Jump to content

[S60 3rd Edition] Εφαρμογές - Μέρος ΙΙ


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Φιλε η ιδεα σου φαινεται να ειναι παρα πολυ αξιολογη και αν υλοποιηθει ετσι οπως την εχεις στο μυαλο σου θα ειναι πολυ καλο :) Μπραβο σου και μονο για την προσπαθεια που κανεις!

 

Νομιζω το μονο που χρειαζεται προσοχη ειναι να μπορουν να φαινονται τα ονοματα στην αρχικη οθονη του κινητου, αλλα ΝΑ ΜΗΝ ΦΑΙΝΟΝΤΑΙ ΟΛΑ αυτα που δειχνει το eortologio.gr Πιστεψε με δεν ειναι τοσο καλος μπουσουλας το eortologio.gr Περιεχει μεσα τη σαρα και τη μαρα οπως ειπες κι εσυ και εχει και καποια λαθη. Αν ρωτησεις και τον Άγγελο που είναι πιο ειδικός στις γιορτές θα σου εξηγήσει πιο καλά το γιατί.

 

Γνώμη μου είναι χωρίς να θέλω να σε επηρεάσω, η επιλογή είναι δική σου άλλωστε, να μην πάρεις σαν τυφλοσούρτι το eortologio.gr Γίνεται χαμός εκεί μέσα και ο ίδιος ακόμα που το έχει φτιάξει προσπαθεί να το μαζέψει πλέον. Θεωρώ ότι καλύτερος οδηγός για τις κύριες γιορτές που θα φαίνονται είναι να λάβεις υπόψιν σου τα καινούρια excel... Για περισσότερες πληροφορίες αν θες απευθύνσου στον Άγγελο.

 

Κατέβασα ήδη το .zip αρχείο και σίγουρα θα το συμβουλευτώ.

Για την ώρα ασχολούμαι με το στήσιμο της εφαρμογής παρά με τις καταχωρήσεις.

Άλλωστε κατόπιν και εάν κάποιος ειδικότερος του eortologiou.gr εκφράσει διαφωνίες σχετικά με ημερομηνίες σταθερών εορτών (γιατί στις κινητές τα πράγματα είναι ξεκάθαρα), αλλάζουμε ότι θέλουμε. Γιαυτό υπάρχουν και οι αναβαθμίσεις.

Θα δούμε...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μπράβο φίλε Porfyras, περιμένουμε πάρα πολύ καιρό μια τέτοια εφαρμογή. ;)

 

Συνέχισε την άψογη δουλειά που κάνεις. Σου αξίζει ένα μεγάλο ευχαριστώ. :)

Link to comment
Share on other sites

Φίλε Porfyras ανυπομονούμε για την εφαρμογή:p

 

-------

Νέα έκδοση του Xplore v1.33

 

changelog

1.33 - Finnish translation

3210-3310-8210-8310-6510-7250-3100-6230-6060-6280-E65-N82+2630-C7-SIII Mini-Moto G 2014-Redmi Note2 prime-Redmi Note3 Pro-Redmi Pro Χ25-Redmi 5 Plus-Mi A2
Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω κατι εγω? οσι εχουμε περασμενες ολες τισ γιορτες με το παλιο εξελ υπαρχει καποιος τροπος να τις βγαλουμε για ναπερασουμε τις νεες?
Link to comment
Share on other sites

στο Ε71 έκδοση 300.21.012 δεν λειτουργεί καμία blacklist εφαρμογή. έχω δοκιμάσει τα πάντα. λέτε να δούλευε με την προηγούμενη αναβάθμιση επειδή το τηλέφωνο ήτανε hacked, γιατί τώρα δεν είναι.

 

ευχαριστώ

frastgr
Link to comment
Share on other sites

στο Ε71 έκδοση 300.21.012 δεν λειτουργεί καμία blacklist εφαρμογή. έχω δοκιμάσει τα πάντα. λέτε να δούλευε με την προηγούμενη αναβάθμιση επειδή το τηλέφωνο ήτανε hacked, γιατί τώρα δεν είναι.

 

ευχαριστώ

 

Δεν ξέρω αν παίζει όντως κάτι τέτοιο για το τηλέφωνό σου, αλλά σε κανένα άλλο τηλέφωνο δεν απαιτείται χάκεμα για να λειτουργήσει κάποια εφαρμογή blacklist.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Μήπως γνωρίζει κάποιος με ποιον τρόπο μπορούμε οταν ακούμε ραδιοφωνο μέσο του skyfire να μην σβήνει η οθόνη ανά λεπτό κ έτσι να διακόπτεται το streaming . Η συσκευή μου είναι το N82
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Μήπως γνωρίζει κάποιος με ποιον τρόπο μπορούμε οταν ακούμε ραδιοφωνο μέσο του skyfire να μην σβήνει η οθόνη ανά λεπτό κ έτσι να διακόπτεται το streaming . Η συσκευή μου είναι το N82

 

Δοκιμασε το Smartlight Automatic Backlight. Σου κραταει την οθονη ανοιχτη οση ωρα τρεχεις καποιο προγραμμα. Το χρησιμοποιω για το youtube και δουλευει μια χαρα.

