Jump to content

[Επίσημο] Nokia N95 - Μέρος ΙΙ


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 5,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Η οθόνη μου μάλλον έσπασε και χύθηκαν τα υγρά με αποτέλεσμα μια ημιάχρηστη οθόνη.

Βέβαια όταν το κινητό είναι κλειστό φαίνεται ότι ειναι κανονικό...θέλω να πω δεν έχει σπάσει η οθόνη εξωερικά απλά έχουν χυθεί οι υγροί κρύσταλλοί (ή κάτι τέτοιο...)

 

Το θέμα είναι... παίζει να το πάω στην ΝΟΚΙΑ και να το περάσουν στην εγγύηση; Μάλλον όχι ε... Μια νέα οθόνη πόσο λέτε να κάνει; Εργατικά + ανταλλακτική οθόνη λέτε να κάνει πάνω από 100 ευρώ; :X

Και βιάζομαι ρε γμτ γιατί θέλω το κινητό στις διακοπές να βγάζω φωτογραφίες... :worry:

Link to comment
Share on other sites

Υπολόγισε περίπου 60€ να πάει μαζί με τα εργατικά, φυσικα σε Nokia Shop.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σας παιδια! επανερχομαι και παλι, να σας πω το αισιο τελος της ιστοριας μου! τελικα τα περιεργα αυτα σημαδια στην οθονη που εμοιαζαν σαν χνουδι, αποδειχτηκε πως δεν ηταν καμενα πιξελ! μολις προχτες η οθονη μου εσβησε εντελως καθως ανοιγα το slide και ανοιγε παλι μολις το εκλεινα! το πηγα το επομενο πρωι στο νοκια σοπ που ειναι κοντα στην πλατεια κολιατσου! ο τυπος πολυ καλος μου φανηκε μιας και αμεσως διεγνωσε το προβλημα και σε μιση ωριτσα ειχε φτιαχτει! αλλαξε ολοκληρο το μηχανισμο του slide καθως οπως μου ειπε καποια "πλεξουδα" δεν εκανε καλη επαφη η ειχε κοπει απο καποιο πεσιμο η αποτομο ανοιγμα! η ολη διαδικασια κοστισε 80 ευρω και το τηλεφωνο ξαναγινε καινουριο! παρεμπιπτοντως το νεο slide ειναι καλυτερο απ το προηγουμενο ακομα κι οταν ηταν ακομα καινουριο! δεν κανει καθολου τζογαρισμα! ευχομαι να κρατησει :O

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Η κοπέλα μου έχει το nokia n95-3 απο την Αμερική (ΝΑΜ version). Η οθόνη έχει σπάσει απο πέσιμο και θελει να την αλλάξει. Θα το δεχτούν ή έχει διαφορά επειδή είναι απο Αμερική; Δεν μιλάω με εγγύηση, κανονικά επι πληρωμή φυσικά. Φοβάμαι μηπως πουν δεν γίνεται επειδή είναι άλλο hardware. Παντως ρώτησε σε μερικά απο θεσσαλονίκη και είπαν 72 ευρώ έως 78 €. Αναλογα με το nokia shop.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Η κοπέλα μου έχει το nokia n95-3 απο την Αμερική (ΝΑΜ version). Η οθόνη έχει σπάσει απο πέσιμο και θελει να την αλλάξει. Θα το δεχτούν ή έχει διαφορά επειδή είναι απο Αμερική; Δεν μιλάω με εγγύηση, κανονικά επι πληρωμή φυσικά. Φοβάμαι μηπως πουν δεν γίνεται επειδή είναι άλλο hardware. Παντως ρώτησε σε μερικά απο θεσσαλονίκη και είπαν 72 ευρώ έως 78 €. Αναλογα με το nokia shop.

 

Για την αλλαγη της οθονης ,λογικα δεν θα υπαρχει

προβλημα να την αλλαξουν..

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα ειμαι κατοχος ενος Ν95 8G ,και προσφατα εμπλεξα σε διαδικασιες απο ενα ηλιθιο τεχνικο της Νokia,οπου του το πηγα επειδη δεν κραταγε μπαταρια και εκεινος (αντι να κοιταξει πρωτα την μπαταρια αν εχει προβλημα),επιασε και εκανε αναβαθμιση στο κινητο μου με τον νεο firmware V 31.0.015.στα καλα καθουμενα!!χωρις να του εχω αναφερει καποιο προβλημα-κολληματα κτλ.(οτι να ναι δηλαδη).

Το προβλημα ειναι οτι με αυτο το firmware το κινητο αρνητε πεισματικα σε καθε προσπαθεια εγκαταστασης οποιαδηποτε εφαρμογης,και μου πεταει οτι '"το πιστοποιητικο εχει ληξη"κτλ..Η αλλαγη της ημερομηνιας δεν πιανει παντα,και δεν μπορω να περασω ουτε μια εφαρμογη!!

Πως μπορω να το χακαρο ρε παιδια ωστε να περνει κανονικα ολες τις εφαρμογες??

