Jump to content

[S60 3rd Edition] Garmin Maps Mobile XT


aristotelhs2060
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν έχω δοκιμάσει τον 30μβ ακόμα, έχω βάλει τον 50μβ που λένε οτι υποστηρίζει πλοήγηση..

 

Εγώ τους δοκίμασα και τους δύο . Αυτός των 30ΜΒ έχει τη Ρόδο ακριβώς όπως και αυτός των 54ΜΒ αλλά καθόλου πλοήγηση , Ο 54αρης υποστηρίζει πλοήγηση αλλά αυτό που με κάνει να πιστεύω ότι η Ρόδος είναι κομμάτι του 30αρη είναι ότι δεν βλέπει τους δρόμους για να κάνει πλοήγηση παρόλο που φαίνονται στο χάρτη , και ενώνει αφετηρία και προορισμό με μια ευθεία.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα και χρονια πολλά.Καταφερε κανεις να ξεκλειδωσει το χαρτη Garmin City Navigator Europe NT 2008 και αν ναι πως;Δεν μπορω να βρω ακρη.Ευχαριστω προκαταβολικά.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ τους δοκίμασα και τους δύο . Αυτός των 30ΜΒ έχει τη Ρόδο ακριβώς όπως και αυτός των 54ΜΒ αλλά καθόλου πλοήγηση , Ο 54αρης υποστηρίζει πλοήγηση αλλά αυτό που με κάνει να πιστεύω ότι η Ρόδος είναι κομμάτι του 30αρη είναι ότι δεν βλέπει τους δρόμους για να κάνει πλοήγηση παρόλο που φαίνονται στο χάρτη , και ενώνει αφετηρία και προορισμό με μια ευθεία.

 

Α μπραβο και εμένα αυτο μου κάνει, η φάση είναι οτι κανένα προγραμμα δεν υποστηρίζει πλοήγηση για Ρόδο...:(

Current Phones: Apple iPhone, Samsung U600 Gold Edition
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω! Τελικα εγω επελεξα να εγκαταστησω τον χαρτη των 54 mb και να εχω στο 6110n route 66 για αθηνα και Nokia maps, οπως και garmin, για εκτος Αθηνας. Μακαρι να ειχα και wifi να μπορουσα να αξιοποιησω και το google maps που εχω εγκατεστημενο (ας μην τα θελουμε και ολα δικα μας!!!).
Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Μπορει καποιος να βοηθησει με το poi loader? Βαζω την καρτα μνημης στον card reader και το αναγνωριζει κανονικα αλλα λεει οτι υπαρχει προβλημα οταν παει να τα βαλει στην καρτα.

Επισης λεει οτι μπορει να βαλει μεχρι 32. Υπαρχει κανενας τροπος να τα βαλουμε ολα? Ειναι 100++. Μηπως καποιος μπορει να τα συνδυασει ολα σε ενα?

 

Θα σου πω πώς το έκανα.

Συνδέω το κινητό με το pc σε κατάσταση μαζικής αποθήκευσης.

Ανοίγω το Poi Loader και κλικάρω το Find Devices.Κάποια στιγμή βγάζει ως Device το Garmin Mobile XT.

To επιλέγω και μετά σου ζητάει το φάκελο όπου έχεις στο pc σου τα POI.Επιλέγεις τον φάκελο μέσα από το browse και μετά αφού πατήσεις οκ, αρχίζει να στα περνάει στο κινητό.

Γενικά είναι αρκετά γρήγορη η διαδικασία.Δε χρειάζεται να του πεις σε ποιο φάκελο του κινητού να τα σώσει ή κάτι τέτοιο.

 

Παιδιά είχα ρωτήσει κάτι άλλο:

Πώς περνάω και 2ο διαφορετικό χάρτη?π.χ. της Eastern Europe.Τι πρέπει να κάνω με τα GMAPSUPP αρχεία?Πώς θα έχω τη δυνατότητα να επιλέγω αν θέλω να φορτώνει τον χάρτη της Ελλάδος ή τον 2ο?

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα σε ολους και Χρονια Πολλα δεν καταφερα να βρω το ID και να ξεκλειδωσω τον Garmin City Navigator Europe NT 2008 τον πολυ μεγαλο χαρτη το γνωριζει κανεις.Ευχαριστω

Ιασων.

