Jump to content

[Επίσημο] Nokia N95 - Μέρος ΙΙ


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παρατήρησα ότι στο μητρώο δεν έχει μετρητή μηνυμάτων. Αλλά και στα μηνύματα μόνο τα 20 τελευταία που έχω στείλει φαίνονται, με αποτέλεσμα να μην μπορώ να ξέρω πόσα sms στέλνω το μήνα για να δω αν ξεφεύγω από τα δωρεάν sms....

Στα S40 δεν είχα αυτό το πρόβλημα...:(

Μπορώ να κάνω κάτι γι' αυτό; Μήπως είναι κάποια ρύθμιση που δεν βλέπω;

Θα πας Μηνύματα > Ρυθμίσεις > Άλλο και εκεί που λέει Αποθ. σταλθ. μην. εσύ θα βάλεις Ναι και ακριβώς από κάτω στην επιλογή Αρ. αποθηκευμ. μην. θα βάλεις το νούμερο που θες, δέχεται μέχρι 999 μηνύματα.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παίξε λίγο με τα frames και την συμπίεση. Η ανάλυση είναι καλή.

 

Επίσης, δοκίμασε και τον corverter super.

 

Eιτε βαζω 13 frames ειτε 29 ενα και το αυτο.

Με τι συμπιεση τι εννοεις?

Η τελος παντων εσεις οταν βλεπετε ταινιες τι ρυθμισεις βαζετε ?

Η μηπως ειναι ετσι η συσκευη λογω του οτι κανει buffering ?

Link to comment
Share on other sites

Παρατήρησα ότι στο μητρώο δεν έχει μετρητή μηνυμάτων. Αλλά και στα μηνύματα μόνο τα 20 τελευταία που έχω στείλει φαίνονται, με αποτέλεσμα να μην μπορώ να ξέρω πόσα sms στέλνω το μήνα για να δω αν ξεφεύγω από τα δωρεάν sms....

Στα S40 δεν είχα αυτό το πρόβλημα...:(

Μπορώ να κάνω κάτι γι' αυτό; Μήπως είναι κάποια ρύθμιση που δεν βλέπω;

2 τρόποι:

 

Πας μητρώο, δεξιά, φίλτρο και επιλέγεις σύντομα μηνύματα. Απο κει και πέρα τα υπολογίζεις χειροκίνητα. Κρατάει μητρώο για 30 μέρες.

 

Μηνύματα- Ρυθμίσεις- Άλλο- Αποθ. σταλθέντα μηνύματα και βάζεις το νούμερο της επιλογής σου.

 

Μετρητής, δυστυχώς δεν υπάρχει.

Link to comment
Share on other sites

εχω την εντυπωση οτι χθες ειδα στο xxxxxxxxxx μια εφαρμογη μου περα των αλλων λειτουργιων ειχε και μετρητη μνματων...θα κοιταξω αργοτερα μηπως και το ξαναβρω...;)

[sIGPIC][/sIGPIC]

Why So Serious?

Link to comment
Share on other sites

Υπολόγισε ό,τι το καπάκι της μπαταρίας έχει 1.5€, το υπόλοιπο πίσω κάλυμμα έχει 5€, η πρόσοψη πρέπει να έχει γύρω στα 15€ (αν δεν κάνω λάθος), τα υπόλοιπα κομμάτια που λες δεν ξέρω πόσα έχουν ακριβώς αλλά δεν νομίζω να ξεπερούν τα 10€ και μέσα σε αυτά υπολόγισε και την εργασία του τεχνικού που θα σου τ' αλλάξει.

Αλλά για να είσαι σίγουρος κάνε ένα τηλέφωνο στα κεντρικά και θα σου πουν πόσο έχει όλη η διαδικασία.

 

Εγώ μόνο καπάκι μπαταρίας θέλω να αλλάξω, δε πιστεύω να θέλουν έξοδα τεχνικού ε; :whistle:

EvEn DeAtH MaY DiE
Link to comment
Share on other sites

Eιτε βαζω 13 frames ειτε 29 ενα και το αυτο.

Με τι συμπιεση τι εννοεις?

Η τελος παντων εσεις οταν βλεπετε ταινιες τι ρυθμισεις βαζετε ?

Η μηπως ειναι ετσι η συσκευη λογω του οτι κανει buffering ?

 

Σε προγράμματα τύπου easy media creator βάζω ipod format και δεν ασχολούμε καθόλου. Drag and drop διαδικασία... Απλά και γρήγορα

Link to comment
Share on other sites

Εγώ μόνο καπάκι μπαταρίας θέλω να αλλάξω, δε πιστεύω να θέλουν έξοδα τεχνικού ε; :whistle:

 

Γιατι εξοδα τεχνικου? Εγω πηγα και ζητησα ενα, εδωσα και 1,5 ευρω και ουτε καν μου το εβαλαν! Μου το εδωσε στο χερι και αναγκαστηκα να το περασω μονος μου!!!:p:p:p

Link to comment
Share on other sites

Σιγουρέψου πως οι επιλογές "Δέσμη Java/ECMA" είναι ενεργοποιημένη και το "Φόρτωση υλικού" είναι στο όλα.

Θα τις βρεις στις ρυθμίσεις του Ιστού.

 

Επίσης καλό θα ήταν να αναβαθμίσεις στην τελευταία έκδοση λογισμικού.

 

Βγάζει το εξής μήνυμα.

Could not connect to video streaming server.

Galaxy Note 2 , Galaxy tab s 10.5
Link to comment
Share on other sites

Σε προγράμματα τύπου easy media creator βάζω ipod format και δεν ασχολούμε καθόλου. Drag and drop διαδικασία... Απλά και γρήγορα

 

Και σου παιζει στο κινητο χωρις να κολλαει πουθενα καθ'ολη την διαρκεια ?

