Jump to content

[Επίσημο] Nokia N95 - Μέρος ΙΙ


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αφου αλλαξω το code, το Νοκια Software updater κατα την διαρκεια της αναβαθμισης ,κατεβαζει την νεα Ελληνικη firmware ?

 

Ναι,εφοσων εχεις αλλαξει σωστα το product code.

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Re pedia se afto to topic grafoun i katoxi tou N95 KAI OXI TOU N95 8GB!!! eleos pia!! iparxi topic gia tous katoxous tou Nokia N95 8GB!!! Berdevete kosmos!!:angry:

 

Μπορεί τα 2 τηλέφωνα να έχουν πάρα πολλές ομοιότητες αλλά ουσιαστικά πρόκειται για 2 διαφορετικές συσκευές.

 

Διαφορετικά bug παρουσιάζονται κατά καιρούς στο απλό και στο 8άρι, διαφορετικά πράγματα αλλάζουν στις αναβαθμίσεις και άλλα πολλά. Όπως καταλαβαίνεις, μπέρδεμα θα υπήρχε αν συζητούσαμε και για τις 2 συσκευές σε ένα μόνο θέμα.

 

Όταν είσαι κάτοχος του Ν95-1 ή 2, παρακολουθείς το αντίστοιχο θέμα, ενημερώνεσαι για την συσκευή σου ή παραθέτεις τα προβλήματα και τις απορίες σου.

Link to comment
Share on other sites

Οταν πατησεις *#0000# σου λεει ποτε βγηκε η εκδοση λογισμικου που εχει η συσκευη σου..
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

ξερει κανεις που μπορω να βρω γνησια προσοψη,το πισω μερος και τα 2 πλαστικα που ειναι στο πανω και στο κατω μερος της συσκευης για το ν95???
Link to comment
Share on other sites

Οσο και αν προσεχα το γρατσουνισα λιγο στην οθονη :-(.Αν και σχεδον δεν φαινεται αυτες οι κρεμες που πουλανε ειναι καλες ή θα κανουν ακομα χειροτερα την οθονη ?
Link to comment
Share on other sites

ξερει κανεις που μπορω να βρω γνησια προσοψη,το πισω μερος και τα 2 πλαστικα που ειναι στο πανω και στο κατω μερος της συσκευης για το ν95???

Θα τα βρεις ή σε nokia shop ή στα κεντρικά της Nokia στην Λ. Βουλιαγμένης :)

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Ναι ξερω που ειναι το Νοκια shop στην κατερινη αλλα το θεμα ειναι κανει δουλεια ή θα θολωσει η ξερω γω τι αλλο την οθονη
Link to comment
Share on other sites

Χεχε.. διαδικτυακό μπέρδεμα.. Stefa η απάντηση του stendor αφορούσε τον djjojo που είχε γράψει λίγο πριν από σένα... δε νομίζω να θολώσει την οθόνη αλλά δεν ξέρω κατά πόσο θα κάνει δουλειά...
Link to comment
Share on other sites

Οσο και αν προσεχα το γρατσουνισα λιγο στην οθονη :-(.Αν και σχεδον δεν φαινεται αυτες οι κρεμες που πουλανε ειναι καλες ή θα κανουν ακομα χειροτερα την οθονη ?

 

Εαν φιλος μου ειχε βαλει κρεμα στην οθονη για να φυγει μια γρατσουνια και δεν θολωσε η οθονη. Ειναι ρισκο απο μαρκα σε μαρκα μπορει να υπαρχει διαφορα.. :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Η οθονη ομως του Ν95 ειναι οπως απο τα PC βαζεις το δαχτυλο και παραμορφωνεται δεν εχει δηλαδη αυτο το τζαμακι οπως τα περισσοτερα κινητα της αγορας.Δεν ξερω κατα ποσο μπορει να προκαλεσει προβληματα επειδη ειναι ετσι
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μετά από 2 μήνες περίπου πήρα το κινητό μου πίσω:rolleyes:

 

Δεν αναβε η οθόνη...

 

Το κινητό σαν καινούριο. καινούρια πρόσοψη, καινούρια κουμπιά, αλλαγή πλακέτας, διόρθωσαν το ακουστικό γιατι ακουγα τον αλλον και ακουγοταν σα να ετριζε καπως. Επίσης είχε σπάσει το πορτάκι που μπαίνει η κάρτα μνήμης.:wacko:

 

 

Τελος καλό όλα καλά, άργησε λίγο το κινητάκι μου (ταξίδεψε και γερμανια), αλλα το πήρα πίσω σαν καινούριο....

 

ΚΑΙ τέλος έφτιαξε και το πρόβλημα με το slide, ειναι απόλυτα σφιχτό πλέον. Όπως έπρεπε να ηταν απ την αρχή.

:D:D

Galaxy S21 Ultra + Galaxy Watch
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μετά από 2 μήνες περίπου πήρα το κινητό μου πίσω:rolleyes:

 

Δεν αναβε η οθόνη...

