Jump to content

[S60 3rd Edition] Garmin Maps Mobile XT


aristotelhs2060
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ένα μεγάλο μπράβο και πάλι στον Αριστοτέλη που μας παρέχει ότι ζητήσουμε, μόλις εγκατέστησα το 4.20 απλά αντικαθιστώντας τα διαφορετικά αρχεία και αν και δεν το έχω ακόμα λειτουργήσει με την κεραία, σαν interface φαίνεται αρκετά πιο γρήγορο και ελαφρύ
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

 

Eυχαριστω ελπιζω να δουλευουν.Τα ριχνω μεσα στον φακελο gpx χυμα;Στον garmin στο κινητο;

Link to comment
Share on other sites

Eυχαριστω ελπιζω να δουλευουν.Τα ριχνω μεσα στον φακελο gpx χυμα;Στον garmin στο κινητο;

 

'οχι φίλε μου, κατεβάζεις πρώτα τον poiloader από την garmin απευθείας ή από τα γνωστά μαγαζάκια...

Link to comment
Share on other sites

'οχι φίλε μου, κατεβάζεις πρώτα τον poiloader από την garmin απευθείας ή από τα γνωστά μαγαζάκια...

 

ok τον εχω θα τα περασω ετσι.Ευχαριστω και παλι

Link to comment
Share on other sites

Επιβεβαιωμενο και οριστικο:

 

Το GARMIN ΔΕΝ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΣΤΟ Ν78 (παγωνουν τα παντα) .

 

δοκιμασμενο με ολους τους συνδιασμους:

 

N78 firmware version : 10.0.136 -11.0.43

 

GARMIN : 4.10.60-4.10.80-4.20.00 με 'η χωρις χαρτες.

Link to comment
Share on other sites

Πιθανώς, εκτός από το Ν78, να μην εγκαθίσταται σε κανένα άλλο από τα τηλέφωνα που αναμένονται στην αγορά στο προσεχές διάστημα (N96, 6220 Classic, 6210 Navigator). Επομένως θα πρέπει να περιμένουμε καινούργια αναβάθμιση για το Garmin που θα καλύπτει τα FP2 κινητά.
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Ωραια το παιζει η ΝΟΚΙΑ,παει να μας μαντρωσει στους νοκια maps,επειδη λογου GARMIN εχουν πιασει πατο.Ειναι ομως νομιμο να μην επιτρεπει επιλεγμενες εφαρμογες να δουλευουν??
Link to comment
Share on other sites

Ωραια το παιζει η ΝΟΚΙΑ,παει να μας μαντρωσει στους νοκια maps,επειδη λογου GARMIN εχουν πιασει πατο.Ειναι ομως νομιμο να μην επιτρεπει επιλεγμενες εφαρμογες να δουλευουν??

Ας μην σκεφτόμαστε πάντα συνομωσιολογικά. Πάντως αν όντως είναι έτσι, δε νομίζω να το αφήσει έτσι η Garmin.

Στο Nokia Maps πάντως, με τα νέα χακαρίσματα, δε χρειάζεται να πληρώνεις για άδεια φωνητικής πλοήγησης. ;)

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Ωραια το παιζει η ΝΟΚΙΑ,παει να μας μαντρωσει στους νοκια maps,επειδη λογου GARMIN εχουν πιασει πατο.Ειναι ομως νομιμο να μην επιτρεπει επιλεγμενες εφαρμογες να δουλευουν??

Καμία σχέση.

Το Garmin δεν παίζει λόγω ασυμβατότητας με το νέο λειτουργικό σύστημα Symbian OS 9.3 / Series 60 3rd Edition Feature Pack 2.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Καμία σχέση.

Το Garmin δεν παίζει λόγω ασυμβατότητας με το νέο λειτουργικό σύστημα Symbian OS 9.3 / Series 60 3rd Edition Feature Pack 2.

 

 

Πλεον και μετα απο τοσες προσπαθειες,ετσι ειναι.Κανενας ομως δεν το αναφερε αυτο πιο πριν (μην χανουμε και τον χρονο μας)

Link to comment
Share on other sites

Ωραια το παιζει η ΝΟΚΙΑ,παει να μας μαντρωσει στους νοκια maps,επειδη λογου GARMIN εχουν πιασει πατο.Ειναι ομως νομιμο να μην επιτρεπει επιλεγμενες εφαρμογες να δουλευουν??

