Jump to content

[S60 3rd Edition] Garmin Maps Mobile XT


aristotelhs2060
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

dmarccos το πρωτο screenshot ηταν Anavasis και το αλλo AD?

Μπαρβο τους παντως κανουν καλη δουλεια λοιπον. Παντως δεν μου εχει τυχει τετοια περιπτωση.

 

architect_duth το εχω δει και γω αυτο στην χαλκιδικη! Οντως απο μακρια δειχνει πολυ περιεργο..:p

 

Ξερουμε παιδια ποτε βγαινει ο AD 1.80?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

dmarccos το πρωτο screenshot ηταν Anavasis και το αλλo AD?

 

Έτσι ακριβώς

 

Μπαρβο τους παντως κανουν καλη δουλεια λοιπον. Παντως δεν μου εχει τυχει τετοια περιπτωση.

 

Όντως κάνουν πολύ καλή δουλειά

 

Ξερουμε παιδια ποτε βγαινει ο AD 1.80?

 

Ξέρουμε ότι λέει το site, δηλαδή μέσα στο καλοκαίρι

3210-3310-8210-8310-6510-7250-3100-6230-6060-6280-E65-N82+2630-C7-SIII Mini-Moto G 2014-Redmi Note2 prime-Redmi Note3 Pro-Redmi Pro Χ25-Redmi 5 Plus-Mi A2
Link to comment
Share on other sites

Όντως κάνουν πολύ καλή δουλειά

 

Aντε σιγα σιγα να καλυψουν λιγο καλυτερα και εδω τις περιοχες της κεντρικης Μακεδονιας και θα μαστε μια χαρα.

 

Ξέρουμε ότι λέει το site, δηλαδή μέσα στο καλοκαίρι

 

Τωρα εψαχνα στο σαιτ και το μονο που βρηκα ειναι αυτο σχετικα με την αναβαθμιση.

Έχει περιληφθεί η πλειοψηφία των παρατηρήσεων των χρηστών που παραλήφθηκαν μέχρι 01/04/2008. Τυχόν παρατηρήσεις που δεν έχουν συμπεριληφθεί θα ενσωματωθούν στην επόμενη αναβάθμιση (καλοκαίρι 2009)

 

Οποτε αναμενουμε...:D

Link to comment
Share on other sites

παιδια γεια σας.βασικα εχω ηδη φορτωσει το garmin 5.00.50 sto n78 moy.σημερα πηρα το 5800 βρηκα προγραμμα γαρμιν που να ειναι συμβατο αλλα οταν παω να ξεινησω το προγραμμα αφου εχω βαλει γλωσσα και ολα αυτα μου εμφανιζει μια οθονη που μου ζηταει κωδικο προιοντος 8 ψηφια.τι γινετε εδω?μπορει κανεις να με βοηθησει που μορω να βρω κλειδι?η δεν ξερω γινετε να βαλω το προγραμμα που εχω στο ν78.

 

υποψιν οτι εχω δοκιμασει και εκδοση 5.00.30 και με 5.00.40

 

να στε καλα

 

παιδια μολις εκανα εγκατασταση το προγραμμα που δουλευω ηδη στο ν78 και στο 5800 μου ζηταει κλειδι ενω δεν ειχα τετοιο προβλημα.help pls

HAVE FUN AND ENJOY LIFE
Link to comment
Share on other sites

H εκδοση 5.00.50 λειτουργει στο 5800 πρεπει να φτιαξεις και να βαλεις τους κωδικους ξεκλειδωματος στα αρχεια με καταληξη .unl

 

Διαβασε ξανα και προσεκτικα το 1 ποστ του παροντος για να καταλαβεις τι πρεπει να κανεις.

 

Επειδη το 5800 ανηκει στα 5th Edition εαν εχεις καποια αλλη απορια - ερωτηση που αφορα το Garmin καλυτερα ρωτησε στην σωστη ενοτητα και θεμα:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=228594

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Στο 5800 και οταν εχει επιλεξει ελληνικη γλωσσα ( στο GARMIN ) ο κωδικος CARD ID δεν φαινεται σωστα γιατι κοβει ψηφια απο το τελος.

Γι'αυτο θα πρειπει να κανεις calculation μεσω του ΙΜΕΙ (μετα απο convert ) 'Η ΝΑ ΓΥΡΙΣΕΙΣ ΤΗΝ ΓΛΩΣΣΑ ΚΕΙΜΕΝΟΥ ΣΤΑ ΑΓΓΛΙΚΑ,ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ ΤΟ CARD ID ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΝΑ ΞΑΝΑΓΥΡΙΣΕΙΣ ΣΤΑ ΕΛΛΗΝΙΚΑ.

 

 

.................................................................................

Link to comment
Share on other sites

o Autodrive 1.70 ειναι μικροτερος απο τις προηγουμενες εκδοσεις?

