion.. Apla dn iparxei katastima plaisio stin poli mas.. ke etsi prepei na to paragkilo apo to internet.. prama pou apofeugo na to kano gia paragkelies pou kostizoun tosa xrimata.. Eno paragkelnodas to apo ta multirama.. pou exoume ke stin poli mas (Alexandroupoli) mporo an simvei kati na pao na tous ta 4alo 2 leptakia ke na dior8o8ei to 8ema :p Ego endiaferome gia to 16Gb ke otan piga imoun o 33 stin sira... Ostoso den xero.. to skeftome sovara na to paro apo to plaisio giati sixa8ika na perimeno!!!! :mad: Eleos! Anyway.. Gia pes mou ti pisteueis gia to plaisiO? Ine axio empistosinis(gia kapion pou menei se poli pou dn iparxei adiprosopia tou)? :worry:

Link to comment
Share on other sites

Εγω το πηρα (2G 16Gb για 299 euro) απ το Multirama Γλυφαδας πριν ενα μηνα περιπου :D. Ενα κομματι ειχε, ουτε παραγγελιες, ουτε λιστες.......τοσο τυχερος ημουν :rolleyes:;

 

Τι υπεροχο μηχανακι παντως........το χω ερωτευτει :p. Ενα απ τα πιο ενδιαφεροντα gadgets της αγορας πιστευω. Απιστευτη αισθητικη και ποιοτητα κατασκευης, υπεροχη οθονη, ονειρεμενες δυνατοτητες και φυσικα, αυτο το παναπλο και μοναδικο interface.!! Χωρις υπερβολες, ενα πραγματικο αριστουργημα της τεχνολογιας.!

 

Ναι, ναι εχει και αρνητικα, περιορισμους και ιδιοτροπιες της μαμας Apple ενταξει (και ποιο προιον δεν εχει;), αλλα ειναι τοσο ευχαριστο στη χρηση, που απλα σε κανει μην σε ενδιαφερουν :). Αφου μου χει αρεσει τοσο πολυ, που αρχιζω να χαλβαδιαζω και το iphone εξαιτιας του :lol:, ενω μεχρι πριν ημουν τελειως αρνητικος (λογω των ελλειψεων που εχει ως τηλεφωνο εναντι του ανταγωνισμου κυριως).

 

Ωπςςςς.......καπου πηρε το ματι μου πως ερχεται η ver.2.2 και θα χει και το πολυποθητο ελληνικο πληκτρολογιο (επιτελους).

Link to comment
Share on other sites

Να το βάλεις σε DFU mode και να κάνεις shift+restore.
δεν το αναγνωριζει καθολου στο pc.μπορεις να με βοηθησεις φιλε;;;αμα μπορεις με καποιο προγραμμα η απο πμ η απο μσν.ευχαριστω!
Link to comment
Share on other sites

δεν το αναγνωριζει καθολου στο pc.μπορεις να με βοηθησεις φιλε;;;αμα μπορεις με καποιο προγραμμα η απο πμ η απο μσν.ευχαριστω!

Step 1. Turn off your iTouch

 

Step 2. Hold down the power and home button.

 

Step 3. When you see the Apple logo, release the power button but continue holding the home button down.

 

Step 4. Open iTunes and wait for it to tell you that its in restore mode.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Pite mou oloi megia!! X8es legame gia ta multirama ke oti kanoun poso kero na to feroun.. Simera stis 12 to efera!! :dance::clap:

 

i-pod touch 2nd Generetion 16Gb!!!! Tora mpika sto pc gia na katevaso to i-tunes ke na to afiso na fortisei gia ena 8 aoro opos mou ipan oi pc experts :p

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...