Jump to content

Ποιο κινητό της Sony Ericsson να επιλέξω;


MaNoS-7-
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλή επιλογή για το k800i αλλά λίγο δύσκολο να το βρεις κάτω από τα 250euro.Έχει πολύ καλή κάμερα αν το θέλεις και για χρήση φωτογραφιών και βίντεο.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 861
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

exei tis idies dinatotites? timi?

 

Τιμη δεν ξερω γιατι δεν εχει βγει ακομη..αλλα λογικα κοντα στα 300 ευρο το ανωτερο θα ειναι η τιμη του.μπες εδω να :blink: αναλυτικα χαρακτηριστικα του sony ericsson w580i

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλή επιλογή για το k800i ..... αν το θέλεις και για χρήση φωτογραφιών και βίντεο.

 

Αυτό με το βίντεο μου άρεσε.... :lol:

Τραβάει ίδιο μετο Κ700 3ετίας και βάλε:cry:

 

Φιλικά...:)

Link to comment
Share on other sites

Αυτό με το βίντεο μου άρεσε.... :lol:

Τραβάει ίδιο μετο Κ700 3ετίας και βάλε:cry:

 

Φιλικά...:)

 

mporei sti lipsi na min einai kalo, alla stin anaparagogi den usterei se tpt apo ta alla kinita

 

filik:)

Band Of Brothers Fan!

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ενω το W900i που εχω τωρα ειναι γενικως παρα πολυ καλο τηλεφωνο σε ολες τις λειτουργιες του,μου τη "χαλαει" σε δυο περιπτωσεις...

Πρωτον οτι στον τηλεφωνικο καταλογο τα Ονοματα εμφανιζονται κατα σειρα ΠΡΩΤΑ με Αγγλικους και μετα με Ελληνικους χαρακτηρες ΞΕΧΩΡΙΣΤΑ δηλαδη και οχι συνεχομενα...δηλ.το Α Αγγλικο δεν παει σε συνεχεια με το Α Ελληνικο...:(

Δευτερον,στο Ημερολογιο που το χρησιμοποιω παρα πολυ για υπενθυμισεις εορτων,ραντεβου και ολα τα σχετικα εχει ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ ηχο υπενθυμισης που στο 95% των περιπτωσεων,απλα,δεν τον ακουω...Και ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΟΝ ΑΛΛΑΞΩ με εναν δικο μου οπως πχ με τις επαφες...Γιατι ρε γμτ;...:(

Γνωριζει κανεις εαν αλλαζουν αυτα τα δυο χαρακτηριστικα;Στα υπολοιπα μοντελα της SE τα ιδια και εκει;...

Με καλοαρεσαν τα Κ800i,Κ550i,Κ660i & W660iαλλά και ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ το Μ600i....:O Ποιο απο ολα αξιζει πιο πολυ;Με ενδιαφερει να ειναι "σκυλος" ποιοτικα δηλαδη να μην το ακουμπας και αρχιζει να τριζει...και ΦΥΣΙΚΑ να εχει πολυ καλη καμερα για φωτο(βιντεο δεν με νοιαζει δεν πολυχρησιμοποιω αλλά απο ΦΩΤΟ απειρες και γουσταρω να εχει δυνατοτητες)και να παιρνει μηνη 1gb...Θεμα Ιντερνετ δεν με ενδιαφερει ΚΑΘΟΛΟΥ δεν το χρησιμοποιω ποτέ και το απενεργοποιω απο την αρχη...Αλλά java για παιχνιδια ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ οτι θελω να υποστηριζει!Παιζω πολυυυυυυ! :):)

Ειναι κανενα απο αυτα συμβατα με τα αξεσουαρ που εχω και για το W900i γιατι θα κρατησω κι αυτο...

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ εκ των προτερων:D :)

Ποτέ μην λές ποτέ :!:
Link to comment
Share on other sites

mporei sti lipsi na min einai kalo, alla stin anaparagogi den usterei se tpt apo ta alla kinita

 

filik:)

Καλα τα λες...ομως θα ερθει μια στιγμη να τραβηξεις ενα βιντεο και οταν το περασεις στον υπολογιστη για να το :blink: με την ησυχια σου...θα σου βγουν τα ματια και θα χασεις και την ψυχραιμια σου.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

den iparxei kana programma gia na auxiseis tin piotita tis lipsis tou video?

Oχι δεν υπαρχει.αλλα επειδη η κουβεντα μας συνεχιζεται..για περισσοτερες ερωτησεις/απαντησεις :blink: :worry: επισημασμενο Sony Ericsson K800i :lock:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Guest kvargiam

Ειμαι μεταξύ των : SE K550i και ΚE810i .

 

Τι παραπάνω έχει το 810 ; Από μια μικρή έρευνα που έκανα βρήκα 2 :

-3.2Mpixel

- Auto focus.

 

Αξίζουν αυτές οι 2 διαφορες τα 129 επι πλέον Ευρώ και τα 40 επι πλέον γραμμάρια?

 

υ.γ. Συγνώμη.