σε μενα λεει 49.7mb, ενω ο 1.50 55.6mb..

Link to comment
Share on other sites

Ναι ετσι ειναι δεν υπαρχει προβλημα..
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Εγώ ήθελα να ρωτήσω πως βάζω ήχο σε POI. Έχω κατεβάσει κάποια POI σύμφωνα με την πρώτη σελίδα, τα περνάω κανονικά, τα βρίσκει μια χαρά ΑΛΛΑ θέλω σε κάποια (πχ στις κάμερες) να βάλω προειδοποιητικό ήχο. Πώς γίνεται να περάσω το .wav που κατεβαίνει μαζί με το POI?

 

Δυστυχώς στο Garmin Mobile XT δεν μπορούμε να βάλουμε τις δικές μας φωνητικές ειδοποιήσεις στα POI. Μένουμε υποχρεωτικά στον ψιλοεκνευριστικό default ήχο που έχει.

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς στο Garmin Mobile XT δεν μπορούμε να βάλουμε τις δικές μας φωνητικές ειδοποιήσεις στα POI. Μένουμε υποχρεωτικά στον ψιλοεκνευριστικό default ήχο που έχει.

 

....Μα δεν έχει ήχο!!! Το μόνο που κάνει (και το παρατήρησα σήμερα μετά από 2 μήνες!!!) είναι να βγάζει ένα μικρό μηνυματάκι χωρίς ήχο εκεί που έχει τις κάμερες. Μήπως θέλει καμία ρύθμιση βρε παιδιά για να με ειδοποιεί για τα POI? Με τις κάμερες ταχύτητας θα ήταν SUPER!!!!

...μία μέρα, ο Κινέζος Αυτοκράτορας διέταξε τον πρώτο ζωγράφο της αυλής να σβήσει τον καταρράκτη από μία τοιχογραφία του παλατιού, γιατί ο θόρυβος του νερού τον εμπόδιζε να κοιμηθεί...

Regis Debray: Vie et Mort de l' Image

Link to comment
Share on other sites

εργαλεια -> ρυθμισεις -> ηχος -> ηχος επισημανσης -> ενεργοποιηση

 

Αυτο φυσικα αφου εχεις ορισει στο poi loader τα συγκεκριμενα poi που εχεις περασει να δινουν επισημανσεις ηχου (ειτε σε καποια συγκεκριμενη αποσταση, ειτε υπολογιζοντας αυτοματα την αποσταση με βαση την ταχυτητα)

Link to comment
Share on other sites

εργαλεια -> ρυθμισεις -> ηχος -> ηχος επισημανσης -> ενεργοποιηση

 

Αυτο φυσικα αφου εχεις ορισει στο poi loader τα συγκεκριμενα poi που εχεις περασει να δινουν επισημανσεις ηχου (ειτε σε καποια συγκεκριμενη αποσταση, ειτε υπολογιζοντας αυτοματα την αποσταση με βαση την ταχυτητα)

 

Το έκανα, έλειπε και το αρχείο sox.exe που το κατέβασα από αλλού, και τώρα μένει μόνο να το δοκιμάσω. Όταν το ακούσω, θα ενημερώσω!

...μία μέρα, ο Κινέζος Αυτοκράτορας διέταξε τον πρώτο ζωγράφο της αυλής να σβήσει τον καταρράκτη από μία τοιχογραφία του παλατιού, γιατί ο θόρυβος του νερού τον εμπόδιζε να κοιμηθεί...

Regis Debray: Vie et Mort de l' Image

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι? Γιατί όταν βάζεις στο Garmin να σε πάει από το ένα μέρος στο άλλο κάτω δεξιά που γράφει άφιξη δεν γράφει τίποτα?

 

:( το ιδιο ρωτάω κι εγω .... εναγωνιως !!!:(

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα παιδιά ,

πέρασα το garmin στο Ν-95 8g ..... με το που το ανοίγω γράφει

" αναζήτηση συσκευής gps" , κάνει αναζήτηση κανά-δυο λεπτά - δεν βρίσκει τίποτα και με πετάει έξω. Ψάχνει δορυφόρους και δεν μπορεί να τους εντοπίσει , ή φταίει κάτι άλλο ?

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Eχεις ξεκλειδωσει το εσωτερικο gps με το unl αρχειο?

 

Εκανες το παρακατω?

Αν δεν το έχει αναγνωρίσει αυτόματα πάμε Εργαλεία > Ρυθμίσεις > Σύστημα, επιλέγουμε Χρήση προσαρτημένου/ενσωματωμένου GPS και πατάμε Ενεργοποίηση και μετά Ολοκλήρωση.

Link to comment
Share on other sites

ναι φίλε μου , το έχω ξεκλειδώσει με το unl αρχείο ,

το θέμα είναι ότι αφού κάνει αυτή τη διαδικασία , μετά δε με αφήνει να παραμείνω στο πρόγραμμα , αλλά με πετάει έξω στις εφαρμογές του Νοκια.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω τι συμβαινει αλλα σιγουρα καποιο απ τα παιδια θα σε βοηθησει.

