Jump to content

[Επίσημο] Nokia N73 - Μέρος ΙΙ


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια καλημερα...

 

Εχω ενα προβληματακι(αρα)με την βασικη καμερα,την πισω

Οταν ανοιγω το καπακι για να ενεργοποιηθει δεν κάνει τίποτα

α)Αυτο δουλευει με καποιο φωτοκυταρο η καπου κανει επαφη κατι??

β)Μεσα απο το μενου δεν υπαρχει καποιος τροπος να την ενεργοποιησω?Οσο και να εψαξα δεν βρηκα κατι..Δεν ειναι λιγο χαζω αυτο,να εχει για την μπροστα και οχι για την βασικη?

 

Ναι για να ανοιξει η καμερα πρεπει να κλεισει κυκλωμα με τα 2 σιδερακια που βρισκονται δεξια της καρτας σιμ οπως το κοιτας απο πισω.

Βγαλε το καπακι και με ενα μαχαιρι πιρουνι οτι θες ακουμπησε και πιεσε λιγο τα 2 σιδερακια. Αν ανοιξει η καμερα τοτε πας για αλλαγη στο πισω καπακι

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδια εχω προβλημα με το κινητο. Ν73 ME. ανταποκρινεται υπερβολικα μα υπερβολικα αργα! Μου 'ρχεται να το σπασω!!!

Tο εχω στην τελευταια ενημερωση! λετε να το παω πισω στις πρωτες? γίνεται? πως? ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ:O!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω προβλημα με το κινητο. Ν73 ME. ανταποκρινεται υπερβολικα μα υπερβολικα αργα! Μου 'ρχεται να το σπασω!!!

Tο εχω στην τελευταια ενημερωση! λετε να το παω πισω στις πρωτες? γίνεται? πως? ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ:O!!

 

downgrade δε νομιζω να γινεται.

Το μονο που μπορεις να κανεις ειναι ενα καλο φορματ. ΒΓαλε τη καρτα μνημης και κοιταξε αν παει πιο γρηγορα και αν ναι τοτε κανε φορματ τη μνημη μονο

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ναι για να ανοιξει η καμερα πρεπει να κλεισει κυκλωμα με τα 2 σιδερακια που βρισκονται δεξια της καρτας σιμ οπως το κοιτας απο πισω.

Βγαλε το καπακι και με ενα μαχαιρι πιρουνι οτι θες ακουμπησε και πιεσε λιγο τα 2 σιδερακια. Αν ανοιξει η καμερα τοτε πας για αλλαγη στο πισω καπακι

 

Άνοιξε :)

 

Ξερουμε καποιο κοστος?

Απο μεσα απο το μενου δεν υπαρχει τροπος ετσι?

Link to comment
Share on other sites

Άνοιξε :)

 

Ξερουμε καποιο κοστος?

Απο μεσα απο το μενου δεν υπαρχει τροπος ετσι?

 

σε νοκια λογικα θα σου αλλαξουνε ολη την προσοψη αλλα βρισκεισ ανετα στο ebay καπακι με 5 ευρω

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Άνοιξε :)

 

Ξερουμε καποιο κοστος?

Απο μεσα απο το μενου δεν υπαρχει τροπος ετσι?

 

Από τα μενού ενεργοποιείται η πίσω κάμερα, μόνο όμως αν είναι ανοιχτό το πορτάκι :blink:

Πριν αλλάξεις καπάκι πάντως, καθάρισε με οινόπνευμα τις επαφές στο καπάκι (τις δύο μεταλλικές λωρίδες που έχει από τη μέσα πλευρά), μήπως και δεις φως. Εναλλακτικά μπορείς να κάνεις το εξής: με λίγο σελοτέιπ κόλλησε πάνω στις επαφές στο τηλέφωνο (όχι στο καπάκι) ένα κομματάκι αλουμινόχαρτο, ώστε να είναι μόνιμα βραχυκυκλωμένες. Έτσι το τηλέφωνο θα νομίζει ότι έχεις μόνιμα ανοιχτό το καπάκι, οπότε θα μπορείς να ενεργοποιείς την κάμερα από τα μενού.

Ericsson GS-337 -> Siemens C25 -> Nokia 7110 -> Motorola T720 -> Motorola V550 -> Siemens CX75 -> Nokia N73 -> Samsung Omnia i900 16GB -> HTC Desire S -> LG G2 D802 16GB -> Samsung Galaxy S7 Edge -> Samsung Galaxy S10+

Tablet: Kobo Arc 10HD

PDA/PNA: HP Jornada 525, Qtek 2020, Navigon 2110 max

Link to comment
Share on other sites

Από τα μενού ενεργοποιείται η πίσω κάμερα, μόνο όμως αν είναι ανοιχτό το πορτάκι :blink:

Πριν αλλάξεις καπάκι πάντως, καθάρισε με οινόπνευμα τις επαφές στο καπάκι (τις δύο μεταλλικές λωρίδες που έχει από τη μέσα πλευρά), μήπως και δεις φως. Εναλλακτικά μπορείς να κάνεις το εξής: με λίγο σελοτέιπ κόλλησε πάνω στις επαφές στο τηλέφωνο (όχι στο καπάκι) ένα κομματάκι αλουμινόχαρτο, ώστε να είναι μόνιμα βραχυκυκλωμένες. Έτσι το τηλέφωνο θα νομίζει ότι έχεις μόνιμα ανοιχτό το καπάκι, οπότε θα μπορείς να ενεργοποιείς την κάμερα από τα μενού.

