Jump to content

[S60 3rd Edition] Εφαρμογές - Μέρος ΙΙ


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το εν λόγω πρόγραμμα αποτελεί μετονομασία του advanced communication manager που είχα φαγωθεί να το βρώ full version και δεν μπορούσα (υπάρχει για δοκιμή στο ovi store). Η μαγκιά του σε σχέση με τα υπόλοιπα είναι ότι υπάρχει η δυνατότητα όταν σε καλεί κάποιος (που έχεις βάλει στην blacklist) εκείνος να ακούει κανονικά ότι καλεί το τηλέφωνο, ενώ ταυτόχρονα στην οθόνη σου να μην εμφανίζεται το παραμικρό, ούτε τη στιγμή που καλεί, ούτε σαν αναπάντητη ή νέο μήνυμα μετά!!!. Αυτά τα βλέπεις σε ειδικό Log που υπάρχει στα Options της εφαρμογής, στην οποία για να μπεις μπορείς να ορίσεις και κωδικό!!! Για κλάσματα του δευτερολέπτου εμφανίζεται η κλήση στο κινητό αλλά δεν θυμάμαι αν ανάβει και η οθόνη. Πάντως δεν προλαβαίνει να ακουστεί τίποτα! Στα μηνύματα δεν παίρνεις χαμπάρι το παραμικρό.

Αυτά ελπίζω να βοήθησα

θενξ φιλε

 

οποτε δε το βαζω. το ιδιο κανει και το mcleaner. για να ακουει ο αλλος στο mcleaner οτι απλα εσυ δε το σηκωνεις εγω αυτο που κανω ειναι μεσω του mcleaner να κανω πρωωθηση των κλησεων σε ενα αλλο καρτοκινητο που εχω σπιτικαι οταν λεω αναβει η οθονη ουσιαστικα εννοω οτι βγαινει απο το σκρινσειβερ...

οποτε το προγραμμα αυτο που ειπες μαλλον αχρηστο μου ειναι, εκτος και αν το προγραμμα αυτο δουλευει χωρις να χρειαζεται να κανεις προωθηση κλησεων. αν ναι, να το δοκιμασω αμεσως...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

θενξ φιλε

 

οποτε δε το βαζω. το ιδιο κανει και το mcleaner. για να ακουει ο αλλος στο mcleaner οτι απλα εσυ δε το σηκωνεις εγω αυτο που κανω ειναι μεσω του mcleaner να κανω πρωωθηση των κλησεων σε ενα αλλο καρτοκινητο που εχω σπιτικαι οταν λεω αναβει η οθονη ουσιαστικα εννοω οτι βγαινει απο το σκρινσειβερ...

οποτε το προγραμμα αυτο που ειπες μαλλον αχρηστο μου ειναι, εκτος και αν το προγραμμα αυτο δουλευει χωρις να χρειαζεται να κανεις προωθηση κλησεων. αν ναι, να το δοκιμασω αμεσως...

 

χωρίς προώθηση το κάνει, αλλά αυτή η έκδοση μου κάνει κάτι νερά: ο καλών ακούει 3 φορές ότι καλεί και μετά όμως του βγαίνει busy tone... δοκίμασέ το πάντως μπας και οφείλεται στο fp2 κινητό μου...

Link to comment
Share on other sites

1. nokia sports tracker

2. cealogs electronic tools for explorers (explorers tracker αλλιώς)

 

Αυτά για αρχή αν και είναι πολύ καλά προγράμματα. Το νόκια είναι διαθέσιμο και στο ovi store νομίζω δωρεάν!

 

Δοκίμασα και τα 2 το πρώτο καταπληκτικό μπορώ να πω και δωρεάν! μπράβο στη Nokia χρησιμοποιεί μέχρι και τους χάρτες από το ovi να σου δείξει που είσαι και χαράζει τη διαδρομή σου

http://briefcase.pathfinder.gr/download/317490
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα και τα 2 το πρώτο καταπληκτικό μπορώ να πω και δωρεάν! μπράβο στη Nokia χρησιμοποιεί μέχρι και τους χάρτες από το ovi να σου δείξει που είσαι και χαράζει τη διαδρομή σου

Όταν συνδέεται με τους χάρτες όμως προφανώς σε χρεώνει. Έτσι δεν είναι?