Και πάλι, δεν είσαι υποχρεωμένος να χρησιμοποιείς το Nokia Maps. Μπορείς να βάλεις το Sygic το οποίο είναι επίσης πάρα πολύ καλό πρόγραμμα και, το πιο σημαντικό, έχει τρομερούς χάρτες.

 

Καμία σχέση.

Το Garmin δεν παίζει λόγω ασυμβατότητας με το νέο λειτουργικό σύστημα Symbian OS 9.3 / Series 60 3rd Edition Feature Pack 2.

Και πολύ πιθανόν αυτό το πάγωμα που προκαλείται όταν τρέχουμε την εφαρμογή σο Ν78, να οφείλεται απλ΄ασε κάποιο αρχειάκι. Λίγη υπομονή χρειάζεται και σύντομα, θέλω να πιστεύω, θα βγεί νέα έκδοση του Garmin που θα τρέχει σε όλες τις συσκευές με FP2.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά το πέρασα και εγώ.Βασικά αντέγραψα μόνο τον φάκελο GARMIN.Οι άλλοι σε τι χρειάζονται?

Όντως είναι πιο γρήγορο στο ZOOM.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Πλεον και μετα απο τοσες προσπαθειες,ετσι ειναι.Κανενας ομως δεν το αναφερε αυτο πιο πριν (μην χανουμε και τον χρονο μας)

Και όμως, αναφέρεται εδώ αλλά και σε προηγούμενες σελίδες στο θέμα του Ν78 απο παιδιά που απέχτησαν την συσκευή πριν απο μας.

Link to comment
Share on other sites

Εχει προσεξει κανεις αν τις τοποθεσιες που ειχατε τις δειχνει κανονικα η αν τα βγαζει σε αλαμπουρνεζικα?:blink::blink::blink:
Link to comment
Share on other sites

Και όμως, αναφέρεται εδώ αλλά και σε προηγούμενες σελίδες στο θέμα του Ν78 απο παιδιά που απέχτησαν την συσκευή πριν απο μας.

 

Ναι,αλλα το θεμα του GARMIN ειναι εδω και δεν υπηρχαν απαντησεις για το προβλημα.

Link to comment
Share on other sites

ποιο χαρτη χρησιμοποιεις ;με ποιους κωδικους προσπαθεις να ξεκλειδωσεις;

χρησιμοποιω την τελευταια εκδοση και τους χαρτες που ειχε το αρχειο που κατεβασα.οι χαρτες υπαρχουν αλλα μου λεει οτι το ESN ειναι κλειδωμενο απο το ****** εβαλα τον κωδικο αλλα τπτ δεν γινεται

Link to comment
Share on other sites

εχω την 4.10.60 και ολα οκ οταν βαζω την 4.10.80 η την 4.20 μου ξεκιναει γραφοντας garmin klp αλλα μετα με πεταει εξω στο μενου του τηλεφωνου .Καμια λυση στο προβλημα?
Link to comment
Share on other sites

χρησιμοποιω την τελευταια εκδοση και τους χαρτες που ειχε το αρχειο που κατεβασα.οι χαρτες υπαρχουν αλλα μου λεει οτι το ESN ειναι κλειδωμενο απο το ****** εβαλα τον κωδικο αλλα τπτ δεν γινεται

 

νομιζω οτι το αρχειο δεν ειχε χαρτες.χαρτης ειναι οποιο αρχειο τελειωνει σε .img (gmapsupp.img,gmapprom.img) η κατι τετοιο.ποιους κωδικους χρησιμοποιεις για το ξεκλειδωμα των χαρτων;

My History:

Ericsson 337-Ericsson 768-Nokia 5110-Ericsson 788-Nokia 8210-Nokia 8510-Nokia 6510-Sharp Gx20-Sharp SH703-Nokia 6288-Samsung i560-HTC Diamond-Nokia E51-HTC Hero-HTC Legend-Sony Xperia S-Sony Xperia Z1-HTC 10-Samsung Note 9-Samsung Galaxy S23 UTRA

Link to comment
Share on other sites

Αν και ειμαι λιγο εκτος θεματος θα ηθελα να κανω μια γενικοτερη ερωτηση γιατι τωρα ψαχνομαι στα ζητηματα του navigating...

