Jump to content

Apple iPod Touch: Σχόλια και ερωτήσεις


alexism
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μιας φίλης το πίσω κάλυμμα έχει γίνει απίστευτα σκ@τ@ και θέλει άλλαγμα... Υπάρχει πουθενά κανένας οδηγός? Είναι πολύ δύσκολο?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

εχω την εντυπωση οτι δεν πρεπει να κλεινει 'σωστα' με αυτον τον τροπο...

νομιζω οτι μετα κανει περισσοτερη ωρα να ανοιξει...

το ιδιο μου φαινεται συμβαινει και οταν κανεις restart...

 

ελπιζω να μην ειμαι ο μονοσ που του φαινεται...!:)

Και εγώ αυτό νομίζω.

Μιας φίλης το πίσω κάλυμμα έχει γίνει απίστευτα σκ@τ@ και θέλει άλλαγμα... Υπάρχει πουθενά κανένας οδηγός? Είναι πολύ δύσκολο?

Νομίζω πως δεν υπάρχουν στην αγορά τέτοια καλύματα. Και να υπάρχουν ας μην επιχειρήσει τίποτα και το χαλάσει. :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

για συχρονισμο του ical με το gmail.

 

από το google στο touch ΟΚ, ανάποδα όχι ...

δεν είναι εφικτό;

Creek A50i R | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | Kenwood DP-2050 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

Μιας φίλης το πίσω κάλυμμα έχει γίνει απίστευτα σκ@τ@ και θέλει άλλαγμα... Υπάρχει πουθενά κανένας οδηγός? Είναι πολύ δύσκολο?

Άσε καλύτερα. Είναι αρκετά δύσκολο αν κρίνω από το iPhone αφού στο πίσω κάλυμμα βρίσκονται όλα και μετά πρέπει να τα τοποθετήσεις σωστά στο άλλο κάλυμμα. Αν θες να το κάνεις βέβαια γίνεται αλλά κάλυμμα μόνο από eBay αν βρεις. Μπορείς αν θες να της προτείνεις την brushed όψη που γίνεται με ένα σφουγγάρι και τέλος οι "άσχημες γρατσουνιές" ;P

~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

παιδια γινεται να εγκαταστησω εφαρμογες σπασμενες χωρις jailbreak γιατι τελος οκτωβριου μαλλον θα παω να το παρω και δεν το βλεπω να εχει βγει jailbreak μεχρι τοτε
Link to comment
Share on other sites

παιδια γινεται να εγκαταστησω εφαρμογες σπασμενες χωρις jailbreak γιατι τελος οκτωβριου μαλλον θα παω να το παρω και δεν το βλεπω να εχει βγει jailbreak μεχρι τοτε

α) Δεν γίνεται. Έτσι και αλλιώς για αυτό περιμένουμε όλοι το Jailbreak.:rolleyes:

β) Δεν νομίζω να μην έχει βγεί μέχρι τότε jailbreak.

Link to comment
Share on other sites

ό χ ι . . . . .

Creek A50i R | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | Kenwood DP-2050 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

ό χ ι . . . . .

Σε ποιό από τα δύο πάει το όχι; ;)

α) Δεν γίνεται. Έτσι και αλλιώς για αυτό περιμένουμε όλοι το Jailbreak.

β) Δεν νομίζω να μην έχει βγεί μέχρι τότε jailbreak.

Link to comment
Share on other sites

φυσικά στην αρχική ερώτηση του mixalisdim

 

j/b φυσικά κάποια στιγμή θα βγεί.

Creek A50i R | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | Kenwood DP-2050 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω βαλει το 3.1.1 7C145 firmware στο iPod Touch 2nd gen αλλα το redsnow δεν το αναγνωριζει... :wacko:

τι μπορω να κανω?

Link to comment
Share on other sites

φυσικά στην αρχική ερώτηση του mixalisdim

 

j/b φυσικά κάποια στιγμή θα βγεί.

Είδα πως έχεις το πρώτο iPod στην υπογραφή σου.

