Jump to content

[S60 3rd Edition] Εφαρμογές - Μέρος ΙΙ


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Απο οσο ξερω δεν γινεται!

 

Εαν θελεις υπαρχουν κινουμε θεματα αλλα δεν τα εχω δοκιμασει. Εαν θελεις να τα δοκιμασεις μπορεις να ρωτησεις στο επισημο:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=131690

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Απο οσο ξερω δεν γινεται!

 

Εαν θελεις υπαρχουν κινουμε θεματα αλλα δεν τα εχω δοκιμασει. Εαν θελεις να τα δοκιμασεις μπορεις να ρωτησεις στο επισημο:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=131690

 

αχ κριμα αν δεν γινεται.. thanx, θα ρωτησω και στο αλλο Θεμα.

:luck: (αν κάνω λάθος διορθώστε με.!)
Link to comment
Share on other sites

Παιδια υπαρχει κα΄ποιο προγραμμα που να μπορεις να κανεις install πολλα sis μαζι ????

 

Κατι τετοιο δεν υπαρχει και δεν νομιζω να μπορουσε το κινητο να <<σηκωσει>> τετοια διεργασια.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

@ODY07 Υπάρχει και λέγεται AutoInstaller, θα το βρεις στο xxxxxxxxxx

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

Δουλεύει κανείς το export sms ? Εκανα export (τουλάχιστον ετσι είπε) αλλά παρολαυτά οταν πηγαίνω στο directory δεν τα βρίσκω όλα τα μηνύματα.. :blink:

 

Ασχετο, αλλα λίγο σπαστικό :mad:

 

Εγώ ποτέ δεν είχα πρόβλημα με την εφαρμογή αυτή.:blink:

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

@ODY07 Υπάρχει και λέγεται AutoInstaller, θα το βρεις στο xxxxxxxx

 

Η εφαρμογη ειναι freeware μπορει να την κατεβασει και απο εδω

 

Εαν δεν κανω λαθος υπαρχει ακομη μια εφαρμογη που κανει την ιδια δουλεια. Μηπως θυμαται κανεις το ονομα της :)

 

@ODY07 εαν δεν εχεις κανει hack την συσκευη σου για να μπορουν να κανουν εγκατασταση απευθειας οι unsigned εφαρμογες τοτε θα πρεπει να τις κανεις ολες sign και μετα να χρησιμοποιησεις το AutoSisInstaller.

 

P.S. Δεν πρεπει να υπαρχει αλλη μονο αυτη λαθος θυμομουν :O

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ευχαριστω παρα πολυ .... θα το δοκιμασω γιατι τωρα που εκανα φορματ αντε να ξαναπερασω τις εφαρμογες ολες .....

 

ευχαριστωωωωωωωωωω

Samsung Galaxy S3
Link to comment
Share on other sites

παιδια γεια σας.

Πεστε μου σας παρακαλώ γιατί το divx player μου δεν μπορεί να παίξει avi?

thanks. έχω N95.

Μήπως τα αρχεία πρέπει να είναι σε συγκεκριμένο φάκελο?

Τα έχω βάλει χύμα μαζί με τα 'αλλα στo φάκελο videos.

Τι κάνω λάθος¨?

Link to comment
Share on other sites

Έστω ότι υπάρχει ένα ασύρματο wifi δίκτυο που το πιάνει το κινητό μέσω του δέκτη wifi που ήδη έχει. Υπάρχει τρόπος τη σύνδεση αυτή του wifi-internet που έχει το κινητό να τη δώσουμε στο PC π.χ. μέσω του usb-cable? Δηλαδή το κινητό να λειτουργεί σαν ένας wifi δέκτης για λογαριασμό του PC?

