Jump to content

[S60 3rd Edition] Garmin Maps Mobile XT


aristotelhs2060
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Να κάνω μια χαζή ερώτηση; Ποιον φάκελο βάζουμε στην κάρτα μνήμης τον Garmin 5.0.20 (όπως αποσυμπιέζεται δηλαδή) ή τον Garmin που είναι μέσα στον copy to MMC root

 

Τον δεύτερο βάζεις, που είναι μέσα στον copy to MMC root

3210-3310-8210-8310-6510-7250-3100-6230-6060-6280-E65-N82+2630-C7-SIII Mini-Moto G 2014-Redmi Note2 prime-Redmi Note3 Pro-Redmi Pro Χ25-Redmi 5 Plus-Mi A2
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αν σου ειναι ευκολο, μπορεις να τα ανεβασεις καπου?

 

εδω ειναι οτι πιο τελευταιο απο poi,πανω απο 20000

 

http://rapidshare.com/files/170504365/mafiagalou-pois.rar

 

Δεν διάβασες μερικές σελίδες πιο πίσω ότι γενικά η έκδοση 5 σε κάποια κινητά όπως π.χ. το Ν95 έχει το πρόβλημα που αναφέρεις;

δηλαδη σε καποια λειτουργει σωστα;σε ποια;

εδω ειναι οτι πιο τελευταιο απο poi,πανω απο 20000

 

http://rapidshare.com/files/170504365/mafiagalou-pois.rar

My History:

Ericsson 337-Ericsson 768-Nokia 5110-Ericsson 788-Nokia 8210-Nokia 8510-Nokia 6510-Sharp Gx20-Sharp SH703-Nokia 6288-Samsung i560-HTC Diamond-Nokia E51-HTC Hero-HTC Legend-Sony Xperia S-Sony Xperia Z1-HTC 10-Samsung Note 9-Samsung Galaxy S23 UTRA

Link to comment
Share on other sites

Ό,τι και να γράψεις δεν σου βρίσκει ή μόνο την Αθήνα; Γιατί αν ψάχνεις κάτι σε αθήνα, πατάς αναζήτηση σε όλες τις πόλεις και σου βρίσκεις αυτά που είναι πιο κοντά σου.

 

Αν ψάχνεις περιοχή μπορείς να πας και στο αναζήτηση πόλης.

 

Βρισκει ορισμενες μονο περιοχες. Για παρ. εχει χαλανδρι αλλα οχι τα μελισσια. ή εχει την οδο τροιας οταν περνας απο εκει, αλλα με αναζητηση σε ολες τις πολεις στο τ εχες μονο 2 δρομους.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

βάζω το SW.UNL και μετά που πάω να ανοίξω το GARMIN και μου λέει "Δεν ειναι δ" και έχει επιλογές "ΝΑΙ - ΟΧΙ" αν πατήσω ναι μου βγάζει μια οθόνη που λέει "καταχωρήστε τον κωδικο ξεκλειδ...." βοήθεια!!!!
BORN TO BE AEL
Link to comment
Share on other sites

Για τους χαρτες εχεις φτιαξει .unl ?
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

έχω τον 3 σε 1. AutoDrive Hellas 1.5 (el) MAPID 822 και BlueChart v.2008 MAPID 295 το 822 και το 295 δεν χρειάζομαι; εκανα ενα .unl με τα δυο νουμερα που μου δίνει όχι συνεχόμενα με ένα κενό μετακύ τους. μήπως θέλει με έντερ; σε δυο σειρές δλδ;

 

edit : Λύθηκε διάβασα καλύτερα και έβαλα 50 χαρακτήρες στη σειρά!!!!

BORN TO BE AEL
Link to comment
Share on other sites

Oχι πρεπει να ειναι συνολο 50 ψηφια στην σειρα σωστα τα εβαλες. Στην αρχη δοκιμασε να ανοιξεις το garmin χωρις τον χαρτη και εαν πανε ολα καλα βαλε νεο κωδικο στο .unl που ξεκλειδωνει τον χαρτη..
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Έχω το Ν78 με το GarminXT το v5.Αλλά όσες φορές το ανοίγω δεν μου πιάνει σήμα.Τπτ!Μια κόκκινη γραμμούλα μόνο.(μιλάμε πάντα έξω στο δρόμο).Με το 4.20 που είχα έπιανα πιο εύκολα και υποτιθεται έβαλα το 5 γιατί κλειδώνει γρηγορότερα.Αλλά τώρε δεν κάνει τπτ.Καμιά ιδέα???Μήπως έχει προβλημα το κιν???
tempelis :cool:
Link to comment
Share on other sites

Δεν διάβασες μερικές σελίδες πιο πίσω ότι γενικά η έκδοση 5 σε κάποια κινητά όπως π.χ. το Ν95 έχει το πρόβλημα που αναφέρεις;

 

Δεν το ειχα διαβασει...Συγνώμη....Ποια ειναι η τελευταία εκδοση 4 που κυκλοφορει...?

