Jump to content

Ποιο κινητό της Sony Ericsson να επιλέξω;


MaNoS-7-
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 861
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά ειλικρινά σας ευχαριστώ. Ως τώρα έχω αλλάξει 3 Sony Ericsson. K700i, W550i και W900. Το W850 η μόνη διαφορά που βλέπω να έχει σε σχέση με το w900 είναι καθαρά εμφανισιακή.Είνα αρκετά ωραίο θα έλεγα και πιο όμορφο απο το Κ800 ίσως μιας και φαίνεται πιο νεανικό. Δυστυχώς δεν έχω βρει πουθενά να το δω απο κοντά ακόμα. Το joystick του K800 με φοβίζει δεδομένου οτι αντιμετώπισα πρόβλημα στο Κ700 παλιότερα.

Ξέρετε αν κάποιο απο τα δύο παίζει Radio χωρίς την χρήση ακουστικών αλλά με το εξωτερικό του μεγάφωνο ? Το K800 έχει memory stick στη συσκευασία? (άλλοι μου λένε ναι , άλλοι όχι)

Nexus 4 > Stock for a little moment
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ειλικρινά σας ευχαριστώ. Ως τώρα έχω αλλάξει 3 Sony Ericsson. K700i, W550i και W900. Το W850 η μόνη διαφορά που βλέπω να έχει σε σχέση με το w900 είναι καθαρά εμφανισιακή.Είνα αρκετά ωραίο θα έλεγα και πιο όμορφο απο το Κ800 ίσως μιας και φαίνεται πιο νεανικό. Δυστυχώς δεν έχω βρει πουθενά να το δω απο κοντά ακόμα. Το joystick του K800 με φοβίζει δεδομένου οτι αντιμετώπισα πρόβλημα στο Κ700 παλιότερα.

Ξέρετε αν κάποιο απο τα δύο παίζει Radio χωρίς την χρήση ακουστικών αλλά με το εξωτερικό του μεγάφωνο ? Το K800 έχει memory stick στη συσκευασία? (άλλοι μου λένε ναι , άλλοι όχι)

 

 

Αν είσαι στην Αθήνα πήγαινε στα Media Markt (π.χ στην Κηφησίας). Θα το βρεις ζωντανό και θα μπορείς να το περιεργαστείς πλήρως.

Το joystick του Κ800 ευτυχώς δεν έχει καμοία σχέση με τα παλιώτερα.

Εμφανησιακά ποιο είναι ομορφότερο, ειναι καθαρά προσωπικό θέμα. Είναι αυτό που λέω, ποιο θα σου κάνει το κλικ.

Για ράδιο χωρίς τα ακουστικά, χλωμό το κόβω να παίζει. Σίγουρα το Κ800 δεν παίζει, για το 850 δεν το ξέρω αλλά αμφιβάλω, αφού χρησιμοποιούν το καλώδιο σαν κεραία. Πιστεύω ότι θα θέλει τα ακουστικά αλλά βέβαια θα μπορείς να ενεργοποιήσεις το μεγάφωνο (όπως σε όλα άλλωστε).

Όσο για M2 stick στην συσκευασία, στο Κ800 μας τελείωσε!! Ότι έχει το τηλέφωνο. Δηλαδή 64+ΜΒ.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

geia se olous,

ego prosopika exo to k800 kai eimai para poli euxaristimenos to xrisimopoio san tilefono san mp3player san psifiaki mixani.episkeuthika exthes to plaisio stin thessaloniki kai eida to w850 kai kata tin gnomi mou einai mia apogoiteusi ta pliktra kateuthinsis einai akomsa kai oso gia to koumpi pou anoigei to player as min to sxoliaso,i kamera tou den exei ipsiles dinatotites.to joystick tou k800 den exei sxesei me ta alla to exo 3 mines kai den exei pathei tipota sto k700 se enan mina eixe xalasei.psifizo k800.

