Jump to content

Ποιο κινητό της Sony Ericsson να επιλέξω;


MaNoS-7-
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ποιες ειναι οι βασικες διαφορες των δυο αυτων καταπλυκτικων συσκευων;

Εχουν καποια διαφορα στον ηχο; :worry:

Ποιο θα επιλεγαται και γιατι;

 

 

 

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΑΡΓΥΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 861
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ποιες ειναι οι βασικες διαφορες των δυο αυτων καταπλυκτικων συσκευων;

Εχουν καποια διαφορα στον ηχο; :worry:

Ποιο θα επιλεγαται και γιατι;

 

 

 

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΑΡΓΥΡΗΣ

Φίλε ARKIOU[/member], για τις βασικές διαφορές μπορείς να ρίξεις μια ματιά στη συζήτηση που είχε γίνει στο http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=1401978#post1401978

Στον ήχο όπως τα έχω ακούσει είναι πάνω κάτω τα ίδια... Απίστευτο ήχο (και ηχεία) έχουν το W900 και κυρίως το W550!

 

Η επιλογή είναι στην κρίση του καθ' ενός, στο τι απαιτήσεις έχει, τι προσδοκά από το τηλέφωνο που θέλει ν' αγοράσει, το ποσό που είναι διατεθημένος να δώσει, καθώς και την εκτίμηση της αξίας της εκάστοτε συσκευής σε σχέση με το τι του προφέρει. Επίσης σημαντικός παράγοντας που δεν πρέπει να παραγκωνίζεται είναι και η εξωτερική εμφάνιση του κινητού με το οποίο καλείται ο αγοραστής να συμβιώσει στην κυριολεξία.

 

Εγώ με βάση της απαιτήσεις και τα κριτήριά μου θα επέλεγα το W800.

"Η χειρότερη άρνηση, η μεγαλύτερη απελπισία, είναι να φουντάρεις στον τόπο σου και να ζεις με τις αναμνήσεις..."

Νίκος Καββαδίας

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Εγώ έχω W900 και πήρα μετα το K750i. Μολις είδα οτι το K800 εχει και αυτό Joistik είπα μακριά. Και μην μου πείτε οτι δεν κολάει... Ετσι έλεγα και γω για το Κ750 και όντος δεν κόλαγε... Μολις περασαν οι 5 μήνες όμως................................ ΟΥΔΕΝ ΣΧΟΛΙΟΝ!!! Το W900 μου κένριζε το ενδιαφέρον με τον τρόπο που ανοίγει και επίσης έχει καλήτερο video :p

Χρήστης: Nokia 5140i,PSP 1004k EU

Παλαιότερα: nokia 3510, Ipaq 1915, nokia 3200,Ipaq 1940, nokia 6600, Κ700i,6230i,K750i,W900i,Mitac Mio 168,K800i,N73 Music Edition,N95 8GB, HP 614c,Κ810i,JC777s,Nokia 5800,Nokia n97 mini

Link to comment
Share on other sites

Ποιο από τα δύο?

το εχουμε συζητησει απειρες φορες :worry: τσεκαρε τα επισημασμενα θεματα και θα βρεις την απαντηση που θελεις :!:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν σε ενδιαφέρει που το Κ800 έχει joystick πάρε αυτό. Είναι καλύτερο από το w900, ενώ υστερεί σε σχέση με αυτό μόνο στην αναπαραγωγή μουσικής και στο ότι έχει μικρότερη εσωτερική μνήμη.
Link to comment
Share on other sites

kai sto video kai stin timi to w900 sou dinei peripou 1gb mnimis me 443 euro eno to k800 den sou dinei mono 64 mb mnimi kai auti einai tou tilefonou opote ....
Link to comment
Share on other sites

W900i χωρις δευτερη σκεψη και με τα ματια κλειστα!!!!!!!

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Kαλησπέρα σε όλους.

Μιας και ο καιρός της ανανέωσης φτάνει θα ήθελα μα βοήθεια στο πιο απο τα 2 κινητά να επιλέξω. Είμαι μεταξύ του W850i και το γνωστού Cybershot Κ800.

Οσο και να ψάχνω τις τεχικές τους προδιαγραφές η μόνη άξια λόγου διαφορά τους είναι η φωτογραφική κάμερα. 2mpixels στο ένα , 3.2 στο άλλο. Δεδομένου οτι δεν έχω πιάσει στα χέρια μου κανένα απο τα δύο , μπορείτε να με βοηθήσετε να επιλέξω ?

Nexus 4 > Stock for a little moment
Link to comment
Share on other sites

Κατ'αρχήν πήγαινε και δες τα απο κοντά σε ένα κατάστημα.

Αν σε ενδιαφέρει περισότερο ο τομέας των φωτογραφιών πάρε το Κ800.

Σε περίπτωση που θέλεις να ακούς μουσική το W850 υπερέχει λίγο.

http://www.danasoft.com/sig/Da_I3oSS.jpg
Link to comment
Share on other sites

Κατ'αρχήν πήγαινε και δες τα απο κοντά σε ένα κατάστημα.

Αν σε ενδιαφέρει περισότερο ο τομέας των φωτογραφιών πάρε το Κ800.

