Jump to content

Apple iPod Touch: Σχόλια και ερωτήσεις


alexism
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι, τρεχει οποιαδηποτε εφαρμογη διατιθεται απ το AppStore και δεν αφορα

λειτουργιες τηλεφωνου, GPS και καμερας, οπως προανεφερες.

Ισως βρεις και καποιες (ελαχιστες), που ειναι μονο για το iPhone οπως εφαρμογες

ηχογραφησης. Αλλα με καποιο update τους αργοτερα, βαζουν και το Touch 2G στο

παιχνιδι, γιατι μονο αυτο υποστηριζει το νεο Headset της Apple που ενσωματωνει

και μικροφωνο εκτος απο ακουστικα.

Καθε preview της εφαρμογης που σε ενδιαφερει, λεει για ποιες συσκευες προοριζεται.

Δεν μπορεις ομως ακομη να το χακεψεις, γιατι δεν εχει βγει το jailbreak για το Touch 2G. Αργοτερα θα μπορεις :D.

 

Σε ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

συγνωμη, πρεπει να πληρωσω για να κανω αναβαθμιση στη 2.1?? πανε καλα??? και αν το κανω, χανω οτι εχω μεσα? κατι σαν update firmwire στο κινητο? αξιζει απο jailbreak 1.1.4 στην "μαμα" 2.1?? και τι ειναι αυτα περι 1G k 2G ipod? για το λογισμικο και μονο ετσι? εχει αλλαξει κατι κ σε hardware? εκτος απο το σετ των ακουστικων με μικροφωνο..
Shit Happens!!!
Link to comment
Share on other sites

συγνωμη, πρεπει να πληρωσω για να κανω αναβαθμιση στη 2.1?? πανε καλα??? και αν το κανω, χανω οτι εχω μεσα? κατι σαν update firmwire στο κινητο? αξιζει απο jailbreak 1.1.4 στην "μαμα" 2.1?? και τι ειναι αυτα περι 1G k 2G ipod? για το λογισμικο και μονο ετσι? εχει αλλαξει κατι κ σε hardware? εκτος απο το σετ των ακουστικων με μικροφωνο..

 

Να υποθεσω πως εχεις το παλιο iPod touch (1G δηλ, η πρωτης γεννιας).

Και να ξανα-υποθεσω πως δεν εχεις παρει πρεφα οτι εχει κυκλοφορησει και

το καινουργιο (2G), το οποιο ειναι πιο λεπτο, εχει μεγαφωνο, πλαινα κουμπια

αυξομειωσης του ηχου και γενικα ειναι πιο sexy :p. Μπορεις να του ριξεις μια

ματια εδω: http://www.apple.com/ipodtouch/

Δεν ξερω αν υπαρχει τροπος να του περασεις το καινουργιο firmware (ver. 2.1.1)

δια της πλαγιας οδου:D. Αυτο θα πρεπει να σου το πουν οι εχωντες το ιδιο με το

δικο σου, γιατι εγω εχω το 2G.

Αν δεν γινεται, δυστυχως πρεπει να πληρωσεις για να εχεις mail, notes, maps, you tube, stocks, app store, weather και δεν θυμαμαι αν εχει κατι αλλο το νεοτερο

firmware. Σιγουρα θα εχει καλυτερη αποκριση η συσκευη και μεγαλυτερη διαρκεια

η μπαταρια.

Δυστυχως δεν θα εχεις το πολυποθητο ελληνικο πληκτρολογιο και μενου. Και απ

οτι ακουγετε, δεν θα το εχει ουτε η επομενη version (2.2) που θα κυκλοφορησει

στις 21 αυτου του μηνα. Ισως μας τη φερει ο Αγιος Βασιλης τα Χριστουγεννα, με

τους μ@λ@κες της Apple που εχουμε μπλεξει :mad:.