 

filika kianokranos

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
παιδιά είμαι στο να αγοράσω κάποιο από αυτά τα 2 κινητά?? ποιο θα μου προτείνατε ανεξαρτήτως τιμής?? με ενδιαφέρει και να βγάζω φωτός και να ακούω mp3 και ράδιο στο κινητό...ευχαριστώ...
Link to comment
Share on other sites

Απ'ότι εχω ακούσει το κ800 δεν τα καταφέρνει και πολύ καλά στην αναπαραγωγή μουσικής, σε αντίθεση με το w810. ενώ και η κάμερα του δεύτερου δεν θα σε απογοητεύσει.

Leave me alone/Isolation bears hope

There's something else waiting/A promised destiny

Freezing me/I feel restless and low

These days full of sadness/How joyfully changed Into fear

My freakshow will start tonight/Don't miss the right time

Link to comment
Share on other sites

Για να βγάζεις φώτο το W810 είναι αρκετά καλό, αν και κατώτερο από το Κ800. Στον τομέα της μουσικής είναι πολύ ανώτερο το W810, άρα W810.
Link to comment
Share on other sites

παιδιά είμαι στο να αγοράσω κάποιο από αυτά τα 2 κινητά?? ποιο θα μου προτείνατε ανεξαρτήτως τιμής?? με ενδιαφέρει και να βγάζω φωτός και να ακούω mp3 και ράδιο στο κινητό...ευχαριστώ...

 

http://www.myphone.gr/forum/forumdisplay.php?f=34 βαλτο εδω η δες αμα υπαρχει το παρομοιο θεμα για να δεις τι σου ταιριαζει.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

σωστά, όμως και το έχει κ800 της δυνατότητες του walkman 1. Θέλεις βιντεοκλήσεις? τί κάρτα σε βολεύει Μ2 ή memory stck ( 4 φορές μεγαλύτερες κάρτες)
Κλόουν τη Τετάρτη τη Κυριακή νεκρός:cat:
Link to comment
Share on other sites

σωστά, όμως και το έχει κ800 της δυνατότητες του walkman 1. Θέλεις βιντεοκλήσεις? τί κάρτα σε βολεύει Μ2 ή memory stck ( 4 φορές μεγαλύτερες κάρτες)
ποιες κάρτες είναι 4 φορές μεγαλύτερες?? θα με ενδιέφερε σίγουρα το θέμα του αποθηκευτικού χώρου...για τα άλλα 2 (κάμερα vs mp3/radio) δεν έχω και ιδιαίτερες απαιτήσεις...θα έλεγα ότι είμαι μέσος χρήστης όσον αφορά τις φωτός...άλλωστε δεν το παίρνω για να αντικαταστήσω κάποια ψηφιακή φωτογραφική μηχανή...

 

PS: επίσης αν μπορεί κάποιος mod να μεταφέρει το θέμα στους διαξιφισμούς που νομίζω ότι αρμόζει περισσότερο...ευχαριστώ...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
... ή τεσπα με καλη φωτογραφικη?

Οχι δεν υπαρχει.απο τα νεωτερα κινητα εχει το k800i.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Είμαι μεταξύ τριών SE.Πιο συγκεκριμένα μεταξύ των W710i , Z610i , K800i. Το Κ800i υπερτερεί σε επιδόσεις αλλά είναι πιο ακριβό και δεν είναι και με πορτάκι όπως μου αρέσει εμφανισιακά περισσότερο.Θα ήθελα να δώ κάποια δείγματα από φωτογραφίες τραβηγμένες μόνο από αυτά τα κινητά να συγκρίνω τη διαφορά τους.Διότι αν και τα άλλα δυο με τα 2mpixel τραβάνε καλά τότε να προτιμήσω κάποια από αυτά αφού είναι με πορτάκι.Αν όμως δεν τραβάνε καλά τότε να πάρω το K800i.
Link to comment
Share on other sites

Είμαι μεταξύ τριών SE.Πιο συγκεκριμένα μεταξύ των W710i , Z610i , K800i. Το Κ800i υπερτερεί σε επιδόσεις αλλά είναι πιο ακριβό και δεν είναι και με πορτάκι όπως μου αρέσει εμφανισιακά περισσότερο.Θα ήθελα να δώ κάποια δείγματα από φωτογραφίες τραβηγμένες μόνο από αυτά τα κινητά να συγκρίνω τη διαφορά τους.Διότι αν και τα άλλα δυο με τα 2mpixel τραβάνε καλά τότε να προτιμήσω κάποια από αυτά αφού είναι με πορτάκι.Αν όμως δεν τραβάνε καλά τότε να πάρω το K800i.