Link to comment
Share on other sites

Όταν συνδέεται με τους χάρτες όμως προφανώς σε χρεώνει. Έτσι δεν είναι?

 

Όχι γιατί τους χάρτες τους έχεις ήδη περασμένους στο κινητό σου αν χρησιμοποιείς το Ovi maps. Πριν ξεκινήσει η εφαρμογή σε ρωτάει αν θες να συνδέεται στο ιντερνετ και πως.

http://briefcase.pathfinder.gr/download/317490
Link to comment
Share on other sites

Όχι γιατί τους χάρτες τους έχεις ήδη περασμένους στο κινητό σου αν χρησιμοποιείς το Ovi maps. Πριν ξεκινήσει η εφαρμογή σε ρωτάει αν θες να συνδέεται στο ιντερνετ και πως.

 

Ωραία και τι απαντάς σε αυτό?

Link to comment
Share on other sites

Ωραία και τι απαντάς σε αυτό?

 

Αν είμαι σπίτι μου και θέλω να συνδεθεί στο wifi μπας και υπάρχει καμία καινούργια έκδοση πατάω να συνδεθεί στο δίκτυο μου, αν είμαι έξω του πατάω να μη συνδεθεί πουθενά.

http://briefcase.pathfinder.gr/download/317490
Link to comment
Share on other sites

Αν είμαι σπίτι μου και θέλω να συνδεθεί στο wifi μπας και υπάρχει καμία καινούργια έκδοση πατάω να συνδεθεί στο δίκτυο μου, αν είμαι έξω του πατάω να μη συνδεθεί πουθενά.

Ευχαριστώ θα το δοκιμάσω.

Link to comment
Share on other sites

Download Opera Mobile 10.1 Beta with Geolocation for Symbian S60

http://symbianworld.org/5300-download-opera-mobile-10-1-beta-with-geolocation-for-symbian-s60/

 

What’s new to Opera Mobile 10.1?

  • Opera desktop features, like Speed Dial, Opera Link, password manager, make it easier for you to surf on the go, by reducing the time and effort it takes to get to a website.*
  • Tabbed browsing, a virtual keyboard, kinetic scrolling and auto-rotation to landscape make browsing with Opera Mobile easier and a lot more fun.
  • When the network speed makes browsing tough, turn on Opera Turbo. Use our servers to compress webpages on the fly and more than double your browsing speed.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Download Opera Mobile 10.1 Beta with Geolocation for Symbian S60

http://symbianworld.org/5300-download-opera-mobile-10-1-beta-with-geolocation-for-symbian-s60/

 

What’s new to Opera Mobile 10.1?

  • Opera desktop features, like Speed Dial, Opera Link, password manager, make it easier for you to surf on the go, by reducing the time and effort it takes to get to a website.*
  • Tabbed browsing, a virtual keyboard, kinetic scrolling and auto-rotation to landscape make browsing with Opera Mobile easier and a lot more fun.
  • When the network speed makes browsing tough, turn on Opera Turbo. Use our servers to compress webpages on the fly and more than double your browsing speed.

 

Μόλις το εγκατέστησα, υπάρχει τρόπος να περάσω από το παλιό Opera mobile τις σελίδες που έχω αποθηκεύσει και τα tabs της αρχικής σελίδας?

 

Εν τέλει το βρήκα, με το opera link γίνεται.

