Jump to content

[S60 3rd Edition] Εφαρμογές - Μέρος ΙΙ


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπερα παιδια.εχω ενα ε50 και κατεβασα το easy reject αλλα πως μπορω να το κανω activate αφου δεν εχω συνδεση στο ιντερνετ απο το κινητο?εχω πληρωσει κανονικα αλλα δεν μπορω να το κανω..καμια ιδεα?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Λογικά οι οδηγίες στο manual πρέπει να σε καλύπτουν.

http://img99.imageshack.us/img99/4083/73110328.th.jpg

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα.

Έχω το Ε72 και θέλω να ρωτήσω αν υπάρχει κάποιος τρόπος να βλέπεω στο μητρώο κλήσεων (εισερχ., εξερχ., αναπαντ.) τον ακριβή αριθμό της επαφής? Ρωτάω γιατί απλά εμφανίζει το σηματακι του κινητου τηλεφ. ανεξάρτητα ποιος αριθμός έχει καλέσει.

Αν δεν γίνεται κατι, υπάρχει μηπως καποια εφαρμογή που να κάνει καλύτερη διαχειριση των κλήσεων (για π.χ να εμφανίζει και διάρκεια, να κάνει ομαδοποίηση ανα επαφή,...)??????????????

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας , είμαι κάτοχος του Nokia 6220 classic. Πρόσφατα είδα στο youtube ένα βιντεάκι που έδειχνε το κινητό μου να του έχουν φορτώσει τα windows 98!

Μήπως μπορεί να με βοηθήσει κάποιος να τα βρω και να τα περάσω κι εγώ στο κινητό μου; Ευχαριστώ.

 

Βρήκα και πέρασα στο κινητό μου τα windows 95 , τα οποία και τρέχουν μια χαρά. Το μόνο κακό είναι ότι θέλει κανένα δεκάλεπτο μέχρι να τα φορτώσει το κινητό. Επίσης , για να χειριστείς το δείχτη του ποντικιού χρησιμοποιείς το πλήκτρο πλοήγησης (το μεσαίο που πάει πάνω - κάτω - δεξιά - αριστερά και πατιέται) , αλλά έχει μεγάλη ευαισθησία και είναι λίγο δύσχριστο... Προσπάθησα από το control panel αλλά το παράθυρο που βγάζει δε χωράει στην οθόνη του κινητού και δε μπορώ να πατήσω το OK...

Edited by impreza_sti
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παίδες,

Έχω το 6710 Navigator και θα ήθελα αν υπάρχει τρόπος (πρόγραμμα), όταν κάνω πλοήγηση με αυτό να το συνδέω σε Notebook και να το χειρίζομαι μέσα από το Notebook, έτσι θα είναι πιο εύχρηστη η πληκτρολόγηση και η παρακολούθηση βίντεο.

Υπάρχει λύση ?

Ηλίας

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παίδες,

Έχω το 6710 Navigator και θα ήθελα αν υπάρχει τρόπος (πρόγραμμα), όταν κάνω πλοήγηση με αυτό να το συνδέω σε Notebook και να το χειρίζομαι μέσα από το Notebook, έτσι θα είναι πιο εύχρηστη η πληκτρολόγηση και η παρακολούθηση βίντεο.

Υπάρχει λύση ?

Ηλίας

Δεν νομίζω φίλε Ηλία πως υπάρχει αυτή η δυνατότητα.

Η μόνη λύση που μπορώ να σκεφτώ ώστε να έχεις πλοήγηση στο netbook σου είναι να βάλεις κάποιο πρόγραμμα πλοήγησης όπως το garmin ή το destinator την έκδοση για pc και με έναν εξωτερικό δέκτη gps να έχεις στίγμα.:)

Link to comment
Share on other sites

έχει βρει κάποιος κάτι σαν το youtubedownloader για s60?

 

Mε το Mobitubia μπορείς πέρα του να δεις βίντεο στο youtube, να τα κατεβάσεις αν θες.

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ φίλε stefanw595 για την γρήγορη απάντηση, αλλά από λάθος μου έγραψα μόνο πλοήγηση.

Αυτό που με ενδιαφέρει είναι να κάνω πλοήγηση στο ιντερνέτ με την σύνδεσή μου από το κινητό χωρίς να χρειαστεί να αγοράσω κάποιο στικ για ασύρματο ιντερνέτ, αλλά να χρησιμοποιώ το Notebook το οποίο είναι πιο εύχρηστο στην πληκτρολόγηση σελίδων, μηνυμάτων κλπ.

Φιλικά Ηλίας:O

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ φίλε stefanw595 για την γρήγορη απάντηση, αλλά από λάθος μου έγραψα μόνο πλοήγηση.