Καλα λεει προσπαθησε με οινοπνευμα,αλλα αν τις εχεις μονιμες βραχυκυκλωμενες δν θ μπορεις να χρησιμοποιησεις την μπροστινη καμερα

Link to comment
Share on other sites

Καλα λεει προσπαθησε με οινοπνευμα,αλλα αν τις εχεις μονιμες βραχυκυκλωμενες δν θ μπορεις να χρησιμοποιησεις την μπροστινη καμερα

 

μπορει να τη γυρισει απο το μενου επιλογες--->χρηση 2ης καμερας

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
υπαρχει καποιος τροπος να εχουμε wi-fi στο ν73? ισως με καποια minis-sd καρτα (αν υπαρχει) να γινεται?
Link to comment
Share on other sites

Oχι δεν υπαρχει..
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

εχει δοκιμασει καποιος να βαλει τον ανταπτορα για 2 σιμ που κυκλοφορει στο Ν73?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Oχι δεν υπαρχει..

 

προφανως η απαντηση σου παει στο ερωτημα "υπαρχει καποιος τροπος να εχουμε wi-fi στο ν73?" ε?

 

γιατι καρτα minisd wifi βρηκα. αλλα και να την παρω δεν θα γινει η δουλεια ε?

Link to comment
Share on other sites

προφανως η απαντηση σου παει στο ερωτημα "υπαρχει καποιος τροπος να εχουμε wi-fi στο ν73?" ε?

 

γιατι καρτα minisd wifi βρηκα. αλλα και να την παρω δεν θα γινει η δουλεια ε?

 

αν δεν απατομαι οι συγκεκριμενες δουλευουν μονο σε windows mobile

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Είναι όπως τα λέει ο dkostas.

Παρότι υπάρχουν, το Symbian δεν τους υποστηρίζει.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Πώς γίνεται να επιλέξω ποιές επαφές θα χρησιμοποιώ. Δηλαδή εάν θα είναι του τηλεφώνου ή της SIM. Και πώς γίνεται να τις αντιγράψω από το τηλεφωνο στη SIM;

Xiaomi Mi9 Lite

Samsung A5 2016

Link to comment
Share on other sites

Πώς γίνεται να επιλέξω ποιές επαφές θα χρησιμοποιώ. Δηλαδή εάν θα είναι του τηλεφώνου ή της SIM. Και πώς γίνεται να τις αντιγράψω από το τηλεφωνο στη SIM;

 

πηγαινεις επαφες ---> επιλογες---> επαφες SIM ---> φακελος SIM

 

για αντιγραφη : επιλεγεις την επαφη που θες ---> επιλογες --->αντιγραφη---> στον καταλογο SIM

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

πηγαινεις επαφες ---> επιλογες---> επαφες SIM ---> φακελος SIM

 

για αντιγραφη : επιλεγεις την επαφη που θες ---> επιλογες --->αντιγραφη---> στον καταλογο SIM

 

Μόλις είδα ότι δεν έχω καμιά επαφή στην SIM. Πως μπορώ να αντιγράψω όλες τις επαφές από το κινητό στη SIM κατευθειάν και όχι μια μια;

Xiaomi Mi9 Lite

Samsung A5 2016

Link to comment
Share on other sites

Μόλις είδα ότι δεν έχω καμιά επαφή στην SIM. Πως μπορώ να αντιγράψω όλες τις επαφές από το κινητό στη SIM κατευθειάν και όχι μια μια;

 

τις επιλεγεις ολες απο το μενου επιλογη/εξαιρεση πατας επιλογη ολων και μετα αντιγραφη στον καταλογο σιμ

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ φίλε. Δυστυχώς όμως έχω στη συσκευή καμιά 500αρια επαφές και οι κάρτα παίρνει μόνο 200. Να δω τώρα πως θα τις περάσω στο καινούριο κινητό που πήρα

Xiaomi Mi9 Lite

Samsung A5 2016

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ φίλε. Δυστυχώς όμως έχω στη συσκευή καμιά 500αρια επαφές και οι κάρτα παίρνει μόνο 200. Να δω τώρα πως θα τις περάσω στο καινούριο κινητό που πήρα

 

αν καταλαβα καλα θελεις να μεταφερεις τις επαφες απο το Ν73 σε καποιο αλλο?

Και γιατι τις αντιγραφεις στην sim και δεν τις στελνεις με bluetooth?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Kαλυτερα ρωτησε στο επισημο θεμα της συσκευης που αγορασες. Μην ξεχασεις να γραψεις οτι θελεις να μεταφερεις τις επαφες απο το Ν73.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω ένα N73 και τον τελευταίο καιρό έχει γίνει υπερβολικά αργό...έκανα επαναφορά των εργοαστασιακών ρυθμίσεων και ακόμαι και φορμάτ στην κάρτα μνήμης αλλά τίποτα...τι μπορώ να κάνω για να το επιδιορθώσω;

 

 

 

Να ρωτήσω και κάτι άλλο... το συνδέω στο σταθερό pc μου με σκοπό να περάσω την το τεέυταίο firmware πάλι απο πάνω...και το NOKIA UPDATER μου λέει πως δεν μπορεί να προχωρήσει διότι το έχω μάλλον συνδέσει σε usb hub ενώ εγώ το έχω βάλει επάνω στην μητρική....καμμιά ιδεά?

Link to comment
Share on other sites

Κάνε hard format.

Στο FAQ της ενότητας αναφέρει πως το κάνεις καθώς και τις επιπτώσεις αυτού.

 

 

Δοκίμασε σε άλλη θύρα USB η οποία να είναι μια από τις πίσω και όχι στη πρόσοψη του tower εφόσον έχει επιτραπέζιο υπολογιστή.

Αν έχεις lap top, απλά άλλαξε θύρα.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...