Jump to content

[Επίσημο] Nokia N73 - Μέρος ΙΙ


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μου έδωσε ένας φίλος το ν73 να τους περάσω τους χάρτες στο νοκια μαπ, αλλα δεν μπορεί να συνδεθεί με τους δορυφόρους, τι θα πρέπει να τσεκάρω?
Link to comment
Share on other sites

To N73 δεν εχει εσωτερικο gps
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

αληθεια???? το νοκια μαπς τι το έχει μέσα αυτος?

 

Μπορεί πολύ εύκολα να κάνει περιήγηση στο χάρτη, δεν είναι ανάγκη να δείχνει το στίγμα του.. ;)

3210-3310-8210-8310-6510-7250-3100-6230-6060-6280-E65-N82+2630-C7-SIII Mini-Moto G 2014-Redmi Note2 prime-Redmi Note3 Pro-Redmi Pro Χ25-Redmi 5 Plus-Mi A2
Link to comment
Share on other sites

Eπισης μπορει να αγορασει ενα εξωτερικο gps.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Το Ν73 ειναι ενα πολυ καλο τηλεφωνο και γνωστο σε ολους οτι ειναι λιγο αργο. Το δικο μου ομως το εχει παραξηλωσει!!! Παρολο που εχω απεγκαταστησει ενα σωρο εφαρμογες και εχω 34ΜΒ ελευθερη μνημη το τηλεφωνο οταν ειναι στην αναμονη και θες να μπεις στο μενου κανει γυρω στα 20 δευτερολεπτα!!! Οταν το σκαλιζεις και μετα, η ταχυτητα του ειναι καλη, αλλα οταν μπαινει στην αναμονη παλι τα χαλια του!!! Μερικες φορες με καλουνε και δε χτυπαει... απλα μονο αναβει η οθονη του χωρις να δειχνει τιποτα απολυτως!!!! Εχει συζητηθει κατι παρομοιο?? Αν ναι δωστε μου ενα link να το βρω. Τι μπορει να φταιει?? Να σημειωσω οτι το τηλεφωνο ειναι και προσφατα αναβαθμισμενο! Ευχαριστω!!!
Link to comment
Share on other sites

Αν το 'χεις πολύ καιρό χωρίς φορμάτ, μάλλον ήρθε η ώρα του.

Πότε άρχισε να σου το κάνει; Για θυμήσου μήπως είχες βάλει καμιά εφαρμογή και το άρχισε από τότε;

Για το άτμισμα: http://vaping.gr

 

Samsung S5 (no root)

Link to comment
Share on other sites

Αρχισε να το κανει σε μια περιοδο που ανταλλαζα πολλα sms. Δεν ειχα βαλει καμια εφαρμογη. Μαλλον θα θελει φορματ. Δεν το εκανα καμια φορα... Πως μπορω να το κανω??
Link to comment
Share on other sites

θα το κανω αργα το βραδι και θα σας πω τα νεα μου.. Ευχαριστω για το ενδιαφερον!!!

 

------------------

Εκανα φορματ! Το κινητο λειτουργει πολυ καλα τωρα!!!:):):) Και παλι ευχαριστω!!!:)

Link to comment
Share on other sites

Mου ξαναπαρουσιαστηκε το προβλημα αλλα τωρα διαπιστωσα τι φταιει... Διπλοαποθηκευα το sms με την εφαρμογη για την υπηρεσια mms!!! Eνα δευτερο φορματ και ολα οκ!
Link to comment
Share on other sites

Έχει τύχει σε κανέναν ενώ έχετε διαθέσιμα 5-10ΜΒ διαθέσιμα στην μνήμη του τηλεφώνου, να βγάζει "memory low" μήνυμα και να μην φτιάχνει ούτε με restart? (Τα "0 ΜΒ" διαθέσιμα φαίνονται και στο memory details του δικού του file manager)

Fware: 4.0812.4.0.1

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

Γειά. Μου έπεσε το κινητό και είχε ως αποτέλεσμα να σπάσει το joystick. Τις πρώτες δύο μέρες το έβαζα ξανά και σχεδόν οκ, σήμερα όμως το έχασα. Ti μπορώ να κάνω τώρα? Μπορώ να βρω joystick και απλά να το βάλω ή πρέπει να τρέχω σε club nokia?
Link to comment
Share on other sites

Το Ν73 ειναι ενα πολυ καλο τηλεφωνο και γνωστο σε ολους οτι ειναι λιγο αργο. Το δικο μου ομως το εχει παραξηλωσει!!! Παρολο που εχω απεγκαταστησει ενα σωρο εφαρμογες και εχω 34ΜΒ ελευθερη μνημη το τηλεφωνο οταν ειναι στην αναμονη και θες να μπεις στο μενου κανει γυρω στα 20 δευτερολεπτα!!! Οταν το σκαλιζεις και μετα, η ταχυτητα του ειναι καλη, αλλα οταν μπαινει στην αναμονη παλι τα χαλια του!!! Μερικες φορες με καλουνε και δε χτυπαει... απλα μονο αναβει η οθονη του χωρις να δειχνει τιποτα απολυτως!!!! Εχει συζητηθει κατι παρομοιο?? Αν ναι δωστε μου ενα link να το βρω. Τι μπορει να φταιει?? Να σημειωσω οτι το τηλεφωνο ειναι και προσφατα αναβαθμισμενο! Ευχαριστω!!!

 

Καλησπερα, κ σε μενα ακριβως τα ιδια κανει, του εχω κανει απειρες αναβαθμισεις αλλα το προβλημα δε λυνεται. Κανει μεχρι και 45 sec να μπει στο μενου απο αναμονη ενω η εφαρμογη μουσικη ανοιγει απο μονη της κανοντας το ακομα πιο αργο. Το εχω στειλει στα κεντρικα της νοκια χωρις κανενα αποτελεσμα. Το κινητο ειναι για πεταμα, εχω παει να το σπασω στον τοιχο απειρες φορες αλλα μολις σκεφτομαι τα 400 που εδωσα σταματαει το χερι μου.