Εχω δοκιμασει διαφορα που βρικα στο διαδικτυο οπως (Drakkarious_3.01),(Hacks 9.2),αλλα τιποτα ,δεν μπορω να δω καποιους φακελους μεσα στο κινητο (C:/SYS/BIN),ωστε να γινει η δουλεια(ενω στο Υοutube που βλεπω, τους βλεπουν κανονικα και το χακαρουν το κινητο,και περνει ολες τις εφαρμογες μετα)

Εχω τρελαθει βοηθεια.

Link to comment
Share on other sites

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Παιδια, σημερα στο ασχετο, ενω παω να απαντισω σε ενα μηνυμα μου πεταει σφαλμα, μνημη πληρης, κλειστε εφαρμωγες... Εντομεταξυ καμια εφαρμωγη ανοιχτη... Κλεινω το κινιτο και το ξανανοιγω, παλι τα ιδια....

Με λιγα λογια, απο τοτε που πρωτοβγηκε αυτο το κανει συνεχια... Και μαλιστα μερικες φορες μου αλλαζει και θεμα μολις μου πεταξει το μνμ σφαλματος;...

Τι παιζει; Την γλιτωνω με ενα format (και αναβαθμιση αν εχει βγει καινουργιο firmwire) η παιζει τιποτα αλλο;

Να γλιτωσω το format παιζει;

Link to comment
Share on other sites

Μήπως πέρασες κάποιο θέμα στην κάρτα μνήμης? Μπορεί αυτό να φταίει. Αλλά να σου βγάζει αυτό το σφάλμα την ώρα που πας να απαντήσεις σε μήνυμα.. λίγο περίεργο μου ακούγεται.

Αν είναι από θέμα που έχεις περάσει στην κάρτα μνήμης.. ξαναπέρνα το αλλά στην μνήμη του τηλεφώνου.

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω περασει τιποτα τωρα τελευτεα... Και ιδικα θεμα δεν εχω περασει ποτε, με τα θεματα που εχει απο μονο του το κινιτο ειμαι...
Link to comment
Share on other sites

Δούλεψε για λίγο το κινητό χωρίς να έχεις τη κάρτα μνήμης και πες αν συνεχίζει το πρόβλημα.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Με το που την εβγαλα, με αφησε κανονικα να στειλω μνμ, αλλα μου αλλαξε παλι το θεμα

 

EDIT: Ακυρο! Στο δευτερο μνμ δεν με αφησε....!

Link to comment
Share on other sites

Στην θεση σου θα εκανα hard format στην συσκευη και format στην καρτα μνημης. Μαλλον το προβλημα το δημιουργει καποιο αρχειο αλλα θα ειναι δυσκολο να το βρουμε..
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

γεια σας σε ολους,εχω το νοκια Ν95,μπορει να μου πει καποιος πως θα συνδεθω ασυρματα στο ιντερνετ?τι θα επρεπε να κανω?
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας.....Παιδια οταν συνδέω το κινητό με τον υπολογιστη σε μεταφορα μου λεει α καρτα χρησιμοποιείται απο αλλη εφαρμογη.Τι πρεπει να κανω?
Link to comment
Share on other sites

Εκτός από αυτό που σου είπε ο navi δες αν έχεις επιλέξει να αποθηκεύονται τα μηνύματα στην κάρτα μνήμης άλλαξε το και βάλε να αποθηκεύονται στην μνήμη της συσκευής.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστω και τους 2 θα τα δοκιμασω

 

 

 

Ξανα τα ιδια τα δοκιμασα και τα 2 αλλα ξανα ετσι γραφει

Link to comment
Share on other sites

Ίσως χρησιμοποιείς κάποιο θέμα που έχεις εγκατεστημένο στην κάρτα μνήμης. Σε τέτοια περίπτωση, άλλαξε θέμα, κανε επανεκκίνηση στην συσκευή και συνδέσε την με τον υπολογιστή.
Link to comment
Share on other sites

Και κάτι τελευταίο. Μέσα από τον task manager μπες στα processes και κλεισε κι από εκεί εφαρμογές που τρέχουν. Για αυτή την επιλογή καλύτερα να χρησιμοποιήσεις τον best task man..
Link to comment
Share on other sites

Mπορεις να μας πεις ποιες εφαρμογες εχεις εγκατεστημενες στην συσκευη σου ισως να καταλαβουμε ποια εφαρμογη δημιουργει το προβλημα..
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια. εχω ενα προβλημα με το κινητο νοκια ν95. ενω βλεπω κανονικα ολα τα αρχεια(εικονες κ τραγουδια) στιν δειαχειριση αρχειων δεν τα βγαζει στην εκθεση κ στην αναπαραγωγη μουσικης. ξερει κανεις τι φταιει?
Link to comment
Share on other sites

μάλιστα.....ύστερα από 2μιση χρόνια, από χτες το βράδυ στην περιήγηση στο μενού έβγαζε artifacts όπως στα pc, και σήμερα το πρωί έχω μαύρη οθόνη, ακούω που δουλέυει από πίσω αλλά δε βλέπω τίποτα....πάω για οθόνη έτσι? πόσο πάει το μαλλί ξέρουμε?
cypherth
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...