Αυτό που με ενδιαφέρει είναι να κάνω πλοήγηση στο ιντερνέτ με την σύνδεσή μου από το κινητό χωρίς να χρειαστεί να αγοράσω κάποιο στικ για ασύρματο ιντερνέτ, αλλά να χρησιμοποιώ το Notebook το οποίο είναι πιο εύχρηστο στην πληκτρολόγηση σελίδων, μηνυμάτων κλπ.

Φιλικά Ηλίας:O

 

A αυτό εννοούσες? Αυτό είναι ακόμη πιο εύκολο. Αν δεν κάνω λάθος μέσα στο Ovi Suite έχει επιλογή να συνδεθείς στο ιντερνετ μέσω του κινητού, αυτό δηλαδή που θες. Δεν θυμάμαι ποια ήταν ακριβώς η επιλογή που πρέπει να πας γιατί δεν το έχω πλέον το πρόγραμμα αλλά γίνεται.

 

Επίσης υπάρχει εφαρμογή που μεταρέπει το κινητό σου σε wifi spot οπότε μπορείς να μπεις και έτσι. Η εφαρμογή λέγεται JoikuSpot.

 

Γνώμη μου είναι πάντως να το κάνεις μέσω του Ovi Suite.:)

Link to comment
Share on other sites

Κάνω την ίδια ερώτηση και εδώ μιας και υπάρχει μεγαλύτερη κινητικότητα σε σχέση με το αντίστοιχο θέμα, απο οτι στο v5

 

Γνωρίζει κανείς καμια εφαρμογή που να βλεπεις ειδοποίηση για μήνυμα στην οθόνη του κινητού οταν ειναι κλειδωμένο ? (εννοώ απλό κλείδωμα όχι με κωδικό.)

 

δοκίμασα την εφαρμοή sms preview που ειναι και δωρεάν αλλά δεν το δείχνει όταν είναι κλειδωμένο, μόνο όταν είναι ξεκλείδωτο το δείχνει και πάλι ομως εμφανίζει και μέρος του μηνύματος. Εγω θα ήθελα απλά να λέει one new text message με φωτεινή ενδειξη στην οθόνη...

 

Έχει κανείς τίποτα υπόψιν του ? thnx in advance.

Link to comment
Share on other sites

Συγγνωμη να κανω μια ερωτηση.Περασα το opera mini 5 στο κινητο μου.Δεν μπορω να βλεπω βιντεο του youtube?Πριν χρησιμοποιουσα τον browser που ειχε απο την αρχη κ τα ανοιγε..Τι παιζει?
Link to comment
Share on other sites

Clocktop γραμμενο σε Python. :D

... είναι τα βλέφαρά μου διάφανες αυλαίες.

Όταν τα ανοίγω, βλέπω εμπρός μου ότι κι αν τύχει

όταν τα κλείνω, βλέπω εμπρός μου ότι ποθώ - (Ανδρέας Εμπειρίκος)

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει καποια εφρμογή για να βλέπω τον καιρό στο 6700 slide που να μην χρειαζεται συνδεση gprs ή wifi παρα μόνο να συνδεω το κινητο μεσω καλωδίου και να παιρνει τα δεδομένα?
Link to comment
Share on other sites

Συγγνωμη να κανω μια ερωτηση.Περασα το opera mini 5 στο κινητο μου.Δεν μπορω να βλεπω βιντεο του youtube?Πριν χρησιμοποιουσα τον browser που ειχε απο την αρχη κ τα ανοιγε..Τι παιζει?

Το opera mini δεν μπορεί να αναπαράγει video youtube. Δοκίμασε το opera mobile ή το skyfire.

 

@tron Δεν νομίζω ότι υπάρχει τέτοια εφαρμογή καιρού. Οι πιο πολλές που ξέρω κατεβάζουν δεδομένα είτε μέσω wifi ή GPRS.

@HuskerDu Είναι freeware η συγκεκριμένη εφαρμογή?

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

@HuskerDu [/b]Είναι freeware η συγκεκριμένη εφαρμογή?

free είναι, όπως και το vhome.

... είναι τα βλέφαρά μου διάφανες αυλαίες.

Όταν τα ανοίγω, βλέπω εμπρός μου ότι κι αν τύχει

όταν τα κλείνω, βλέπω εμπρός μου ότι ποθώ - (Ανδρέας Εμπειρίκος)

Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις κάποιο διαθέσιμο link δώσε το ώστε να προστεθεί στο πρώτο ποστ. Thanks :)

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Φίλε stefanw595 σ' ευχαριστώ πάλι, αλλά μέσα από το Ovi που θα ήτανε και το πιο εύκολο, δεν βρίσκω πως θα μπορούσε να λειτουργεί.

