Jump to content

ETEN Glofiish X650


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τι θέλεις να κάνεις ακριβώς;

Ο λόγος ύπαρξης αυτού είναι να μην χρειάζεσαι ειδική εγκατάσταση σε περιπτώσεις αυτοκινήτου ή αλλού όταν δεν έχεις mp3 και έχεις ένα απλό ράδιο.... Έξυπνο feat.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 237
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

αυτο ειναι που με απασχολει λιγοτερο, μηπως ξερεις ποτε θα βγει νεα ελληνικη ρομ ?

Ποιά έχεις? Η τελευταία είναι η X650 VER A42 ELL 030 0342

 

 

Κάτι ακόμα, μην χρησιμοποιείται την θήκη που δίνει η ETEN για δύο λόγους.

1) Πατιέται συνεχώς το joystick και δημιουργεί προβλήματα σε συγκεκριμένες περιπτώσεις

2) Ο μαγνήτης της θήκης αν έρθει σε επαφή με την οθόνη της σβήνει και πρέπει να γίνει soft reset στην συσκευή μετά. To έπαθα και εγώ, την έβγαλα και ηρέμησα. Είναι κάτι που το θεώρησα ασήμαντο στην αρχή, αλλά με λίγο googling όντως έχει επισημανθεί και αλλού.

Link to comment
Share on other sites

Ποιά έχεις? Η τελευταία είναι η X650 VER A42 ELL 030 0342

 

Κάτι ακόμα, μην χρησιμοποιείται την θήκη που δίνει η ETEN για δύο λόγους.

1) Πατιέται συνεχώς το joystick και δημιουργεί προβλήματα σε συγκεκριμένες περιπτώσεις

 

Αυτό το πρόβλημα με την θήκη το ανακάλυψα κι εγώ απ'την πρώτη κιόλας χρήση της.

Σκέφτηκα να ανοίξω μια οπή εκεί που πατάει το joystick για να βρίσκεται ελεύθερο.

Δεν νομίζω να είναι και δύσκολη δουλειά. Απ'την πρώτη χρήση της θήκης άφησε το joystick το αποτύπωμα του επάνω της, οπότε και ξέρω πια το σημείο που θα ανοίξω την τρύπα.

 

grnemo, αξίζει η αναβάθμιση σε 342? Τρέχω την εργοστασιακή (341) και δεν μου αντιμετωπίζει κάποιο πρόβλημα μέχρι στιγμής. Θα δω κάποια διαφορά με την 342 (τουλάχιστον στο θέμα της διαχείρισης της μνήμης.).

Έχω κατεβάσει το update απ'το site της Glofiish και το έχω και περιμένει....

Samsung Galaxy S10 (G973F)

Samsung Galaxy S7 Edge (G935F)

Samsung Galaxy S4 (GT-i9506)

Samsung Galaxy SII (GT-i9100)

Samsung Galaxy S Plus (GT-i9001)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ χρησιμοποιώ minisd και έπρεπε να κάνω την αναβάθμιση + patch γιατί μου παρουσίαζε προβλήματα με το mount της. Έπρεπε να την κάνω format κάθε φορά που την έβαζα για να την αναγνωρίσει. Τώρα έιναι οκ...Καλό θα είναι να το κάνεις, πάρε ένα XP-box Και κάνε την εγκατάσταση. Είναι υπόθεση 2 λεπτών ;)
Link to comment
Share on other sites

Αυτό το πρόβλημα με την θήκη το ανακάλυψα κι εγώ απ'την πρώτη κιόλας χρήση της.

 

grnemo, αξίζει η αναβάθμιση σε 342? Τρέχω την εργοστασιακή (341) και δεν μου αντιμετωπίζει κάποιο πρόβλημα μέχρι στιγμής. Θα δω κάποια διαφορά με την 342 (τουλάχιστον στο θέμα της διαχείρισης της μνήμης.).

Έχω κατεβάσει το update απ'το site της Glofiish και το έχω και περιμένει....

 

Και εγω σε αυτη τη φαση ημουνα εδω και δυο βδομαδες. Τρεχω απο την προηγουμενη παρακευη την 342 και τα συμπερασμα ειναι ενα και μοναδικο. Μην εγκαταστησεις τιποτα απο τα σκουπιδια προγραμματα της Ετεν που συνοδευουν το 650. Η μεγαλυτερη ζημια γινεται απο αυτα!!!!

Link to comment
Share on other sites

Μην εγκαταστησεις τιποτα απο τα σκουπιδια προγραμματα της Ετεν που συνοδευουν το 650. Η μεγαλυτερη ζημια γινεται απο αυτα!!!!

Πιθανότατα και να έχεις δίκιο πάνω σ'αυτό.

Εξάλλου δεν είδα και κάποιο απ'αυτά που να μου προσφέρει κάτι για να (έστω) υπάρχει εγκατεστημένο. (εκτός μάλλον απ'το GPS Satellite Update).

