Jump to content

[S60 3rd Edition] Εφαρμογές - Μέρος ΙΙ


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Να σε ρωτήσω...

Πλοήγηση στο internet κάνεις συχνά;

Ναι, πολύ πιθανών το χώρο να τον καταλαμβάνουν αρχεία της cache.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δεν έχει ξανα δουλέψει ποτέ..απλά την πέρασα και δοκίμασα να συνδεθώ με vodafone internet μου λέει συγκεκριμένα"το messenger δεν είναι διαθέσημο , δοκιμάστε αργότερα"

Παλιότερα όταν είχα wind με το ίδιο ακριβώς πρόγραμμα συνδεόταν κανονικά.Αλλα όπως είπατε κάτι παίζει με πιστοποιητικά ε?οπότε ψάχνω κανένα άλλο πρόγραμμα για να βολευτώ...αν και το συγκεκριμένω είναι απλά τέλειο.....

φίλε dpetka2001 ορίστε πάρτην....http://www.endera.eu/sis/

 

Φιλε μου κ εγω το ιδιο προβλημα ειχα. Τελικα συμπερανα πως το slick ειναι πολυ πιο ευχρηστο (επισης μπορεις να γραφεις κανονικα ακομα κ οταν φαινεσαι εκτος συνδεσης). Η εκδοση ομως του messenger που μου λειτουργει αψογα ειναι η WindowsLive_S60_3_2_v_1_5_1229. Δεν ξερω αν εχει βγει νεοτερη που να δουλευει, με αυτη παντως θα εισαι οκ. Αν κ εγω θα προτεινα συνδυασμο Σλικ για μηνυματα και μαμισιο γραμματοκιβωτιο για μειλ. Τεσπα, ελπιζω να βοηθησα :)

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Να σε ρωτήσω...

Πλοήγηση στο internet κάνεις συχνά;

Ναι, πολύ πιθανών το χώρο να τον καταλαμβάνουν αρχεία της cash.

 

Μπαίνω.. αλλά συνήθως χρησιμοποιώ opera mini. Τον browser του κινητού τον χρησιμοποιώ όταν δεν με βολεύει κάτι στον opera αλλά αδειάζω κατά καιρούς την cache. Βέβαια όντως ήταν λίγο γεμάτη η cache τώρα που μου είπες.. αλλά και που την άδειασα 1mb ελευθερώθηκε!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, έχει εντοπίσει κανείς σας σε ποιον φάκελο αποθηκεύει δεδομένα η εφαρμογή YouTube???

Αυτό που με ενδιαφέρει κυρίως είναι να καθαρίσω την cache της φόρμας αναζήτησης. Θενξ.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Έχει μειωθεί η μνήμη του τηλεφώνου και έχουν μείνει ελεύθερα μόνο 3mb. Πώς έχει γίνει αυτό δεν μπορώ να καταλάβω. Όλες τις εφαρμογές τις περνάω στην κάρτα μνήμης εκτός από τις απαραίτητες που αποθηκεύονται αυτόματα στην μνήμη του τηλεφώνου.

 

Άνοιξε τον ιστό και κάνε διαγραφή της cache, των cookies, του ιστορικού κλπ κλπ. Κάνε το ίδιο αν χρησιμοποιείς κάποιον άλλο browser.

 

edit: Δεν είδα τις απαντήσεις που είχαν ήδη δοθεί.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Αυτο το εχει ψαξει κανενας?

 

Windows 3.1 and Windows 95 on Symbian

 

Φαινετε ενδιαφερον γιατι ουσιαστικα λειτουργεις dos στο κινητο!

Ακυρο υπηρχε ηδη.

Link to comment
Share on other sites

ξερει κανεις αν μπορουμε να αλλαξουμε την εικονα που εχει απο default το ν95 κατα την κατασταση εξοικονομισης ενεργειας,δηλαδη εκεινο το ρολοι με την ημερομηνια που φαινεται στην οθονη μας οταν πεφτει σε "κομμα" η συσκευη???
Link to comment
Share on other sites

ξερει κανεις αν μπορουμε να αλλαξουμε την εικονα που εχει απο default το ν95 κατα την κατασταση εξοικονομισης ενεργειας,δηλαδη εκεινο το ρολοι με την ημερομηνια που φαινεται στην οθονη μας οταν πεφτει σε "κομμα" η συσκευη???

Μπορεις να περάσεις το cClock. Είναι πολύ καλό και έχει πάρα πολλές επιλογές για να φτιάξεις όπως θες εσύ την εμφάνιση της εξοικονόμισης ενέργειας.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν προγράμματα όπως το cClock ή μπορείς να βάλεις flash animation (swf).

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν προγράμματα όπως το cClock ή μπορείς να βάλεις flash animation (swf).

 

εχω βάλει flash animation(αν εννοεις τον screensaver) αλλα μετα απο 1 λεπτο εξαφανιζεται ο screensaver και βγαζει το κλασικο ρολοι της συσκευης.

Link to comment
Share on other sites

εχω βάλει flash animation(αν εννοεις τον screensaver) αλλα μετα απο 1 λεπτο εξαφανιζεται ο screensaver και βγαζει το κλασικο ρολοι της συσκευης.

 

Δοκιμασε το handy clock.Αφου το βαλεις μεσα απο τα θεματα ενεργοποιεις το screensaver που εχει μεσα το προγραμμα.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, έχει εντοπίσει κανείς σας σε ποιον φάκελο αποθηκεύει δεδομένα η εφαρμογή YouTube???

Αυτό που με ενδιαφέρει κυρίως είναι να καθαρίσω την cache της φόρμας αναζήτησης. Θενξ.

