Jump to content

[S60 3rd Edition] Εφαρμογές - Μέρος ΙΙ


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

βρε παιδια βρηκα το blacklist το εβαλα στο ν82 για να μην ενοχλουν με αποκρυψη. δε λειτουργησε. οι αλλεσ επιλογεσ οκ. αλλα με αποκρυψη δε πιανει. γιατι?
Όλη η ζωή είναι μπροστά μου αλλά εγώ εξακολουθώ να κοιτάω πίσω.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

βρε παιδια βρηκα το blacklist το εβαλα στο ν82 για να μην ενοχλουν με αποκρυψη. δε λειτουργησε. οι αλλεσ επιλογεσ οκ. αλλα με αποκρυψη δε πιανει. γιατι?

 

Ποιο blacklist εβαλες;Στο ν82 ειχα το best πανω απο ενα χρονο που ειχα το τηλεφωνο και ολες του οι λειτουργιες δουλευαν αψογα.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Οταν σε παρουν για πρωτη φορα με αποκρυψη πατησε το No για να σε ρωτησεις εαν θελεις να προσθεσης την αποκρυψη αριθμου στην blacklist.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Οταν σε παρουν για πρωτη φορα με αποκρυψη πατησε το No για να σε ρωτησεις εαν θελεις να προσθεσης την αποκρυψη αριθμου στην blacklist.

 

Γιαννη, το best εχει επιλογη να αποθηκευσεις στην λιστα που εχεις κανει αριθμο με αποκρυψη.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Μπερδεψα τις εφαρμογες. Αυτες τις ημερες δεν εχω καμια και το εγραψα οτι θυμομουν :O
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Ποιο blacklist εβαλες;Στο ν82 ειχα το best πανω απο ενα χρονο που ειχα το τηλεφωνο και ολες του οι λειτουργιες δουλευαν αψογα.

 

handy blacklist s60 3 demo,λεει. με το ζορι τη βρηκα σπασμενη στο νετ.

 

Οταν σε παρουν για πρωτη φορα με αποκρυψη πατησε το No για να σε ρωτησεις εαν θελεις να προσθεσης την αποκρυψη αριθμου στην blacklist.

 

το πατησα αλλα απ οτι καταλαβα στη συνεχεια,απορηπτει ολα τα τηλ εκτοσ επαφων:(

Όλη η ζωή είναι μπροστά μου αλλά εγώ εξακολουθώ να κοιτάω πίσω.
Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε να το ακυρωσεις απο το μενου του ιδιου του προγραμματος. Αν και θεωρητικα θα πρεπει να το αφαιρει ετσι κ αλλιως μετα την απεγκατασταση...

 

Για να σβήσεις το γραμματοκιβώτιο Hotmail από τα μηνύματα:

Μηνύματα - Επιλογές - Ρυθμίσεις - E-mail - Γραμματοκιβώτια - Hotmail - Επιλογές - Διαγραφή

 

To πρόβλημα μου μάλλον ήταν ότι για κάποιο λόγο δε φαινόταν στη ρύθμιση που πρότεινε ο mirrorofsorrow. Όπως και να έχει, η λύση βρέθηκε με επανεγκατάσταση, χειροκίνητη απεγκατάσταση όλων των εφαρμογών που εγκαθίστανται μαζί με το windows live (nokia services κτλ) και μετά απεγκατάστσαη του windows live, επανεγκατάση ΞΑΝΑ, και ΞΑΝΑ απεγκατάσταση..... Ε, στο τέλος όλα οκ! Οπότε...καμμιά καλή εφαρμογούλα για email έχουμε....? Ότι βρήκα για profimail και system seven push email ήταν είτε παλιά έκδοση είτε δε δούλευε σωστά. Υπάρχει κάτι άλλο;

