Jump to content

[S60 3rd Edition] Garmin Maps Mobile XT


aristotelhs2060
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

αν θυμάμαι και η 5.00.00 καλά δεν δούλευε??? Εγώ αυτή έχω και δεν βλέπω κανένα πρόβλημα με μπαταρία

 

Νομιζω εχει δικιο ο dnik69 .....ουτε στην 5.00.00 ειχε προβλημα αν θυμαμαι καλα.

ηταν τοσες οι αλλαγες και τοσο συντομα που μπερδευτηκα :O......

και δεν ειναι μονο το Garmin ! εχουμε και τα αλλα δυο :shifty:

 

Θα δουλεψω και τις δυο εκδοσεις και θα ενημερωσω.....

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

εγώ δυστηχώς έμεινα με την 5.00 λόγω υπηρέτησης της μαμάς πατρίδας και θυμάμαι σίγουρα ότι δεν υπήρχε πρόβλημα τότε που είχε βγεί. Και απο τότε δλδ την έχω.

Τώρα βρήκα ευκαιρία να αναβαθμίσω αλλα με αποθαρύνατε.. Μάλλον θα βάλω μόνο τους καινούργιους χάρτες προς το παρόν. :)

 

επίσης έχει δοθέι απάντηση γιατί ο αναβασις 3.8.1 είναι μικρότερος απο τον 3.8.0 και ποιον συμφέρει να βάλουμε?

iMac 21.5'', Apple iPhone 6s Rose Gold...
Link to comment
Share on other sites

σε καποιον σαν εμενα που δεν εχει σκοπο να χρησιμοποιησει το κινητο ως GPS αλλα χρειαζεται ενα καλο χαρτη για να βρισκει διευθυνσεις και να χαραζει διαδρομες τι εχετε να προτεινεται?
Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο με τους υπόλοιπους βασικά. Autodrive και anabasis η καλύτερη επιλογή!
iMac 21.5'', Apple iPhone 6s Rose Gold...
Link to comment
Share on other sites

Είχα καιρό να μπω στο FORUM και τώρα μπήκα για να ρωτήσω αν έχετε πρόβλημα με τη μπαταρία μετά την εγκατάσταση του GARMIN 4.20.00; Συμπέρασμα: και το 4.20.00 έχει πρόβλημα με τη μπαταρία. Από τότε που το έβαλα η μπαταρία τελειώνει γρήγορα και ξαφνικά. Δηλαδή, ενώ βλέπεις τη μπάρα γεμάτη, ξαφνικά πάει στη 1 γραμμή και ζητάει φόρτιση. Και αυτό όπως καταλαβαίνεται είναι χειρότερο γιατί σε βρίσκει απροετοίμαστο και ίσως σε μέρος που δεν έχεις έτοιμο φορτιστή. Αναγκάζομαι τα βράδια (για πρώτη φορά μετά από 8 χρόνια χρήσης κινητού) να το κλείνω τελίως, για οικονομία.
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Είχα καιρό να μπω στο FORUM και τώρα μπήκα για να ρωτήσω αν έχετε πρόβλημα με τη μπαταρία μετά την εγκατάσταση του GARMIN 4.20.00; Συμπέρασμα: και το 4.20.00 έχει πρόβλημα με τη μπαταρία. Από τότε που το έβαλα η μπαταρία τελειώνει γρήγορα και ξαφνικά. Δηλαδή, ενώ βλέπεις τη μπάρα γεμάτη, ξαφνικά πάει στη 1 γραμμή και ζητάει φόρτιση. Και αυτό όπως καταλαβαίνεται είναι χειρότερο γιατί σε βρίσκει απροετοίμαστο και ίσως σε μέρος που δεν έχεις έτοιμο φορτιστή. Αναγκάζομαι τα βράδια (για πρώτη φορά μετά από 8 χρόνια χρήσης κινητού) να το κλείνω τελίως, για οικονομία.

 

Δες εδώ!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδια,εχει αναφερθει ξανα και ξανα το προβλημα με την μπαταρια που τελειωνει πολυ γρηγορα.

εβαλα την 5.00.20 και εκανα και το "κολπακι" που ειπαμε σβηνοντας το αρχειο CardRunner.dll αλλα τιποτα.......

εκανα για δοκιμη απεγκατασταση το garmin απο το 6110 ,το ξηλωσα δηλαδη τελειως απο το τηλεφωνο και ολα καλα με την μπαταρια.

τωρα που το ξαναεβαλα την ιδια μερα κιολας την εξαντλησε την μπαταρια

 

Εσεις δεν εχετε αυτο το προβλημα ? το εχετε λυσει ?