 

(αν παίζει κάποιο ρόλο, το κινητό είναι το Nokia N78)

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που λες δεν γίνεται απ ο,τι ξερω.Γίνεται ομως να κάνεις το κινητο Αccess Point και να δωσεις ίντερνετ μέσω wifi αφού πρωτα συνδεθεις στο 3G δικτυο της εταιρείας σου.Αυτο γινεται με το JoikuSpot.
Υπογραφή....
Link to comment
Share on other sites

Έστω ότι υπάρχει ένα ασύρματο wifi δίκτυο που το πιάνει το κινητό μέσω του δέκτη wifi που ήδη έχει. Υπάρχει τρόπος τη σύνδεση αυτή του wifi-internet που έχει το κινητό να τη δώσουμε στο PC π.χ. μέσω του usb-cable? Δηλαδή το κινητό να λειτουργεί σαν ένας wifi δέκτης για λογαριασμό του PC?

 

(αν παίζει κάποιο ρόλο, το κινητό είναι το Nokia N78)

 

Ειχα κανει παλαιοτερα προταση στο symbian-freak για να φτιαξουν ενα τετοιο προγραμμα αλλα δυστηχως...θα ηταν πραγματι πολυ χρησιμο..

[sIGPIC][/sIGPIC]

Why So Serious?

Link to comment
Share on other sites

Ο opera mini δεν συνδέεται με προφίλ της vodafone? Θυμάμαι παλιά στο w800i που είχα έμπαινα κανονικά μέσω της vodafone.. τώρα δεν συνδέεται. Με wi-fi μπαίνω κανονικά στον opera mini από τότε που πήρα το κινητό.
Link to comment
Share on other sites

Ο opera mini δεν συνδέεται με προφίλ της vodafone? Θυμάμαι παλιά στο w800i που είχα έμπαινα κανονικά μέσω της vodafone.. τώρα δεν συνδέεται. Με wi-fi μπαίνω κανονικά στον opera mini από τότε που πήρα το κινητό.

συνδεεται κανονικα.

Link to comment
Share on other sites

Το έχεις δοκιμάσει? Με ποιες ρυθμίσεις? Δοκίμασα με ότι ρυθμίσεις της vodafone έχω.. αλλά τίποτα. Με τον browser του κινητού συνδέεται κανονικά, όπως επίσης και στο mig33. Στο slick ούτε σ' αυτό συνδέεται :(
Link to comment
Share on other sites

Μετά την πρώτη μου προσπάθεια για να παίξω ταινία στο κινητό μου έχω μερικές ερωτησούλες.. Πέρασα στο κινητό μου και το Smartmovie kai to Coreplayer..

 

1) Σε τι ανάλυση να κάνω τις ταινίες πριν τις περάσω για να παίζουν full screen αλλά και να μη γονατίζει το κινητό άδικα?

2) Με ποιο πρόγραμμα μπορώ να κάνω αυτή τη μετατροπή?

3) Πέρασα τον φάκελο με την ταινία και τους υπότιτλους της όπως ήταν στο κινητό και οι υπότιτλοι που ήταν srt δεν εμφανίζονται.. χρειάζεται διαφορετική μεταχείρηση? 4) Υπάρχει κάποιο πρόγραμμα που να συγχρονίζει τους υπότιτλους στην ταινία για να το περνάω πακέτο στο κινητό??

 

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων :)

Link to comment
Share on other sites

Μετά την πρώτη μου προσπάθεια για να παίξω ταινία στο κινητό μου έχω μερικές ερωτησούλες.. Πέρασα στο κινητό μου και το Smartmovie kai to Coreplayer..

 

1) Σε τι ανάλυση να κάνω τις ταινίες πριν τις περάσω για να παίζουν full screen αλλά και να μη γονατίζει το κινητό άδικα?

2) Με ποιο πρόγραμμα μπορώ να κάνω αυτή τη μετατροπή?

3) Πέρασα τον φάκελο με την ταινία και τους υπότιτλους της όπως ήταν στο κινητό και οι υπότιτλοι που ήταν srt δεν εμφανίζονται.. χρειάζεται διαφορετική μεταχείρηση? 4) Υπάρχει κάποιο πρόγραμμα που να συγχρονίζει τους υπότιτλους στην ταινία για να το περνάω πακέτο στο κινητό??

