Jump to content

[S60 3rd Edition] Garmin Maps Mobile XT


aristotelhs2060
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Διαβασε το 1 ποστ του παροντος εχει που λεει Οδηγος για POI και συγκεκριμενα περιπου στο τελος εκει που λεει Garmin GPX Converter

 

εγω κατεβαζω poi απο το indexpois.gr και εκει ειναι σε gpx μορφη.αυτο που δεν εχω βρει ακομα ειναι πως μπορουμε να περασουμε τις φωνητικες ειδοποιησεις (wav αρχειο) που βρησκονται στον ιδιο φακελο με τα poi.

My History:

Ericsson 337-Ericsson 768-Nokia 5110-Ericsson 788-Nokia 8210-Nokia 8510-Nokia 6510-Sharp Gx20-Sharp SH703-Nokia 6288-Samsung i560-HTC Diamond-Nokia E51-HTC Hero-HTC Legend-Sony Xperia S-Sony Xperia Z1-HTC 10-Samsung Note 9-Samsung Galaxy S23 UTRA

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Φοράω τον 3 σε 1 χάρτη. Είναι τικαρισμένοι οι autodrive και anavasis. Οταν βάλω μια διαδρομή που έχει και Αθήνα και επαρχία πώς δουλεύει; Παίρνει δεδομένα και από τους 2;
Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Βλέπει μόνο τον autodrive γιατί καλύπτει τον ανάβαση αν τους έχεις και τους 2 επιλεγμένους. Αν θέλεις να βλέπεις μόνο ανάβαση, πας δεδομένα, χάρτες, mapsource και επιλέγεις μόνο τον ανάβαση.
Link to comment
Share on other sites

εγω κατεβαζω poi απο το indexpois.gr και εκει ειναι σε gpx μορφη.αυτο που δεν εχω βρει ακομα ειναι πως μπορουμε να περασουμε τις φωνητικες ειδοποιησεις (wav αρχειο) που βρησκονται στον ιδιο φακελο με τα poi.

 

Πρείδοποίηση στην οθόνη μου βγάζει αλλά οχι και φωνή. Τα αρχεία της φωνής περνάνε μόνα τους με τον POILoader ή πρέπει να τα βάλουμε κάπου αλλού εμεις???

Φιλικά Μάνος,
Link to comment
Share on other sites

Καλο ειναι να εχεις επιλεγμενο ενα χαρτη και να τον χρησιμοποιεις αναλογα με την περιπτωση. Ο autodrive σκεπαζει ολους τους υπολοιπους και σε οσα σημεια δεν υπαρχει καλυψη βγαινει ο Αναβαση απο κατω. Αρα σε μια τετοια διαδρομη λογικα βλεπεις μονο τον autodrive. Πηγαινε σε ενα χωριο και με τους 2 χαρτες επιλεγμενους μετα μονο με τον αναβαση και θα καταλαβεις..
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Βλέπει μόνο τον autodrive γιατί καλύπτει τον ανάβαση αν τους έχεις και τους 2 επιλεγμένους. Αν θέλεις να βλέπεις μόνο ανάβαση, πας δεδομένα, χάρτες, mapsource και επιλέγεις μόνο τον ανάβαση.

 

Αθήνα βάζω autodrive και επαρχία anavasis?

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε και στην Αθηνα τον αναβαση για να δεις εαν σου αρεσει..
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Ναι, καλό είναι να κάνεις πειράματα για να δεις ποιος χάρης σε καλύπτει περισσότερο.
Link to comment
Share on other sites

Πρείδοποίηση στην οθόνη μου βγάζει αλλά οχι και φωνή. Τα αρχεία της φωνής περνάνε μόνα τους με τον POILoader ή πρέπει να τα βάλουμε κάπου αλλού εμεις???

 

ακριβως το ιδιο και σε μενα,ξερει κανεις να μας πει!!!!!!!

