Jump to content

[Επίσημο] Nokia N95 - Μέρος ΙΙ


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θυμαμαι οτι σε παλιοτερες υπηρχε η επιλογη σμικρυνση με αποτελεσμα να γινεται η καθε εικονα 800 επι 600 και λιγα μονο kb.Τωρα πως γινεται αυτο?
Στα Τρικαλα στα δυο στενα σκοτωσανε τον Σακαφλια!!!!![sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Γειά σας και πάλι

Να πω και εγώ το πρόβλημα μου.

Έχω την τελευταία έκδοση λογισμικού (V 30.0.0.15, RM-159) εγκατεστημένη και αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα, όταν απενεργοποιώ το κινητό μου και το ενεργοποιώ, βάζω το PIN και όταν αρχίζει η λειτουργία του κινητού και μπαίνει στο γραφικό περιββάλον (επιφάνεια εργασίας) αρχίζει και φορτώνει μια μπάρα απο μόνη της που λέει "Εγκατάσταση" (αυτό που λέει όταν κάνει κάποιος εγκατάσταση κάποιο πρόγραμμα) και πρέπει να περιμένω κανένα 5λεπτο μέχρι να γίνει εγκατάσταση... και μετά μου βγάζει ένα σφάλμα που λέει "Αδύνατη η εγκατάσταση μπλά μπλά"

 

Άμα το ακυρώσω αυτό (Πατήσω το κόκκινο κουμπί) το κινητό θα αργεί ΠΑΡΑ-ΠΟΛΥ και έτσι θα ξαναχρειαστεί reboot και να ξαναπεριμένω την εγκατάσταση μπλα μπλα...

 

Τι είδους πρόβλημα είναι αυτό?:confused::confused: Πρώτη φορά το βλέπω...

Ευχαριστώ!

Nokia N95

Sony Ericsson C905

Samsung SGH-i900 OMNIA

Sony Ericsson W995

Link to comment
Share on other sites

Αυτο μπορει να συμβαινει για 2 λογους:

 

1. Η εχεις κανει καποιο θεμα εγκατασταση στην καρτα μνημης και οταν ανοιγει το κινητο σου αυτο προσπαθει να κανει εγκατασταση. Σε αυτη την περιπτωση θα πρεπει να κανεις εγκατασταση το θεμα στην μνημη της συσκευης σου.

 

2. H εκανες αναβαθμιση στην συσκευη σου και μετα δεν εκανες format στην καρτα μνημης με αποτελεσμα να προσπαθουν να κανουν εγκατασταση καποιες εφαρμογες που υπηρχαν σε αυτην.

α. Μπες μεσα στην διαχ. εφαρμογων και δες εαν υπαρχουν εφαρμογες που δεν ειναι εγκαταταστημενες μετα δοκιμασε να τις κανεις απεγκατασταση (Eαν δεν σου εχει την επιλογη της απεγκαταστασης μπορεις να κανεις ξανα εγκατασταση το .sis και μετα να ξαναδοκιμασεις).

β. Εαν υπαρχει καποια εφαρμογη που υπηρχε και τωρα δεν υπαρχει κανε ξανα εγκατασταση το .sis της εφαρμογης στην συσκευη σου.

 

Εαν δεν αλλαξει κατι μετα απο αυτα και δεν μπορεσεις να βρεις που ειναι το προβλημα τοτε θα πρεπει να κανεις hard format στην συσκευη σου και format στην καρτα μνημης! Μετα τα περνας ολα απο την αρχη...

 

:)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ,

 

Προσπαθώ εδώ και δύο μέρες να αναβαθμίσω το N95 vodafone αλλά το Nokia software updater μου βγάζει το εξής μήνυμα: "Δεν υπάρχουν διαθέσιμες ενημερώσεις λογισμικού για το τηλεφωνο σας" ενώ η τρέχουσα έκδοση είναι η 12.0.013.Υποψιάζομαι ότι κάτι παίζει με το Menu της Vodafone.Παρακαλώ την βοήθεια σας .

Link to comment
Share on other sites

Βγάζεις το VL και κάνεις αναβάθμιση. Δες εδώ πως.

Αυτό θα έχει ως αποτέλεσμα να χάσεις την εγγυήση σου.

 

Έχει αναφερθεί πολλές φορές. Πρώτα κάνουμε αναζήτηση και μετά ρωτάμε!

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

παιδιά υπάρχει ακόμα το thread για το self sign των εφαρμογών μέσω του κινητού; το έψαξα και δεν το βρήκα... :(
History: 3210, 6210, t65, 7210, 7650, P800, 3650, 9110 Communicator, 7250i, z600, 6600, t310, k750i, qtek 9090, k800i, n95, n73, e52, Omnia Lite, iPhone... to be continued! :yahoo:
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κι από μένα, μια ερώτηση.

Υπάρχει κανένα custom body (ή κάτι τέτοιο) που να επιτρέπει στο απλό Ν95 να παίρνει την μπαταρία του Ν95-2 αλλά να κλείνει κανονικά το πίσω καπάκι? (γιατί κανονικά δεν κλείνει)

Είχα δεί παλιότερα κάποια tutorials που "τρώγοντας" λίγο το καπάκι καταφέρνανε να την χωρέσουνε αλλά δεν είμαι για τέτοια...

Thanks in advance!

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κι από μένα, μια ερώτηση.