Edited by raftoput
Link to comment
Share on other sites

παιδιά, με σώζετε αν υπάρχει κανένας free signed music player για το κινητάκι μου που έχει βγάλει bug στο standard player :/
Link to comment
Share on other sites

Μήπως υπάρχει κάποιο sis αρχείο συμβατό με X-Plore 1.45 που να μετατρέπει το πρόγραμμα στα Ελληνικά? Παλαιότερα είχα κατεβάσει ένα τέτοιο από το myphone αλλά ήταν για προηγούμενη έκδοδη . Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Για την 1.45 δεν υπάρχει ακόμη και δυστυχώς δεν υπάρχει χρόνος για να γίνει η μετάφραση. Δεν είναι αρκετά δύσκολο γιατί όταν μεταφράζουμε τον x-plore αντικαθιστούμε τις λέξεις σε ένα .txt. Λογικά όταν βρεθεί χρόνος θα γίνει αλλά το πότε άγνωστο. Εάν ενδιαφέρετε κάποιος να κάνει την μετάφραση μπορεί να ρωτήσει ότι θέλει στο παρακάτω θέμα για να μην αφιερώσει χρόνο σε άλλα πράγματα π.χ. πώς θα βρει το αρχείο κ.τ.λ.

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=243088

 

:)

Edited by gianpithio
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

1. Υπάρχει κάποιος browser (πχ opera) ο οποίος να είναι πιο εύχρηστος από τον προεγκατεστημένο του Ν95 και ο οποίος να μην κλείνει τόσο εύκολα όταν φορτώνεται η μνήμη ram;

 

2. Εκτός από μια εφαρμογή που λέγεται windows live messenger, κυκλοφορεί κάποια ανάλογη; Δυστυχώς δε συνδέεται σταθερά με το ασύρματο δίκτυο το συγκεκριμένο πρόγραμμα και πολλές φορές σε ανεβάζει στην αρχή της συνομιλίας σου με κάποια επαφή χωρίς να μπορείς να κάνεις scroll down. Οπότε αναγκαστικά κλείνεις και επανανοίγεις τον διάλογο.

Link to comment
Share on other sites

1. Υπάρχει κάποιος browser (πχ opera) ο οποίος να είναι πιο εύχρηστος από τον προεγκατεστημένο του Ν95 και ο οποίος να μην κλείνει τόσο εύκολα όταν φορτώνεται η μνήμη ram;

 

2. Εκτός από μια εφαρμογή που λέγεται windows live messenger, κυκλοφορεί κάποια ανάλογη; Δυστυχώς δε συνδέεται σταθερά με το ασύρματο δίκτυο το συγκεκριμένο πρόγραμμα και πολλές φορές σε ανεβάζει στην αρχή της συνομιλίας σου με κάποια επαφή χωρίς να μπορείς να κάνεις scroll down. Οπότε αναγκαστικά κλείνεις και επανανοίγεις τον διάλογο.

1. Δοκίμασε τον Opera mini, είναι γρήγορος και εύχρηστος.

2. Υπάρχει το fring, nimbuzz, ebuddy,

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

1. Ευχαριστώ, κάνω ήδη αναζήτηση.

2. Το ebuddy δε με ικανοποιεί. Οι άλλες 2 είναι ανώτερες του windows live;

Πιστεύω πως ναι, γιατί μπορείς να έχεις και άλλους λογαριασμούς όπως π.χ. facebook, yahoo. Μπορείς να κάνεις κλήσεις μέσω ίντερνετ σε skype π.χ. Δοκίμασες τις και διαλέγεις. Αν κάνεις αναζήτηση στο παρόν θέμα θα βρεις πολλές πληροφορίες και γνώμες χρηστών για το nimbuzz και το fring.

Edited by stendor

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

FYI πριν 2 μερες ελαβα mail από το fring ότι σταμάτησε την υποστήριξη του skype μετα από απαίτηση της ιδιας τησ skype. Κρίμα γιατι 2-3 φορες που το είχα δοκιμάσει δούλευε μια χαρα!
Link to comment
Share on other sites

FYI πριν 2 μερες ελαβα mail από το fring ότι σταμάτησε την υποστήριξη του skype μετα από απαίτηση της ιδιας τησ skype. Κρίμα γιατι 2-3 φορες που το είχα δοκιμάσει δούλευε μια χαρα!