Link to comment
Share on other sites

υπάρχει κανένα πρόγραμμα που θα καθορίζει την ώρα που θα κλείνουν ή θα ανοίγουν συγκεκριμένα προγράμματα που θα έχει ορίσει ο χρήστης...??? για να μην είναι συνέχεια ανοιχτά (ή κλειστα..)...

κάτι σαν το slleep mode για τη μουσική δηλαδή που έχουν κάποιοι music players...

κυρίως για τη μουσική και το ραδιόφωνο το θέλω αλλά θα ήταν ωραίο αν υπήρχε κάτι που να το κάνει αυτό και για άλλα προγράμματα...

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπαρχει τετοιο προγραμμα και ουτε θα δουμε στο μελλον γιατι το προγραμμα αυτο πρεπει να λεει (οι ονομασιες ειναι τυχαιες) π.χ.

 

Κλεισε a\b\aaa.exe για τον x-plore και a\b\ccc.exe για μια αλλη εφαρμογη.

 

Οπως καταλαβαινεις εχουμε να κανουμε με χιλιαδες εφαρμογες.

 

Η καλυτερη λυση σε αυτη την περιπτωση ειναι να κανεις εγκατασταση μια εφαρμογη που θα κανει επανεκκινηση την ωρα που θα την εχεις ορισει.

 

Εαν θελεις να το ψαξεις περισσοτερο μπορεις να δανειστεις λιγο κωδικα απο μια εφαρμογη python που να εχει την λειτουργεια να κλεινει την συσκευη μετα απο καποιο χρονικο διαστημα να αλλαξεις την τελευταια λεξη .exe με την εφαρμογη που θελεις και να τρεχεις το σκριπτακι μεσα απο το PythonScriptShell.

 

 

 

Υ.Γ

Με την ευκαιρια εαν υπαρχουν ατομα που γνωριζουν απο Python και εχουν διαθεση ας μου στειλουν pm για να δημιουργησουμε ενα θεμα που να εχει σκοπο την εκμαθηση - αλληλοβοηθεια της συγκεκριμενης γλωσσας και διαφορα κολπακια με σκοπο παντα την διασκεδαση και την γνωση. Θα το εκανα μονος μου αλλα οι γνωσεις μου ειναι ελαχιστες.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπαρχει τετοιο προγραμμα και ουτε θα δουμε στο μελλον γιατι το προγραμμα αυτο πρεπει να λεει (οι ονομασιες ειναι τυχαιες) π.χ.

 

Κλεισε a\b\aaa.exe για τον x-plore και a\b\ccc.exe για μια αλλη εφαρμογη.

 

Οπως καταλαβαινεις εχουμε να κανουμε με χιλιαδες εφαρμογες.

 

Η καλυτερη λυση σε αυτη την περιπτωση ειναι να κανεις εγκατασταση μια εφαρμογη που θα κανει επανεκκινηση την ωρα που θα την εχεις ορισει.

 

Εαν θελεις να το ψαξεις περισσοτερο μπορεις να δανειστεις λιγο κωδικα απο μια εφαρμογη python που να εχει την λειτουργεια να κλεινει την συσκευη μετα απο καποιο χρονικο διαστημα να αλλαξεις την τελευταια λεξη .exe με την εφαρμογη που θελεις και να τρεχεις το σκριπτακι μεσα απο το PythonScriptShell.

 

 

 

Υ.Γ

Με την ευκαιρια εαν υπαρχουν ατομα που γνωριζουν απο Python και εχουν διαθεση ας μου στειλουν pm για να δημιουργησουμε ενα θεμα που να εχει σκοπο την εκμαθηση - αλληλοβοηθεια της συγκεκριμενης γλωσσας και διαφορα κολπακια με σκοπο παντα την διασκεδαση και την γνωση. Θα το εκανα μονος μου αλλα οι γνωσεις μου ειναι ελαχιστες.

 

αυτό με την επανεκκινηση δεν μου ακουγεται και τοσο ελκυστικο...

θα πρεπει καθε φορα να παταω κωδικους και τετοια...

αυτο με το python ενδιαφερον φαινεται αλλα που χρονος για ψαξιμο αν μεσω εξεταστικης....!!!! ίσως το κοιταξω μετα....

ευχαριστω πάντως....!!!!

 

ειχα βρει το sleep music που λειτουργει με python για να κλεινω τουλαχιστον τη μουσικη και το ραδιοφωνο που με ενδιαφερουν πιο πολύ...

αλλά δεν μπορω να κανω εγκαταστηση τα 3 από τα 4 αρχεια που εχει αυτο το προγραμμα...

βγαζει "σφαλμα ενημερωσης" και δεν ξερω τι μπορει να φταιει αφου δεν εχω αλλες εκδοσεις του προγραμματος στο κινητο μου...

τεσπα... θα δω αν μπορεσω να βρω κατι αλλο.....