KTLK
Link to comment
Share on other sites

ειναι η 4.20.20
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

H 4.20.20 νομιζω αλλα εχω διαβασει εδω μεσα οτι καλες ηταν και οι 4.10.60-80. Εμενα παντως στον Ν95 8GB (αν και δεν εχω κανει πληρη πλοηγηση ακομα) αν εξαιρεσεις το φωνητικο για τα poi που αναφερθηκε και παραπανω οτι προκαλει προβληματα στην εγκατασταση και ουσιαστικα δεν παιζει στα κινητα μας, δουλευει σχετικα καλα με μια μικρη (καμια 20αρια μετρα) διαφορα στο στιγμα. Για να συνδεθει βεβαια κανει κανα 2λεπτο περιπου (στο μπαλκονι του σπιτιου). Το αναφερω αυτο γιατι καποιος ειπε πριν για την μια γραμμη στο σημα gps, πραγμα το οποιο το εκανε και σε μενα στις αρχες και νομιζα οτι κατι δεν πηγαινε καλα.
Link to comment
Share on other sites

. Το αναφερω αυτο γιατι καποιος ειπε πριν για την μια γραμμη στο σημα gps, πραγμα το οποιο το εκανε και σε μενα στις αρχες και νομιζα οτι κατι δεν πηγαινε καλα.

 

Εγώ το παθαίνω αυτό.Το έχω αφήσει και 2 λεπτά ανοιχτό αλλά τπτ!!!Τι να πω!!!Με κανα φορματακι μπορει ναρθει στα ισια του!!!

tempelis :cool:
Link to comment
Share on other sites

Kαλυτερα να κανεις hard format και format στην καρτα μνημης. Μετα να τα περασεις ολα απο την αρχη. Καλυτερα απαντησε μας μονο σε αυτο το θεμα για τo αποτελεσμα.. ;)
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασα την 5.00.20 , δε με εντυπωσιασε καθολου , μαλλον χειροτερα τα παει στο Ν95 απο την 4.20.20 την οποια θα βαλω παλι

Αν και παλι λιγο θα χρησιμοποιηθει μια και το Sygic drive λειτουργει αψογα στη συσκευη μου , με το μονο αρνητικο οτι δεν βρισκω αρκετα POI για να το εμπλουτισω λιγο

Link to comment
Share on other sites

Μόλις δοκίμασα στο Ν78 μου την 5.00.20 στην πλοήγηση. Χάλια μαύρα. ΕΝώ την μια στιγμή είχε καλή ακρίβεια και με έδειχνε ακριβώς εκεί που είμαι, μερικά δευτερόλεπτα αργότερα, πέτρωνε και έμενε στο ίδιο σημείο και ας είχα απομεκρυνθεί εγώ 4 τετράγωνα.

 

Το ίδιο συνέβεναι καθόλη την διάρκεια της πλοήγησης. Μία στιγμή με ακολουθούσε και δεν έχανε ούτε στροφή ούτε καν στενάκια, την επόμενη, έτρωγε κόλλημα και έμενε ακίνητο. Σε 3 σημεία μου έδειχνε να κάνω επιτόπια και να πάω προς τα πίσω χωρίς να υπάρχει λόγος.

 

Συνήθως, το κόλλημα συνέβαινε όταν έκοβα ταχύτητα ή σταματούσα σε στοπ/φανάρι.

 

Οι φωνητικές οδηγίες, σε αντίθεση με την 5.00.10 ήταν πολύ καλές. Δεν παρατήρησα ούτε κόλλημα ούτε μάσημα λέξης. Οπότε, ξηλώνω την 5.00.20, ξαναβάζω την 5.00.10 με τις φωνητικές εντολές της 5.00.20 και ξανακάνω τεστ.

Link to comment
Share on other sites

ξερετε πως περναμε poi σε garmin που ειναι εγκατεστημενο σε windows mobile?εχω το poiloader για symbian αλλα κανει και για wm?

φανταζομαι οτι ο τροπος ειναι ο ιδιος,αλλωστε ενα poiloader υπαρχει.

