Jump to content

[Επίσημο] Nokia N95 - Μέρος ΙΙ


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εγω ειχα παρομοιο προβλημα με την οθονη λιγο μετα που το πηρα.αφου περιμενα ενα μηνα να μου το στειλουν το πηρα πισω και η οθονη ηταν οκ.μετα απο λιγες μερες το ξαναεμφανισε το προβλημα και το ξαναπηγα.αφου τους εκραξα λιγο για καινουργιο κινητο αξιας τοτε 600 και ευρω το ξαναεστειλαν.οταν μετα παλι ενα μηνα ηρθε εμαθα οτι επιτελους αποφασισαν ακι αλλαξαν ολη την οθονη.απο τοτε ολα καλα και κανενα προβλημα.

 

δε μπορω να καταλαβω τι σχεση εχει η αλλαγη οθονης ή καλωδιοταινιας με το gps σου παντως.δοκιμασε και αυτη τη μικρη εφαρμογη που δειχνει τη κατασταση του ενσωματωμενου gps.επισης δοκιμασε να το αφησεις κανα τεταρτο σε ανοιχτο χωρο με απενεργοποιημενο το agps να δεις αν σου βρει στιγμα.λογικα δουλευει αλλα αργει οπως γινεται συνηθως με το Nokia maps.εναλλακτικα δοκιμασε και καμμια αλλη εφαρμογη πχ sygic.νομιζω οτι εναι ιδεα σου παντως.

Ωρα να δοκιμασω κατι νεο!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Τι ακριβώς δείχναι η εφαρμογή GpsInfo;;;

Μπαίνεις xxxxxxxxxxx και σου λέει:

"it shows GPS Status by doing a Satfix, thats all

useful if you want to "warm up" your phone before starting Nokia Maps"

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

argi_7 τσέκαρε αυτή

 

http://www.e-shop.gr/show_tel.phtml?id=TEL.003759

 

την εχει δοκιμασει κανενα στο Ν95.ειδατε οτι τελικα υπαρχει:lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, ρωτησα και στο θεμα των εφαρμογων, αλλα δεν βγηκε ακρη, οποτε ειπα να δοκιμασω και εδω. Ως γνωστον το Ν95 εχει default mail inbox στα εισερχομενα μηνυματα. Το θεμα ειναι οτι δεν μπορω με τιποτα να το κανω να συνδεθει στο Hotmail λογαριασμο μου. Εν τω μεταξυ, εβαλα και το Windows Live, αλλα αυτο δεν μπορει να συνδεθει με GPRS, βγαζει σφαλμα συνδεσης (κατι που δεν ισχυει γιατι με τον οπερα συνδεομαι κανονικοτατα), ενω με WLAN συνδεεται κανονικοτατα. Γνωριζει κανεις καμια εφαρμογη που να μου επιτρεπει να βλεπω τα μεηλ μου στο κινητο με GPRS? Η εστω τις ρυθμισεις του mail inbox? Υπαρχει παντα η εναλλακτικη του Οπερα, αλλα προτιμω μια αυτονομη εφαρμογη και οχι μεσω καποιου browser. Ευχαριστω.

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Όταν έχουμε ενεργοποιημένο την αναμονή (standby) μπορώ να ορίσω εγώ ο ίδιος ποιά εικονίδια θα έχει για επιλογές? Γιατί θέλω να βάλω το R.viewer για να μπαίνω κατευθείαν στο πρόγραμμα και να βλέπω τις εικόνες.

Nokia N95

Sony Ericsson C905

Samsung SGH-i900 OMNIA

Sony Ericsson W995

Link to comment
Share on other sites

Και φυσικά μπορείς.

Θα πας στις Ρυθμίσεις > Γενικές > Προσ. ρυθμ. > Κατάσταση αναμονής > Εφαρ. ενεργ. αναμονής.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

εγω ειχα παρομοιο προβλημα με την οθονη λιγο μετα που το πηρα.αφου περιμενα ενα μηνα να μου το στειλουν το πηρα πισω και η οθονη ηταν οκ.μετα απο λιγες μερες το ξαναεμφανισε το προβλημα και το ξαναπηγα.αφου τους εκραξα λιγο για καινουργιο κινητο αξιας τοτε 600 και ευρω το ξαναεστειλαν.οταν μετα παλι ενα μηνα ηρθε εμαθα οτι επιτελους αποφασισαν ακι αλλαξαν ολη την οθονη.απο τοτε ολα καλα και κανενα προβλημα.

 

δε μπορω να καταλαβω τι σχεση εχει η αλλαγη οθονης ή καλωδιοταινιας με το gps σου παντως.δοκιμασε και αυτη τη μικρη εφαρμογη που δειχνει τη κατασταση του ενσωματωμενου gps.επισης δοκιμασε να το αφησεις κανα τεταρτο σε ανοιχτο χωρο με απενεργοποιημενο το agps να δεις αν σου βρει στιγμα.λογικα δουλευει αλλα αργει οπως γινεται συνηθως με το Nokia maps.εναλλακτικα δοκιμασε και καμμια αλλη εφαρμογη πχ sygic.νομιζω οτι εναι ιδεα σου παντως.