Link to comment
Share on other sites

To πρόβλημα μου μάλλον ήταν ότι για κάποιο λόγο δε φαινόταν στη ρύθμιση που πρότεινε ο mirrorofsorrow. Όπως και να έχει, η λύση βρέθηκε με επανεγκατάσταση, χειροκίνητη απεγκατάσταση όλων των εφαρμογών που εγκαθίστανται μαζί με το windows live (nokia services κτλ) και μετά απεγκατάστσαη του windows live, επανεγκατάση ΞΑΝΑ, και ΞΑΝΑ απεγκατάσταση..... Ε, στο τέλος όλα οκ! Οπότε...καμμιά καλή εφαρμογούλα για email έχουμε....? Ότι βρήκα για profimail και system seven push email ήταν είτε παλιά έκδοση είτε δε δούλευε σωστά. Υπάρχει κάτι άλλο;

 

Η default του γραμματοκιβωτιου δεν σε εξυπηρετει? Εγω απο τοτε που εβαλα τις ρυθμισεις δεν χρειαζομαι τιποτα αλλο..

 

Να ρωτησω κ κατι, λεγαμε παραπανω για το fring, πηγα να το βαλω στο Ν96 για να το δοκιμασω, αλλα δεν μου λειτουργει. Δοκιμασα τις δυο τελευταιες εκδοσεις που βρηκα, και ενω δειχνει την splash αρχικη οθονη, η εφαρμογη κλεινει μονη της..

Και να ξαναρωτησω αν θυμαται καποιος το ονομα μιας εφαρμογης που οταν την επιλεγεις σου αλλαζει την γλωσσα γραφης..

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς αν υπάρχει εφαρμογή που να δείχνει σωστά τα εικονίδια των εισερχόμενων/εξερχόμενων/αναπάντητων κλήσεων,

ανάλογα με την καταχώρηση του αριθμού στις επαφές (κινητό, οικία, fax κτλ.);

Δεν έχω υπόψιν μου κάποια. Για δοκίμασε το advanced call manager να δεις αν σε καλύπτει.

Link to comment
Share on other sites

To πρόβλημα μου μάλλον ήταν ότι για κάποιο λόγο δε φαινόταν στη ρύθμιση που πρότεινε ο mirrorofsorrow. Όπως και να έχει, η λύση βρέθηκε με επανεγκατάσταση, χειροκίνητη απεγκατάσταση όλων των εφαρμογών που εγκαθίστανται μαζί με το windows live (nokia services κτλ) και μετά απεγκατάστσαη του windows live, επανεγκατάση ΞΑΝΑ, και ΞΑΝΑ απεγκατάσταση..... Ε, στο τέλος όλα οκ! Οπότε...καμμιά καλή εφαρμογούλα για email έχουμε....? Ότι βρήκα για profimail και system seven push email ήταν είτε παλιά έκδοση είτε δε δούλευε σωστά. Υπάρχει κάτι άλλο;

 

εγω παντως χρησιμοποιω το profimail, εκδοση 2.70 (αν δεν κανω λαθως πρεπει να υπαρχει και η 2.91 πλεον ραγισμενη στα γνωστα μαγαζια) και ειμαι αρκετα ευχαριστημενος παντως.

μην σε φρεναρει το οτι δεν ειναι η τελευταια εκδοση, εμ τα θελουμε ολα δωρεαν εμ μας τα δινουν και δεν μας κανουν επειδη δεν ειναι οι τελευταιες εκδοσεις...

ΜΙΑ ΖΩΗ ΟΛΟ ΑΡΗΣ...

 

Γιώργος

iPhone 3G S, 32GB, White, non JB

Link to comment
Share on other sites

Νεα εκδοση του core player και πιο συγκεκριμενα

 

Core Player v1.3.2 build 6909 S60v3 Stream Video 3D Interface

 

v1.3.2 updated version of the content:

Amended: YouTube playback!