Δες αυτό αυτό το βίντεο. Τυχερέ...

@nikolas_13: το redsnow δεν αναγνωρίζει την 3.1. (ακόμα)
Link to comment
Share on other sites

α δηλαδη να δοκιμασω με αλλο προγραμμα?

Δεν υπάρχει κανένα πρόγραμμα που να κάνει Jailbreak την 3.1. (ακόμα)

Να δείτε όλοι όσοι έχετε το πρώτο iPod το βίντεο που έδωσα πιό πάνω.

Link to comment
Share on other sites

εντάξει έχω mac, για την ώρα δεν βλέπω λόγο για J/B.

Creek A50i R | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | Kenwood DP-2050 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν τα είδα όλα. Το iPod μου παίρνει πρωτοβουλίες και αποφασίζει ότι μερικές εφαρμογές δεν τις χρειάζομαι... :p

 

Το πρόβλημα: Από τις 35 εφαρμογές μου, είχε τσεκαρισμένες να παιρνάνε στο iPod οι 33. Μετά το τελευταίο Sync ανακαλύπτω ότι 7 εφαρμογές δεν έχουν περαστεί και τις βλέπω μη-τσεκαρισμένες στο iTunes. Όταν τις τσεκάρω ξανά και πατάω Apply, δεν τις περνάει στο iPod, αλλά αντίθετα, τις βγάζει ξανά μη τσεκαρισμένες μετά το Sync... :confused:

 

Any help?

 

edit: Δοκίμασα να κατεβάσω το Facebook από το App Store του iPod και μου βγάζει ότι θέλει την 3.0. Για να καταλάβω δηλαδή, εάν δεν περάσω την 3.0 δεν θα έχω τις προαναφερθείσες εφαρμογές;

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Για να καταλάβω δηλαδή, εάν δεν περάσω την 3.0 δεν θα έχω τις προαναφερθείσες εφαρμογές;

Κατα πάσα πιθανότητα αυτό φταίει

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον εώς σίγουρα αυτό φταίει, αλλά μετά δημιουργείται το εξής πρόβλημα. Δεν μπορώ να περάσω την 3.1, γιατί πολύ απλά είμαι στην Κύπρο αυτή τη στιγμή και δεν υπάρχει Apple Store Cyprus...

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Άλλαξε το store σου σε ελληνικό ή αμερικάνικο ντε!!!

 

Το άλλαξα, αλλά δεν δέχεται τις κάρτες που βάζω...

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

κατέβασε μια ραγισμένη απο το ιντερνετ.

 

Θα προτιμούσα την «κανονική» οδό. :wink:

 

Όπως και να 'χει νομίζω πως τελικά βρήκα λύση...

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Το άλλαξα, αλλά δεν δέχεται τις κάρτες που βάζω...

 

Οι κάρτες που δοκιμάζεις είναι Κυπριακές; Μου φαίνεται ότι δεν πρέπει να έχεις πρόβλημα με την κάρτα αλλά με την διεύθυνση που βάζεις. Δοκίμασες να βάλεις μια τυχαία Ελληνική;

Twitter.

[sIGPIC][/sIGPIC] Mazda 2 Club

Link to comment
Share on other sites

Οι κάρτες που δοκιμάζεις είναι Κυπριακές; Μου φαίνεται ότι δεν πρέπει να έχεις πρόβλημα με την κάρτα αλλά με την διεύθυνση που βάζεις. Δοκίμασες να βάλεις μια τυχαία Ελληνική;

 

Ναι, η διεύθυνση που έχω ήδη μέσα είναι η ελληνική μου...

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

edit: Δοκίμασα να κατεβάσω το Facebook από το App Store του iPod και μου βγάζει ότι θέλει την 3.0. Για να καταλάβω δηλαδή, εάν δεν περάσω την 3.0 δεν θα έχω τις προαναφερθείσες εφαρμογές;

Το κάνει αυτό αν έχεις παλιότερη έκδοση. Τώρα εμφανίζει το ίδιο και με την 3.0 έκδοση.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...