My History:

Ericsson 337-Ericsson 768-Nokia 5110-Ericsson 788-Nokia 8210-Nokia 8510-Nokia 6510-Sharp Gx20-Sharp SH703-Nokia 6288-Samsung i560-HTC Diamond-Nokia E51-HTC Hero-HTC Legend-Sony Xperia S-Sony Xperia Z1-HTC 10-Samsung Note 9-Samsung Galaxy S23 UTRA

Link to comment
Share on other sites

Αν υποθέσουμε πως βάζω POI 's, θα βαρύνει πολύ η εφαρμογή?

Και όσα περισσότερα βάλω, τόσο περισσότερο θα βαραίνει?

Link to comment
Share on other sites

Φυσικό επόμενο είναι να βαραίνει όσο περισσότερα PIOs εισάγεις.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Αν υποθέσουμε πως βάζω POI 's, θα βαρύνει πολύ η εφαρμογή?

Και όσα περισσότερα βάλω, τόσο περισσότερο θα βαραίνει?

 

εχω περασει πανω απο 20000 poi και δεν εχει βαρυνει

 

το λινκ του garmin mapsource pc στην πρωτη σελιδα δεν δουλευει

My History:

Ericsson 337-Ericsson 768-Nokia 5110-Ericsson 788-Nokia 8210-Nokia 8510-Nokia 6510-Sharp Gx20-Sharp SH703-Nokia 6288-Samsung i560-HTC Diamond-Nokia E51-HTC Hero-HTC Legend-Sony Xperia S-Sony Xperia Z1-HTC 10-Samsung Note 9-Samsung Galaxy S23 UTRA

Link to comment
Share on other sites

Έχω ενα Ν95-8Gb με τελευταίο firmware...V30.00 unbranded....και Hack...Εχω εγκαταστίσει την V5.00.20...(στην αρχη ειχα την 5.00.00 μετα την 5.00.10...)

Το προβλημά μου ειναι οτι ενώ στην φωνητική πλοήγηση,είναι υπερβολικά ακριβες...στο στιγμα που δείχνει στην οθόνη χάνει πολυ...μπορει και 2-3 τετράγωνα..Σε οποια ρυθμιση και αν εχω δοκιμασει...Με λιγοτερη πρηροφορια στον χαρτη...χωρις 3d απεικονιση...χωρις POI....εχει καταντησει σπαστικο....Παντως σε σχεση με κανονικο Garmin nuvi200 με τελευταιους χαρτεσ και εκδοση λογιμικου..σε υπολογισμο δρομολογιου ειναι κλασης ανωτερο το XT......

Καμία ιδεα,,,?

Για να σας προλάβω..εχω δοκιμασει και format,ξανα περασμα το firmware,format στην Mass memory,,,αλλα τιποτα...

KTLK
Link to comment
Share on other sites

Πρείδοποίηση στην οθόνη μου βγάζει αλλά οχι και φωνή. Τα αρχεία της φωνής περνάνε μόνα τους με τον POILoader ή πρέπει να τα βάλουμε κάπου αλλού εμεις???

 

δεν βγαζει φωνη -- μονο ηχητικη Πρείδοποίηση κατι σαν αλαρμ ενα μπιπ ακους οκ ........ τι θες να σου λεει οτι μπροστα εχει μπλοκο η τροχαια !!!!!!!!!!!!!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]ant gag
Link to comment
Share on other sites

δεν βγαζει φωνη -- μονο ηχητικη Πρείδοποίηση κατι σαν αλαρμ ενα μπιπ ακους οκ ........ τι θες να σου λεει οτι μπροστα εχει μπλοκο η τροχαια !!!!!!!!!!!!!!!

 

Αυτό θέλω να μου πεί. Οτι υπάρχει κάμερα... Πώς το λέει αλλώστε το destinator??? Και στον φάκελο που κατέβασα με τα pois υπάρχει ενα αρχείο .wav γι΄αυτό το λόγο. Οπότε πρέπει να βρούμε και πώς θα το χρησημοποιήσουμε...