 

δεω κανει τιποτα ουτε και με αυτο .... πριν δουλευε σφαίρα. δεν ξερω τι συνβαινει το μονο ποθ παρατηρησα αφου το αφησα παρα πολη ωρα , η μια μπαρα ξαφνικα ανεβηκε για 2 λεπτα και μετα επεσε οπως ολες η αλλες......

 

σε forum που εψαξα αναφερουν και αλλοι χρηστες για ελλατωματικα chip gps alla και για προβληματα για πριν και μετα απο update.

 

καμια αλλη βοηθεια?

[
Link to comment
Share on other sites

Και φυσικά μπορείς.

Θα πας στις Ρυθμίσεις > Γενικές > Προσ. ρυθμ. > Κατάσταση αναμονής > Εφαρ. ενεργ. αναμονής.

Να σε καλά χίλια ευχαριστώ! :) (Απορώ πως δεν την παρατήρησα αυτην την επιλογή:p)

Nokia N95

Sony Ericsson C905

Samsung SGH-i900 OMNIA

Sony Ericsson W995

Link to comment
Share on other sites

οταν ανοιγω το κινητο μου δν ακουγετε ο ηχος εκινησης.συμβενει σε κανενα αλλον ??πως το ξανα κανω οπως πριν???
Link to comment
Share on other sites

οταν ανοιγω το κινητο μου δν ακουγετε ο ηχος εκινησης.συμβενει σε κανενα αλλον ??πως το ξανα κανω οπως πριν???

 

Αυτό γίνεται όταν το κινητό είναι επιλεγμένο σε σιωπηλό προφίλ. Τσέκαρε το;)

Nokia N95

Sony Ericsson C905

Samsung SGH-i900 OMNIA

Sony Ericsson W995

Link to comment
Share on other sites

οταν ανοιγω το κινητο μου δν ακουγετε ο ηχος εκινησης.συμβενει σε κανενα αλλον ??πως το ξανα κανω οπως πριν???

Τσέκαρε αν οι Ήχοι προειδοποίησης είναι ενεργοποιημένοι.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κάποιος αν βάλω στο Ν95 το route66 θα δουλέψει;

 

Εννοείται.

Δες και την αντίστοιχη ενότητα.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Εχει αλλαξει κανεις την πλατη στο Ν95 με το αλλο χρωμα που εβγαινε που ειναι σαν μπεζ? Υπαρχουν και αλλα χρωματα, επισημα απο την Nokia? Ελεγα μηπως αλλαζα χρωμα ετσι για αλλαγη. Ξερουμε τιμες?
Link to comment
Share on other sites

Εχει αλλαξει κανεις την πλατη στο Ν95 με το αλλο χρωμα που εβγαινε που ειναι σαν μπεζ? Ελεγα μηπως αλλαζα χρωμα ετσι για αλλαγη. Ξερουμε τιμες?

Όταν είχα πάει στα κεντρικά της Nokia να αλλάξω το πίσω κάλυμμα και το καπάκι της μπαταρίας είχα δώσει και για τα 2 μαζί 6€. Τόσο έκανε το Μωβ χρώμα, τους ρώτησα αν έχουν το χρώμα Sand αλλά δεν το έφερναν τότε καθόλου. Δεν ξέρω αν το έχουν φέρει τώρα.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον... εχω ενα ασυρματο δικτυο στην δουλεια με ενα router Linksys και οσες φορες εχω προσπαθησει να συνδεσω το τηλεφωνο, ενω στο δικτυο συνδεεται κανονικα οταν παω να ανοιξω τον explorer δεν μπαινει με τιποτα, μου βγαζει" καμια αποκριση πυλης". Το τηλεφωνο το εχω συνδεσει πολλες φορες σε δικτυα γιατι ειχα και στο παλι μου σπιτι και εμπαινε κανονικα αλλα τωρα παρατηρησα στις στην Διαχ.Συνδεσεων στις ενεργες συνδεσεις οτι μια το βγαζει συνσεδεμενο και μια αποσυνδεεται, κανει συνεχεια αυτο το πραγμα και προφανως γιαυτο δεν μπαινει. Ξερει κανεις γιατι δεν το κραταει μονιμα και μια συνδεεται και μια αποσυνδεεται? τι μπορει να φταει? Laptop συνδεονται χωρις προβλημα στο δικτυο.

Απο οτι βλεπω και μεσα στο router δεν παιρνει ip το τηλεφωνο που νομιζω οτι απο την στιγμη που διχνει οτι συνδεεται θα επρεπε να διχνει την ip του μεσα το router.