 

και κατι ακομα.....στις πληροφοριες λεμε να σβησουμε το CardRunner.dll απο τον φάκελο C:\sys\bin αλλα εγω αυτο δεν το βρισκω για να το σβησω στο C

Σε εμενα αυτο το αρχειο υπαρχει στο E:\sys\bin δηλαδη στην καρτα μνημης

 

Μηπως γιαυτο συνεχιζει να εξαντληται η μπαταρια ?

 

στην 5.00.00 που φοράω τώρα δεν αντιμετώπισα ποτέ πρόβλημα αυτονομίας αν κ έσβησα προληπτικά το αρχείο αυτό.

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Ετσι ειναι........το τσεκαρα ξανα

 

Σε οσους η εφαρμογη εξαντλει γρηγορα την μπαταρια,βαλτε την 5.00.00 και ΟΧΙ την 5.00.20 και δεν θα εχετε προβλημα

Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω την 5.00.20 με τον Autodrive 1.60 εδω +2 βδομαδες +κανενα προβλημα με αυτονομια κλπ.Τον χαρτη τον ξεκλειδωσα με τη γεννητρια 1.5

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον δεν έχεις ξεκλειδώσει σωστά το ενσωματωμένο gps, φτιάξε καινούριο κωδικό στο sw.unl αρχείο και δοκίμασε ξανά

Προσπάθησα και με άλλουσ κωδικούς.Έβαλα και αντί για το card id το imei αλλά και πάλι τίποτα.τι άλλο μπορεί να φταίει?

Oneplus 3
Link to comment
Share on other sites

Εγω δεν εχω κανένα πρόβλημα αυτονομίας σε Ν78 (5.00.10) ούτε σε Ν82 (4.10.80)...

GTZ (George)

S23 Ultra SM-S918B

S7  SM-G 930F

Link to comment
Share on other sites

Εχω βάλει το Garmin που το εχω αγόρασμενο σε κάρτα στο samsung Innov8 και ενώ το βλέπω στις ρυθμίσεις των προγραμμάτων, δεν υπάρχει στις εγκατεστημένες εφαρμογές, ούτε στις εφαρμογές προς εγκατάσταση.. Δεν το βλέπω πουθενά.. ξέρει κανείς τι μπορεί να γίνεται
HP 5710 θα την θυμάμαι πάντα...
Link to comment
Share on other sites

Το αγορασμένο garmin έχει πολλές ιδιαιτερότητες σε σχέση με αυτά που περνάμε στις δικές μας συσκευές. Μήπως αντέγραψες την εφαρμογή απο την κάρτα που το είχε σε νέα κάρτα; Σε τέτοια περίπτωση, θέλει κωδικό ενεργοποίησης για το ID της νέας κάρτας. Όπως το κάνουμε και εμείς με το κιτζεν.
Link to comment
Share on other sites

Προσπάθησα και με άλλουσ κωδικούς.Έβαλα και αντί για το card id το imei αλλά και πάλι τίποτα.τι άλλο μπορεί να φταίει?

ποιο ****** χρησιμοποιεις?δοκιμασε με το 1.5 αν δε το εχεις κανει ηδη

Link to comment
Share on other sites

η καλυτερη και ποιο τελευταια εκδοση χαρτη για το garmin...ειναι αυτη....?

Originally Posted by aristotelhs2060 View Post

Ok guys here is the new absolute 5in1 map of Greece sized 190mb!

 

includes :

 

Euro Greece version 7.08 (no mapid needed)

Autodrive 1.30 greek (MapID 822)

Anavasis 3.60 (no mapid needed)

Europe City Navigator Greece NT 2008 (MapID: 284)

Bluechart Atlantic 2008 Greece and Cyprus region (MapID: 295)

Bluechart Atlantic Tides and Marines 2008 Mediterrenean Sea (no mapid needed)

Link to comment
Share on other sites

η καλυτερη και ποιο τελευταια εκδοση χαρτη για το garmin...ειναι αυτη....?

 

Ok guys here is the new absolute 5in1 map of Greece sized 190mb!

 

includes :

 

Euro Greece version 7.08 (no mapid needed)

Autodrive 1.30 greek (MapID 822)

Anavasis 3.60 (no mapid needed)

Europe City Navigator Greece NT 2008 (MapID: 284)

Bluechart Atlantic 2008 Greece and Cyprus region (MapID: 295)

Bluechart Atlantic Tides and Marines 2008 Mediterrenean Sea (no mapid needed)

Όχι βέβαια. Αυτός είναι πολύ παλιός. Οι νεότεροι είναι Autodrive 1.60 και Ανάβαση 3.81. Οπότε βάζεις ή τους ξεχωριστούς ή τον 3 σε 1 με αυτούς τους χάρτες.