 

Αν και δεν εχω την συγκεκριμενη εφαρμογη στην συσκευη μου μπορεις να κανεις το παρακατω. Να αποσυμπιεσεις το .sis με το UnSIS στο pc και να δεις σε ποιους φακελους κανει εγκαταστση η εφαρμογη. Λογικα σε ενα απο αυτους τους φακελους θα αποθηκευει αυτα που ψαχνεις..

 

:)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Γεια σε όλους!Ήθελα να ρωτήσω αν υπάρχει κανένα πρόγραμμα για CΗΑΤ στο Ν95-8GΒ?Υπάρχει το ΜΙRC για παράδειγμα που να δουλεύει όπως το ΜSΝ?

Philips Savvy/Sony Ericsson T28s/Nokia 6510/Nokia N93/Nokia N95 8GB/Blackberry Storm 2 9520/Samsung Galaxy S PLUS/Samsung Galaxy SΙΙ{NeatROM_v6.4 & Apolo-4.15b_ExtrV0}/Samsung Galaxy A5{2016}/Samsung Galaxy Note 4 {Exynos}/Xiaomi Mi Max 3{Global Version}

Φιλικά, Ανδρέας

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Αν και δεν εχω την συγκεκριμενη εφαρμογη στην συσκευη μου μπορεις να κανεις το παρακατω. Να αποσυμπιεσεις το .sis με το UnSIS στο pc και να δεις σε ποιους φακελους κανει εγκαταστση η εφαρμογη. Λογικα σε ενα απο αυτους τους φακελους θα αποθηκευει αυτα που ψαχνεις..

 

:)

 

Καλή ιδέα Γιάννη. Αυτό θα κάνω, σε ευχαριστώ. :bow:

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε το handy clock.Αφου το βαλεις μεσα απο τα θεματα ενεργοποιεις το screensaver που εχει μεσα το προγραμμα.

 

Υπάρχουν προγράμματα όπως το cClock ή μπορείς να βάλεις flash animation (swf).

 

Σας ευχαριστω,εβαλα το cClock και εκανα τη δουλεια μου,καλα βεβαια θα ηταν να επαιζαν μονιμα και κατι καλοι screensavers που εχω βρει αλλα ας μην τα θελουμε κι ολα δικα μας!!

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση γιατί κόλλησε το μυαλό μου. Μια εφαρμογή που λειτουργεί σαν screenshot αλλά τραβάει βίντεο, πως ονομάζεται; Την είχα σβήσει πριν λίγο καιρό και δεν μπορώ με τίποτα να θυμιθώ πως ονομάζεται.

 

Για όποιους δεν κατάλαβαν ποια εννοώ, πατάς capture και αντί για ένα ή συνεχόμενα screenshots, τραβάει βίντεο και έτσι μπορείς να βιντεοσκοπήσεις τις κινήσεις μέσα στο μενού. Εϊναι απίστευτα χρήσιμο αν θέλεις να δώσεις οδηγίες σε κάποιον ποιά ακριβώς να κάνει για να εγκαταστήσει κάτι.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα, προσπαθω να αλλαξω fonts σε n82 αλλα δεν εχω βρει κατι απο τις αναζητησεις. εχω n82 χακαρισμενο. υπαρχει καπου καποιοσ οδηγος? 8ανκς

Ριξε μια ματια εδω:http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=181602

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Ορίστε: http://rapidshare.com/files/220516931/ftp_bt_108_2.jar.

 

 

-----------------------------------------

emperor4her μετακίνησα τα μηνύματά μας στο θέμα των γραμματοσειρών. Αν θέλεις να πεις κάτι, γράψε το εκεί.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση γιατί κόλλησε το μυαλό μου. Μια εφαρμογή που λειτουργεί σαν screenshot αλλά τραβάει βίντεο, πως ονομάζεται; Την είχα σβήσει πριν λίγο καιρό και δεν μπορώ με τίποτα να θυμιθώ πως ονομάζεται.

 

Για όποιους δεν κατάλαβαν ποια εννοώ, πατάς capture και αντί για ένα ή συνεχόμενα screenshots, τραβάει βίντεο και έτσι μπορείς να βιντεοσκοπήσεις τις κινήσεις μέσα στο μενού. Εϊναι απίστευτα χρήσιμο αν θέλεις να δώσεις οδηγίες σε κάποιον ποιά ακριβώς να κάνει για να εγκαταστήσει κάτι.

 

Eαν θυμηθεις το ονομα της εφαρμογης μην μας ξεχασεις! :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καποιο προγραμμα να βλεπουμε αρχεια cad (dwg) ?

Δεν νομίζω πως υπάρχει.

Άλλωστε τα συγκεκριμένα αρχεία απαιτούν και ορισμένη επεξεργαστική ισχύ, την οποία το κινητό τηλέφωνο δεν μπορεί να την παράσχει.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Μπήκα χθες στο μενού λήψη να κατεβάσω τις εφαρμογές zip και quick office. Η πρώτη πλέον δεν υπάρχει καθόλου ενώ η δεύτερη έχουν αλλάξει την έκδοση και την έχουν κάνει trial.

 

-Για zip βρήκα και κατέβασα το handy zip το οποίο είναι λίγο μπέρδεμα η εφαρμογή. Δοκίμασα να ανοίξω ένα αρχείο rar αλλά δεν μπόρεσε. Πρέπει κι όλας να μπαίνω στην εφαρμογή για να κάνω αυτό που θέλω.. ενώ με της nokia έμπαινες κατευθείαν στην διαχ αρχείων και άνοιγε κατευθείαν τα ζιπ αρχεία!

 

Έχετε να μου προτείνετε καμιά καλή εφαρμογή για zip και για quick office?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...