έκανα λάθος στο θέμα του νηματος. Κ810ι ήθελα να πω και όχι SE810i.

Link to comment
Share on other sites

Ενδέχεται να υπάρχουν και άλλες διαφορές στα 2 τηλέφωνα που δεν αναφέρονται όπως σε υλικό και λογισμικό! Πέραν αυτού τα 2 τηλέφωνα ανήκουν σε διαφορετικές κατηγορίες και δεν είναι το θέμα αν αξίζει να δώσεις παραπάνω χρήματα αλλά ποιό από τα 2 εξυπηρετεί καλύτερα τις ανάγκες σου!
Link to comment
Share on other sites

Guest kvargiam

φίλε stikos,

αυτές τις "διαφορές κατηγορίας" είναι που πρέπει να ξεκαθαρίσω.

 

πάντως το 550 είναι πιο ελαφρύ και

η ευκρινεια της οθόνης μου φάνηκε πολύ καλή !!! ίσως ήταν βέβαια ο συνδιασμός των χρωμάτων.

 

βλέπεις,... θέλω να έχει μεγάλα και ευκρινή γράμματα στα μηνυματα και στα ραντεβού/ατζέντα.

Link to comment
Share on other sites

Κοίταξε είναι απλό αν σε ενδιαφέρει να βγάζεις φωτογραφίες κάποιας ποιότητας με το τηλέφωνο τότε πας στο 810 αν αυτή η λειτουργία δεν σου είναι και τόσο απαραίτητη πας στο 550. Νομίζω πάντως το 550 έχει autofocus. Τέλος το 810 έχει καλύτερη οθόνη(μεγαλύτερη σε μέγεθος και ανάλυση) και νομίζω καλύτερο φλας. Άρα είναι καθαρά θέμα δικό σου αν αξίζει δώσεις τα 129 παραπάνω ευρώ.
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
paidia an thelete kai den barieste mporeite se ayto edo to thema na peite tis dinatotites ton kinhton,xarakthristika kai alla kolpa dioti ine kinhta poy agorazontai kai ime anamesa se ayta ta 2 na agoraso to 1.i timi ine i idia pano kato.ti lete pos ine pio xrisimo??kata tin gnomi moy to w850 dioti telia mousikh alla to k800 exei 3.2 cybershot kamera ara trabaei foberes foto kai bideo se antithesi me to w850!peite kai alles gnomes.pio protinete pos ine kalitero???
Link to comment
Share on other sites

paidia an thelete kai den barieste mporeite se ayto edo to thema na peite tis dinatotites ton kinhton,xarakthristika kai alla kolpa dioti ine kinhta poy agorazontai kai ime anamesa se ayta ta 2 na agoraso to 1.i timi ine i idia pano kato.ti lete pos ine pio xrisimo??kata tin gnomi moy to w850 dioti telia mousikh alla to k800 exei 3.2 cybershot kamera ara trabaei foberes foto kai bideo se antithesi me to w850!peite kai alles gnomes.pio protinete pos ine kalitero???

 

Pleon kai ta 2 exoun sxetika paliwsei!!!Analogws an 8es fwto 8a pareis k800i i an 8es music 8a pareis w850

 

Epeisis suntoma 8a kleidw8ei to 8ema dioti prepei na anoikseis to idio stous diaksifismous!!!:lock:

 

Filika Scottas

Μέγιστο μέγεθος υπογραφής 16 kiB
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

καλησπέρα σε όλους,

εχω το κ800 σχεδόν χρόνο (σεπ06) δεν είμαι ευχαριστημένη όσο περίμενα γιατί το κινητό μου είχε εξ αρχής πρόβλημα στην κεραία του,

απο τους 11 μηνες κατοχής το έχω συνολικά στα χέρια μου 7 μήνες απαράδεκτο το σερβις στην sony ericsson (ιλιον) που έστειλε το καταστημα τις (τοτε) τιμ για 5 συνολικά φορες (+ 2 σε άλλο σερβις της εταιρίας) που δεν το διορθώναν (κανανε απλα update το λογισμικό της συσκευής μου) βαλανε στραβα το πληκτρολόγιο μου και μου καταχαρακώσαν το καπάκι της κάμερας και την οθόνη μου, μετα απο πολύ ταλαιπορία τελικά φτιάξαν την κεραια του που ειχε πρόβλημα στο σήμα του και στο blue touth (σε άλλο se φυσικά) όπως είναι λογικό εχω απογοητευτεί στο σύνολο και απο την συσκευή και από την Τιμ και από το το service (2 μηνες χωρις συσκευή και να στο επιστρέφουν με το ίδιο πρόβλημα + εξτρα καταστροφές)

 

τώρα ήρθε η ώρα ανανέωσης του συμβολαίου μου και θέλω να παρω 2ο κινητό, θα με βοηθούσε να μου προτείνετε τι συσκευή να πάρω,

να σας πω ότι, θελω ποιο οικονομική απο το Κ800 και W γιατί χρισημοποιώ πολύ το ραδιόφωνο & mp3

 

ευχαριστώ πολύ!:O

I love honda jazz!!!!!!
Link to comment
Share on other sites

ειμαι σε διλημα ποιο απο τα δυο να παρω, και αν αξιζει να δοσω κτι παραπανω για να παρω το 880...