Παλι καλα το Ν96 που πηρα τωρα δε παρουσιαζει τα ιδια προβληματα αν κ ειναι αργο ειδικα στο sms menu.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα...Θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση σχετικά με το Ν73...Επειδή τα γράμματα είναι μικρά (στο μενού,στα μηνύματα και στις επαφές,όταν πάμε να δούμε έναν αριθμό),μήπως υπάρχει κάποιος τρόπος ή κάποια εφαρμογή για να μεγαλώσουν κάπως τα γράμματα;Θα το εκτιμούσα πολύ,αν κάποιος μου έδινε μια λύση...
Link to comment
Share on other sites

Καταρχην καλως ηλθες :)

 

Μπορεις να το κανεις με την εφαρμογη Psiloc Font Magnifier

 

Πριν την κανεις εγκατσταση στην συσκευη σου θα πρεπει να την κανεις sign. Θα βρεις σχετικο οδηγο στο παρακατω θεμα:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=208801

 

Για να μαθεις απο που μπορεις να την κατεβασεις:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2253365#post2253365

 

Γνωμη μου ειναι να διαβασεις ολοκληρο το FAQ:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=200090

 

Καλυτερα ενημερωσε και το avatar σου ειναι πολυ χρησιμο σε ολους εμας που θελουμε να βοηθησουμε.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Ξερω οτι θα με βρισετε...αλλα ζητω συγνωμη εξαρχης.Μηπως μπορει καποιος να μου πει σε πιο ποστ λεει για την αλλαγη γλωσσας?θελω να το πουλησω και δεν εχει ελληνικα μεσα..
Link to comment
Share on other sites

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Heeeeelpp!Το παλιό και καλό μου Ν73 χάλασε!Το έχει τώρα η αδερφή μου,διαβόητη ΄΄δολοφόνος των κινητών΄΄:blink:......Της βγάζει στην οθόνη αναμονής ένα φάκελο που εμφανίζεται και εξαφανίζεται και νομίζω στα μηνύματα της λέει ότι έχει ανεπαρκή μνήμη και δεν δέχεται εισερχόμενα μηνύματα....Το θέμα είναι ότι αποθηκεύει τα μηνύματα στην κάρτα μνήμης ,έχοντας και πολλά megabytes ελεύθερα (γύρω στα 600)και όχι στου κινητού...Τι να της πω να κάνει;Ααα, κάτι ακόμα,υπάρχει τρόπος να αντιμετωπιστούν τα ενοχλητικά lags του;Απαντήστε μου plz.......Ευχαριστώ εκ των προτέρων :O..................
Nokia 7650,7200,6234,n73,n78, Sony Ericsson Satio, Nokia N8, Lenovo A820, A806, Doogee F3 PRO, Ulefone Paris, Xiaomi Redmi 4x, Xiaomi Redmi Note 5 dual camera, Xiaomi Pocophone F1 :happy:
Link to comment
Share on other sites

Η απάντηση είναι μία και πιστεύω τη γνωρίζεις και εσύ ο ίδιος...

Hard format!l;)

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Γεια και από μένα!

Εγώ έχω το εξής πρόβλημα και θα ήθελα να ρωτήσω αν το έχει παρατηρήσει και κανένας άλλος:

Έχω το n73 ME , αρχικά ήταν vodafone live και του έκανα την τελευταία αναβάθμιση, σαν κανονικό πλέον.

Πριν την αναβάθμιση, όταν μου έστελναν μήνυμα και είχα το κινητό σβηστό, μόλις το άναβα ερχόταν το μήνυμα και στην επιλογή "στοιχεία μηνύματος" έγραφε την ημερομηνία και ώρα που μου έστειλαν το μήνυμα.

Μετά την αναβάθμιση μου γράφει την ημερομηνία και ώρα που το έλαβα, ακόμα κι αν μου έστειλαν το μήνυμα την προηγούμενη μέρα!

Ρώτησα σε nokia shop και μου έδωσε την απάντηση ότι είναι πρόβλημα του δικτύου(vodafone).Ισχύει κάτι τέτοιο;

Έχει παρατηρήσει κανείς το ίδιο φαινόμενο;

Link to comment
Share on other sites

Γεια και από μένα!

Εγώ έχω το εξής πρόβλημα και θα ήθελα να ρωτήσω αν το έχει παρατηρήσει και κανένας άλλος:

Έχω το n73 ME , αρχικά ήταν vodafone live και του έκανα την τελευταία αναβάθμιση, σαν κανονικό πλέον.

Πριν την αναβάθμιση, όταν μου έστελναν μήνυμα και είχα το κινητό σβηστό, μόλις το άναβα ερχόταν το μήνυμα και στην επιλογή "στοιχεία μηνύματος" έγραφε την ημερομηνία και ώρα που μου έστειλαν το μήνυμα.

Μετά την αναβάθμιση μου γράφει την ημερομηνία και ώρα που το έλαβα, ακόμα κι αν μου έστειλαν το μήνυμα την προηγούμενη μέρα!

Ρώτησα σε nokia shop και μου έδωσε την απάντηση ότι είναι πρόβλημα του δικτύου(vodafone).Ισχύει κάτι τέτοιο;

Έχει παρατηρήσει κανείς το ίδιο φαινόμενο;

Δεν είναι του δικτύου αλλά θέμα firmware του κινητού.

Και σε μένα το ίδιο δείχνει. Δοκιμασμένο σε wind και cote.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...