 

Το κινητό σαν καινούριο. καινούρια πρόσοψη, καινούρια κουμπιά, αλλαγή πλακέτας, διόρθωσαν το ακουστικό γιατι ακουγα τον αλλον και ακουγοταν σα να ετριζε καπως. Επίσης είχε σπάσει το πορτάκι που μπαίνει η κάρτα μνήμης.:wacko:

 

 

Τελος καλό όλα καλά, άργησε λίγο το κινητάκι μου (ταξίδεψε και γερμανια), αλλα το πήρα πίσω σαν καινούριο....

 

ΚΑΙ τέλος έφτιαξε και το πρόβλημα με το slide, ειναι απόλυτα σφιχτό πλέον. Όπως έπρεπε να ηταν απ την αρχή.

:D:D

 

Γιατι εκανε 2 μηνες?

Εμενα που καηκε η οθονη μου την αλλαξαν στην alpha copy μεσα σε 5 εργασιμες!

Και ολα τα υπολοιπα στα αλλαξαν μεσα στην εγγυηση?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μετά από 2 μήνες περίπου πήρα το κινητό μου πίσω:rolleyes:

 

Δεν αναβε η οθόνη...

 

Το κινητό σαν καινούριο. καινούρια πρόσοψη, καινούρια κουμπιά, αλλαγή πλακέτας, διόρθωσαν το ακουστικό γιατι ακουγα τον αλλον και ακουγοταν σα να ετριζε καπως. Επίσης είχε σπάσει το πορτάκι που μπαίνει η κάρτα μνήμης.:wacko:

 

 

Τελος καλό όλα καλά, άργησε λίγο το κινητάκι μου (ταξίδεψε και γερμανια), αλλα το πήρα πίσω σαν καινούριο....

 

ΚΑΙ τέλος έφτιαξε και το πρόβλημα με το slide, ειναι απόλυτα σφιχτό πλέον. Όπως έπρεπε να ηταν απ την αρχή.

:D:D

 

 

Μήπως είναι όντως καινούριο; :p

 

Το Serial Number το έλεγξες; :)

EvEn DeAtH MaY DiE
Link to comment
Share on other sites

Γιατι εκανε 2 μηνες?

Εμενα που καηκε η οθονη μου την αλλαξαν στην alpha copy μεσα σε 5 εργασιμες!

Και ολα τα υπολοιπα στα αλλαξαν μεσα στην εγγυηση?

 

Πήγε Γερμανία μου έιπαν. Ναι αλλάχτηκαν σχεδόν όλα :shifty:

 

Μήπως είναι όντως καινούριο; :p

 

Το Serial Number το έλεγξες; :)

 

Οχι, το τσέκαρα κατευθείαν. Είναι το παλιό μου καλό κινητό. Το μόνο που βλέπώ να έμεινε ανέπαφο ειναι το πισω μέρος της κάμερας που εκεί είχα και κατι σημάδια.

Galaxy S21 Ultra + Galaxy Watch
Link to comment
Share on other sites

τιμη στο περιπου>?

Υπολόγισε ό,τι το καπάκι της μπαταρίας έχει 1.5€, το υπόλοιπο πίσω κάλυμμα έχει 5€, η πρόσοψη πρέπει να έχει γύρω στα 15€ (αν δεν κάνω λάθος), τα υπόλοιπα κομμάτια που λες δεν ξέρω πόσα έχουν ακριβώς αλλά δεν νομίζω να ξεπερούν τα 10€ και μέσα σε αυτά υπολόγισε και την εργασία του τεχνικού που θα σου τ' αλλάξει.

Αλλά για να είσαι σίγουρος κάνε ένα τηλέφωνο στα κεντρικά και θα σου πουν πόσο έχει όλη η διαδικασία.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

πο πο πο τι φανταστικες παντως photos βγαζει ρε παιδια το απλο 95αρι την ημερα!!!!!!!!!!!!!!

 

σημερα ήμασταν παρεα.....βγαζαμε photos με τα κινητα μας......

 

πραγματικα με του 95 επαθα πλακα.....!!!!!!!!!!!!!

(μιλαω παντα για "μερα".......).........

τις περασα πριν απο λιγο στο pc μου.........και τρελαθηκα!!!!!

 

γενικα το κινητο ειναι παρα πολυ καλο......!!!!!!

και τωρα με την πτωση που εχει στην τιμη του λεει και με το παραπανω......

 

τωρα για το gps.....

ναι με συνδέεται πολυ πιο γρηγορα απο πριν...το κακο ειναι οτι σε στενά κτλ χανει την συνδεση......πραγμα που το 82 η το 8g δεν το κανει..........ειδικα το πρωτο..........

 

αμαν αυτη η νοκια...δεν μπορει για μια φορα να τα βγαλει ολα σε ενα......:p:p

το ενα κινητο της συμπληρώνει το αλλο...........!!!!!!!!!!!