Link to comment
Share on other sites

γειά σας παιδιά... μήπως κάποιος ξέρει αν υπάρχει ένα προγραματάκι με όνομα facestore message. που υπήρχε για την v.8υπάρχει πουθενα για την v.9; ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Μπορεις να μας πεις τι εκανε αυτο το προγραμμα. Ισως να υπαρχει κατι παρομοιο..
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

παιδιά δεν ξέρω αν έχει ξαναειπωθεί (είναι και 581 σελίδες ) ψάχνω ένα πρόγραμμα για να χειρίζομαι τον media player του υπολογιστή απο το κινητό κάτι σαν τηλεκοντρόλ έχετε κάτι κατά νου?
ck
Link to comment
Share on other sites

υπαρχουν μερικα τετοια προγραμματα που δουλευουν με bluetooth .εγω χρησιμοποιω το salling clicker
Ωρα να δοκιμασω κατι νεο!
Link to comment
Share on other sites

Μπορεις να μας πεις τι εκανε αυτο το προγραμμα. Ισως να υπαρχει κατι παρομοιο..

εστελνες μηνύματα και ο άλλος λάμβανε μια προεπολεγμένη φατσούλα... ζωάκι ή οτι είχες επιλέξει και έλεγε με φωνή το μήνυμα

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε κανείς την καινούρια έκδοση 1.33 του Xplore;

Σας δουλεύει κανονικά; Εμένα με πετάει κάθε λίγο έξω και κλείνει η εφαρμογή:mad:

3210-3310-8210-8310-6510-7250-3100-6230-6060-6280-E65-N82+2630-C7-SIII Mini-Moto G 2014-Redmi Note2 prime-Redmi Note3 Pro-Redmi Pro Χ25-Redmi 5 Plus-Mi A2
Link to comment
Share on other sites

Την αναβάθμισες μέσα από την έκδοση 1.32 ή πέρασες κατευθείαν το sis της 1.33;

 

Κατευθείαν το sis πέρασα όπως κάθε φορά

τώρα τις τελευταίες φορές δε μου το έχει κάνει, μπορεί να ήταν τυχαίο

3210-3310-8210-8310-6510-7250-3100-6230-6060-6280-E65-N82+2630-C7-SIII Mini-Moto G 2014-Redmi Note2 prime-Redmi Note3 Pro-Redmi Pro Χ25-Redmi 5 Plus-Mi A2
Link to comment
Share on other sites

Έχει βγει νέα έκδοση ebuddy 1,3. Έχει επιπλέον επιλογές όπως πχ επιλογή χρώματος του θέματος κλπ. Επίσης συνδέεται ακόμα πιο γρήγορα. Πραγματικά είναι η καλύτερη εφαρμογή για μσν που κυκλοφορεί μέχρι στιγμής.

Βέβαια έχει ένα πρόβλημα με το chat του facebook, δεν μου εμφανίζει τις επαφές.

 

 

αν βγαλεις την καρτα και κανεις ρισταρτ στο κανει?

η καλυτερη λυση για να σιγουρευτεις ειναι να ξανα[περαεις το θεμα. θα σου πει να το περασεις απο πανς απο το αλλο λογικα πες ναι και περασε το στη μνημη και δες αν στο ξανακανει. αν ναι τοτε δεν ειναι λογικα το θεμα και ειναι κατι αλλο. στο λεω γιατι και εγω ετσι την ειχα πατησει και διορθωθηκε

 

Αν και με καθυστέρηση.. το δοκίμασα και διορθώθηκε το πρόβλημα. Εγκατέστησα το ίδιο θέμα μνήμη του τηλεφώνου και σταμάτησε να βγάζει την "εγκατάσταση".

Πάντως δεν μπορώ να καταλάβω γιατί έβγαλε να γίνει αντικατάσταση από την στιγμή που είχα σβήσει το θέμα!!

Link to comment
Share on other sites

Έχει βγει νέα έκδοση ebuddy. Έχει επιπλέον επιλογές όπως πχ επιλογή χρώματος του θέματος κλπ. Επίσης συνδέεται ακόμα πιο γρήγορα. Πραγματικά είναι η καλύτερη εφαρμογή για μσν που κυκλοφορεί μέχρι στιγμής.

Βέβαια έχει ένα πρόβλημα με το chat του facebook, δεν μου εμφανίζει τις επαφές

 

Bγηκε νεα εκδοση? Χμ θα την δοκιμασω. Αν βεβαια ανοιξει επιτελους το μαγαζακι γιατι απο χθες βραδυ δεν μπαινει..:mad:

 

Μπορεις navi55 να πεις τον αριθμο ακριβως της εκδοσης να ψαξω στο google?

Link to comment
Share on other sites

Bγηκε νεα εκδοση? Χμ θα την δοκιμασω. Αν βεβαια ανοιξει επιτελους το μαγαζακι γιατι απο χθες βραδυ δεν μπαινει..:mad:

 

Μπορεις navi55 να πεις τον αριθμο ακριβως της εκδοσης να ψαξω στο google?

 

Στεφανε, το ebuddy ειναι τσαμπα!:happy:

Μπες απο το κινητο σου και θα το κατεβασεις πολυ ευκολα!

[sIGPIC][/sIGPIC]

Why So Serious?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...