Jason the Greek
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το απόγευμα κατέβηκα Αθήνα από Κηφησίας και δεν σταμάτησε να με ειδοποιεί για κάμερες κάθε λίγο(τόσες κάμερες έχουν βάλει πια??:confused::confused:),πολυ καλή λειτουργία αυτη,όλα αυτά με το 54άρη χάρτη,για Αθήνα είναι top πάντως αφού επί του παρόντος κινούμαι μόνο εδω.
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το απόγευμα κατέβηκα Αθήνα από Κηφησίας και δεν σταμάτησε να με ειδοποιεί για κάμερες κάθε λίγο(τόσες κάμερες έχουν βάλει πια??:confused::confused:),πολυ καλή λειτουργία αυτη,όλα αυτά με το 54άρη χάρτη,για Αθήνα είναι top πάντως αφού επί του παρόντος κινούμαι μόνο εδω.

 

Συγνωμη αν βγαινω εκτος θεματος,αλλα μηπως ξερεις πως ακριβως λειτουργει το θεμα με τις καμερες;Το εχω διαβασει και αλλου αλλα δεν μπορω να καταλαβω πως λαμβανει ενημερωση ο δορυφορος.Αργα η γρηγορα θα πεσει στα χερια μου το Ν82 και ειναι ενα πολυ καλο χαρακτηριστικο αυτο.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Συγνωμη αν βγαινω εκτος θεματος,αλλα μηπως ξερεις πως ακριβως λειτουργει το θεμα με τις καμερες;Το εχω διαβασει και αλλου αλλα δεν μπορω να καταλαβω πως λαμβανει ενημερωση ο δορυφορος.Αργα η γρηγορα θα πεσει στα χερια μου το Ν82 και ειναι ενα πολυ καλο χαρακτηριστικο αυτο.

 

Νομίζω ότι οι κάμερες ειναι μέρος των POI και περνάνε μέσω POIloader,και πίστεψε με σήμερα το απόλαυσα πραγματικά με την βοήθεια και του πολύ γρήγορου Ν82(λοκάρισμα GPS κλπ.)

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι οι κάμερες ειναι μέρος των POI και περνάνε μέσω POIloader,και πίστεψε με σήμερα το απόλαυσα πραγματικά με την βοήθεια και του πολύ γρήγορου Ν82(λοκάρισμα GPS κλπ.)

 

Δηλαδη υπαρχει συνεχης ανανεωση,αν για παραδειγμα μπει μια καινουργια καμερα την βρισκει η καταλαβα λαθος;

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το απόγευμα κατέβηκα Αθήνα από Κηφησίας και δεν σταμάτησε να με ειδοποιεί για κάμερες κάθε λίγο(τόσες κάμερες έχουν βάλει πια??:confused::confused:),πολυ καλή λειτουργία αυτη,όλα αυτά με το 54άρη χάρτη,για Αθήνα είναι top πάντως αφού επί του παρόντος κινούμαι μόνο εδω.

rostropol, δες σε παρακαλω αυτο το ποστ και πες μου αν βλεπεις κατι τετοιο. ευχαριστω :)

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2162195#post2162195

Link to comment
Share on other sites

παντως εγω με τον χαρτη των 50mb δε μπορεσα να κανω τοσο αναλυτικο το χαρτη της Θεσσαλονικης παροτι πατησα το 2 εκει που επιλεγεις χαρτη.
Ωρα να δοκιμασω κατι νεο!
Link to comment
Share on other sites

rostropol, δες σε παρακαλω αυτο το ποστ και πες μου αν βλεπεις κατι τετοιο. ευχαριστω :)

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2162195#post2162195

 

Στο Garmin δεν είχα την ατυχία αυτή αλλά στον browser μου συνέβη δυο φορές μετά τον συνδυασμο των πλήκτρων αυτών,απλά δεν τα ξαναπάτησα,bug θαναι μικρό υποθέτω με την νέα έκδοση λογισμικού θα φτιάξει.

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη υπαρχει συνεχης ανανεωση,αν για παραδειγμα μπει μια καινουργια καμερα την βρισκει η καταλαβα λαθος;

 

Συνέχεια χτυπάει και βγάζει σε κόκκινο φόντο "Ειδοποίηση για BLR-04... κλπ." διάφορες ονομασίες για κάθε κάμερα,μέχρι το Σύνταγμα χτύπησε 40-50 φορές,έξω από τη Βουλή,μπροστά από τη Μ.Βρεταννία,γίναμε Big Brother,τώρα καταλαβα πόσο πολύ μας παρακολουθούν....:confused::confused::mad:

Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη βρε παιδιά, αλλά αυτά που λέτε με τις κάμερες τα πιστεύετε??:blink::blink:

Είναι δυνατόν να λέτε ότι υπάρχει συνεχή ενημέρωση με δορυφόρους για τις κάμερες της Αθήνας??:X

Καμία ανανέωση δεν υπάρχει.