 

Αν και ειδοποίηση πότε δεν ήρθε, είδα ότι είχε απενεργοποιηθεί το skype από το fring, πλέον υπάρχει πρόγραμμα που να υποστηρίζει βιντεοκλήσεις μέσω skype?

Link to comment
Share on other sites

Εχω ένα πρόβλημα και θα ήθελα τη βοηθεια σας. Ενώ δεν αποθηκευω τιποτα στη μνήμη του κινητού αυτή μειώνεται σιγα σιγα. Από οτι κατάλαβα το Nokia messaging αποθηκεύει τα μαιλ που λαμβανω στη μνημη της συσκευης. Όσο και αν εψαξα δεν βρήκα επιλογή για το που να αποθηκεύονται. Ξέρει κανείς αν υπάρχει τέτοια ρύθμιση??? Επίσης με το x-plore ξερει κανεις αν θα μπορουσα να ελέγχω τη μνήμη και να διαγράφω άχρηστα αρχεία???
Link to comment
Share on other sites

Αν χρησιμοποιείς τον browser της συσκευής τότε μένουν αρχεία στην διαδρομή c-system-cache.Μπορείς να τα διαγράψεις χειροκίνητα με τον x-plore η μέσα από τον ιστό να πας-αν είναι αυτή η διαδρομή στην συσκευή σου-σβήσιμο δεδομένων εμπιστευτικότητας και να διαγράψεις ότι μένει κατά την περιήγηση στο διαδίκτυο.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Αν χρησιμοποιείς τον browser της συσκευής τότε μένουν αρχεία στην διαδρομή c-system-cache.Μπορείς να τα διαγράψεις χειροκίνητα με τον x-plore η μέσα από τον ιστό να πας-αν είναι αυτή η διαδρομή στην συσκευή σου-σβήσιμο δεδομένων εμπιστευτικότητας και να διαγράψεις ότι μένει κατά την περιήγηση στο διαδίκτυο.

 

Ευχαριστω πολύ για την απάντηση. Τα σβήνω όλα απο τον browser όπως επίσης και από τον όπερα παρ'ολα αυτά η μνήμη μειώνεται. Επειδή η άλλη εφαρμογη που χρησιμοποιώ είναι το Nokia messaging υποθέτω πως μπορεί να φταίει αυτή. Υπάρχουν καποιες διαδρομες, εκτος από αυτη που αναφερεις, που να έχουν αχρηστα αρχεια για να τις ελεγξω?

 

c:/cache εχει εμενα, system φακελος δεν υπαρχει, αυτον τον cache εννοεις?

Edited by chrisfiss
Link to comment
Share on other sites

Λογικά αυτός πρέπει να είναι.

Για τα mail η διαδρομή που αποθηκεύονται,μαζί με τα sms,είναι C:\Private\1000484b.Μόνο που πρέπει να έχεις χακαρισμένη συσκευή για να έχεις πρόσβαση στον φάκελο αυτό.Δες επίσης μέσα από τον x-plore την διαδρομή tools-messaging τι μηνύματα έχεις εκεί.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

ψαχνω ενα προγραμμα που να κανει κατι απλο. θελω να μπορει να κρυψει καποια μηνυματα. δε θελω να πρεπει να του δωσεις να κρυψει ολοα τα μηνυματα απο καποιο συγκεκριμενο ατομο. να επιλεγω εγω ποια να κρυψει. μονο αυτο. υπαρχει?
Link to comment
Share on other sites

ψαχνω ενα προγραμμα που να κανει κατι απλο. θελω να μπορει να κρυψει καποια μηνυματα. δε θελω να πρεπει να του δωσεις να κρυψει ολοα τα μηνυματα απο καποιο συγκεκριμενο ατομο. να επιλεγω εγω ποια να κρυψει. μονο αυτο. υπαρχει?

 

Δοκίμασε το MuMSmS+ . Εγώ αυτό χρησιμοποιώ.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...