Jump to content

[S60 3rd Edition] Garmin Maps Mobile XT


aristotelhs2060
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στο γνωστο μαγαζακι βρηκα μια εκδοση poi (32.598) ειναι η πιο προσφατη??αυτη που εχω προς το λειτουργει καλα απλα υποπτευομαι οτι δεν εχει ενημερωθει για τις speedcameras στην Εγνατια οδο γενικα και Θεσ/κη - Αθηνα ... Αν εχει καποιος ενημερωμενο poi me speedcameras ας δωσει τα φωτα του γιατι εφαγα την προηγουμενη εβδομαδα μια φωτογραφια στην Παλαια Εθνικη οδο Καβαλας - Θεσσαλονικης στον κομβο του Ορφανιου...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εκτος απο τον χαρτη 3 σε 1(που ακομα δεν καταλαβα γιατι τον λενε 3 σε 1,αφου ειναι 1ας χαρτης και δεν εχει να επιλεξω καποιον αλλο) τι αλλους χαρτες μπορω να βαλω?
Link to comment
Share on other sites

Εκτος απο τον χαρτη 3 σε 1(που ακομα δεν καταλαβα γιατι τον λενε 3 σε 1,αφου ειναι 1ας χαρτης και δεν εχει να επιλεξω καποιον αλλο) τι αλλους χαρτες μπορω να βαλω?

τον λένε 3 σε 1 γιατί είναι 3 χάρτες διαφορετικοί μαζεμένοι σε έναν, και όχι για να επιλέξεις εσύ οποίον θες,αν και αυτό γίνετε εν μέρει,:lol:

[sIGPIC][/sIGPIC]ant gag
Link to comment
Share on other sites

τον λένε 3 σε 1 γιατί είναι 3 χάρτες διαφορετικοί μαζεμένοι σε έναν, και όχι για να επιλέξεις εσύ οποίον θες,αν και αυτό γίνετε εν μέρει,:lol:

 

Πως γινετε? 3 διαφορετικοι σε 1 διλαδη? εγω βλεπω μονο 1 χαρτη....ενοειτε οτι εχει διαφορα στοιχεια παο 3 χαρτες?

Link to comment
Share on other sites

Η εφαρμογή μπορεί να αναγνωρίσει έως και 4 χάρτες, εναλλάσσοντας εσύ ανάλογα με ποιανού τις λεπτομέρειες θέλεις να βλέπεις. Αν χρησιμοποιήσεις κάποιον Χ σε 1, τότε δεσμεύεις μόνο μία θέση και, έτσι, μπορείς να έχεις μαζί σου περισσότερους χάρτες.

 

Δεν βλέπεις ποτέ τις λεπτομέρειες όλων. Ανάλογα με το ποιον χάρτη θέλεις να χρησιμοποιήσεις, πηγαίνεις στο masource και τους εναλλάσσεις.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει και ο 4 σε 1 αλλά και όλοι οι διαθέσιμοι χάρτες, ξεχωριστοί. Αν δεν έχεις σκοπό να ταξιδέψεις στο εξωτερικό, τότε σου προτείνω να περάσεις τους διαθέσιμους ελληνικούς χάρτες σε ξεχωριστά αρχεία και όχι κάποιον Χ σε 1.
Link to comment
Share on other sites

Aisope,

κάνω ό,τι ακριβώς λες για τα POI. Η εγκατάσταση με το POI Loader είναι επιτυχής, εγκατέστησα σημεία με κάμερες, λεωφορειόδρομους κ.λπ., αλλά εικονίδια και προειδοποιήσεις για κάμερες πουθενά δεν εμφανίζονται στο garmin 5.00.50. Tα POI τα κατέβασα από εδώ:http://index.pois.gr/

Έχει μέσα το αρχείο gpx μαζί με τη φωτό (bmp (20x20)) και ένα αρχείο ήχου σε μορφή wav. Όταν τα κατεβάζω από το site πατάω το κουμπάκι "Garmin gpx". Όλα δείχνουν οκ αλλά τελικά δεν έχω προειδοποιήσεις. Μου διαφεύγει μια μικρή λεπτομέρεια προφανώς. Αλλά ποια;;; :O

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει και ο 4 σε 1 αλλά και όλοι οι διαθέσιμοι χάρτες, ξεχωριστοί. Αν δεν έχεις σκοπό να ταξιδέψεις στο εξωτερικό, τότε σου προτείνω να περάσεις τους διαθέσιμους ελληνικούς χάρτες σε ξεχωριστά αρχεία και όχι κάποιον Χ σε 1.

 

 

 

Εξωτερικο δεν προκειτε να ταξιδεψω.Και που θα βρω χωριστα τους χαρτες?

Link to comment
Share on other sites

Ποιες είναι οι καινούριες εκδόσεις του garmin (5.00.50;), του anavasis (4.1.3;), του autodrive (1.80;) και bluechart (2008.5;);
Link to comment
Share on other sites

Αργεί πολύ να βρει σήμα (πάνω από 3-4 λεπτά πολλές φορές) σε Ν95 8GB. Μετά όμως το κρατάει σταθερά, με λίγες μόνο φορές να το χάνει για μερικά δευτερόλεπτα.

Οι κάτοχοι ίδιας συσκευής είναι ικανοποιημένοι?

Παρουσιάζεται αυτή η καθυστέρηση και σε αλλα ?

Μπορώ να κάνω κάτι ? (εκτός από υπομονή!) :shifty:

Link to comment
Share on other sites

Η συμπεριφορά του δέκτη δεν αφορά την εφαρμογή αλλά εξαρτάται αποκλειστικά από την συσκευή. Οπότε, θα ήταν προτιμότερο να ρωτήσεις στο αντίστοιχο θέμα της συσκευής σου.
Link to comment
Share on other sites

Αργεί πολύ να βρει σήμα (πάνω από 3-4 λεπτά πολλές φορές) σε Ν95 8GB. Μετά όμως το κρατάει σταθερά, με λίγες μόνο φορές να το χάνει για μερικά δευτερόλεπτα.