Εγω την προτεινω ανεπιφυλακτα την αναβαθμιση, ειτε απ την μαμα ειτε απο αλλου

αν υπαρχει, γιατι πιστευω οτι μονο καλο κανουν (αν εξαιρεσω το jailbreak).

Θα σου προτεινα ομως να την κανεις οταν θα βγει η version με τα ελληνικα, αν

προκειται να πληρωσεις. Η αποφαση ομως ειναι μονο δικη σου :).

Ναι, θα χαθει οτι εχεις μεσα.! Αλλα γιατι ανησυχεις; Αφου οτι εχεις μεσα υπαρχουν

στη media library του iTunes.

Link to comment
Share on other sites

επειδη ειμαι στρατο εχω χασει τις εξελιξεις!! το πλαινο κουμπι αυξομειωσης ειναι για μενα ολα τα λεφτα!! Πιο λεπτο κιολας?? μπραβο apple! Τωρα εγω εχω τις εφαρμογες που λες χωρις να πληρωνω οποτε γιατι να το αλλαξω? και αν κανω αναβα8μιση θα ειναι απο ενα νετ καφε της κυπρου και οχι απο το σπιτι οποτε ανησυχω αν θα χαθουν η οχι τα δεδομενα!! Σε ευχαριστω!!
Shit Happens!!!
Link to comment
Share on other sites

και αν κανω αναβα8μιση θα ειναι απο ενα νετ καφε της κυπρου και οχι απο το σπιτι οποτε ανησυχω αν θα χαθουν η οχι τα δεδομενα!!

 

Αν εννοεις αναβαθμιση μεσω WiFi, αυτο δε νομιζω οτι γινεται.

 

EDIT: ακυρο, τωρα που το διαβαζω λιγο καλυτερα, μαλλον εννοεις τοπο και οχι τροπο...

Link to comment
Share on other sites

προφανως δεν εννοει ο φιλος μεσω wifi.

θα θελει να παει σε νετ καφε ισως για μεγαλυτερη ταχυτητα ιντερνετ.

Link to comment
Share on other sites

Το 2G έχει την τελευταία έκδοση του λογισμικού.

Δεν πληρώνεις κάθε αναβάθμιση.

Link to comment
Share on other sites

δεν ξέρω αν θα φανεί αφελές αλλά το έχω απορία....πως μπορώ να βάλω μια εφαρμογή στο ipod μου?:wacko::wacko:
Link to comment
Share on other sites

Τελικα εχω φτιαχτει τοσο πολυ με το iPod Touch που αποφασισα να μεταπηδησω

σε iPhone :D.

Οποιος ψηνεται λοιπον, ας εχει το νου του.....Πωλειται iPod Touch 2G 16Gb με

αποδειξεις και ολα τα σχετικα.....230 ευροπουλα..!!

Ειναι αγορασμενο 1/10 απο multirama Γλυφαδας 300 ευρω.!

Δωρο 2 θηκες σιλικονης και φορτιστης usb.!

Sorry που το κανω εδω αυτο, αλλα μιας και μου ρθε τωρα...:).

Οποιος γουσταρει ας στειλει pm.!

Link to comment
Share on other sites

δεν ξέρω αν θα φανεί αφελές αλλά το έχω απορία....πως μπορώ να βάλω μια εφαρμογή στο ipod μου?:wacko::wacko:

 

Aplo ine.. Meso tou i-tunes katevazeis tin efarmogi(application) pou 8es ekeini apo8ikeuete mesa sta applications tou i-tunes ke meta me to sync pou 8a kaneis pernane ka oi efarmoges apo to pc sto i-pod ;)

 

Na rotiso ke go tora... Iparxei kapios pou na mporei na me voi8isei me to provlima oti 8elo na kano format to pc(ara bye bye i-tunes) ke den 8elo na xaso ta artworks tous stixous ta tragoudia tis applications ta video pou exo perasi idi sto i-pod?????????

