Jump to content

[S60 3rd Edition] Garmin Maps Mobile XT


aristotelhs2060
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γεια σας παιδια. Μηπως εχει καποιος αποσυμπιεσμενο καποιον χαρτη με λατινικους χαρακτηρες; Γιατι εχω το ενα E66 δεν εχει Ελληνικα και δεν μπορω να δουλεψω.

Εχω κατεβασει τον 1.70 με λατινικους (exe αρχειο) και δεν μπορω να τον εγγαταστησω με τιποτα.

Αν εχει καποιος κατι που θα μπορουσε να με βοηθησει το mail μου ειναι itso68@yahoo.gr η ενα λινκ, PLEASE :(

 

Αφου το εχεις σε exe γιατι δεν το περνας? Απλα θα συνδεσεις το κινητο σαν μνημη μαζικης αποθηκευσης θα τρεξεις το exe και θα ακολουθησεις τις οδηγειες.

 

Θα ψαξω και αν τον βρω σε λατινικους χαρακτηρες σε img μορφη θα σου στειλω πμ.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημερα. Εχω ενα Ε66 και θελω να βαλω το Garmin (νομιζω η τελευται version ειναι η 5.00.50) αλλα δεν μπορω να βρω πουθενα στο γνωστο μαγαζι την εκδοση για full install from scratch. Οτι βρισκω ειναι για update απο παλιοτερη σε νεοτερη εκδοση.

 

Μπορει καποιος να μου στειλει Pm με καποιο λινκ ωστε να κατεβασω την σωστη εκδοση για scratch installation? Και αν υπαρχουν και τιποτα χαρτες θα το εκτιμουσα πολυ!

 

P.S. Οι οδηγιες στην πρωτη σελιδα ειναι valid φανταζομαι ε?

 

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ ενδιαφέρομε για το Garmin...

 

Όποιος το έχει ας μου το στείλει και μένα με pm.

 

Ευχαριστώ πολύ!!!

Ιστορικό: Ericsson T28s, Nokia 3330, Sony ericsson T630,K750i, K800i, Motorola V3x, Sony ericsson w950i, Nokia n95 8gb, Sony ericsson vivaz , Nokia Ν8 , iphone 4 , Samsung Galaxy SIII , Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S7 και τώρα Samsung Galaxy Νοte10 Plus + Samsung galaxy tab s2 8" 4G 2016
Link to comment
Share on other sites

Νεος autodrive 1.80 ανεβηκε

κ ο καινουργιος 3 σε 1 σε λιγο

 

Καλες διακοπες σε ολους!

HTC 10 / HTC M8 stock 6.0 / Google NEXUS 9
Link to comment
Share on other sites

Νεος autodrive 1.80 ανεβηκε

κ ο καινουργιος 3 σε 1 σε λιγο

 

Καλες διακοπες σε ολους!

Aυτα ειναι νεα!

ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ!!!!:yahoo:

 

Επομενη αναβαθμιση Οκτωμβριος 2009.

 

Edit: Συμφωνα με το επισημο σαιτ του χαρτη οι αλλαγες ειναι οι εξης:

 

Από την έκδοση αυτή ισχύει νέος, βελτιωμένος τρόπος εμφάνισης του οδικού δικτύου (έχει αλλάξει το zoom εμφάνισης των χωματόδρομων) και υιοθετείται νέος, ευέλικτος τρόπος αναζήτησης διευθύνσεων.

 

Ως προς την αναζήτηση, ενώ μέχρι την έκδοση 1.70 γινόταν μέσω του ονόματος του Δήμου (π.χ. "Νέων Λιοσίων" ή "Μαρκοπούλου"), πλέον γίνεται είτε με το όνομα της πόλης, επίσημο ή εναλλακτικό, είτε με το όνομα του Δήμου.

 

Για παράδειγμα για τα Νέα Λιόσια, η διεύθυνση εντοπίζεται εισάγοντας ως πόλη είτε "Νέα Λιόσια" είτε "Ίλιον" είτε "Νέων Λιοσίων" (Δήμος), αντίστοιχα για το Πόρτο Ράφτη, είτε ως "Πόρτο Ράφτη" είτε ως "Λιμήν Μαρκοπούλου" είτε ως "Μαρκοπούλου" κ.ο.κ.

Link to comment
Share on other sites

εχω παρατηρησει οτι απο τοτε π εκανα εγκατασταση το προγραμμα η μπαταρια τελειωνει πολυ γρηγορα χωρις να το χρησιμοποιω..ξερετε γτ;
Link to comment
Share on other sites

εχω παρατηρησει οτι απο τοτε π εκανα εγκατασταση το προγραμμα η μπαταρια τελειωνει πολυ γρηγορα χωρις να το χρησιμοποιω..ξερετε γτ;

 

Υπαρχει process που τρεχει στο παρασκηνιο.