Amended: ISO8601 'zulu' (Z) data

Amended: ogg and Theora detection Amended: AVI Analysis

Amended: AVI in the aspect ratio

Fixed: UDP streams to explore 7

Amended: ID3v2.4 Size Analysis

Fixed: Setting screen rotation

Amendments: Other FLV problem

Amended: PalmOS: memory usage

Amended: OS X: Shortcuts problem

Add: More YouTube streaming option (from 50kbps to 2 Mbps)

Added: basic HTTP proxy support

Add: Basic HTTP Authentication

Add: improve file cache

Add: support for ASX playlists EntryRef in

Add: low-flow option Added: better support for embedded cover,

Add: Merger of the same list of artists for the album (by default)

Added: re-start the process to load a network file (default closed)

Add: Desktop: always the front-end display Change: the speed of interface and optimization of procedures and amendments to

Change: XML resolve to accelerate the speed

Change: the perfect support for UDP streams, the default use of RTSP

 

Κυκλοφορει στα μαγαζακια...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

 

Στο N82, και από ότι νομίζω σε όλα τα series 60, τα εικονίδια των εισερχόμενων, εξερχόμενων και αναπάντητων κλήσεων είναι όλα τα ίδια,

ένα "μπλε κινητό" ακόμα και αν ο αριθμός της κλήσης είναι καταχωρημένος στις επαφές ως "οικία" ή "fax".

Αυτό ορισμένες φορές μπορεί να γίνει πολύ εκνευριστικό και επειδή το πρόβλημα αυτό υπάρχει χρόνια και δεν το βλέπω να διορθώνεται, ερωτώ:

 

Ξέρει κανείς αν υπάρχει εφαρμογή που να δείχνει σωστά τα εικονίδια των εισερχόμενων/εξερχόμενων/αναπάντητων κλήσεων,

ανάλογα με την καταχώρηση του αριθμού στις επαφές (κινητό, οικία, fax κτλ.);

 

ευχαριστώ

ετσι ειναι σε ολα..δυστυχως.

Link to comment
Share on other sites

Νεα εκδοση του core player και πιο συγκεκριμενα

 

Core Player v1.3.2 build 6909 S60v3 Stream Video 3D Interface

 

 

να φανταστω η μεταφραση που ειχαν κανει καποια παιδια για την προηγουμενη εκδοση (1.30) δεν ισχυει, ετσι; :confused:

ΜΙΑ ΖΩΗ ΟΛΟ ΑΡΗΣ...

 

Γιώργος

iPhone 3G S, 32GB, White, non JB

Link to comment
Share on other sites

να φανταστω η μεταφραση που ειχαν κανει καποια παιδια για την προηγουμενη εκδοση (1.30) δεν ισχυει, ετσι; :confused:

 

Οταν λες μεταφραση τι εννοιεις μεταφραση εφαρμογης στα ελληνικα?

Αν ναι τοτε δεν ισχυει..

Link to comment
Share on other sites

Οταν λες μεταφραση τι εννοιεις μεταφραση εφαρμογης στα ελληνικα?

Αν ναι τοτε δεν ισχυει..

 

ναι την μεταφραση της εφαρμογης στα ελληνικα εννοω, που ειχε επιμεληθει ο gianpithio σε συνεργασια με καποια ακομα παιδια του φορουμ, η οποια τελικα οντως δεν ισχυει, μολις το τσεκαρα.

ΜΙΑ ΖΩΗ ΟΛΟ ΑΡΗΣ...

 

Γιώργος

iPhone 3G S, 32GB, White, non JB

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα χθες το βράδυ την εφαρμογή light control και σήμερα το πρωί παρατήρησα ένα bug. Κάθε φορά που τρέχει η εφαρμογή και κλειδώσω το πληκτρολόγιο το φως της οθόνης παραμένει αναμμένο. Για να σβήσει θα πρέπει να πατήσω οποιοδήποτε πλήκτρο την ώρα που είναι κλειδωμένο και μετά σβήνει. Δηλαδή αν θέλω να χρησιμοποιώ την εφαρμογή θα πρέπει κάθε φορά που κλειδώνω το πληκτρολόγιο να πατάω και ένα ακόμη κουμπί!! :mad:

Έχω την έκδοση 1,33. Μήπως να βάλω κάποια άλλη έκδοση? Υποτίθεται έβαλα την εφαρμογή για να έχω λίγο πιο δυνατά την φωτεινότητα αλλά να έχω σβηστό το φως των πλήκτρων κατά την διάρκεια της μέρας ώστε να ξοδεύει λιγότερη μπαταρία.. αλλά αν το ξεχνάω αυτό με το κλείδωμα θα ξοδεύει περισσότερη μπαταρία:!:

Link to comment
Share on other sites

Με ποιον Internet Browser σας δουλεύουν καλά τα Flash sites?