 

FORMAT - i-tunes/i-pod HELP!! [epitelous kapios na voi8isei]:O

Link to comment
Share on other sites

Αν θες να βγάλεις πράγματα από το iPod, στο έχω πει ήδη πολλές φορές, να μία .

 

Αν θες να ξαναέχεις το iTunes σου μετά το format όπως ήταν πριν, δες εδώ: http://support.apple.com/kb/HT1382?viewlocale=en_US

Link to comment
Share on other sites

Αν θες να βγάλεις πράγματα από το iPod, στο έχω πει ήδη πολλές φορές, να μία .

 

Αν θες να ξαναέχεις το iTunes σου μετά το format όπως ήταν πριν, δες εδώ: http://support.apple.com/kb/HT1382?viewlocale=en_US

 

File ise The Best!!!! Euxaristo poli!!:) Na se sigouros oti voi8ises kialous me to idio provlima!!To link pou dineis http://support.apple.com/kb/HT1382?viewlocale=en_US einai katatopistikotato ke exeretika xrisimo!!

 

(an ke den to dokimasa, -den exo xrono- ) pisteuo na anaferete ke sto i-pod touch 2nd Generetion

 

 

Euxaristo ke pali! :D

Link to comment
Share on other sites

Ναι ναι, δεν έχει να κάνει με το ποιο iPod έχεις αλλά με το iTunes library :)
Link to comment
Share on other sites

εχω παραγγειλει το ipod και ακομα δεν το πηρα και εχω ερωτηση. γινεται να το φορτιζω με τον φορτιστη απο το κινητο μου; (hp ipaq 514) ειναι αυτος στην εικονα και δινει 5 volt.

http://www.ipaqchoice.com/images/c00784688.jpg

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

Ναι ειναι γεγονος λοιπον. Ειναι σε διαθεση απ την Apple-iTunes η 2.2 version.

Και ειναι παλι γεγονος οτι ουτε αυτη η version εχει ελληνικα :mad:.

Στο φτυσιμο κλασικα.....

Link to comment
Share on other sites

Οι έχοντες το 2g που δεν έχει γίνει jailbroken ακόμα αναβαθμίζουμε ή περιμένουμε??αυτο με τα podcasts πολύ θα με βολέψει

Ooooooooooooh Campione!The One and Only

We're Liverpooooooooooooool

They say our days are numbered, we're not famous anymore

But scousers rule the country like we've always done before

Link to comment
Share on other sites

Όχι, έχει τελείως διαφορετική είσοδο. Έχει αυτή που έχουν όλα τα iPods.

 

otan les diaforetikh eisodo? To kalwduo pou exei gia thn sundesh sto pc tha to valo sto fortisti...

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

Οι έχοντες το 2g που δεν έχει γίνει jailbroken ακόμα αναβαθμίζουμε ή περιμένουμε?

 

Ευελπιστώ ότι μέχρι την Πρωτοχρονιά θα είμαστε όλοι happy pwned ipod touch 2G users.:D

Καλύτερα από το να παίζουμε τα παιχνίδια της Apple που μας έχει στο φτήσιμο.

Οπότε απερνεργοποιώ και εγώ τον αυτόματο έλεγχο για updates στο itunes και περιμένω...

Link to comment
Share on other sites

otan les diaforetikh eisodo? To kalwduo pou exei gia thn sundesh sto pc tha to valo sto fortisti...

 

Ώπα, δικό μου το λάθος. Τώρα είδα καλύτερα την εικόνα, έχει «είσοδο USB» ο φορτιστής. Πρέπει να κάνει, αλλά πριν το δοκιμάσεις να ελέγξεις τι voltage και τι Ampere δίνει. Μη το κάψεις το καημένο :p

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

δινει 5 βολτ και 1 αμπερ. καλα ειναι;

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

α ευχαριστω πολυ! ειμαι απο τους τυχερους που δεν χρειαζεται να δωσουν παραπανω χρηματα...

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...