 

O τελευταιος χαρτης που ειναι τωρα διαθεσιμος για Garmin (3σε1) συγκρινεται σε σχεση με τους χαρτες που δινει η NGI για το Destinator? Και αυτο το ρωταω γιατι αποτι ειχα ακουσει οι πιο πληρεις χαρτες για Ελλαδα ειναι αυτοι της NGI. Με ενδιαφερει και το επαρχιακο δικτυο οχι μονο η λεπτομερης καλυψη της Αθηνας που πλεον υπαρχει σχεδον παντου.

 

Συγνωμη για το offtopic απλα ελπιζω οτι οσοι απο σας εχετε εμπειρια και απο τα δυο συστηματα θα μπορειτε να απαντησετε πιο εμπεριστατωμενα. Βεβαια ξερω οτι Destinator δεν υπαρχει για Symbian κι ετσι το Garmin για κινητα ειναι μονοδρομος απλα θα ηθελα να ξερω πιο παρεχει καλυτερη καλυψη.

Link to comment
Share on other sites

νομιζω οτι το αρχειο δεν ειχε χαρτες.χαρτης ειναι οποιο αρχειο τελειωνει σε .img (gmapsupp.img,gmapprom.img) η κατι τετοιο.ποιους κωδικους χρησιμοποιεις για το ξεκλειδωμα των χαρτων;

αυτο που κατεβασα ειχε και χαρτη μεσα χρησιμοποιω K E Y G E N για τους κωδικους

Link to comment
Share on other sites

εχω την 4.10.60 και ολα οκ οταν βαζω την 4.10.80 η την 4.20 μου ξεκιναει γραφοντας garmin klp αλλα μετα με πεταει εξω στο μενου του τηλεφωνου .Καμια λυση στο προβλημα?

Δοκίμασε να αλλάξεις την κατάληξη από τους χάρτες που έχεις, π.χ. από κατάληξη .img να την κάνεις .img1. Κάνε την εγκατάσταση της έκδοσης 4.10.80 και μετά άλλαξε ξανά τις καταλήξεις των χαρτών σε .img, όμως έναν-έναν τη φορά. Δηλαδή αλλάζεις την κατάληξη του gmapprom από gmapprom.img1 σε gmapprom.img, τρέχεις το Garmin 4.10.80 και θα σου ανοίξει κανονικά. Μετά κάνε το ίδιο για τους υπόλοιπους χάρτες. Λογικά θα λυθεί το πρόβλημα. Αν συνεχίσει το πρόβλημα, εγκατέστησε πάλι την 4.10.60 και κάνε αντικατάσταση. Άνοιξε το πρόγραμμα για να δει τους χάρτες και μετά ξανακλείστο. Μετά ξαναεγκατάστησε την έκδοση 4.10.80 επιλέγοντας ξανά αντικατάσταση.

Μετά από αυτό μπορείς να εγκαταστήσεις την έκδοση 4.20.00. Αν σου δημιουργεί και πάλι πρόβλημα, βάλε ξανά την 4.10.60, άνοιξέ την και μετά βάλε πάλι την 4.20.00. Όπου σου ζητήσει κάνε αντικατάσταση.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

αυτο που κατεβασα ειχε και χαρτη μεσα χρησιμοποιω K E Y G E N για τους κωδικους

ποσα ΜΒ ειναι ο χαρτης που εχεις;για να ξεκλειδωθει καποιος χαρτης χρειαζεται ενα τπιψηφιο κωδικο,μαλλον αυτο αγνοεις.

 

Και πάλι, δεν είσαι υποχρεωμένος να χρησιμοποιείς το Nokia Maps. Μπορείς να βάλεις το Sygic το οποίο είναι επίσης πάρα πολύ καλό πρόγραμμα και, το πιο σημαντικό, έχει τρομερούς χάρτες.

 

 

Και πολύ πιθανόν αυτό το πάγωμα που προκαλείται όταν τρέχουμε την εφαρμογή σο Ν78, να οφείλεται απλ΄ασε κάποιο αρχειάκι. Λίγη υπομονή χρειάζεται και σύντομα, θέλω να πιστεύω, θα βγεί νέα έκδοση του Garmin που θα τρέχει σε όλες τις συσκευές με FP2.

