Jump to content

[S60 3rd Edition] Garmin Maps Mobile XT


aristotelhs2060
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

@mylw_4 μπορεις να κανεις οσες ερωτησεις θελεις. Αλλα θα πρεπει να διαβασεις το 1 ποστ του παροντος και εαν υπαρχει κατι που δεν καταλαβαινεις πες μας να σου το εξηγησουμε.

 

Εαν δεν σου βγαζει τον αριθμο ESN γραψε το imei που υπαρχει μεσα στις πληροφοριες.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αυτό δεν το περίμενα..

 

Είχα την 4.20.20

 

Έκανα εγκατάσταση την 5.00.30 και μετά από καλή δοκιμή με το Ν95 δουλεύει τέλεια!

 

Ούτε κολλήματα στην πλοήγηση ούτε πολλά χαζά..

 

Η μόνη μου ένσταση που δεν δείχνει σε ποιόν δρόμο είμαι παρά επιμένει να μου λέει τον επόμενο και ας είναι αυτός σε 10 χλμ.

 

Πάντως είναι ένα καλό βήμα προόδου.

Galaxy Note 2 , Galaxy tab s 10.5
Link to comment
Share on other sites

Αυτό δεν το περίμενα..

 

Είχα την 5.20.20

 

Έκανα εγκατάσταση την 5.00.30 και μετά από καλή δοκιμή με το Ν95 δουλεύει τέλεια!

 

Ούτε κολλήματα στην πλοήγηση ούτε πολλά χαζά..

 

Η μόνη μου ένσταση που δεν δείχνει σε ποιόν δρόμο είμαι παρά επιμένει να μου λέει τον επόμενο και ας είναι αυτός σε 10 χλμ.

 

Πάντως είναι ένα καλό βήμα προόδου.

 

Και εγώ το έχω στο Ν95, αλλά εμένα πάντα μου λέει σε ποιον δρόμο κινούμαι αλλά ποτέ για τον επόμενο... Πως γίνεται η ίδια έκδοση στο ίδιο κινητό να έχει τέτοιες διαφορετικές συμπεριφορές... Μυστήριο... :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μετα απο πολλεσ αποτυχημενεσ προσπαθειεσ που εκανα γεια να περασω το garmin στο n95 8g και δοκιμαζοντασ διαφορεσ εκδοσησ του με αποτελεσμα παντα να μου ανοιγει το λογοτυπο μονο και μετα να με βγαζει παλι στο μενου καπου διαβασα στο νετ οτι ενδεχεται λογο του οτι εναι καινουργιο μοντελο να εχει κανει κατι η νοκια με αποτελεσμα να μην το παιρνει ισχυει αυτο?η να συνεχεισω να προσπαθω.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μετα απο πολλεσ αποτυχημενεσ προσπαθειεσ που εκανα γεια να περασω το garmin στο n95 8g και δοκιμαζοντασ διαφορεσ εκδοσησ του με αποτελεσμα παντα να μου ανοιγει το λογοτυπο μονο και μετα να με βγαζει παλι στο μενου καπου διαβασα στο νετ οτι ενδεχεται λογο του οτι εναι καινουργιο μοντελο να εχει κανει κατι η νοκια με αποτελεσμα να μην το παιρνει ισχυει αυτο?η να συνεχεισω να προσπαθω.

 

:vava: Δεν ξερω που διαβασες και τι αλλα αν το n95 8g ειναι καινουργιο και κατι εχει κανει η <<μαμα>> τοτε τι να πουμε και για το 5800.Ακολουθησε τις οδηγιες της πρωτης σελιδας και ολα θα πανε καλα.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μετα απο πολλεσ αποτυχημενεσ προσπαθειεσ που εκανα γεια να περασω το garmin στο n95 8g και δοκιμαζοντασ διαφορεσ εκδοσησ του με αποτελεσμα παντα να μου ανοιγει το λογοτυπο μονο και μετα να με βγαζει παλι στο μενου καπου διαβασα στο νετ οτι ενδεχεται λογο του οτι εναι καινουργιο μοντελο να εχει κανει κατι η νοκια με αποτελεσμα να μην το παιρνει ισχυει αυτο?η να συνεχεισω να προσπαθω.