Link to comment
Share on other sites

δηλαδη δν μπορω να κανω κατι;

 

το μονο που μπορεις να κανεις ειναι αυτο:

 

Πηγαίνετε στο Εργαλεία -> Ρυθμίσεις -> Σύστημα -> Launch Background Service και επιλέξτε ενεργοποίηση.

Κλείνετε το Garmin, το ανοίγετε πάλι και πηγαίνετε στο ίδιο μενού και επιλέξτε απενεργοποίηση.

Κλείνετε το Garmin και κάνετε μια τελευταία επανεκκίνηση το κινητό.

Link to comment
Share on other sites

οταν θα ξεκιναω το προγραμμα θα πρεπει να κανω την διαδικασια απο την αρχη για να μην συνεχιζει background?
Link to comment
Share on other sites

Νεος autodrive 1.80 ανεβηκε

κ ο καινουργιος 3 σε 1 σε λιγο

 

Καλες διακοπες σε ολους!

καλησπέρα,

Που ανεβηκε ο χαρτης? Για να τον κατεβάσουμε?

OK ακυρο...

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

οταν θα ξεκιναω το προγραμμα θα πρεπει να κανω την διαδικασια απο την αρχη για να μην συνεχιζει background?

 

οχι, μια φορα την κανεις αυτη τη διαδικασια και μετα οποτε κλεινεις το garmin δε θα τρεχει η διεργασια που εμενε ανοιχτη.

Link to comment
Share on other sites

Για να μπει ο καινούργιος χάρτης 3 σε 1, θα πρέπει απλώς να διαγράψουμε τον παλιό χάρτη από την μνήμη ή θα πρέπει να απεγκαταστήσουμε το garmin και μετά πάλι εγκατάσταση από την αρχή;
Link to comment
Share on other sites

Για να μπει ο καινούργιος χάρτης 3 σε 1, θα πρέπει απλώς να διαγράψουμε τον παλιό χάρτη από την μνήμη ή θα πρέπει να απεγκαταστήσουμε το garmin και μετά πάλι εγκατάσταση από την αρχή;

 

Οχι απλα τον διαγραφεις και βαζεις τον καινουριο.

Ουτε νεα unl χρειαζεται γιατι τα mapid ειναι τα ιδια! Απλο copy/paste!

Link to comment
Share on other sites

Οχι απλα τον διαγραφεις και βαζεις τον καινουριο.

Ουτε νεα unl χρειαζεται γιατι τα mapid ειναι τα ιδια! Απλο copy/paste!

 

Ευχαριστώ.

 

Στην Έκθεση, στις εικόνες μου έχει εμφανίσει 2 εικόνες με ονόματα Unicode_CP936 και Unicode_CP950 με μέγεθος 256ΚΒ η κάθε μία. Από το garmin έχουν μπει αυτές; Όταν πάω να τις ανοίξω μου βγάζει: "το άνοιγμα της εικόνας είναι αδύνατο".

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια σε nokia n86 μπαινει το garmin;προσπαθω να βαλω παλιοτερη εκδοση (για να βαλω την 50) αλλα μου βγαζει οτι να'ναι λεξεις!
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/5565hondasport.jpg
Link to comment
Share on other sites

νομιζω οτι καπου διαβασα οτι για να δουλεψει η 50 πρεπει να βαλουμε πρωτα μια παλιοτερη. εκτος κι αν καταλαβα λαθος! θα δοκιμασω παντως,δεν χανω και τιποτα! σ'ευχαριστω mirrorofsorrow!
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/5565hondasport.jpg
Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν ισχυει κατι τετοιο .

Αν εχεις προηγουμενη εκδοση περασμενη ,εγκαθιστας το update.

Αλλιως την standalone εκδοση..

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Aυτα ειναι νεα!

ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ!!!!:yahoo:

 

Επομενη αναβαθμιση Οκτωμβριος 2009.

 

Edit: Συμφωνα με το επισημο σαιτ του χαρτη οι αλλαγες ειναι οι εξης:

 

Αν δεν βαλανε μεσα την καινουργια Εγνατια απο ΘΕΣ/ΚΗ για ΑΛΕΞ/ΠΟΛΗ και τους τοσους καινουργιους κομβους δεν ειναι νεα... για φτυσιμο ειναι..