Λες να ξεκινήσω την απλή απεγκατάσταση τους ή θα ήταν προτιμότερο ένα hard reset και ξανα-μανά απ'την αρχή;

Samsung Galaxy S10 (G973F)

Samsung Galaxy S7 Edge (G935F)

Samsung Galaxy S4 (GT-i9506)

Samsung Galaxy SII (GT-i9100)

Samsung Galaxy S Plus (GT-i9001)

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Λες να ξεκινήσω την απλή απεγκατάσταση τους ή θα ήταν προτιμότερο ένα hard reset και ξανα-μανά απ'την αρχή;

 

Hard Reset.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

παδια καλησπερα

απο σημερα ειμαι και εγω κατοχος του Χ650

να ρωτησω που μπορω να βρω το FM-transmitter ?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πιθανότατα και να έχεις δίκιο πάνω σ'αυτό.

Εξάλλου δεν είδα και κάποιο απ'αυτά που να μου προσφέρει κάτι για να (έστω) υπάρχει εγκατεστημένο. (εκτός μάλλον απ'το GPS Satellite Update).

Λες να ξεκινήσω την απλή απεγκατάσταση τους ή θα ήταν προτιμότερο ένα hard reset και ξανα-μανά απ'την αρχή;

 

Εγω εκανα rom update σε 342 και εγκατασταση του tou SDHC patch και στη συνεχεια εγκατεστησα μονο τα εξης:

Gps Viewer

Satellite Data Update

Wireless Manager

Ολα μοιαζουν καλα, εκτος απο το προβλημα με την echo που συνεχιζει μερικες φορες απο οτι μου λενε καποιοι συνομιλητες μου.

Link to comment
Share on other sites

Ολα μοιαζουν καλα, εκτος απο το προβλημα με την echo που συνεχιζει μερικες φορες απο οτι μου λενε καποιοι συνομιλητες μου.

Μάλλον θα κάνω κι εγώ μια απ'τα ίδια με αυτές τις εγκαταστάσεις, μιας και θα επιχειρήσω να εγκαταστήσω στο Destinator 6 (ή, μπορεί και το 7) όπου να'ναι, και σίγουρα θα χρειαστώ αρκετή ελεύθερη μνήμη.

Τελικά ούτε και στην 342 δεν διόρθωσαν το πρόβλημα του echo, έτσι;

Τα φιλαράκια απ'την ΕΤΕΝ είχαν υποσχεθεί πως στις μελλοντικές ROM's θα διόρθωναν το πρόβλημα.

Οι συνομιλητές μου γκρινιάζουν διαρκώς πως το πρόβλημα αυτό καταντάει εκνευριστικό και δεν ξέρω αν διορθώνεται κάπως αν κατεβάσω την ένταση του ακουστικού μου για να αποφύγω τους μικροφωνισμούς.

Μάλλον θα αρχίσω να στέλνω απανωτά παράπονα προς την ETEN, μπας και φιλοτιμηθούν και βγάλουν κάποιο patch γι'αυτό το πρόβλημα.

Ας ελπίζουμε, τουλάχιστον, πως κάποιος καλοθελητής θα βγάλει κάποιο unofficial patch στο εγγυή μέλλον.

;-)

Samsung Galaxy S10 (G973F)

Samsung Galaxy S7 Edge (G935F)

Samsung Galaxy S4 (GT-i9506)

Samsung Galaxy SII (GT-i9100)

Samsung Galaxy S Plus (GT-i9001)

Link to comment
Share on other sites

μπορειτε να μου πειτε πως να κανω hard reset ?

Υπάρχει ένας πόλεμος που μαίνεται στο σύμπαν -

αλλά σε σκοτεινούς καιρούς αναδεικνύονται οι μεγάλοι ηγέτες...

Ogame

Link to comment
Share on other sites

μπορειτε να μου πειτε πως να κανω hard reset ?

Κρατάς πατημένο το power ενώ τοποθετείς την μύτη της πένας στην οπή του reset.

Τα αφήνεις και τα δύο ταυτόχρονα και μόλις ανοίξει η οθόνη καλωσορίσματος με το logo της Glofiish κρατάς πατημένο το κάτω δεξιά πλήκτρο (δηλαδή το πλήκτρο που χρησιμοποιείς για τερματισμό των κλήσεων).

Το κρατάς πατημένο μέχρι να σου βγει το μήνυμα στην οθόνη που σε προτρέπει για να επιστρέψεις στις εργοστασιακές ρυθμίσεις της συσκευής.

Επιλέγεις έπειτα "yes" και έπειτα απ'αυτό η συσκευή θα ξεκινήσει ρωτόντας σου για το ποια προγράμματα θέλεις να εγκαταστήσεις (της ETEN).

Προσοχή:Δεδομένα και προγράμματα που έχεις τοποθετήσει στην εσωτερική μνήμη της συσκευής θα διαγραφούν. Ότι δεδομένα έχεις στην MicroSD κάρτα σου (αν έχεις) δεν θα πειραχτούν.

Καλό είναι να κάνεις ένα back-up πριν καταφύγεις στο hard reset.