Link to comment
Share on other sites

Το αγορασμένο garmin έχει πολλές ιδιαιτερότητες σε σχέση με αυτά που περνάμε στις δικές μας συσκευές. Μήπως αντέγραψες την εφαρμογή απο την κάρτα που το είχε σε νέα κάρτα; Σε τέτοια περίπτωση, θέλει κωδικό ενεργοποίησης για το ID της νέας κάρτας. Όπως το κάνουμε και εμείς με το κιτζεν.

Οχι, είναι η original κάρτα, έπαιξε κανονικότατα στο ΟΜΝΙΑ και σε Ε66 όπου και στα δύο με το που την έβαλα, έγινε εγκατάσταση στο πρόγραμμα. Στο Innov8 όμως, όταν έβαλα την κάρτα δεν έκανε εγκατάσταση (την βάζω-βγάζω και δεν κάνει εγκατάσταση το Garmin - την πρώτη φορά μόνο, έκανε "προετοιμασία της κάρτας" προφανώς δημιούργησε τα αρχεία που έπρεπε η συσκευή..) και όταν πάω στην εξερεύνηση αρχείων στος φακέλους του προγράμματος βλέπω κάποια *.exe που όμως δεν τρέχουν - μου λέει οτι είναι μη αναγνωρίσημα αρχεία...

HP 5710 θα την θυμάμαι πάντα...
Link to comment
Share on other sites

Οχι, είναι η original κάρτα, έπαιξε κανονικότατα στο ΟΜΝΙΑ και σε Ε66 όπου και στα δύο με το που την έβαλα, έγινε εγκατάσταση στο πρόγραμμα. Στο Innov8 όμως, όταν έβαλα την κάρτα δεν έκανε εγκατάσταση (την βάζω-βγάζω και δεν κάνει εγκατάσταση το Garmin - την πρώτη φορά μόνο, έκανε "προετοιμασία της κάρτας" προφανώς δημιούργησε τα αρχεία που έπρεπε η συσκευή..) και όταν πάω στην εξερεύνηση αρχείων στος φακέλους του προγράμματος βλέπω κάποια *.exe που όμως δεν τρέχουν - μου λέει οτι είναι μη αναγνωρίσημα αρχεία...

 

Το Innov8 αν και είναι S60 v3 fp2 δεν συμπεριφέρεται πάντα ως τέτοιο σε ότι αφορά τις εγκαταστάσεις προγραμμάτων που στα ΝΟΚΙΑ φυσικά δεν συμβαίνει κάτι τέτοιο,προφανώς υπάρχουν και θα υπάρχουν περιορισμοί σαφείς που σχετίζονται με την πολιτική της Samsung και μόνο ως προς την υποστήριξη συμβατότητας που θα πρέπει τότε να παρέχουν.

Link to comment
Share on other sites

Προσπάθησα και με άλλουσ κωδικούς.Έβαλα και αντί για το card id το imei αλλά και πάλι τίποτα.τι άλλο μπορεί να φταίει?

Σίγουρα τα αρχεία έχουν σωστό όνομα; Τσέκαρέ τα μέσα απο το x-plore.

O χαρτης της Ανάβασης τι διαφορές έχει από τον Autodrive;

Ο οτο έχει ελληνικές ονομασίες στους δρόμους ενώ ο ανάβασης είναι με λατινικούς. Υπάρχουν πολλές περιοχές οπου ο ένας χάρτης προσφέρει καλύτερη κάλυψη, οπότε, ο ένας συμπληρώνει τον άλλο.

Link to comment
Share on other sites

παιδια το προβλημα με τις θαλασσες που τις εβγαζε "αναποδα" λυθηκε με τους τελευταιους χαρτες......????
Link to comment
Share on other sites

Έλα ρε Γιώργο. βγήκε και άλλος; Τον ανέβασες στα γνωστά μέρη; Αν ναι, σ' ευχαριστούμε. :)
Link to comment
Share on other sites

Έλα ρε Γιώργο. βγήκε και άλλος; Τον ανέβασες στα γνωστά μέρη; Αν ναι, σ' ευχαριστούμε. :)

 

Ναι έχει ανέβει στο γνωστό μαγαζάκι, παράλληλα ανέβηκε και ο νέος 3 σε 1 (Autodrive 1.60, Bluechart 2008, Anavasis 3.9.0)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...