Φιλικά Μάνος,
Link to comment
Share on other sites

Εχω προβλημα με τα poi. Kατεβασα μπολικα απο το γνωστο λινκ, τα εκανα αποσυμπιεση σε ξεχωριστους φακελους το καθενα, τα βαζω μετα ολα μαζι σε ενα φακελο με το ονομα POI, κατεβασα και το garmin uploader και μολις ξεκιναω την διαδικασια και δινω φακελο (τον γενικο που ειναι ολα μεσα-POI) μολις ξεκιναει να μεταφερει λεει οτι δεν βρισκει τον φακελο E:\Garmin\sox.exe. Απο την άλλη δοκίμασα ενα μονο του και -μαλλον- το περασε. Τι κανω λαθος?
Link to comment
Share on other sites

Εχω προβλημα με τα poi. Kατεβασα μπολικα απο το γνωστο λινκ, τα εκανα αποσυμπιεση σε ξεχωριστους φακελους το καθενα, τα βαζω μετα ολα μαζι σε ενα φακελο με το ονομα POI, κατεβασα και το garmin uploader και μολις ξεκιναω την διαδικασια και δινω φακελο (τον γενικο που ειναι ολα μεσα-POI) μολις ξεκιναει να μεταφερει λεει οτι δεν βρισκει τον φακελο E:\Garmin\sox.exe. Απο την άλλη δοκίμασα ενα μονο του και -μαλλον- το περασε. Τι κανω λαθος?

 

μαζι με αυτο το περιεργο μηνυμα που σου βγαζει,σου βγαζει και ενα μηνυμα για τα wav αρχεια καποιων poi.οποτε γραψε σε ενα χαρτι τα poi που θα σου εμφανισει και μετα μπες στους φακελους των συγκεκριμενων poi και διεγραψε το wav αρχεια,αυτο σου δημιουργει το προβλημα

My History:

Ericsson 337-Ericsson 768-Nokia 5110-Ericsson 788-Nokia 8210-Nokia 8510-Nokia 6510-Sharp Gx20-Sharp SH703-Nokia 6288-Samsung i560-HTC Diamond-Nokia E51-HTC Hero-HTC Legend-Sony Xperia S-Sony Xperia Z1-HTC 10-Samsung Note 9-Samsung Galaxy S23 UTRA

Link to comment
Share on other sites

Ναι μπραβο αυτο που βγαζει! Να τα σβησω λες ε? Αληθεια σε τι χρησιμευουν αυτα? Διαβασα π.χ. στο αρχικο ποστ για την χρησιμοτητα των gpx και της μετατροπης των csv αλλα δεν βρηκα κατι για αυτα.
Link to comment
Share on other sites

Ναι μπραβο αυτο που βγαζει! Να τα σβησω λες ε? Αληθεια σε τι χρησιμευουν αυτα? Διαβασα π.χ. στο αρχικο ποστ για την χρησιμοτητα των gpx και της μετατροπης των csv αλλα δεν βρηκα κατι για αυτα.

 

αν τα σβησεις δεν θα εχεις προβλημα.το αρχικο post μιλαει για μετατροπη csv σε gpx,εδω ηδη ειναι σε gpx μορφη(αν τα κατεβασες απο το index.pois.gr).αυτο το wav αρχειο χρειαζεται στο να σε ειδοποιει το προγραμμα φωνητικα οτι πλησιαζεις στο συγκεκριμενο σημειο.αυτο βεβαια δεν εχει καταφερει κανεις να το κανει στο garmin ασε που δημιουργει προβλημα και στο poiloader.