 

καλη χρονια!!!

ρωτα εδω http://www.myphone.gr/forum/forumdisplay.php?f=34

εγω θα σου ελεγα κ800.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Είμαι μεταξύ τριών SE.Πιο συγκεκριμένα μεταξύ των W710i , Z610i , K800i. Το Κ800i υπερτερεί σε επιδόσεις αλλά είναι πιο ακριβό και δεν είναι και με πορτάκι όπως μου αρέσει εμφανισιακά περισσότερο.Θα ήθελα να δώ κάποια δείγματα από φωτογραφίες τραβηγμένες μόνο από αυτά τα κινητά να συγκρίνω τη διαφορά τους.Διότι αν και τα άλλα δυο με τα 2mpixel τραβάνε καλά τότε να προτιμήσω κάποια από αυτά αφού είναι με πορτάκι.Αν όμως δεν τραβάνε καλά τότε να πάρω το K800i.

Τι ακριβως θελεις απο το κινητο,εξηγηστε'το λιγο καλυτερα ?

Παντως εγω θα σου προτεινα z610i γιατι το κινητο ειναι πανεμορφο και με πιο λεπτο απο το W710i.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα κάποια δείγματα φωτογραφιών από αυτά τα κινητά έτσι ώστε να δω αν έχουν και τα τρία ικανοποιητικά αποτελέσματα.
Link to comment
Share on other sites

8a mporouse kaneis na me boi8isei me to eksis thema? mipos kserei kaneis na mou pei poio einai kalitero kinito anamesa sony ericsson k750i kai w700i?8elo na paro kinito kai leo 8a paro to w700i i na paro to k750i.exo mourla8ei edo pera.
Link to comment
Share on other sites

8a mporouse kaneis na me boi8isei me to eksis thema? mipos kserei kaneis na mou pei poio einai kalitero kinito anamesa sony ericsson k750i kai w700i?8elo na paro kinito kai leo 8a paro to w700i i na paro to k750i.exo mourla8ei edo pera.

 

Κ750 από εμένα(πιστεύω ότι θα συμφωνήσουν όλοι) λόγω της κορυφαίας κάμερας.:)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

και εγω ημουν σε τετοιο διλημα και κατεληξα στο W700 λογω walkman και δωρο μνημης 256MB...και εμφανισης καθως ξεφευγει απο το συνηθισμενο μαυρο...
Το μέλος έχει τη δυνατότητα προσθήκης εικόνας στην υπογραφή του με την χρήση του κώδικα «img», αρκεί αυτή να μην υπερβαίνει σε διαστάσεις τα 420x150 pixels και το μέγεθός της να μην υπερβαίνει τα 16.384 bytes.
Link to comment
Share on other sites

Συνοπτικά:

Κ750: καλύτερη κάμερα, πιο φτηνό.

W700: μεγαλύτερη κάρτα μνήμης, περισσότερο ασυνήθιστο νομίζω.

Πρόκειται πάντως για περίπου το ίδιο κινητό. Ότι και να πάρεις καλή αγορά!

Link to comment
Share on other sites

w-700 κι απο μενα λογω του οτι ειναι και πιο καινουριο.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ προτείνω s.e. w700i, γιατί είναι πιο καινούριο και πιο ασυνήθιστο κινητό τηλέφωνο!Επίσης, περιέχει και την κάρτα μνήμης!:rolleyes: ;)
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Ποιο κινητό της Sony Ericsson να επιλέξω;
  • The topic was locked
  • The topic was unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...