Jump to content

[S60 3rd Edition] Garmin Maps Mobile XT


aristotelhs2060
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μετά απο την απογοητευτική απόδοση του garmin 5.00.20 σε Ν78, επέστρεψα στην 5.00.10 και όλα καλά.

 

Με εκπλήσσει που δεν αποδίδει σε σένα,έκανα και ΄γω φυσικά μια δοκιμή με φορτωμένα pois και όντως υπήρχε καθυστέρηση.

Οταν όμως έχω μόνο τον Autodrive μέσα χωρίς pois κυριολεκτικά πετάει το πρόγραμμα(έτσι κι΄αλλιώς ο autodrive είναι πλήρης και εμπεριέχει πολλά pois-και απ΄την άλλη οι συνδυασμοί 3 σε 1 κλπ. βαραίνουν πολύ την υπόθεση και δεν φτουράει μετά;)),ειδικά στο Ν78 είδα πιο ακριβής και γρήγορη ακολουθία του κέρσορα κατά την κίνηση(σε σχέση με Ν82,Ν85,Ν95 8άρι...) και καλύτερη πλοήγηση με πιο γρήγορους επανυπολογισμούς διαδρομής κ.α.,μήπως να το δοκίμαζες και σκέτο με τον Autodrive να δεις αν υπάρχει διαφορά.....?:)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Γεια,

Εχω ξαναγραψει στο topic χωρις να βγαλω ακρη, αλλα το ειχα παρατησει γιατι δεν το χρειαζομουν το garmin τοτε. Επανερχομαι, ελπιζωντας να βγαλω ακρη.

Εχω εγκαταστησει το προγραμμα και δουλευει σχεδον κανονικα. Εχει τον χαρτη της ελλαδας, εχει διαφορα POV, ολα καλα. Το προβλημα ειναι οτι επειδη δεν εχω GPS δεν μπορω με τιποτα να βαλω την τοποθεσια μου. Μπορω να βρω πχ το σπιτι μου στο χαρτη, αλλα δεν μπορω να το σημειωσω ως αρχικη τοποθεσια για μια διαδρομη, παρα μονο σαν τελικη [με αρχικη ενα μερος στη αγγλια, στο διαολο]. Το Garmin λειτουργει χωρις GPS γενικα; Μπορει καποιος να μου δωσει σαφη οδηγιες για το πως;

Link to comment
Share on other sites

Γεια,

Εχω ξαναγραψει στο topic χωρις να βγαλω ακρη, αλλα το ειχα παρατησει γιατι δεν το χρειαζομουν το garmin τοτε. Επανερχομαι, ελπιζωντας να βγαλω ακρη.

Εχω εγκαταστησει το προγραμμα και δουλευει σχεδον κανονικα. Εχει τον χαρτη της ελλαδας, εχει διαφορα POV, ολα καλα. Το προβλημα ειναι οτι επειδη δεν εχω GPS δεν μπορω με τιποτα να βαλω την τοποθεσια μου. Μπορω να βρω πχ το σπιτι μου στο χαρτη, αλλα δεν μπορω να το σημειωσω ως αρχικη τοποθεσια για μια διαδρομη, παρα μονο σαν τελικη [με αρχικη ενα μερος στη αγγλια, στο διαολο]. Το Garmin λειτουργει χωρις GPS γενικα; Μπορει καποιος να μου δωσει σαφη οδηγιες για το πως;

διαδρομη χωρις gps πως μπορεις να βαλεις?:ninja:

Link to comment
Share on other sites

Eαν επιλεξεις απο να σε παει καπου χωρις νε εχεις συνδεθει με δορυφορο η κατι τετοιο προχωραει συνεχεια με μια στανταρ ταχυτητα π.χ. 50! Δεν θυμαμαι περισσοτερα γιατι αυριο παω το κινητο μου για επισκευη και το γραφω απο εξω :O
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

απλως οριζω μια τοποθεσια σαν τελικη [το σπιτι μου στην αθηνα] και μου βγαζει ολη την διαδρομη απο την αγγλια ως εδω!, τραγικο
Link to comment
Share on other sites

απλως οριζω μια τοποθεσια σαν τελικη [το σπιτι μου στην αθηνα] και μου βγαζει ολη την διαδρομη απο την αγγλια ως εδω!, τραγικο
ναι,αυτο γινεται αν εστω και μια φορα δεν εχεις συνδεση gps στο κινητο για να δει την τελευται τοποθεσια που ησουνα!
Link to comment
Share on other sites

δηλαδη, μια φορα αρκει για να ελληνοποιηθει; Αλλα προγραμματα εκτος απο το garmin που να εχουν τους χαρτες offline?
Link to comment
Share on other sites

δηλαδη, μια φορα αρκει για να ελληνοποιηθει; Αλλα προγραμματα εκτος απο το garmin που να εχουν τους χαρτες offline?