My History:

Ericsson 337-Ericsson 768-Nokia 5110-Ericsson 788-Nokia 8210-Nokia 8510-Nokia 6510-Sharp Gx20-Sharp SH703-Nokia 6288-Samsung i560-HTC Diamond-Nokia E51-HTC Hero-HTC Legend-Sony Xperia S-Sony Xperia Z1-HTC 10-Samsung Note 9-Samsung Galaxy S23 UTRA

Link to comment
Share on other sites

μαζι με αυτο το περιεργο μηνυμα που σου βγαζει,σου βγαζει και ενα μηνυμα για τα wav αρχεια καποιων poi.οποτε γραψε σε ενα χαρτι τα poi που θα σου εμφανισει και μετα μπες στους φακελους των συγκεκριμενων poi και διεγραψε το wav αρχεια,αυτο σου δημιουργει το προβλημα

 

υπαρχουν καπου να βρισκουμε ολα τα poi μαζι τα καινουργια ωστε να μην κατεβαζουμε ξεχωριστους φακελους?

theodoros
Link to comment
Share on other sites

υπαρχουν καπου να βρισκουμε ολα τα poi μαζι τα καινουργια ωστε να μην κατεβαζουμε ξεχωριστους φακελους?

αν γραφτεις στο index.pois.gr παιρνεις ενα κωδικο με τον οποιο μπαινεις σε μια σελιδα,τικαρεις τις κατηγοριες που θελεις και τις κατεβαζεις.εμενα δεν με βολεψε πολυ και δεν το χρησημοποιω.ενας αλλος τροπος ειναι να ζητας μεσα απο το φορουμ και να σου στελνει καποιος.εγω εχω οτι πιο τελευταιο κυκλοφορει

My History:

Ericsson 337-Ericsson 768-Nokia 5110-Ericsson 788-Nokia 8210-Nokia 8510-Nokia 6510-Sharp Gx20-Sharp SH703-Nokia 6288-Samsung i560-HTC Diamond-Nokia E51-HTC Hero-HTC Legend-Sony Xperia S-Sony Xperia Z1-HTC 10-Samsung Note 9-Samsung Galaxy S23 UTRA

Link to comment
Share on other sites

ενας αλλος τροπος ειναι να ζητας μεσα απο το φορουμ και να σου στελνει καποιος.εγω εχω οτι πιο τελευταιο κυκλοφορει

Αν σου ειναι ευκολο, μπορεις να τα ανεβασεις καπου?

Link to comment
Share on other sites

Έχω ενα Ν95-8Gb με τελευταίο firmware...V30.00 unbranded....και Hack...Εχω εγκαταστίσει την V5.00.20...(στην αρχη ειχα την 5.00.00 μετα την 5.00.10...)

Το προβλημά μου ειναι οτι ενώ στην φωνητική πλοήγηση,είναι υπερβολικά ακριβες...στο στιγμα που δείχνει στην οθόνη χάνει πολυ...μπορει και 2-3 τετράγωνα..Σε οποια ρυθμιση και αν εχω δοκιμασει...Με λιγοτερη πρηροφορια στον χαρτη...χωρις 3d απεικονιση...χωρις POI....εχει καταντησει σπαστικο....Παντως σε σχεση με κανονικο Garmin nuvi200 με τελευταιους χαρτεσ και εκδοση λογιμικου..σε υπολογισμο δρομολογιου ειναι κλασης ανωτερο το XT......

Καμία ιδεα,,,?

Για να σας προλάβω..εχω δοκιμασει και format,ξανα περασμα το firmware,format στην Mass memory,,,αλλα τιποτα...

?kANEIS....??????

KTLK
Link to comment
Share on other sites

Δεν διάβασες μερικές σελίδες πιο πίσω ότι γενικά η έκδοση 5 σε κάποια κινητά όπως π.χ. το Ν95 έχει το πρόβλημα που αναφέρεις;
Galaxy Note 2 , Galaxy tab s 10.5
Link to comment
Share on other sites

Να κάνω μια χαζή ερώτηση; Ποιον φάκελο βάζουμε στην κάρτα μνήμης τον Garmin 5.0.20 (όπως αποσυμπιέζεται δηλαδή) ή τον Garmin που είναι μέσα στον copy to MMC root
BORN TO BE AEL
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...