 

Κατι τετλευταιο που δεν ξερω κατα ποσο παιζει ρολο αλλα τσεκαρετο.

Πριν μπεις στο προγραμμα πανε απο την συσκευη σου Εργαλεια->Ρυθμισεις->Γενικες->Εντοπ. θεσης->Μεθοδοι εντοπ. θεσης και αν δεν ειναι τσεκαρισμενο το Ενσωματωμενο GPS τσεκαρε το και ξαναδοκιμασε.

 

Δεν ξερω αν βοηθαει αλλα δεν χανεις να το δοκιμασεις.

Link to comment
Share on other sites

ναι φίλε μου , το έχω ξεκλειδώσει με το unl αρχείο ,

το θέμα είναι ότι αφού κάνει αυτή τη διαδικασία , μετά δε με αφήνει να παραμείνω στο πρόγραμμα , αλλά με πετάει έξω στις εφαρμογές του Νοκια.

 

Αρα δεν εχεις κανει σωστα το unl.Τι χρησιμοποιησες για να το δημιουργησεις;Επισης αν θες ενημερωσε το avatar σου με την συσκευη που εχεις για να ειναι πιο ευκολο να σε βοηθησει καποιος.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σας ευχαριστώ για τη βοήθεια ,

 

λοιπόν δεν ξέρω γιατί , αλλά με πέταγε έξω πριν . Το απεγκατέστησα από παντού και το ξαναεγκατέστησα. Στην αρχή πάλι δεν έβρισκε συσκευή gps. Μετά τη 2η εγκατάσταση όμως κατάφερα και μπήκα στις ρυθμίσεις όπως πρότεινε ο Στέφανος και άλλαξα τη ρύθμιση γιατί ήταν τσεκαρισμένο το Bluetooth Gps.

Τώρα μάλλον λειτουργεί σωστά (ελπίζω να συνεχίσει :X ).

Link to comment
Share on other sites

Για να μην έχουμε πρόβλημα με την μπαταρία πρέπει να ακολουθήσουμε την παρακάτω διαδικασία:

 

Πηγαίνετε στο Εργαλεία -> Ρυθμίσεις -> Σύστημα -> Launch Background Service και επιλέξτε ενεργοποίηση.

Κλείνετε το Garmin, το ανοίγετε πάλι και πηγαίνετε στο ίδιο μενού και επιλέξτε απενεργοποίηση.

Κλείνετε το Garmin και κάνετε μια τελευταία επανεκκίνηση το κινητό.

 

Αυτή η διαδικασία πρέπει να γίνεται κάθε φορά που χρησιμοποιούμε το garmin;

Link to comment
Share on other sites

Αυτή η διαδικασία πρέπει να γίνεται κάθε φορά που χρησιμοποιούμε το garmin;

 

Οχι μονο την πρωτη φορα..

Link to comment
Share on other sites

Οχι μονο την πρωτη φορα..

 

Το έκανα, φάνηκε να κρατάει κάπως η μπαταρία αλλά όταν ξανα άνοιξα το garmin η μπαταρία άρχισε να τελειώνει αστραπιαία. Αφότου έσβησα το κινητό και δεν έτρεξα καθόλου το garmin, η μπαταρία κράτησε στα κανονικά επίπεδα.

 

Δηλαδή αυτό που καταλαβαίνω είναι ότι έστω και μία φορά να τρέξεις το garmin, μετά κάτι μένει ανοιχτό και τρώει πολύ μπαταρία. Σαν λύση βλέπω το σβήσιμο και την εκ νέου ενεργοποίηση του κινητού.

Link to comment
Share on other sites

..σας παρακαλώ, μπορεί να με βοηθήσει κάποιος ?

Δεν βρίσκω σε καμία ρύθμιση τρόπο να εμφανίζεται η ώρα άφιξης στην οθόνη, υπάρχει κενό κάτω από τη λέξη "άφιξη". Δεν εμφανίζεται κατά το σχεδιασμό αλλά ούτε και κατά την πλοήγηση.

Ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

συγνωμη αν γινω κουραστικος αλλα εψαξα αρκετες σελιδες και δεν βρικα απαντισεις στα εξεις:

1ο) πως μπορω να σβυσω το προγραμμα gps τις navtek σε νοκια ν95 8γβ

2ο) στον bluechart δεν μου αναγνωριζει τα ελληνικα και διχνει αλλαμπουρνεζικα

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Ποια έκδοση της εφαρμογής έχεις και ποιον χάρτη έχεις περάσει;

 

Για απεγκατάσταση εφαρμογών, διάβασε αυτό. Έπειτα, διαγράφεις και τον φάκελο της εφαρμογής από την μνήμη.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...