 

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων :)

 

Λοιπον φιλε μου τα πραγματα ειναι απλα:

1)Καλυτερα να τις κανεις 320*240. Οσο δηλαδη και η αναλυση του κινητου σου.

2)Με το super video converter ή οποιο αλλο θες εσυ.

3)οι υποτιτλοι της μορφης .srt δεν εμφανιζονται με το smartmovie.(το coreplayer δεν εμφανιζει καθολου)αν δεις 3-4 σελιδες πισω εχω ξαναγραψει οτι θα πρεπει να τις μετατρεψεις σε .sub(subrip) με το subtitle workshop.

4)μπορεις! κοιτα το PocketDivxEncoder...

 

Για οτι αλλο θες ρωτα παλι! Απλα να ξερεις οτι με μια πολυ συντομη αναζητηση στο παρων θεμα θα βρεις τις απαντησεις σου γρηγοροτερα.

:)

[sIGPIC][/sIGPIC]

Why So Serious?

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ!! :) Αυτό με το *.sub το θυμόμουν ότι το είχες γράψει αλλά φαίνεται δεν έψαξα τόσο καλά για να το εντοπίσω! με διαφώτισες πλήρως πάντως! Να είσαι καλά :)
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά υπάρχει κάνα πρόγραμμα που να παίζει WMV αρχεία ???
~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ!! :) Αυτό με το *.sub το θυμόμουν ότι το είχες γράψει αλλά φαίνεται δεν έψαξα τόσο καλά για να το εντοπίσω! με διαφώτισες πλήρως πάντως! Να είσαι καλά :)

 

Παρακαλω!:happy:

 

Παιδιά υπάρχει κάνα πρόγραμμα που να παίζει WMV αρχεία ???

 

CorePlayer, HelixPlayer...ισως και καποιοι αλλοι...;)

[sIGPIC][/sIGPIC]

Why So Serious?

Link to comment
Share on other sites

o coreplayer δεν τα παίζει... Τον HelixPlayer δεν τον δοκίμασα, θα δοκιμάσω αύριο
~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

Το έχεις δοκιμάσει? Με ποιες ρυθμίσεις? Δοκίμασα με ότι ρυθμίσεις της vodafone έχω.. αλλά τίποτα. Με τον browser του κινητού συνδέεται κανονικά, όπως επίσης και στο mig33. Στο slick ούτε σ' αυτό συνδέεται :(

 

Στο slick μπορω να σου πω 100% πως συνδεεται γιατι το χρησιμοποιω στο Ν96 αψογα (οκ το μονο μπαγκ ειναι πως δεν λειτουργει το ΕΝΤΕΡ με το μεσαιο κουμπι αλλα πρεπει να πατησεις 2 φορες το αριστερο πληκτρο). Συνδεομαι με web vodafone. Το Opera Mini δεν το εχω βαλει ακομα αλλα στο Ν95 συνδεοταν ακριβως ετσι. Ποια εκδοση του σλικ εχεις?

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Ναι.. τελικά βρήκα λύση. Έμπαινα με wapkarta και όχι με webkarta. Έβαλα στον opera mini από τις ρυθμίσεις πρωτόκολλο http και συνδέεται και με wapkarta. Αλλά τελικά έβαλα webkarta και μπορώ και μπαίνω στον opera χωρίς να αλλάξω ρυθμίσεις και στο slick χωρίς πρόβλημα.

Αυτό που λες για το μεσαίο κουμπί.. σε μένα λειτουργεί κανονικά.

 

Μήπως ξέρει κανείς τί είναι το IPv4 και το IPv6? Κάτι μου θυμήζουν.. νομίζω το είχαμε κάνει σε ένα μάθημα στην σχολή για τον υπολογιστή :p Έχει προεπιλεγμένο το IPv4. Απ' όσο θυμάμαι το IPv6 είναι καλύτερο.. (δεν θυμάμαι τον λόγο). Λέτε να το γυρίσω σε IPv6?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...