Εγω δοκιμασα σημερα με τον μετατροπεα της Nokia (PC Suite - Drag n Drop)

Αριστη ποιοτητα.Οχι κολληματα αλλα...Οχι ικανοποιητικα frames:cry:

Κατεληξα στο συμπερασμα οτι θα πρεπει να επιλεξεις το ..προβλημα που θα σε ενοχλει λιγοτερο:wacko:

Το ιδιο συμβαινει επισης ακομα και αν μεταφερω ολοκληρο το avi αρχειο για να το παιξω με το Divx player.Δεν ξερω μηπως φταει η firmware που εχω (21.0.016):confused:

Link to comment
Share on other sites

Και σου παιζει στο κινητο χωρις να κολλαει πουθενα καθ'ολη την διαρκεια ?

Εγω δοκιμασα σημερα με τον μετατροπεα της Nokia (PC Suite - Drag n Drop)

Αριστη ποιοτητα.Οχι κολληματα αλλα...Οχι ικανοποιητικα frames:cry:

Κατεληξα στο συμπερασμα οτι θα πρεπει να επιλεξεις το ..προβλημα που θα σε ενοχλει λιγοτερο:wacko:

Το ιδιο συμβαινει επισης ακομα και αν μεταφερω ολοκληρο το avi αρχειο για να το παιξω με το Divx player.Δεν ξερω μηπως φταει η firmware που εχω (21.0.016):confused:

 

Εγώ πάντως χρησιμοποιώ το Smart Movie Converter του Smart Movie Player όπου χρησιμοποιώ τις default ρυθμίσεις για Ν95. Έχω δει άπειρες ταινίες με πάρα πολύ καλή ποιότητα

Δοκίμασέ το

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

RX8Club.GR

Επίσημα Αναγνωρισμένο

Σωματείο Φίλων & Ιδιοκτητών RX8 Ελλάδος

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως χρησιμοποιώ το Smart Movie Converter του Smart Movie Player όπου χρησιμοποιώ τις default ρυθμίσεις για Ν95. Έχω δει άπειρες ταινίες με πάρα πολύ καλή ποιότητα

Δοκίμασέ το

 

Καλησπέρα

 

Μήπως ξέρεις που να το βρούμε το Smart Movie Converter (ποια version χρησιμοποιείς εσύ??)

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Eβαλα επιτελους την εκδοση 30 με ελληνικα...Σαν να μην τραβαει τοσο ρευμα οσο προιν μου φαινεται !

Επισης υπαρχει καποιος download manager/torrent manager για αυτο το κινητο/series 60 3rd ?

Link to comment
Share on other sites

Yπαρχουν στα γνωστα μαγαζακια αλλα δεν τα εχω δοκιμασει. Εαν θελεις κατι αλλο που αφορα αυτες τις εφαρμογες ρωτησε στο επισημο θεμα.. :)
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Ξερω οτι υπαρχουν απλα κανενα δεν δουλευει σωστα και λεω μηπως υπαρχει κατι αλλο εκτος απο αυτα
Link to comment
Share on other sites

Οπως σου ειπα δεν τα εχω δοκιμασει αλλα οπως σου ειναι γνωστο για τις εφαρμογες υπαρχει επισημο θεμα.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω μια sandisk 8gb μπαινει στο κινητο?

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω μια sandisk 8gb μπαινει στο κινητο?

 

κανονικότατα και παίζει άψογα

3210-3310-8210-8310-6510-7250-3100-6230-6060-6280-E65-N82+2630-C7-SIII Mini-Moto G 2014-Redmi Note2 prime-Redmi Note3 Pro-Redmi Pro Χ25-Redmi 5 Plus-Mi A2
Link to comment
Share on other sites

κανονικότατα και παίζει άψογα

 

ευχαριστω dmarccos

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,

Μολις αγορασα Ν95 απο ebay και θελω να ρωτησω πως μπορω να περασω τα ελληνικα στο τηλ γιατι ειναι απο αγγλια.

Ευχαριστω

Samsung S20 FE 

Snapdragon edition

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,

Μολις αγορασα Ν95 απο ebay και θελω να ρωτησω πως μπορω να περασω τα ελληνικα στο τηλ γιατι ειναι απο αγγλια.

Ευχαριστω

Διαβάστε πριν ρωτήσετε: S60 Platform FAQ Ερώτηση #8

Μην σε μπερδέψει η λέξη "παρα-εισαγωγή", η διαδικασία είναι ακριβώς ίδια και για product code θα βάλεις το Ελληνικό το οποίο είναι 0534854 GREECE, CYPROS

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,

Μολις αγορασα Ν95 απο ebay και θελω να ρωτησω πως μπορω να περασω τα ελληνικα στο τηλ γιατι ειναι απο αγγλια.

Ευχαριστω

 

Κοιτα στην πρωτη σελιδα.Ειναι ασφαλης διαδικασια

Σημ.Στο Nemesis service suite μπορει να μην βρεις το πλαισιο για να βαλεις τον νεο κωδικο.Υπαρχει , απλα εχει το ιδιο χρωμα με ολη την εφαρμογη:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

paidia sos sas parakalo exo ena nokia N95 kai moy bgazei molis anoigei {no sim vailid} ti einai ayto kai den mporo na anoikso to kinhto???? sos sos sos to kin moy einai epoikhnonhste mazi opois mporei na moy pei ti na kano sas parakalo sos sos sos sos sos:help:
Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε με αλλη καρτα SIM - βεβαιωσου οτι την τοποθετησες σωστα και κανει επαφη - Μπορει το κινητο να μην δουλευει με τα δικτυα της χωρας μας (αν και λιγο δυσκολο)

Ποτε εγινε αυτο ?Ετσι ξαφνικα ?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...