Link to comment
Share on other sites

πηρα το καπακι της μπαταριας καινουργειο απο επιση νοκια.και μου ειπε οτι το καπακι σαν ανταλκτικο βγαινει χωρις το nseries που εχουν τα καινουργεια...μου ελεγε αληθεια η μου εδωσε κανενα αλλο που του ειχε μηνει??
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον... εχω ενα ασυρματο δικτυο στην δουλεια με ενα router Linksys και οσες φορες εχω προσπαθησει να συνδεσω το τηλεφωνο, ενω στο δικτυο συνδεεται κανονικα οταν παω να ανοιξω τον explorer δεν μπαινει με τιποτα, μου βγαζει" καμια αποκριση πυλης". Το τηλεφωνο το εχω συνδεσει πολλες φορες σε δικτυα γιατι ειχα και στο παλι μου σπιτι και εμπαινε κανονικα αλλα τωρα παρατηρησα στις στην Διαχ.Συνδεσεων στις ενεργες συνδεσεις οτι μια το βγαζει συνσεδεμενο και μια αποσυνδεεται, κανει συνεχεια αυτο το πραγμα και προφανως γιαυτο δεν μπαινει. Ξερει κανεις γιατι δεν το κραταει μονιμα και μια συνδεεται και μια αποσυνδεεται? τι μπορει να φταει? Laptop συνδεονται χωρις προβλημα στο δικτυο.

Απο οτι βλεπω και μεσα στο router δεν παιρνει ip το τηλεφωνο που νομιζω οτι απο την στιγμη που διχνει οτι συνδεεται θα επρεπε να διχνει την ip του μεσα το router.

 

Δοκιμασε να κανεις restart στο router :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Παλιά, όταν έκανες αναζήτηση στις επαφές, και πάταγες ένα γράμμα, σου έφερνε όλα τα γράμματα λατινικά και Ελληνικά(πχ πάταγες Λ και έφερνε όλα τα Λ και L). Αυτό το είχα στο Ν70. Απο το Ν93 και τώρα στο Ν95 δεν το κάνει, φέρνει μόνο της συγκεκριμένης γλώσσας. Ξέρετε γιατί? Μπορούμε να κάνουμε κάτι?
Link to comment
Share on other sites

πηρα το καπακι της μπαταριας καινουργειο απο επιση νοκια.και μου ειπε οτι το καπακι σαν ανταλκτικο βγαινει χωρις το nseries που εχουν τα καινουργεια...μου ελεγε αληθεια η μου εδωσε κανενα αλλο που του ειχε μηνει??

Αν δεν κάνω λάθος πρέπει να έχει δίκιο, γιατί και εγώ όταν είχα πάει στα κεντρικά να πάρω καπάκι, ρώτησα αν έχουν καπάκι που γράφει Nseries και μου είπε τότε ό,τι δεν φέρνουν αυτά τα καπάκια παρά μόνο τα καπάκια που γράφουν Nokia πάνω.

 

Παλιά, όταν έκανες αναζήτηση στις επαφές, και πάταγες ένα γράμμα, σου έφερνε όλα τα γράμματα λατινικά και Ελληνικά(πχ πάταγες Λ και έφερνε όλα τα Λ και L). Αυτό το είχα στο Ν70. Απο το Ν93 και τώρα στο Ν95 δεν το κάνει, φέρνει μόνο της συγκεκριμένης γλώσσας. Ξέρετε γιατί? Μπορούμε να κάνουμε κάτι?

Δεν νομίζω ό,τι μπορείς να κάνεις κάτι γι' αυτό. Η αλλαγή έγινε μάλλον, γιατί ήθελαν να κάνουν την αναζήτη των επαφών πιο εύκολη. Εξάλλου το Ν70 έχει παλιότερη έκδοση Symbian60 απ' ό,τι έχουν τα Ν93, Ν95 και με την εξέλιξη των εκδόσεων άλλαξαν και κάποια πράγματα στις διάφορες λειτουργίες του S60.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Μια και είσαι καινούριος θα πρότεινα να ρίξεις μια ματιά εδώ,

 

Διαβάστε πριν ρωτήσετε: S60 Platform FAQ

 

θα λυθούν αρκετές απορίες σου

 

 

Όσον αφορά τους χάρτες, θα σου έλεγα να μην ασχοληθείς καθόλου με το πρόγραμμα της Νοκια, δες τα θέματα των προγραμμάτων Garmin και Sygic

και επέλεξε κάποιο από τα δύο ή και τα δύο :D

3210-3310-8210-8310-6510-7250-3100-6230-6060-6280-E65-N82+2630-C7-SIII Mini-Moto G 2014-Redmi Note2 prime-Redmi Note3 Pro-Redmi Pro Χ25-Redmi 5 Plus-Mi A2
Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω ό,τι μπορείς να κάνεις κάτι γι' αυτό. Η αλλαγή έγινε μάλλον, γιατί ήθελαν να κάνουν την αναζήτη των επαφών πιο εύκολη. Εξάλλου το Ν70 έχει παλιότερη έκδοση Symbian60 απ' ό,τι έχουν τα Ν93, Ν95 και με την εξέλιξη των εκδόσεων άλλαξαν και κάποια πράγματα στις διάφορες λειτουργίες του S60.

 

 

Thanks... :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...