 

Αν μπερδευτείς, ρίξε μια ματιά και στο παρακάτω video:

;)

Samsung Galaxy S10 (G973F)

Samsung Galaxy S7 Edge (G935F)

Samsung Galaxy S4 (GT-i9506)

Samsung Galaxy SII (GT-i9100)

Samsung Galaxy S Plus (GT-i9001)

Link to comment
Share on other sites

αν θυμαμαι υπαρχει 342 ελληνικη ρομ, εχει τα προγραμματα της ετεν και αν ναι που μπορω να την βρω ?

Υπάρχει ένας πόλεμος που μαίνεται στο σύμπαν -

αλλά σε σκοτεινούς καιρούς αναδεικνύονται οι μεγάλοι ηγέτες...

Ogame

Link to comment
Share on other sites

Μηπως γνωριζει κανεις πως τρεχω τα βιντεο του youtube γιατι ανοιγει ο wmp αλλα μου γραφει σφαλμα εγατεστησα το flash player 7 αλλα τιποτα καμια ιδεα Ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

και μενα μου το βγαζει αυτο το προβλημα και χρησιμοποιω ενα προγραμμα που λεγεται youtubeplay για να βλεπω βιντεο και το βρισκεις εδω http://www.freewarepocketpc.net/ppc-download-youtubeplay.html

Υπάρχει ένας πόλεμος που μαίνεται στο σύμπαν -

αλλά σε σκοτεινούς καιρούς αναδεικνύονται οι μεγάλοι ηγέτες...

Ogame

Link to comment
Share on other sites

αν θυμαμαι υπαρχει 342 ελληνικη ρομ, εχει τα προγραμματα της ετεν και αν ναι που μπορω να την βρω ?

Την 342 Rom μπορείς να το βρεις στο download section της Glofiish:

http://www.glofiish.com

Θα πρέπει πρώτα να κάνεις registration για να την κατεβάσεις.

Μόνο που στο site σου ζητάει το IMEI και το S/N της συσκευής σου, και απ'ότι φαίνεται, το παρόν site δεν έχει φτιάξει την database του για τις συσκευές X650.

Αν έχεις πρόβλημα στο registration, μπες πρώτα στο http://www.etencorp.com/ και κάνε το registration σου εκεί.

Με τον ίδιο κωδικό θα μπορέσεις να μπεις και στο http://www.glofiish.com

:happy:

Samsung Galaxy S10 (G973F)

Samsung Galaxy S7 Edge (G935F)

Samsung Galaxy S4 (GT-i9506)

Samsung Galaxy SII (GT-i9100)

Samsung Galaxy S Plus (GT-i9001)

Link to comment
Share on other sites

και μενα μου το βγαζει αυτο το προβλημα και χρησιμοποιω ενα προγραμμα που λεγεται youtubeplay για να βλεπω βιντεο και το βρισκεις εδω http://www.freewarepocketpc.net/ppc-download-youtubeplay.html

 

Ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ευχαριστω πολυ

 

Υπάρχει βέβαια και η λύση της τελευταίας έκδοσης του Core Player. Έχει ενσωματωμένο youtube player.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

το εκανα το hard reset και δουλευει ρολοι και πολυ πιο γρηγορα απο οταν το πρωτο πηρα μονο που τωρα μου εχει περισσοτερη ραμ ελευθερη απο πριν το hard reset

Υπάρχει ένας πόλεμος που μαίνεται στο σύμπαν -

αλλά σε σκοτεινούς καιρούς αναδεικνύονται οι μεγάλοι ηγέτες...

Ogame

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει flash player για x650 και αν ναι χρειαζεται ή ειναι αχρηστος |?

Υπάρχει ένας πόλεμος που μαίνεται στο σύμπαν -

αλλά σε σκοτεινούς καιρούς αναδεικνύονται οι μεγάλοι ηγέτες...

Ogame

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
υπαρχει flash player για x650 και αν ναι χρειαζεται ή ειναι αχρηστος |?

 

Βρες το flashlite 3. Είναι καινούργιος και καθόλου άχρηστος. :rolleyes:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

OK, ubuntu ,firefox 3 και κατέβασμα τελευταίου firm μάλλον δεν πάνε καλά.

Μήπως μπορεί κάποιος να ανεβάσει το 342 ρε παίδες κάπου να το τσιμπήσουμε και οι υπόλοιποι?

Αφήστε τα κατάφερα

Ορίστε και για τους υπόλοιπους

http://rapidshare.com/files/143668079/200806021137131212377791.EXE.html

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
μπορείς να μου πεις απο που να το βρω γιατι δεν το βρισκω

Υπάρχει ένας πόλεμος που μαίνεται στο σύμπαν -

αλλά σε σκοτεινούς καιρούς αναδεικνύονται οι μεγάλοι ηγέτες...

Ogame

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
μπορείς να μου πεις απο που να το βρω γιατι δεν το βρισκω

 

Στο πλαίσιο δεν το βρίσκεις;

 

http://www.skroutz.gr/s/39076/ETEN-X650.html

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ETEN Glofiish X650

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...