θες ενα 82 για να εχεις γρηγορο gps και φοβερες photos....ενα ν95 για χαμηλο σαρ φοβερες photos την ημερα αλλα προβληματικό gps και λιγη μνημη....και ενα n958g για να σερφαρεις ατελείωτα να βλεπεις βιντεο κλιπς η οτιδήποτε στην οθοναρα του κτλ κτλ κτλ....

γενικα τα θελεις και τα 3.........:lol::lol::lol:

 

αμαν με αυτην την νοκια......ειναι τοσο απλα τα πραγματα και τα κανει τοσο δυσκολα......:lol:

Link to comment
Share on other sites

Περασα το ΑοΑMedia MP4 Converter για να μετατρεψει τα Video (avi) ωστε να παιξουν σε μορφη ΜΡ4 στο κινητο.Εβαλα ρυθμισεις 320χ240 29,5fps και 640kbit quality.Ολα καλα!Η εικονα αριστη, ο ηχος αριστος αλλα ... Καθε μισο με ενα λεπτο τρωει μικρο κολλημα διαρκειας ενος - εναμιση δευτερολεπτου και μετα παει πολυ γρηγορα σαν fast forward για να αναπληρωσει το χρονο που κολλησε.Ξερει κανεις γιατι γινεται ή καποιο αλλο προγραμμα ή ρυθμιση κτλ για να μην το κανει αυτο?Ειναι πολυ κριμα καθως στην μεγαλυτερη διαρκεια playback ''κολυμπαει'' και αυτα τα μικροκολληματα σε καποιες φασεις το χαλανε!Σε βιντεο στο youtube δειχνει ενα Ν95 να παιζει μια ταινια και δεν τρωει πουθενα κολλημα
Link to comment
Share on other sites

Παίξε λίγο με τα frames και την συμπίεση. Η ανάλυση είναι καλή.

 

Επίσης, δοκίμασε και τον corverter super.

Link to comment
Share on other sites

Γιατι εκανε 2 μηνες?

Εμενα που καηκε η οθονη μου την αλλαξαν στην alpha copy μεσα σε 5 εργασιμες!

Και ολα τα υπολοιπα στα αλλαξαν μεσα στην εγγυηση?

 

Χθές άλλαξα οθόνη (είχαν περάσει νερά) σε Nokia shop. Μου κράτησαν το κινητό μία ώρα. Επειδή δεν υπάρχουν ίχνη οξείδωσης σε κάποιο άλλο σημείο (πράγματι δεν είχε βραχεί) το κινητό συνεχίζει να είναι σε εγγύηση. Κόστος 64 €.

Link to comment
Share on other sites

Με το youtube ενώ μπαίνω κανονικά και μου δείχνει σε προεπισκόπιση ότι βιντεάκι του ζητήσω με το που πάω να το παίξω δεν δείχνει τίποτε.

Ξέρει κανείς τι ρυθμίσεις παίζουν;

Galaxy Note 2 , Galaxy tab s 10.5
Link to comment
Share on other sites

Σιγουρέψου πως οι επιλογές "Δέσμη Java/ECMA" είναι ενεργοποιημένη και το "Φόρτωση υλικού" είναι στο όλα.

Θα τις βρεις στις ρυθμίσεις του Ιστού.

 

Επίσης καλό θα ήταν να αναβαθμίσεις στην τελευταία έκδοση λογισμικού.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Υπολόγισε ό,τι το καπάκι της μπαταρίας έχει 1.5€, το υπόλοιπο πίσω κάλυμμα έχει 5€, η πρόσοψη πρέπει να έχει γύρω στα 15€ (αν δεν κάνω λάθος), τα υπόλοιπα κομμάτια που λες δεν ξέρω πόσα έχουν ακριβώς αλλά δεν νομίζω να ξεπερούν τα 10€ και μέσα σε αυτά υπολόγισε και την εργασία του τεχνικού που θα σου τ' αλλάξει.

Αλλά για να είσαι σίγουρος κάνε ένα τηλέφωνο στα κεντρικά και θα σου πουν πόσο έχει όλη η διαδικασία.

ευχαριστω φιλε,θα τους παρω αυριο ενα τηλεφωνο

Link to comment
Share on other sites

Παρατήρησα ότι στο μητρώο δεν έχει μετρητή μηνυμάτων. Αλλά και στα μηνύματα μόνο τα 20 τελευταία που έχω στείλει φαίνονται, με αποτέλεσμα να μην μπορώ να ξέρω πόσα sms στέλνω το μήνα για να δω αν ξεφεύγω από τα δωρεάν sms....

Στα S40 δεν είχα αυτό το πρόβλημα...:(

Μπορώ να κάνω κάτι γι' αυτό; Μήπως είναι κάποια ρύθμιση που δεν βλέπω;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...