My History:

Ericsson 337-Ericsson 768-Nokia 5110-Ericsson 788-Nokia 8210-Nokia 8510-Nokia 6510-Sharp Gx20-Sharp SH703-Nokia 6288-Samsung i560-HTC Diamond-Nokia E51-HTC Hero-HTC Legend-Sony Xperia S-Sony Xperia Z1-HTC 10-Samsung Note 9-Samsung Galaxy S23 UTRA

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασα την 5.00.20 , δε με εντυπωσιασε καθολου , μαλλον χειροτερα τα παει στο Ν95 απο την 4.20.20 την οποια θα βαλω παλι

Αν και παλι λιγο θα χρησιμοποιηθει μια και το Sygic drive λειτουργει αψογα στη συσκευη μου , με το μονο αρνητικο οτι δεν βρισκω αρκετα POI για να το εμπλουτισω λιγο

 

Δεν ξέρω για αλλού, αλλά για τον νομό Σερρών το sygic drive με την τελευταία έκδοση χαρτών (όχι ότι ήταν πλήρης οι προηγούμενοι) λείπουν κεντρικότατοι επαρχιακοί δρόμοι,όπως π.χ η παράκαμψη Δραβήσκου που είναι δρόμος 15ετίας η ο δρόμος εμπρός από το λιοντάρι της Αμφίπολης που είναι δρόμος από εποχής Μ.Αλεξάνδρου.

Ο Καλύτερος χάρτης αυτή την στιγμή είναι ο garmin με την έκδοση 4.20.20

Galaxy Note 2 , Galaxy tab s 10.5
Link to comment
Share on other sites

Πω ρε χάλι η 5...κόντεψα να τρακάρω εξαιτίας της. Αναγκάστηκα να βγάλω το destinator από το ντουλαπάκι για να πάω εκεί που ήθελα γιατί αν περίμενα από το Garmin.

 

Εάν το Sygic είχε τους χάρτες του garmin θα ήταν η κορυφή.-

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Πιστευω οτι θα πρεπει να γυρισουμε στην 4.20.20 μεχρι να ωριμασει περισσοτερο η 5.00.20 :)
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

βαζω τις συντεταγμενες στις οποιες θελω να παω και μου εμφανιζει το μηνυμα "μη εγκυρες συντεταγμενες θεσης",ξερετε τι φταιει,εχω δοκιμασει τα παντα

My History:

Ericsson 337-Ericsson 768-Nokia 5110-Ericsson 788-Nokia 8210-Nokia 8510-Nokia 6510-Sharp Gx20-Sharp SH703-Nokia 6288-Samsung i560-HTC Diamond-Nokia E51-HTC Hero-HTC Legend-Sony Xperia S-Sony Xperia Z1-HTC 10-Samsung Note 9-Samsung Galaxy S23 UTRA

Link to comment
Share on other sites

Φιλοι μου,

Μολις σημερα το πρωι εστησα στο N95 το GARMIN 4 και κατι, συμφωνα με τις οδηγιες.

Ενω στo δικο του βγαζει στιγμα το gps στο GARMIN δεν βρισκει GPS.

Στο αρχειο SW.unl το οποιο εκανα με το σημειωματαριο και το εκανα copy στο τηλεφωνο, υπαρχει ο κανονικα ο κωδικος που μου εδωσε το ******.

Εκανα κλεισιμο και ανοιγμα του τηλεφωνου.

Γιατι ειναι το gps ανενεργο (οπως λεει)???

ΤΙ ΠΑΤΑΤΑ ΕΚΑΝΑ??

Και κατι αλλο πως αλλαζουν οι χαρτες πως δηλαδη θα παω απο τον κυριως Ελληνικο που μου βγαζει στον ΝΑΥΤΙΚΟ η στης ΑΝΑΒΑΣΗΣ???

 

Ευχαριστω πολυ εκ των προτερων για την υπομονη σας.

Link to comment
Share on other sites

Πήγες μέσα απο τις ρυθμίσεις του garmin, απομακρυσμένο gps να ενεργοποιήσεις τον εσωτερικό δέκτη;

 

Ποιόν χάρτη έβαλες; Τον 3 σε 1; Αν ναι, πήγαινε δεδομένα, χάρτες, mapsource και τίκαρε μόνο τον χάρτη που θέλεις να βλέπεις.

Link to comment
Share on other sites

Πήγες μέσα απο τις ρυθμίσεις του garmin, απομακρυσμένο gps να ενεργοποιήσεις τον εσωτερικό δέκτη;

 

Ποιόν χάρτη έβαλες; Τον 3 σε 1; Αν ναι, πήγαινε δεδομένα, χάρτες, mapsource και τίκαρε μόνο τον χάρτη που θέλεις να βλέπεις.

 

Φιλε σε ευχαριστω πολυ.

Το gps εγινε (ηθελε φαινεται καμμια ωρα για να δουλεψει), οσον αφορα τους χαρτες μαλλον δεν εχω τον 3 σε 1 γιατι αν θυμαμαι καλα αυτος ειναι στο 5 και δεν εβαλα ακομη το 5.

Εχω το garmin 4.0.60 νομιζω.

 

Σε παρακαλω πως θα χειριστω αυτους που εχω που ειναι μαλλον οι ξεχωριστοι.

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...