Link to comment
Share on other sites

Εκανα εγκατασταση στη μνημη του Omnia HD,εβαλα το χαρτη 3 σε 1 και την 5.50 .Απο τις δοκιμες που εκανα,1 με πεταξε εξω κανα 2 φορες στη αρχη(σταματησε αυτο μαλλον) 2 οταν κανω μεγενθυση στο χαρτη,στη αναζητηση και το συρω προς τη θαλασσα-νησια κολλαει και θελει restart το κινητο 3 τα ονοματα στη θαλασσα δε βγαινουν στα ελληνικα(δε τα αναγνωριζει-αλαμπουρνεζικα),ειναι και gps για σκαφη και αν ναι πως? 4 η αναζητηση οδων μου φανηκε δυσκολη και ελλιπης,αν και τα εχει στο χαρτη δεν τα βρισκει ολα 5 τα pois πανω στο χαρτη τα κλικαρω και δε μου λεει τι ειναι τι 6 για να κλικαρω μια θεση στο χαρτη για μεταβαση πρεπει να το κανω πρωτα αγαπημενο και μετα να παω;Μου αρεσε πολυ που εχει τους χωματοδρομους αν και δεν εχω τζιπ ακομα,το εβαλα στη ρυθμιση κοντινοτερη διαδρομη γιατι μου εκανε κατι κυκλακια οχι τοσο τραγικα ομως οσο το Ν-Drive
Link to comment
Share on other sites

Διάβασα όλα τα posts και δεν βρήκα απάντηση στο πρόβλημά μου. Το οποίο είναι το εξής : Θέλω να κάνω ανεύρεση σημείου βάση συντεταγμένων. Ο τρόπος εισαγωγής συντεταγμένων απο την εγκατάστασή του είναι απολύτως λειτουργικός(δηλ. Μορφή θέσης hddd mm.mmm') πλήν όμως εμένα δεν με εξυπηρετεί. Άλλαξα τη μορφή θέσης (Εργαλεία>Ρυθμίσεις>Σύστημα) σε hddd.ddddd και όποτε προσπαθώ να εισάγω συντεταγμένες για ανεύρεση σημείου σε αυτή τη μορφή (Προς τα πού>Θέση) μου βγάζει το μύνημα "Μή έγκυρες συντεταγμένες θέσης". Υπόψιν πώς εισήγαγα τις συντεταγμένες που μου βγάζει στην επιλογή [Πού είμαι;] και πάλι μου έβγαλε το ίδιο μύνημα σφάλματος. Τί κάνω λάθος;

Εάν κάποιος ξέρει πώς να ρυθμίσω το Garmin για να εισάγω τις συντεταγμένες σε μορφή π.χ. 40.224567 22.114225 σας θερμοπαρακαλώ να μου πει τον τρόπο. Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

Εγκατεστησα Garmin 5.50 και χαρτες 3 σε 1,ακουλουθησα τις οδηγιες κατα γραμμα αλλα οταν παω στην αναζητηση στο χαρτη μετα απο 30sec μου κολλαει το προγραμμα και μετα απο λιγο με πεταει εξω.Μηπως τελικα δεν ειναι συμβατο με το κινητο μου?(samsung omnia HD)
Link to comment
Share on other sites

Εγκατεστησα Garmin 5.50 και χαρτες 3 σε 1,ακουλουθησα τις οδηγιες κατα γραμμα αλλα οταν παω στην αναζητηση στο χαρτη μετα απο 30sec μου κολλαει το προγραμμα και μετα απο λιγο με πεταει εξω.Μηπως τελικα δεν ειναι συμβατο με το κινητο μου?(samsung omnia HD)

 

το εχω βαλει και εγω αλλα δεν εχω προβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Το εγκατέστησα κανονικά στο Ν95 8gb, δούλεψε το πρωί για λίγο που το δοκίμασα, αργεί αρκετά να βρει σήμα από τον δορυφόρο.

Τα μεγαλύτερα πρόβληματα που βλέπω ότι έχει είναι ότι

1. ΜΑΛΛΟΝ ΔΕΝ ΕΠΑΡΚΕΙ Η ΜΝΗΜΗ ΤΟΥ Ν95 8, ΓΙΑΤΙ Η ΟΘΟΝΗ ΠΛΟΗΓΗΣΗΣ ΠΡΟΧΩΡΑΕΙ ΜΕ ΣΠΑΣΙΜΑΤΑ ?

2. ΧΑΝΕΤΑΙ ΠΟΛΥ ΣΥΧΝΑ ΤΟ ΣΗΜΑ

Εχετε παρόμοια προβλήματα στο Ν95 ή είναι κάτι που έκανα λάθος στην εγκατάσταση (ας σημειωθεί ότι απενεργοποίηση ήδη το A-GPS).

βοήθεια pls.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...