Για μενα δεν αξιζει κανενα απο τα 2! τωρα αν θα επαιρνα 1 απο τα 2 θα διαλεγα το w660i γιατι εχει καλυτερη ακουστικοτητα απο το w880i και επισης ειναι πιο φθηνο και εχει και ρδιοφωνο.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Sony Ericsson W660I

 

Διαστάσεις (mm): 102 x 46 x 14.5

Βάρος (γραμ.): 93

Χρόνος Ομιλίας: 6 ώρες

Xρόνος Αναμονής: 360 ώρες

Έχρωμη Οθόνη: 2 ιντσών TFT 262.144 χρωμάτων (176x220 pixel)

MMS: Ναί

Κάρτα Μνήμης: Memory Stick Micro (M2), εσωτερική μνήμη 16 MB

Mobile Internet: WAP 2.0, Μόντεμ, Τροφοδοσία RSS

Ασύρματη επικοινωνία: Βluetooth

Camera: 2 megapixel, Ψηφιακό zoom x2.5

Ring Tones: Πολυφωνικοί ήχοι, MP3, AAC

Java: Ναί

GPRS: Ναί

Εξτρα : Tri-band GSM 900, 1800, 1900 και UMTS 2100, 3G κλήσεις video και streaming, ενσωματωμένο ραδιόφωνο FM με λειτουργία αναζήτησης και RDS, εγγραφή και αναπαραγωγή video, Bluetooth stereo (A2DP), Walkman player, Mega Bass, PlayNow, TrackID, υποστήριξη USB, εφαρμογή ηχογράφησης, προγνωστική μέθοδος εισαγωγής κειμένου, αριθμομηχανή, επαφές, εργασίες, ευρετήριο, ημερολόγιο, Flight mode (λειτουργία απενεργοποίησης πομποδεκτών), ξυπνητήρι, σημειώσεις, χρονοδιακόπτης, χρονόμετρο, ανοικτή συνομιλία, δόνηση, Java, 3D παιχνίδια.

 

Sony Ericsson W880I

 

Διαστάσεις (mm): 103 x 46.5 x 9.4

Βάρος (γραμ.): 71

Χρόνος Ομιλίας: 6.5 ώρες

Xρόνος Αναμονής: 425 ώρες

Έχρωμη Οθόνη: TFT 262.144 χρώματα (240x320 pixel)

MMS: Ναί

Κάρτα Μνήμης: Memory Stick Micro (M2), εσωτερική 16 MB

Mobile Internet: WAP 2.0, GPRS Class 10, Μόντεμ

Ασύρματη επικοινωνία: Βluetooth (A2DP)

Camera: 2 megapixel, ψηφιακό zoom

Ring Tones: mp3, AAC

Java: Ναί

GPRS: Ναί

Εξτρα : UMTS 2100 / GSM 900, 1800, 1900, 3G κλήσεις video και streaming, εγγραφή και αναπαραγωγή βίντεο, προηγμένο Walkman 2.0 music player, Scalable Vector Graphics (SVG Tiny 1.1 για εντυπωσιακές κινούμενες ταπετσαρίες, μενού και άλλα στοιχεία γραφικών), Bluetooth stereo A2DP (μεταδίδει στερεοφωνική μουσική υψηλής ποιότητας από το τηλέφωνο σε ένα ακουστικό και άλλες συσκευές), Macromedia Flash Lite (για εντυπωσιακά κινούμενα wallpapers, μενού και άλλα στοιχεία γραφικών), TrackID (αναγνώριση μουσικής), Mega Bass, εικόνα ταπετσαρίας, οθόνη θεμάτων, προστασία οθόνης, κίνηση φόντου, ηχογράφηση, ενσωματωμένα παιχνίδια 3D, ανοικτή συνομιλία, υποστήριξη USB, Flight mode (λειτουργία απενεργοποίησης πομποδεκτών), ειδοποίηση δόνησης, ημερολόγιο, αριθμομηχανή, αρχείο κωδικών, εργασίες, ευρετήριο, ξυπνητήρι, χρονοδιακόπτης, χρονόμετρο, διαχείριση αρχείων, σημειώσεις. Περιλαμβάνει στερεοφωνικό handsfree, λογισμικό για PC και ένα 1GB Memory Stick Micro (M2).

 

Φίλε μου από τα χαρακτηριστικά τους εμένα μου φαίνεται πιο καλή η συσκευή W880i είναι και πιο ελαφρια.

Ισως κάποιος που έχει της συσκευές να σου πει περισσότερα...

[sIGPIC][/sIGPIC]Σοφός δεν είναι μόνο αυτός που ξέρει πολλά αλλά αυτός που ξέρει που να βρει τα υπόλοιπα Bacon
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Ποιο κινητό της Sony Ericsson να επιλέξω;
  • The topic was locked
  • The topic was unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...