 

οπως στους υπολογιστες ετσι και στα κινητα οι εταιριες κατασκευης βαζουν οποιο λειτουργικο συστημα θελουν και μετα οι εταιριες προγραμματων προσαρμοζουν το προγραμμα τους στο συγκεκριμενο λειτουργικο.οποτε λιγη υπομονη και σε 2-3 μηνες πιστευω οτι η garmin θα βγαλει καινουρια εκδοση που θα καλυπτει αυτο το λειτουργικο.παντως κανεις απο εδω μεσα δεν αποκρυπτει πληροφοριες και γνωση,το αντιθετο!

 

εχω την 4.10.60 και ολα οκ οταν βαζω την 4.10.80 η την 4.20 μου ξεκιναει γραφοντας garmin klp αλλα μετα με πεταει εξω στο μενου του τηλεφωνου .Καμια λυση στο προβλημα?

 

μην την περνας απο πανω την καινουρια εκδοση αλλα κανε διαγραφη της παλιας εκδοσης και εξ αρχης εγκατασταση της 4,20

My History:

Ericsson 337-Ericsson 768-Nokia 5110-Ericsson 788-Nokia 8210-Nokia 8510-Nokia 6510-Sharp Gx20-Sharp SH703-Nokia 6288-Samsung i560-HTC Diamond-Nokia E51-HTC Hero-HTC Legend-Sony Xperia S-Sony Xperia Z1-HTC 10-Samsung Note 9-Samsung Galaxy S23 UTRA

Link to comment
Share on other sites

Αν και ειμαι λιγο εκτος θεματος θα ηθελα να κανω μια γενικοτερη ερωτηση γιατι τωρα ψαχνομαι στα ζητηματα του navigating...

 

O τελευταιος χαρτης που ειναι τωρα διαθεσιμος για Garmin (3σε1) συγκρινεται σε σχεση με τους χαρτες που δινει η NGI για το Destinator? Και αυτο το ρωταω γιατι αποτι ειχα ακουσει οι πιο πληρεις χαρτες για Ελλαδα ειναι αυτοι της NGI. Με ενδιαφερει και το επαρχιακο δικτυο οχι μονο η λεπτομερης καλυψη της Αθηνας που πλεον υπαρχει σχεδον παντου.

 

Συγνωμη για το offtopic απλα ελπιζω οτι οσοι απο σας εχετε εμπειρια και απο τα δυο συστηματα θα μπορειτε να απαντησετε πιο εμπεριστατωμενα. Βεβαια ξερω οτι Destinator δεν υπαρχει για Symbian κι ετσι το Garmin για κινητα ειναι μονοδρομος απλα θα ηθελα να ξερω πιο παρεχει καλυτερη καλυψη.

 

Αν βρεθεί κάποιος με πείρα και στα δύο συστήματα θα είχε ενδιαφέρον να τον ακούσουμε. Από Destinator λίγα πράγματα είδα βιαστικά στη συσκευή γνωστού μου και δεν είδα και καμιά τεράστια διαφορά.

 

Πάντως για επαρχιακό δίκτυο δεν μπορώ να φανταστώ πόσο καλύτερος μπορεί να είναι ο χάρτης της NGI από τον Anavasis (που περιέχεται στον 3 σε 1).

 

O Anavasis έχει ακόμα και δασικούς δρόμους και τρακτερόδρομους, ακόμα και μονοπάτια σε μερικές περιπτώσεις. Στα υπόλοιπα καλύπτεσαι με τον Auto Drive που πρέπει να είναι περίπου στο επίπεδο του Destinator (άντε να υστερεί και λιγάκι).

 

Αυτή την άποψη έχω διαμορφώσει από ό,τι έχω δει μέχρι τώρα και δεν ξέρω πόσο έξω πέφτω.

 

Ρίξε μια ματιά και εδώ:

http://www.anavasi.gr/gpsp.php?id=24

 

Επ' ευκαιρίας, αυτούς τους χάρτες:

http://www.navigreece.gr:8080/mapserver1/

ποιος τους χρησιμοποιεί; Εννοώ ποια εφαρμογή; Έχω κρατήσει το link αλλά δε θυμάμαι ποιο κινητό ή ποια εφαρμογή τους έχει.

Για το άτμισμα: http://vaping.gr

 

Samsung S5 (no root)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...