Απλά κάποιοι κάθησαν και σημείωσαν τα σημεία που ξέρουν ότι έχει κάμερες και τα πέρασαν σε POI.

Αυτό δε σημαίνει ότι αν μεθαύριο προστεθεί κάποια σταθερή κάμερα, θα περαστεί αυτόματα στο GARMIN.

 

Και επί του θέματος να ρωτήσω κάτι.

Έκανα το λάθος και πέρασα και τα κόκκινα φανάρια μαζί με όλα τα υπόλοιπα, με αποτέλεσμα να με πρήζει και να με ειδοποιεί συνέχεια.

Υπάρχει τρόπος να αφαιρέσω το συγκεκριμένο από τα POI?

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Kαι εμενα μου πεταει συνεχεια μια κοκκινη ειδοποιηση που γραφει GR-RL και μερικες φορες κατι νουμερα.

Αυτο ειναι ειδοποιηση για καμερες?

Πως το απενεργοποιουμε ή εστω να το βαλουμε να χτυπαει μονο μια φορα για τον καθε δρομο?

Link to comment
Share on other sites

Kαι εμενα μου πεταει συνεχεια μια κοκκινη ειδοποιηση που γραφει GR-RL και μερικες φορες κατι νουμερα.

Αυτο ειναι ειδοποιηση για καμερες?

Πως το απενεργοποιουμε ή εστω να το βαλουμε να χτυπαει μονο μια φορα για τον καθε δρομο?

 

Για τις ηχητικές ειδοποιήσεις μπορείς να κάνεις κάτι:Πηγαινε στις Ρυθμίσεις>Σημεία Εγγύτητας>Ηχητική ειδοποίηση>(τρεις επιλογές)1.Μόνο ηχητικό σήμα(μάλλον εδώ είσαι)2.Συνεχής-Ειδοπ.ταχυτητας(θα σε ειδποιεί)3.Συνεχής-Ολες οι ειδοποιήσεις(εδώ στα σπαει:lol:);)

Στα Σημεία Εγγυτητας έχει όπως θα δεις και τις κάμερες ασφαλείας που αν θες τις απενεργοποιείς για να μην στα σπαει.

Link to comment
Share on other sites

καταρχας χρονια πολλα και υγεια σε ολο τον κοσμο,

περασα με επιτυχια (φανταζομαι) το προγραμμα, αλλα έχω ενα προβλημα,το n95 μου εχει μονο 1gb μνημη,και θελω να περασω χάρτη της αγγλίας. Ο μονος χαρτης που βρισκω ειναι αυτος ο 1.3 που περιέχει όλη την ευρώπη...any help?ευχαριστω προκαταβολικα

Link to comment
Share on other sites

Χίλια ευχαριστώ για όλα αυτά,πράγματι δουλεύει και με το εσωτερικό GPS του Ν82 άψογα,τέλεια με σήμα καμπάνα:):):)

 

για δοκιμασε να καταχωρησεις μια νεα επαφη στο Ν82 και πες μας τι γινεται !

 

στο δικο μου Ν82 (με το garmin εγκαταστημενο) δεν γινεται.:cry:

Link to comment
Share on other sites

για δοκιμασε να καταχωρησεις μια νεα επαφη στο Ν82 και πες μας τι γινεται !

 

στο δικο μου Ν82 (με το garmin εγκαταστημενο) δεν γινεται.:cry:

τι προβλημα εχεις;

Link to comment
Share on other sites

Kαι εμενα μου πεταει συνεχεια μια κοκκινη ειδοποιηση που γραφει GR-RL και μερικες φορες κατι νουμερα.

Αυτο ειναι ειδοποιηση για καμερες?

Πως το απενεργοποιουμε ή εστω να το βαλουμε να χτυπαει μονο μια φορα για τον καθε δρομο?

 

Το GR-RL είναι αυτό που ειδοποιεί για τα φανάρια και είναι τρελό σπάσιμο, γιατί μέσα στην Αθήνα βαράει συνέχεια.

Επειδή δε βρήκα άλλο τρόπο να αφαιρέσω μόνο αυτό, αναγκαστικά φόρτωσα το Poi Loader και τα έβγαλα όλα.Μετά τα ξαναπέρασα από την αρχή.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Eno ta exo egkatastisei ola simfona me tis odigies , otan pao gia ploigisi ( view map ) apo to menou vgazei ton kersora se monoxromo fonto xoris na deixnei tipota.Ti mporei na ftaiei , kammia idea;Exo valei ton megalo evropaiko xarti.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...