 

για οffline dεν ξερω.νομιζω μια φορα αρκει αλλα δεν ειμαι και σιγουρος:O

Link to comment
Share on other sites

Έπεσε στα χέρια μου ο Autodrive 1.60 μόλις τον πέρασα και αναγνωρίζεται άψογα από το Garmin

 

[ATTACH]12979[/ATTACH]

 

Μέγεθος αρχείου 66.2ΜΒ

 

Ανεβαίνει σε λίγο στο μαγαζάκι, στο γνωστό θέμα ;) ΑΝΕΒΗΚΕ

-------------------------

Υπάρχει επίσης και καινούριος anavasis 3.8.1

 

Βελτιώσεις:

 

* Το πρόβλημα με την ημερομηνία το διορθώσαμε, όπως και το πρόβλημα με την εκκίνηση αγγλικά και αλλάξαμε την αναβάθμιση σε 381 (σημειωτέον ότι το πρόβλημα με τα αγγλικά εμφανίζεται μόνο στις αναβαθμίσεις, όχι στις νέες εγκαταστάσεις).

 

* Με τις παραλίες, που μερικές απεικονίζονται ανάποδα, βρήκαμε λύση, αλλά θέλει 4-5 μέρες παραμετροποίηση, οπότε θα είναι διαθέσιμο στην επόμενη αναβάθμιση, στα μέσα Δεκέμβρη.

3210-3310-8210-8310-6510-7250-3100-6230-6060-6280-E65-N82+2630-C7-SIII Mini-Moto G 2014-Redmi Note2 prime-Redmi Note3 Pro-Redmi Pro Χ25-Redmi 5 Plus-Mi A2
Link to comment
Share on other sites

Έπεσε στα χέρια μου ο Autodrive 1.60 μόλις τον πέρασα και αναγνωρίζεται άψογα από το Garmin

Μέγεθος αρχείου 66.2ΜΒ

 

Ανεβαίνει σε λίγο στο μαγαζάκι, στο γνωστό θέμα ;):clap::bow::yahoo:

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια θα ηθελα να μου πειτε αν εχει φωνητικη καθοδηγηση και επισης ειναι δωρεαν ε;

thanks

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αν είχες διαβάσει έστω και τη πρώτη σελίδα θα έβλεπες πως φυσικά και έχει δωρεάν φωνητική πλοήγηση.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Έπεσε στα χέρια μου ο Autodrive 1.60 μόλις τον πέρασα και αναγνωρίζεται άψογα από το Garmin

 

[ATTACH]12979[/ATTACH]

 

Μέγεθος αρχείου 66.2ΜΒ

 

Ανεβαίνει σε λίγο στο μαγαζάκι, στο γνωστό θέμα ;) ΑΝΕΒΗΚΕ (post 1062)

-------------------------

Υπάρχει επίσης και καινούριος anavasis 3.8.1

 

 

 

Βελτιώσεις:

 

* Το πρόβλημα με την ημερομηνία το διορθώσαμε, όπως και το πρόβλημα με την εκκίνηση αγγλικά και αλλάξαμε την αναβάθμιση σε 381 (σημειωτέον ότι το πρόβλημα με τα αγγλικά εμφανίζεται μόνο στις αναβαθμίσεις, όχι στις νέες εγκαταστάσεις).

 

* Με τις παραλίες, που μερικές απεικονίζονται ανάποδα, βρήκαμε λύση, αλλά θέλει 4-5 μέρες παραμετροποίηση, οπότε θα είναι διαθέσιμο στην επόμενη αναβάθμιση, στα μέσα Δεκέμβρη.

 

Μόλις τον έβαλα,χιλια ευχαριστώ για το tip ;):)

Link to comment
Share on other sites

ο νεος αναβασις που ειναι ?σε ευχαριστουμε!!!!!!!!!!

 

Ψάχνω να τον βρω σε img αρχείο και θα τον ανεβάσω κι αυτόν ;)

3210-3310-8210-8310-6510-7250-3100-6230-6060-6280-E65-N82+2630-C7-SIII Mini-Moto G 2014-Redmi Note2 prime-Redmi Note3 Pro-Redmi Pro Χ25-Redmi 5 Plus-Mi A2
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια ανεβκε και τον κατεβασα αλλα ο skordilis εχει την Auto Drive Hellas v.1.50 (Ελληνικοί Χαρακτήρες) (13/10/08)
TOMMIS RODOS ;)
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια ανεβκε και τον κατεβασα αλλα ο skordilis εχει την Auto Drive Hellas v.1.50 (Ελληνικοί Χαρακτήρες) (13/10/08)

 

Θα ανέβει σε λίγες μέρες επίσημα κι εκεί ;)

3210-3310-8210-8310-6510-7250-3100-6230-6060-6280-E65-N82+2630-C7-SIII Mini-Moto G 2014-Redmi Note2 prime-Redmi Note3 Pro-Redmi Pro Χ25-Redmi 5 Plus-Mi A2
Link to comment
Share on other sites