Σε περίπτωση που θέλεις να ακούς μουσική το W850 υπερέχει λίγο.

Θα συνφωνισω με αυτα που ειπε IVIetaCreatoR.

Εμενα παντως μου αρεσει πιο πολυ το Κ800.

Fiat Coupe:Διαχρονικός έρωτας Η αλλιώς Ferrari του λαού,ετσι χαρακτηριστικε απο τους Ιταλους...:cool:
Link to comment
Share on other sites

δεν υπερέχει λίγο! όσο υπερέχει η κάμερα του Κ800 άλλο τόσο υπερέχει και το mp3player του W850
Κλόουν τη Τετάρτη τη Κυριακή νεκρός:cat:
Link to comment
Share on other sites

Το ΜP3 player του W850 είναι πραγματικά μαμάτο!!!! Αλλά αν θες καλές φωτογραφίες και πολλαπλές επιλογές εικόνας και φωτογραφίας πάρε το Κ800. Άμα θες μουσική, πάρε το w850 ασυζητητί.

Εγώ πάντως σου συνιστώ να πάρεις το Κ800 κι αμα θες μουσική, πάρε ένα φορητό mp3 player! Δεν είναι ανάγκη να κολλάς με τις ώρες στο κινητό για να ακούς μόνο και μόνο μουσική, ενώ για φωτογραφίες σου δίνεται η δυνατότητα να βγάλεις ΑΜΕΣΑ πολύ καλές φωτογραφίες, να τις εκτυπώσεις και να τις διαχειρίζεσαι άμεσα με το καλώδιο usb.

Can't get enough

Can't give it up

When you're telling me those white lies

Champagne

It's getting rough and I wanna know if I'm addicted to your white lies in vain...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ μάλλον θα διάλεγα το k800i!Πιο καινούριο και με μεγαλύτερη ανάλυση στην κάμερα!Από την άλλη εαν θέλεις κάτι για να ακούς τραγούδια, πάρε το s.e. w850i!:D
Link to comment
Share on other sites

Παρε το Κ800 που εχει φοβερη καμερα για φωτογραφιες! Αν θες μουσικη βαζεις μια καρτουλα σχετικα μεγαλη,μπορεις να βρεις σε πολυ καλη τιμη καπου 50Ε τα 2GB,και εισαι κομπλε! Εγω εχω το k750i και το εχω για mp3 και ειμαι ευχαριστημενος..
Link to comment
Share on other sites

Εγώ μάλλον θα διάλεγα το k800i!Πιο καινούριο και με μεγαλύτερη ανάλυση στην κάμερα!Από την άλλη εαν θέλεις κάτι για να ακούς τραγούδια, πάρε το s.e. w850i!:D

 

 

το κινητό το Κ800 έχει κυκλοφορήσει εδώ και 4 μήνες ενώ το W850 ακόμα δεν έκλεισε μήνα.

Κλόουν τη Τετάρτη τη Κυριακή νεκρός:cat:
Link to comment
Share on other sites

Joystick μπορεί να μην έχει, αλλά αυτά τα πλήκτρα του βρε παιδί μου!!!!! Τι να πω! Θα μπορούσαν να τα είχαν κάνει και μικρότερα!! Λίγο ακόμα και θα ήταν σε μέγεθος κεφαλιού καρφίτσας!!!

Προσωπικά πάντως δεν με ενθουσίασε (το W850). Αν και φοβόμουν το slide-up τελικά δεν μου έκατσαν καλά τα πλήκτρα που έχει αντί για joystick.

Βέβαια είναι εντελώς προσωπικό το θέμα. Άρα καλά σου είπαν τα παιδιά. Πήγαινε να τα δεις από κοντά, ζωντανά (όχι τα παιχνιδάκια - μακέτες που έχουν μερικοί στις προθήκες), και όποιο σου κάνει το κλικ. Υπ' όψιν ότι το W850 είναι και πιο ακριβό.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

η καμερα του k-800 ειναι εμφανως καλυτερη απο του w-850i,δεν το συζητω καθολου,τα ειχα τεσταρει και τα 2.

κατα τα αλλα το 850 ειναι μια πιο trendy προταση σε σχεση με το καπως συντηρητικο σχεδιο του k-800,το θεμα ειναι εσυ τι θελεις,τι σου αρεσει καλυτερα στο ματι.

επισης ενα μειον του 850 ειναι η καπως σκοτεινη οθονη σε σχεση με του 800,αν τα δεις απο κοντα τοτε θα καταλαβεις.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Σωστός ο ταξιδιώτης στο θέμα οθόνης. Το είχα παρατηρήσει και εγώ αλλά να πω την αλήθεια θεώρησα ότι δεν θα ήταν ρυθμισμένη στο φουλ η φωτηνότητα. Ήθελα να πάω στο μενουδάκι να το δω, αλλά καταπιάστηκα με τον MP3 player (ομολογουμένως είναι πάρα πολύ καλός) και τελικά το ξέχασα.:lol:

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Ποιο κινητό της Sony Ericsson να επιλέξω;
  • The topic was locked
  • The topic was unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...