 

Πέρασε τον φάκελο μόνο το Garmin στην μνήμη του τηλ. Και κάνε την εγκατάσταση σου κανονικά

TOMMIS RODOS ;)
Link to comment
Share on other sites

Έβαλα την 5.00.30 από την 5.00.20 που είχα αλλά και σε 2 πλοηγήσεις που έκανα το τηλέφωνο (Νokia N82) έσβησε και περίμενα να ανοίξει πάλι για να ολοκληρώσω την πλοήγηση. Συμβαίνει το σβήσιμο αυτό και σε άλλους;

 

Σε εμενα αδερφε δεν ξανανοιξε καθολου και εκανα format :(

:thanks:
Link to comment
Share on other sites

Βαλτε εναν εναν τους χάρτες και ανοιξτε το πρόγραμμα κάθε φορά...

Οχι όλους μαζί.Δεν θα ανοιξει ποτέ ετσι το πρόγραμμα...

GTZ (George)

S23 Ultra SM-S918B

A55   SM-A556

Link to comment
Share on other sites

παιδια θα δοκιμασω οπωσ μου ειπατε αλλα να προσθεσω ακομα οτι οταν κανω εγαταστση και παω στι εφαρμογεσ βλεπω οτι το garmin ειναι μονο 2mb τοσο μικρο ειναι? Επισεισ δεν μου αναγνωριζει τα voice και τουσ χαρτεσ μου τα βγαζει με ερωτηματικο οταν παω να κανω ανοιγμα σε καποιο voice μου γραφη μη υποστηριζόμενα αρχεία
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω το Ν78 με GarminXT 5. και τον χαρτη Autohellas 1.50. θελω να βαλω τον καινουργιο χαρτη, 1,60. τι πρεπει να κανω?. θα τον περασω οπως περασα κ τον 1.50?. παλι με ξεκλειδωμα και τετοια?.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω το Ν78 με GarminXT 5. και τον χαρτη Autohellas 1.50. θελω να βαλω τον καινουργιο χαρτη, 1,60. τι πρεπει να κανω?. θα τον περασω οπως περασα κ τον 1.50?. παλι με ξεκλειδωμα και τετοια?.

 

όχι δε χρειάζεται ξεκλείδωμα, πέρασε τον με το ίδιο όνομα και αντικατέστησε τον 1.50

3210-3310-8210-8310-6510-7250-3100-6230-6060-6280-E65-N82+2630-C7-SIII Mini-Moto G 2014-Redmi Note2 prime-Redmi Note3 Pro-Redmi Pro Χ25-Redmi 5 Plus-Mi A2
Link to comment
Share on other sites

kalispera! exo to n85 kai prospathisa na peraso to garmin pou eixa prin sto 6110N alla den douleuei, psaxnontas vrika oti xreiazete alli ekdosi. tin "GarminMobileXTforSymbianS603rdEdition_50020" alla den mporo na vgalo akri, einai poli mperdemeno. to exei perasei kaneis auto? tha mporouse kapoios na mou pei pos akrivos tha to peraso sto n85?

 

 

Να χρησιμοποιεις Ελληνικους χαρακτηρες !!

Link to comment
Share on other sites

Διάβασε προσεκτικά τις οδηγίες του πρώτου ποστ και δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα. Πρόσεχε μόνο ποιον φάκελο κάνεις αντιγραφή στην κάρτα μνήμης γιατί όλοι εκεί κάνουν το λάθος.
Link to comment
Share on other sites

γεια σας και απο μενα παιδια.το προβλημα μου εμενα ειναι οτι (εχω την εκδοσι 5,00,30)οταν το βαζω να μου διχνει μια διαδομι ενω βρισκομε για παραδειγμα με το αυτοκινητο πανω στιν στροφη,στο garmin με δειχνει πολυ πριν την στροφη..τι γινεται σε αυτη την περιπτωση?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εγώ τελικά την έβγαλα την 5.00.30 και ξαναγύρισα στην 00.20.

Μου έβγαζε τρελά προβλήματα στην πλοήγηση.Αλλού πήγαινα και αλλού έβγαινα.

Το έχει παρατηρήσει άλλος με Ν95-1?

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εγώ τελικά την έβγαλα την 5.00.30 και ξαναγύρισα στην 00.20.

Μου έβγαζε τρελά προβλήματα στην πλοήγηση.Αλλού πήγαινα και αλλού έβγαινα.

Το έχει παρατηρήσει άλλος με Ν95-1?

 

To ίδιο πρόβλημα έχω και εγώ με το Ν82 και ενώ κάνω ότι λέει κατά την πλοήγηση μου πετάει συνέχεια το "Επανυπολογίσει". Τουλάχιστον αν βλέπεις που και που την οθόνη γλυτώνεις μερικά τρελά. Το μεγάλο πρόβλημα είναι όταν οδηγάω τη μηχανή και προσπαθώ να προσανατολιστώ με την ηχητική ειδοποίηση, εκεί πέφτει το μεγάλο γέλιο :lol:.

Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Δεν αντεχω άλλο σηκώνω τα χέρια ψηλά. Ειχα την έκδοση 4 σε τηλέφωνο ν82 και δούλευε μια χαρά. Κάνω fornat στην κάρτα μνήμης για να περάσω την έκδοση 5.00.30 η εγκατάσταση γίνεται κανονικά το άνοιγμα του gps επίσης. Κάθε φορά όμως που πάω να ανοίξω το garmin μου βγάζει το παρακάτω μήνυμα:

warning

E:/garmin/apps/symbian/garmin.nvm και μου ζητάει να κάνω τις ρυθμίσεις της γλώσσας και των φωνητικών οδηγιών από την αρχή.

Σβήνω την 5.00.30 πάλι format στην καρτα και εγκατάστσση της 5.00.20 και πάλι τα ίδια:cry: Τι συμβαίνει ρε παιδιά?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εγώ τελικά την έβγαλα την 5.00.30 και ξαναγύρισα στην 00.20.

Μου έβγαζε τρελά προβλήματα στην πλοήγηση.Αλλού πήγαινα και αλλού έβγαινα.

Το έχει παρατηρήσει άλλος με Ν95-1?

 

Σήμερα δοκίμασα και εγώ την πλοήγηση στο Ν95 μου. Δεν μου έβγαλε κάποιο πρόβλημα με την 5.0.30, όλα ήταν όπως πριν. Αλλά παρατήρησα πως όταν βγεις εκτός δρόμου τώρα το αναγνωρίζει πολύ πιο γρήγορα και ξανά υπολογίζει από ό,τι με την .20.

Link to comment
Share on other sites

Δεν αντεχω άλλο σηκώνω τα χέρια ψηλά. Ειχα την έκδοση 4 σε τηλέφωνο ν82 και δούλευε μια χαρά. Κάνω fornat στην κάρτα μνήμης για να περάσω την έκδοση 5.00.30 η εγκατάσταση γίνεται κανονικά το άνοιγμα του gps επίσης. Κάθε φορά όμως που πάω να ανοίξω το garmin μου βγάζει το παρακάτω μήνυμα:

warning

E:/garmin/apps/symbian/garmin.nvm και μου ζητάει να κάνω τις ρυθμίσεις της γλώσσας και των φωνητικών οδηγιών από την αρχή.

Σβήνω την 5.00.30 πάλι format στην καρτα και εγκατάστσση της 5.00.20 και πάλι τα ίδια:cry: Τι συμβαίνει ρε παιδιά?

 

 

προφανως απο οσα λες καποιο αρχειο στην μνημη τηλεφωνου ευθυνεται. αρχικα βαλε την εκδοση 4 οπως την ειχες και δοκιμασε αν ανοιγει. μετα μολις πας να βαλεις την 5 απο την 4 να αντικαταστησεις μονο το φακελο garmin. μετα ανοιξε την εφαρμογη.κλεισε την.εγκατεστησε το sis της 5. ελπιζω να δουλεψεια αυτο αλλιως ισως θελει format και η μνημη τηλεφωνου. πρωτη φορα το ακουω αυτο το προβλημα.

Ωρα να δοκιμασω κατι νεο!
Link to comment
Share on other sites

Προσπαθω να βαλω τη φωνη του DrNightmare αλλα δεν τα καταφερνω.

Κατεβάζω το αρχειο απο εδω , κανω Extract στο Ε:/Garmin/Voice αλλα δεν μου το εμφανιζει σαν επιλογη απο το μενου του τηλεφωνου..

Μηπως δεν ειναι για S60?

Link to comment
Share on other sites

προφανως απο οσα λες καποιο αρχειο στην μνημη τηλεφωνου ευθυνεται. αρχικα βαλε την εκδοση 4 οπως την ειχες και δοκιμασε αν ανοιγει. μετα μολις πας να βαλεις την 5 απο την 4 να αντικαταστησεις μονο το φακελο garmin. μετα ανοιξε την εφαρμογη.κλεισε την.εγκατεστησε το sis της 5. ελπιζω να δουλεψεια αυτο αλλιως ισως θελει format και η μνημη τηλεφωνου. πρωτη φορα το ακουω αυτο το προβλημα.

 

Έβαλα τη 4.10.60 με τους νέους χάρτες και όλα οκ:) Δε δοκίμασα ακόμα να περάσω την 5 γιατί δεν είχα χρόνο. θα προσπαθήσω σήμερα αν δουλέψει θα στειλω μήνυμα αλλιώς θα μείνω με την 4

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...