μήπως να το δοκίμαζες και σκέτο με τον Autodrive να δεις αν υπάρχει διαφορά;

Μόνο τον autodrive έχω. Στην αρχή είχα και ανάβαση, σε ξεχωριστά αρχεία πάντα, αλλά τον έβγαλα μήπως και ελαφρύνει, αλλά μπα. Πρέπει να πάιζει κόλλημα του Ν78 γιατί τώρα τελευταί αμου έχει αρχίσει και μου κάνει πολλά κόλπα. Το έχω φορτώσει με πάρα πολλές εφαρμογές και 5 προγράμματα πλοήγησης. Ίσως να δημιουργείται conflict με αποτέλεσμα να κολλάει.

 

Θα το φορμάρω και θα περάσω σε καθαρό τηλέφωνο και κάρτα το 5.00.20 με τον νέο auto drive και θα επανέλθω.

Eαν επιλεξεις απο να σε παει καπου χωρις νε εχεις συνδεθει με δορυφορο η κατι τετοιο προχωραει συνεχεια με μια στανταρ ταχυτητα π.χ. 50!

Εννοείς προσωμοίωση; Απ'όσο θυμάμαι το garmin δεν έχει τέτοια λειτουργία. Μόνο το sygic και το nokia maps το παρέχουν αυτό.

Το προβλημα ειναι οτι επειδη δεν εχω GPS δεν μπορω με τιποτα να βαλω την τοποθεσια μου. Μπορω να βρω πχ το σπιτι μου στο χαρτη, αλλα δεν μπορω να το σημειωσω ως αρχικη τοποθεσια για μια διαδρομη, παρα μονο σαν τελικη [με αρχικη ενα μερος στη αγγλια, στο διαολο].

Εργαλεία- διαχείριση δεδομένων- πορείες- δημιουργία νέας πορείας και ορίζεις αρχικό σημείο, μεσαίο, τελικό και είσαι έτοιμος.

Ανεβαίνει σε λίγο στο μαγαζάκι, στο γνωστό θέμα ;) ΑΝΕΒΗΚΕ

Σ'ευχαριστούμε. Πολύ ευχάριστα νέα. ;) :)

Link to comment
Share on other sites

Το garmin εχει προσωμοιωση...αρκει να απενεργοποιησεις το gps...Για να αναβαθμισουμε τον autodrive εμεις που εχουμε τον 3 σε 1 πρεπει να ξαναπερασουμε απο την αρχη ξεχωριστα,,,,η απο πανω,,,
KTLK
Link to comment
Share on other sites

Οι τελευταιοι αυτοι χαρτες σε εναν 3 σε 1 εχουν ανεβει στο <μαγαζακι>
Στα Τρικαλα στα δυο στενα σκοτωσανε τον Σακαφλια!!!!![sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

 

Εννοείς προσωμοίωση; Απ'όσο θυμάμαι το garmin δεν έχει τέτοια λειτουργία. Μόνο το sygic και το nokia maps το παρέχουν αυτό.

 

Και βεβαια υπαρχει αρκει να απενεργοποιησεις το GPS!

Link to comment
Share on other sites

Σημερα κλεινει ενα χρονο το θεμα!!!!!!!!

My History:

Ericsson 337-Ericsson 768-Nokia 5110-Ericsson 788-Nokia 8210-Nokia 8510-Nokia 6510-Sharp Gx20-Sharp SH703-Nokia 6288-Samsung i560-HTC Diamond-Nokia E51-HTC Hero-HTC Legend-Sony Xperia S-Sony Xperia Z1-HTC 10-Samsung Note 9-Samsung Galaxy S23 UTRA

Link to comment
Share on other sites

Garmin mobile xt v.5.00.20 προσπάθεια εγκατάστασης σε Sony Ericsson G900 ακολουθώντας τις γνωστές οδηγίες....

Όταν πάω να εκτελέσω το GarminMobileXT.sis από το memory stick M2 του κινητού (γιατί είναι και μεγαλούτσικο) μου βγάζει μήνυμα ότι δεν είναι συμβατό με το λειτουργικό του κινητού.

Το αγνοώ και συνεχίζω ή ψάχνω στα μαγαζιά κάποιο άλλο Garmin για πλατφόρμα UIQ3????

Sony Ericsson G900 >Nokia 5800 >Omnia II>HTC Diamond 2> Nexous S> Galaxy Nexus> Samsung Galaxy tab P7500> Sony Xperia P> Sony Xperia Z> Tablet Sony Xperia Z, Samsung Galaxy Note 10.1[LTE], LG G3, Sony Xperia XA Ultra, Samsung Edge S7, Samsung S8plus, Samsung Gear s3, Samsung S3 tab, Samsung watch, mi Note 10 pro
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...