Υπάρχει κανένα custom body (ή κάτι τέτοιο) που να επιτρέπει στο απλό Ν95 να παίρνει την μπαταρία του Ν95-2 αλλά να κλείνει κανονικά το πίσω καπάκι? (γιατί κανονικά δεν κλείνει)

Είχα δεί παλιότερα κάποια tutorials που "τρώγοντας" λίγο το καπάκι καταφέρνανε να την χωρέσουνε αλλά δεν είμαι για τέτοια...

Thanks in advance!

Που να κλείνει ακριβώς το πίσω καπάκι, δεν υπάρχει.

Ή παίρνεις κάτι καπάκια που είχα δει που κλείνουν μεν, αλλά προεξέχουν αρκετά δε ή του βάζεις 1 σιλικονάτη θήκη και το κρατάς χωρίς καπάκι.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Η σκέψη της θήκης δεν μ'αρέσει. Θυμάσαι κάποιο link για τα custom καπάκια που λές γιατί έψαξα στο ebay αλλά δεν μπόρεσα να εντοπίσω κάποιο...

 

Επίσης με ενδιαφέρει να αλλάξω ολόκληρο το Body οπότε αν δεν υπάρχει σκέτο το καπάκι δεν με πειράζει. Ευχαριστώ για την απάντηση.

Link to comment
Share on other sites

παιδιά υπάρχει ακόμα το thread για το self sign των εφαρμογών μέσω του κινητού; το έψαξα και δεν το βρήκα... :(

Το selfsing πλέον είναι ιστορία...:p

Ακολουθείς αυτό τον τρόπο και δεν χρειάζεσαι ξανά ούτε selfsing ούτε πιστοποιητικό.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Πωπω αλήθεια? Πέρασε καιρός και δεν το έχω ψάξει! :P

 

thanks! :)

History: 3210, 6210, t65, 7210, 7650, P800, 3650, 9110 Communicator, 7250i, z600, 6600, t310, k750i, qtek 9090, k800i, n95, n73, e52, Omnia Lite, iPhone... to be continued! :yahoo:
Link to comment
Share on other sites

Θυμαμαι οτι σε παλιοτερες υπηρχε η επιλογη σμικρυνση με αποτελεσμα να γινεται η καθε εικονα 800 επι 600 και λιγα μονο kb.Τωρα πως γινεται αυτο?
ΠΑΙΔΙΑ ξερει κανεις τιποτα?
Στα Τρικαλα στα δυο στενα σκοτωσανε τον Σακαφλια!!!!![sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Θυμαμαι οτι σε παλιοτερες υπηρχε η επιλογη σμικρυνση με αποτελεσμα να γινεται η καθε εικονα 800 επι 600 και λιγα μονο kb.Τωρα πως γινεται αυτο?
ΠΑΙΔΙΑ ξερει κανεις τιποτα?

Δεν γίνεται πλέον. Αυτή την επιλογή νομίζω την έχουν αφαιρέσει από την έκδοση ν21. Πλέον γίνεται μόνο μέσω της επεξεργασίας.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

εχει βγει καινουργιo Firmware για ν-95 ????

 

Λαθος μου ,εχει βγει καινουργια εκδοση λογισμικου...αλλα αν κανω update τι επιπτωσεις θα εχω στο κινητο...εννοω θα πρεπει να το ξαναχακαρω να κανω ολοκληρη διαδικασια για να βαλω n-gage παιχνιδια κ ολα αυτα...???

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα

μετα απο αναβαθμιση για να βαλω ελληνικα μου κανει επανακινησεις συνεχεια τι μπορω να κανω;

ευχαριστω

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Toυ εβαλες ελληνικα τελικα? Δοκιμασε να του κανεις hard format η ξανα αναβαθμιση απο επανω..
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα

μετα απο αναβαθμιση για να βαλω ελληνικα μου κανει επανακινησεις συνεχεια τι μπορω να κανω;

ευχαριστω

 

Ολα αυτα με την καρτα μνημης μεσα ?

Κανε και κανενα φορματ στην καρτα τοτε

αφου σωσεις τα πολυτιμα αρχεια .

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

ναι ελληνικα εβαλα οταν λες hard format ενοεις τα τρια πληκτρα οταν ανοιγω το κινητο αν θημαμαι καλα ειναι το 3 ο αστερισκος και το πρασινο ;

 

τη φορμαρισα και τη καρτα μνημης αλλα παλι τα ιδια

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

τα δοκιμασα ολα αυτα αλλα και παλι τιποτα

βασικα το προβλημα αρχιζει οταν παω να εγκαταστησω ενα προγραμμα η οταν παω να ανοιξω τον player δηλ οταν δουλευει ο επεξεργαστης

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Περασες ξανα την ιδια αναβαθμιση απο επανω και το προβλημα συνεχιζε να υπαρχει? Μετα εκανες hard format και λειτουργησες την συσκευη σου χωρις την καρτα μνημης? Εαν Ναι τοτε θα πρεπει να το πας για φτιαξιμο :(
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

ναι τα εκανα ολα αυτα και τιποτα

η μονη λυση τωρα δηλ ειναι στη νοκια

ευχαριστω παντως για τη βοηθεια

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Απο την στιγμη που εκανες ολα τα παραπανω και η συσκευη σου δεν λειτουργει σωστα δυστυχος θα πρεπει να την πας για επισκευη :)
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...