Οι κάτοχοι ίδιας συσκευής είναι ικανοποιημένοι?

Παρουσιάζεται αυτή η καθυστέρηση και σε αλλα ?

Μπορώ να κάνω κάτι ? (εκτός από υπομονή!) :shifty:

Κανένα πρόβλημα. Κλειδώνει αμέσως, εκτός αν έχεις μετακινηθεί πολύ από την περιοχή που το χρησιμοποίησες τελευταία φορά. Σε αυτή την περίπτωση παρουσιάζει μια μικρή καθυστέρηση.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

@roxy

 

αν δεν κανω λαθος ο δεκτης gps βρισκεται κατω απο το πληκτρολογιο στη συσκευη σου.

 

Για να πιανει καλο σημα πρεπει να εχεις το slide ανοιχτο. Δοκιμασε να κανεις και μια αναβαθμιση firmware

Link to comment
Share on other sites

παιδια να ρωτησω κατι....?

αν αλλαξω χαρτη η βαλω το προγραμμα απο την αρχη κτλ πως μπορω να κρατησω διαφορες τοποθεσίες που εχω κρατημένες στα "αγαπημενα" μου....?

μπορείτε να με βοηθήσετε λιγο εδω...?

Link to comment
Share on other sites

παιδια να ρωτησω κατι....?

αν αλλαξω χαρτη η βαλω το προγραμμα απο την αρχη κτλ πως μπορω να κρατησω διαφορες τοποθεσίες που εχω κρατημένες στα "αγαπημενα" μου....?

μπορείτε να με βοηθήσετε λιγο εδω...?

 

** Για να κρατήσετε και τις ρυθμίσεις σας (my locations, routes κλπ.) πάτε Tools->Manage My Data then select the Manage option. Select Export GPX Αυτό θα δημιουργήσει ένα αρχείο: (SD card)\Garmin\GPX\CURRENT.GPX Κρατάτε αυτό το αρχείο και μετά την εγκατάσταση πάτε στον ίδιο φάκελο και αντικαθιστάτε το αρχείο που υπάρχει με αυτό που σώσατε νωρίτερα. Όταν ξεκινήσει η εφαρμογή κανονικά θα πρέπει να γίνει η εισαγωγή των δεδομένων αυτόματα. Αν δε γίνει πάτε Tools->Manage My Data then select the Manage option. Select Import GPX

Link to comment
Share on other sites

παιδια να ρωτησω κατι....?

αν αλλαξω χαρτη η βαλω το προγραμμα απο την αρχη κτλ πως μπορω να κρατησω διαφορες τοποθεσίες που εχω κρατημένες στα "αγαπημενα" μου....?

μπορείτε να με βοηθήσετε λιγο εδω...?

 

Oταν λες αγαπημενα εννοεις τις προσωπικες θεσεις μαλλον.

Αν αλλαξεις χαρτη δεν χανονται ουτε οι προσωπικες θεσεις ουτε τα poi που εχεις περασει.

Link to comment
Share on other sites

Οι χάρτες είναι ίδιοι με την έκδοση των wm?

 

Δεν το ξερω σιγουρα αλλα υποθετω πως ναι γιατι τους ιδιους χαρτες χρησιμοποιω και στην συσκευη Garmin που εχω (Νuvi 200).

Oποτε δεν νομιζω να αλλαζει κατι στους χαρτες.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας! Προχτές πέρασα και εγώ το garmin με τη γνωστή διαδικασία, και τοποθετώντας το αρχείο sw.unl στο φάκελο του garmin. Τις πρώτες 2 μέρες δούλευε καμπάνα. Όμως σήμερα που το άνοιξα μου βγάζει το παράθυρο που έχει 4 επιλογές:

 

  1. Αγορά & έναρξη
  2. Δωρεάν δοκιμή
  3. Εισ. Κλειδιού προϊόντος
  4. Σύνδεση σε GPS garmin

 

Αυτό σημαίνει πως δε "ξεκλείδωσε" σωστά το πρόγραμμα; Τι να κάνω; Σας παρακαλώ απαντήστε σύντομα γιατί το απόγευμα φεύγω ταξίδι και το χρειάζομαι...

 

Ευχαριστώ! :)

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας! Προχτές πέρασα και εγώ το garmin με τη γνωστή διαδικασία, και τοποθετώντας το αρχείο sw.unl στο φάκελο του garmin. Τις πρώτες 2 μέρες δούλευε καμπάνα. Όμως σήμερα που το άνοιξα μου βγάζει το παράθυρο που έχει 4 επιλογές:

 

  1. Αγορά & έναρξη
  2. Δωρεάν δοκιμή
  3. Εισ. Κλειδιού προϊόντος
  4. Σύνδεση σε GPS garmin

 

Αυτό σημαίνει πως δε "ξεκλείδωσε" σωστά το πρόγραμμα; Τι να κάνω; Σας παρακαλώ απαντήστε σύντομα γιατί το απόγευμα φεύγω ταξίδι και το χρειάζομαι...

 

Ευχαριστώ! :)

 

Μάλλον. Ξανακάνε από την αρχή όλη τη διαδικασία.

Link to comment
Share on other sites

Ναι, αλλά προχτές γιατί έμπαινε κανονικά;;; :confused:

 

EDIT: Ξαναέκανα το βήμα για το ξεκλείδωμα του garmin και μπαίνει κανονικά! THNX!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...