Εγώ με τον ενσωματωμένο, με τον Opera Mini και το Opera μου βγάζει ότι θέλει Update το flash.

Kαμιά πρόταση?

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Με ποιον Internet Browser σας δουλεύουν καλά τα Flash sites?

Εγώ με τον ενσωματωμένο, με τον Opera Mini και το Opera μου βγάζει ότι θέλει Update το flash.

Kαμιά πρόταση?

 

Υπαρχουν ακομη δυο browser που δουλευουν καλα. Ειναι ο Skyfire και ο Ο3.

Δοκιμασε τους και οποιος σε βολεψει!

Link to comment
Share on other sites

Με τον ενσωματωμένο παίζουν τα περισσότερα flash. Κοίτα τις ρυθμίσεις να έχει φόρτωση υλικού "όλα".

 

edit: Είχα ένα πρόβλημα με την τελευταία έκδοση ebuddy που κατέβασα.. δεν μου άνοιγε η εφαρμογή. Τελικά την ξανακατέβασα και είναι οκ. Επίσης πλέον μπορώ να συνδέομαι με κατάσταση "εκτός σύνδεσης" και να μιλάω με τις επαφές μου. Απλά το αναφέρω γιατί ένα παιδί έλεγε οτι μόνο το slick το κάνει και δεν βρίσκει άλλη εφαρμογή! ;)

Link to comment
Share on other sites

Με ποιον Internet Browser σας δουλεύουν καλά τα Flash sites?

Εγώ με τον ενσωματωμένο, με τον Opera Mini και το Opera μου βγάζει ότι θέλει Update το flash.

Kαμιά πρόταση?

 

Αν δε κανω λαθος, σελιδες που ειναι γραμμενες αποκλειστικα σε flash δεν παιζουν στο κινητο.. αναβαθμιση σου ζηταει γιατι τα κινητα εχουν flash Lite...

[sIGPIC][/sIGPIC]

Why So Serious?

Link to comment
Share on other sites

Την σελίδα zoo.gr που είναι αποκλειστικά σε flash την ανοίγει με τον browser του κινητού. Βέβαια δεν μπορείς να δεις τίποτα γιατί τα δείχνει μικροσκοπικά :p Αλλά κάποια άλλα δεν τα ανοίγει γιατί έχουν νεότερη έκδοση του flash.
Link to comment
Share on other sites

προσπαθω να βαλω το Core Player v1.3.2 και μου γραφει ληξη πιστοποιητικου.Εχω αλλαξει την ημερομηνια πολλες φορες αλλα τιποτα.
Link to comment
Share on other sites

προσπαθω να βαλω το Core Player v1.3.2 και μου γραφει ληξη πιστοποιητικου.Εχω αλλαξει την ημερομηνια πολλες φορες αλλα τιποτα.

 

Πρεπει να εχεις βγαλει πιστοποιητικο πρωτα.Περισσοτερα στο επισημο θεμα http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=203573 Επισης σαν καινουργιος που εισαι καλο ειναι να αφιερωσεις λιγο χρονο και να διαβασεις το S60 3rd Edition Platform FAQ:http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=200090

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Πρεπει να εχεις βγαλει πιστοποιητικο πρωτα.Περισσοτερα στο επισημο θεμα http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=203573 Επισης σαν καινουργιος που εισαι καλο ειναι να αφιερωσεις λιγο χρονο και να διαβασεις το S60 3rd Edition Platform FAQ:http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=200090

Ολα αυτα ειναι εξαιρετικα δυσκολα για εμενα.

Link to comment
Share on other sites

Ολα αυτα ειναι εξαιρετικα δυσκολα για εμενα.

 

Τιποτα δεν ειναι δυσκολο.Κανενας απο μας δεν γεννηθηκε με τις γνωσεις μεσα του.Για αυτο ημαστε εδω για να βοηθαμε ο ενας τον αλλον.Διαβασε προσεκτικα το θεμα και θα δεις οτι ειναι απλα τα πραγματα.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...