Αν το ξέρει κάποιος που έχει το Ovi εγκατεστημένο ας μας γράψει πως συνδέουμε το κινητό σε Netbook ώστε χρησιμοποιώντας το ιντερνέτ του κινητού να χειριζόμαστε ιστοσελίδες στο Netbook

Ευχαριστώ προκαταβολικά :rolleyes:

Ηλίας :O

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους τους χρήστες του forum. Θέλω να ρωτήσω κάποια πραγματάκια...

Ξεκίνησα να ψάχνω την σελιδα αυτή σιγά-σιγά αλλά από ότι είδα είναι 660 σελίδες και αυτό αποτελεί κομματάκι δύσκολο να το πάρω μέχρι τέλους. Είμαι κάτοχος ενός ΝΟΚΙΑ Ν96 και θα ήθελα να προτείνεται κάποιες καλές εφαρμογές και τι πρέπει να κάνω για να εγκατασταοθούν.

Συγνώμη αν είμαι εκτος θέματος ή εχει απαντηθεί αυτο που ζητάω... Αν μπορεί κάποιος ας βοηθήσει. Ευχαριστώ εκ των προτέρων....

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους τους χρήστες του forum. Θέλω να ρωτήσω κάποια πραγματάκια...

Ξεκίνησα να ψάχνω την σελιδα αυτή σιγά-σιγά αλλά από ότι είδα είναι 660 σελίδες και αυτό αποτελεί κομματάκι δύσκολο να το πάρω μέχρι τέλους. Είμαι κάτοχος ενός ΝΟΚΙΑ Ν96 και θα ήθελα να προτείνεται κάποιες καλές εφαρμογές και τι πρέπει να κάνω για να εγκατασταοθούν.

Συγνώμη αν είμαι εκτος θέματος ή εχει απαντηθεί αυτο που ζητάω... Αν μπορεί κάποιος ας βοηθήσει. Ευχαριστώ εκ των προτέρων....

Για προτάσεις εφαρμογών ρίξε μια ματιά στο θέμα Ποιες είναι κατά την γνώμη σας οι καλύτερες εφαρμογές;

 

Για το πως θα τις κάνεις εγκατάσταση διάβασε το S60 3rd Edition Platform FAQ -> Πως εγκαθιστώ αρχεία sis, sisx, jar και wgz;

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητή κοινότητα της Nokia, θα ήθελα να ρωτήσω πάλι γιατί δεν πήρα καμία απάντηση. Αν ξέρει κάποιος πως μπορώ να συνδέσω το κινητό μου (6710) με το Netbook και χρησιμοποιώντας το ιντερνέτ του κινητού να σερφάρω στο ιντερνέτ. Ο φίλος stefanw595 μου έγραψε ότι γίνεται με το Ovi suite αλλά όπως το έψαξα μάλλον δεν γίνεται. Σας παρακαλώ για μια έγκυρη απάντηση.

Φιλικά

Ηλίας:O

Link to comment
Share on other sites

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Σ’ ευχαριστώ φίλε itchrist86 για την γρήγορη απάντηση, όντος θα έπρεπε να δουλεύει με Ovi Suite αλλά εγώ δεν μπορώ να συνδεθώ είτε βάζοντας αυτόματα την Cosmote είτε βάζοντας τις ρυθμίσεις χειροκίνητα. Εσύ ή κάποιος άλλος το έχει λειτουργήσει με κάποιον τρόπο.

Ευχαριστώ

Ηλίας

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά κι εγώ κάνω φιλότιμες προσπάθειες να το επιτύχω (έτσι από περιέργεια) αλλά πέφτουν στο κενό! Μήπως έχει να κάνει και με κάποια υπηρεσία δικτύου που δεν υφίσταται στην Ελλάδα (όπως αρκετές άλλες;)

 

Και κάτι άλλο. Έχω πάρει μερικές μετοχές και ψάχνω κάποια εφαρμογή ώστε να καταχωρίσω σε αυτήν τι μετοχές έχω πάρει, σε ποια τιμή, πόσα τεμάχια και πότε! Προσοχή! Όχι εφαρμογή για να βλέπω την τιμή τους! Τέτοια έχω: το bloomberg. Ψάχνω μια εφαρμογή portfolio μετοχών. Στο google μου βγάζει εφαρμογές on -line παρακολούθησης των τιμών κυρίως! Αλλιώς θα τα έχω σε excel και θα ξενερώσω!!!!!!!

 

Ευχαριστώ

Edited by tomtom44
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...